Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Klavijature > Aranžeri > Korg

Korg Korg-ovci! Ovo je mesto za vas!

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 15.10.2012, 00:54   #11
atanas zafirov
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 28.07.2008
Postovi: 13
Downloads: 568
Uploads: 3
Rekao HVALA: 0
Zahvaljeno 1 puta u 1 Postu
atanas zafirov befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Citat:
Originalno postovano od yamahapassion Pokaži Post
Evo kolege da upitam nekoga ko ima korg pa500 par informacija mi treba, posto se sada dvoumim sta da uradim...
prvo sam mislio da uzmem pa800, ali iskreno, posle citanja nekih clanova ovde koji su imali losa iskustva sa pa800 malo sam se cimnuo, da ne kazem odustao... Sada mi je izbor pao na pa500 i eventualno kasnije neku semplersku klavijaturu. Mislim da ce to biti mnogo sigurnija investicija, i da ne brinem da li ce mi riknuti ram, maticna itd itd...
E sad, mene zanimaju neke stvarcice vezane za pa500 posto ga nikad nisam svirao, pa da se informisem...
1. Ovo sam postavio i ranije, ali sam dobio nejasan odgovor: da li se na pa500 terce prave bez midi kabla, i da li mogu da se transponuju terce?
2. kakva je iskoristljivost ove klavijature u pogledu boja sa yamahe dx, interesuje me konkretno da li mogu da se naprave boje slicne wow, i hard brass? za ove ostale zujalice znam da mogu...
3. da li je songbook isti kao na pa800 i da li ocitava tekst?
4. sto se tice JuVe bubnja, znam da se na pa500 moze editovati bubanji praviti ustom rum kit, da li moze da se napravi drum kit koji je slican drumu emu sp12 koji je koristio juzni vetar?
5. koliko tacno user boja i ritmova moze stati u jedan set s tim da se ne brisu fabricke iz klavijature?
eto, to je ono cega sam se trenutno setio, ako mi jos nesto padne na pamet pitacu, posto treba uskoro da pazarim nesto, pa hocu da budem nacisto... Pozdrav i hvala na odgovorima...

pa ovako u kratko bi zeleo biti od korist u vezi pa500 imao sam ga 2 godine , sad sam presao na pa800 , i mogu ti reci da je aranzer ok za te pare nemoze uzeti bolja klavijatura , terce su moguce kao i transponovati mozes , nemoras koristiti midi kabel za njihova upotreba , boje su pristojne ima tu sve sto si nabroio dx , cz , zujalice , i dr. nisam radio nikad u songbook niti nesto u vezi tekstom , imas ukupno 256 user boja i 64 user kitova , imas mogucnost preraditi juzni vetar kit , .... ali nemoj se zavaravati stim da bi poredio pa800 sa pa500 , u svaki slucaj je pa500 losa varijanta
http://www.youtube.com/watch?v=wcaZQHY_cjE
atanas zafirov je offline   Reply With Quote
Star 20.11.2012, 00:53   #12
lukassss
Početnik forumacije!
 
lukassss's Avatar
 
Registrovan/a dana: 16.11.2012
Mjesto: Beograd
Postovi: 10
Downloads: 0
Uploads: 0
Rekao HVALA: 2
Zahvalili mu 0 puta u 0 Postova
Instrumenti: Korg pa 500
lukassss ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

da li neko ima informaciju kada ce se pa 600 pojaviti kod nas u prodaji?
lukassss je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti

Alati tema
Display Modes

Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 01:17


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije