Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Klavijature > Aranžeri > Ostali proizvođači i razno

Ostali proizvođači i razno Za sve one koji ne sviraju Yamaha-e, Korg-ove, Roland-e ili za one koji imaju meshovita pitanja.

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 28.05.2017, 15:05   #121
DraganV
Drugar foruma
 
Registrovan/a dana: 23.04.2017
Postovi: 91
Downloads: 0
Uploads: 0
Rekao HVALA: 67
Zahvalili mu 4 puta u 4 Postova
DraganV ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

@Casper, opet problemi!

Sredio sam bubnjeve (Na skroz novom) stylu, sa parametrima koje Si mi dao, zvuci odlicno.

Prebacim se na bas i - evo slikao sam, da bi bilo preglednije,
Nigde se ne pojavljuje PROGRAM CHANGE, a MSB i LSB sam postavio na "0",

Da napomenem jos jednom, kada sredjujem jedan kanal, onda moram da mu postavim ALL MIDI CHANELS, kao i KURZWEIL KP110, ali kada zavrsim sa tim kanalom, onda moram da iskljucim Kurzweil sa tog kanala, a na sledecem opet da obelezim ALL MIDI CHANELS, kao i KURZWEIL KP110,

Ne dozvoljava na svim kanalima da bude ukjucen Kurzweil, vec pise KURZWEIL KP110 USED!

Sad ne znam sta da podesim, da bi se u list editoru pojavio i Program Change!

Evo slika:
Grafički Fajlovi
File Type: jpg 1a.jpg (96,0 KB, 35x skinuto)
Highslide JS
File Type: jpg 1b.jpg (309,7 KB, 32x skinuto)
Highslide JS
File Type: jpg 1c.jpg (170,8 KB, 35x skinuto)
Highslide JS
File Type: jpg 1d.jpg (299,2 KB, 34x skinuto)
Highslide JS
File Type: jpg 1e.jpg (135,1 KB, 34x skinuto)
Highslide JS
DraganV je offline   Reply With Quote
Star 28.05.2017, 15:30   #122
casper
Super-Moderator
 
casper's Avatar
 
Registrovan/a dana: 14.04.2008
Mjesto: Zagreb
Postovi: 5.158
Downloads: 334
Uploads: 21
Rekao HVALA: 48
Zahvalili mu 1.748 puta u 1.304 Postova
Instrumenti: Genos2
casper ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Slika 1
Odredi da Output Routing bude tvoj instrument KP110 (strelica) i svakom kanalu dodjeli njegov broj (kvadradići). Tako će svaka traka styla dobivati informaciju po svom kanalu.

Slika 2
Postavi da "insert type" bude Program Change. Uzmi olovku i klikni na poziciju gdje želiš unijeti kontrolu. Pod Data 1 unesi željeni instrument.

Za popis instrumenata googlaj pojam GM 1 Sound Set.
Grafički Fajlovi
File Type: jpg 2017-05-28_151458.jpg (92,9 KB, 34x skinuto)
Highslide JS
File Type: jpg PGC cubase.jpg (91,9 KB, 34x skinuto)
Highslide JS
casper je offline   Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio casper za ovaj koristan post:
DraganV (28.05.2017)
Star 28.05.2017, 15:56   #123
DraganV
Drugar foruma
 
Registrovan/a dana: 23.04.2017
Postovi: 91
Downloads: 0
Uploads: 0
Rekao HVALA: 67
Zahvalili mu 4 puta u 4 Postova
DraganV ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Hvala Brate, ziv bio,

Idemo dalje, pa javljam...
DraganV je offline   Reply With Quote
Star 28.05.2017, 16:33   #124
DraganV
Drugar foruma
 
Registrovan/a dana: 23.04.2017
Postovi: 91
Downloads: 0
Uploads: 0
Rekao HVALA: 67
Zahvalili mu 4 puta u 4 Postova
DraganV ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Evo ga odmah i prvi problem, kod prve slike - odredjivanje routinga!

Kod mene nema onih kvadratica, da bih mu dodelio kanal!

Da nije nesto do podesavanja (Mog), ili verzije programa?
Grafički Fajlovi
File Type: jpg r1.jpg (390,5 KB, 30x skinuto)
Highslide JS
DraganV je offline   Reply With Quote
Star 28.05.2017, 16:49   #125
DraganV
Drugar foruma
 
Registrovan/a dana: 23.04.2017
Postovi: 91
Downloads: 0
Uploads: 0
Rekao HVALA: 67
Zahvalili mu 4 puta u 4 Postova
DraganV ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Citat:
Originalno postovano od casper Pokaži Post
... svakom kanalu dodjeli njegov broj (kvadradići). Tako će svaka traka styla dobivati informaciju po svom kanalu.
Ovo me malo buni! Kako da svakom kanalu dodelim njegov broj?

Da li to ide preko MIDI Device Managera/Open Device.... Ili je drugo u pitanju?

Promijenjeno od DraganV (28.05.2017 u 16:52 sati)
DraganV je offline   Reply With Quote
Star 28.05.2017, 17:54   #126
DraganV
Drugar foruma
 
Registrovan/a dana: 23.04.2017
Postovi: 91
Downloads: 0
Uploads: 0
Rekao HVALA: 67
Zahvalili mu 4 puta u 4 Postova
DraganV ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Sto se tice druge slike (O promeni boja) mislim da je jasno iz prve, kada se dobro objasni, kao sto to radi Casper!

Evo slike, pa ce da se vidi jel` ok ili nije (Ostalo je ime basa Finger, ali ce to ili naknadno da povuce samo, ili mu se treba upisati, tako predpostavljam)

I najvaznije - ako coveku neko ne objasni ove stvari kratko, tacno i precizno - nema sanse da neko ukapira i pronadje sam kako sve ovo funkcionise, za sto jos jednom zahvaljujem Postovanom Casperu....

Evo slike za List Editor i ubacivanje boje bas gitare na 11 kanalu, po GM tablici to je broj 38 (Slap Bass 2), dodavanjem Program Changea:
Grafički Fajlovi
File Type: jpg boje.jpg (127,7 KB, 33x skinuto)
Highslide JS

Promijenjeno od DraganV (28.05.2017 u 17:55 sati)
DraganV je offline   Reply With Quote
Star 29.05.2017, 15:44   #127
DraganV
Drugar foruma
 
Registrovan/a dana: 23.04.2017
Postovi: 91
Downloads: 0
Uploads: 0
Rekao HVALA: 67
Zahvalili mu 4 puta u 4 Postova
DraganV ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Pozdrav "Svima", koliko i da Vas ima!

Pre sledeceg pitanja, mora malo da se vratim na pocetku teme, ono - kada sam naglasio: Imam utisak da pricam sam sa sobom!

Sada bih to promenio u sledece: Imam utisak da zdravo maltretiram Caspera, a kad nema postova, onda se javi i Dell "Da pogura stvar!"
Znaci - nas trojica, a temu citaju hiljade ljudi, kao sto se i vidi! Ti ljudi ce verovatno imati neku fajdicu od svega ovoga sto je napisano, ustvari - ne verovatno, nego - sigurno!

Da jos nesto dorazjasnimo: Ja licno nemam nameru da ovde, ili bilo gde "ISKORISCAVAM LJUDE" a da zatim pakujem materijal u klavijaturu i prodajem ih na veliko, ako je bilo KO tako pomislio!

Loso je pomislio, jer ja sam vec napomenuo, mnogo odavno sam ja na ovom forumu.... I NAMERNO nisam isao niti na jedan drugi, valjda zbog postovanja ljudi koji su na njemu... I jos ponekih stvari.....
Kada zavrsim PROJEKAT - mislim da uploadujem sve na download sekciju i da to koristi svako kome pritreba - TO JE POENTA!

A citajuci, neko ce opet mozda reci - A sto ne ides na kurs za Cubase?!
Jednostavno - necu, jer mi ne treba u zivotu, niti mislim sa njime da radim (Ovo je izaslo skroz spontano) a i u mojim krajevima - mnogo smo daleko od takvih skola i kurseva, cisto i ovo da bude jasno!

Jos jedna primedba, da je tako nazovem: Mnogo godina pre, kada su tu bili ljudi od kojih sam vec neke i spomenuo.... Bilo je i mnogo diskusija, sale, dobronamernih saveta, ne samo u posebnih delova Foruma!

Sada - nas trojica i? Zasto se jos neko ne ukjuci u svemu ovome, da prvo ja ne bi izgledao ....., zatim - da me ne bi jeli sramovi da maltretiram Caspera i sve tako redom?!

Ako nisam u pravu, slobodno pisite bilo ko - svaka obostrana primedba je uvek dobrodosla, pogotovo ako je izdrzana!

Sve ovo pisem najdobronamerno, da NIKO ne shvati nesto drugo pogresno i naravno - jos jedan pozdrav svima - koliko Vas ima...

PS. Pitanja cu ipak da preskocim, da prvo PREDJEMO preko ovog posta, za kojeg ipak mislim da nije OFF...

Promijenjeno od DraganV (29.05.2017 u 15:47 sati)
DraganV je offline   Reply With Quote
Star 29.05.2017, 16:47   #128
Alen P
Odomaćeni član
 
Registrovan/a dana: 18.11.2007
Mjesto: Čakovec
Postovi: 657
Downloads: 380
Uploads: 6
Rekao HVALA: 2
Zahvalili mu 70 puta u 68 Postova
Instrumenti: Tyros 4
Interesi: Muzika, religija
Alen P befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Alen P pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Postoje odgovori na tvoja pitanja. Koliko si god dobronamjeran, tesko shvacas neke stvari:

1)Da si pogrijesio s Medelijem
2) Da si do sad za istu lovu mogao IMATI i SVIRATI na normalnom arrangeru,
3) Da taj nazovi projekat je tesko gubljenje vremena i svaki klavijaturist koji treba klavijaturu za rad ce taj projekat izbjegavati u sirokom luku.

Nitko te nece pitati zasto nejdes na Cubase kurs jer masa koja ima Yamahe, Korgove...ne treba Cubase.

Shvati da je Casper jedan od rijetkih koji se upusta u takve avanture, skidam kapu i njemu s obzirom da sam nema taj Medeli a skidam kapu i tebi jer ovaj ulozeni rad, sati kemijanja, piskaranja na forumu... uff...
Alen P je offline   Reply With Quote
Star 29.05.2017, 17:43   #129
DraganV
Drugar foruma
 
Registrovan/a dana: 23.04.2017
Postovi: 91
Downloads: 0
Uploads: 0
Rekao HVALA: 67
Zahvalili mu 4 puta u 4 Postova
DraganV ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Citat:
Originalno postovano od Alen P Pokaži Post
Postoje odgovori na tvoja pitanja. Koliko si god dobronamjeran, tesko shvacas neke stvari:

1)Da si pogrijesio s Medelijem
2) Da si do sad za istu lovu mogao IMATI i SVIRATI na normalnom arrangeru,
3) Da taj nazovi projekat je tesko gubljenje vremena i svaki klavijaturist koji treba klavijaturu za rad ce taj projekat izbjegavati u sirokom luku.

Nitko te nece pitati zasto nejdes na Cubase kurs jer masa koja ima Yamahe, Korgove...ne treba Cubase.

Shvati da je Casper jedan od rijetkih koji se upusta u takve avanture, skidam kapu i njemu s obzirom da sam nema taj Medeli a skidam kapu i tebi jer ovaj ulozeni rad, sati kemijanja, piskaranja na forumu... uff...
Pa necemo sad valjda da se vredjamo i omalovazavamo, posto dobro znam da bas ovaj forum nije nikada bio poznat po takvim stvarima!

Prinudjujes me da Ti odgovorim - da Ti uopste nisi shvatio mene!
IZVINI!
Ko je rekao da ja nemam Korgove i Rolande, cak sto vise - to sam vise puta napomenuo u postovima, kao i da cekam doticni novembar da medju prve nabavim novi Tyros, ma kako se on zvao!

Ko je spomenuo pare za ovaj KP110 i kada sam ja spomenuo - sta bih to drugo mogao kupiti za taj novac?!
Kupio sam ga NAMERNO i uopste ne mislim niti da ga prodajem, niti menjam za bilo sta drugo... Jer rekoh - za posao imam i previse Korgova, Rolanda i jos po necega, a ovo je samo POMOCNI aranzer sa kojim cu ubijati vreme dok izadje Tyros!

A ja ipak ne bih tako pricao o necemu koje uopste nisam cuo - kako sada trenutno SVIRA! (Sviram ja, on samo slusa komande...) I to kao NEDORADJEN niti 10% !

Za Prijatelja Caspera jos jednom ponavljam - SVAKA CAST, covek pun znanja koji nesebicno deli isto i pomaze mnogim ljudima!

Mimoisli smo se u frekfencijama razumevanja poente cele price, sto i nije tako strasno, ne bi bilo lepo da se vredjamo nepotrebno!

Cisto za info - Korgove i Rolande koristim jos od I-30 pa skoro sve do PA-3X, kao i od E... pa do BK7!
Btw - sit sam Korgova, pogotovo ovih zadnjih..... Ne bih komentarisao o njima..... I zato definitivno prelazim na Yamahu!

Za KP110 - nismo se razumeli, ili (Ajde neka bude) - ja sam sve ovo trebao da napisem jos u prvom postu....
DraganV je offline   Reply With Quote
Star 29.05.2017, 21:10   #130
Alen P
Odomaćeni član
 
Registrovan/a dana: 18.11.2007
Mjesto: Čakovec
Postovi: 657
Downloads: 380
Uploads: 6
Rekao HVALA: 2
Zahvalili mu 70 puta u 68 Postova
Instrumenti: Tyros 4
Interesi: Muzika, religija
Alen P befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Alen P pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Prijatelju, jako dobro ja tebe razumijem. Postoji problem koji imaš i osim Caspera se ponekad javi Dell i ja koji svako malo podbadam (doduše rijetko). A ja sam ti odgovorio koji su razlozi tvojeg negodovanja zbog nejavljanja članova. TI si ga NAMJERNO kupio, imaš ga samo ti i pitaš ostale članove što je rješenje tvojih problema. Tesko da ćeš naići na konstruktivan post od članova koji nemaju pojma što se dešava s tvojom klavijaturom. To je Medeli zamaskiran pod imenom Kurzweil, s cijenom Casia i očekivanom (lošom) podrškom. To je ono što se dešava. Ja bih ti rado pomogao (kao i velika većina forumaša) i bio aktivan u tvojoj temi ali ne mogu jer ne znam.
Alen P je offline   Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio Alen P za ovaj koristan post:
DraganV (29.05.2017)
Odgovor

Favoriti


Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 02:53


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije