Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Klavijature > Aranžeri > Ostali proizvođači i razno

Ostali proizvođači i razno Za sve one koji ne sviraju Yamaha-e, Korg-ove, Roland-e ili za one koji imaju meshovita pitanja.

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 29.04.2017, 13:51   #41
DraganV
Drugar foruma
 
Registrovan/a dana: 23.04.2017
Postovi: 91
Downloads: 0
Uploads: 0
Rekao HVALA: 67
Zahvalili mu 4 puta u 4 Postova
DraganV ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

U međuvremenu, ušao sam u drugi meni i uradio OVO!
A da nije OVO - TO čega se "Bojim" da jeste - Max user memory!

Da ga barem RAZOTKRIJEMO komplet, da se neko drugi ne bi zeznuo na osnovu ČUVENE MARKE i sl...
Grafički Fajlovi
File Type: jpg Casper2.jpg (126,0 KB, 60x skinuto)
Highslide JS

Promijenjeno od DraganV (29.04.2017 u 13:54 sati)
DraganV je offline   Reply With Quote
Star 29.04.2017, 20:56   #42
DraganV
Drugar foruma
 
Registrovan/a dana: 23.04.2017
Postovi: 91
Downloads: 0
Uploads: 0
Rekao HVALA: 67
Zahvalili mu 4 puta u 4 Postova
DraganV ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Uspeo sam da pronadjem OVO!
Na Turskome je, ali u videu ima zanimljivih stvari:

YT link: https://www.youtube.com/watch?v=QkrS2kwPgCw
DraganV je offline   Reply With Quote
Star 30.04.2017, 09:41   #43
casper
Super-Moderator
 
casper's Avatar
 
Registrovan/a dana: 14.04.2008
Mjesto: Zagreb
Postovi: 5.158
Downloads: 334
Uploads: 21
Rekao HVALA: 48
Zahvalili mu 1.748 puta u 1.304 Postova
Instrumenti: Genos2
casper ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Lagano napredujemo

Ritmovi koje sam stavio u post nisu za tvoj model klavijature. Predpostavio sam da ih nećeš moći učitati ali sam želio napraviti test da provjerimo da li ih program Pootute uopće vidi. Na žalost, ne mogu pronaći na netu ritmove koji bi odgovarali za Medeli M361/KurzweilKP110. S njima bi se mogao napraviti test prebacivanja u memoriju klaviajturu.

Sve što DanteTR na videu radi, odnosi se na jače modele Medelia koji imaju 4 varijacije u ritmu (takve ritmove sam postavio). Pored programa Pootute on koristi i Grand Suite s kojim prvo konvertira Sty u Mid kako bi ga mogao obrađivati i prilagoditi za Medeli. Nakon toga ga prebacuje u memoriju klavijature. Ostaje nejasno što je to trj-setup.sci (4,40 sec videa) jer na googlu ne pronalazim ništa osim informacije o trojancu. Upravo ta datoteka je ključna jer tada poziva setup i obrađeni midi "pretvara" u sty kojeg može prepoznati Medeli. Interesantno je da ovakav Sty iste strukture kao Yamahin što se vidi u trenutku kada je unesen u Cubase.
Na žalost, ovaj Grand Suite izgleda ne funkcionira za Medeli M361 i koliko vidim, verzija 1.3.14 koju sam skinuo ima samo model A1000. Dakle, @DraganV on ne pomaže u rješavanju problema.

Interesantno je spoznati kako jedna outsiderska firma poput Medelia ima instrumente koji su cjenovno vrlo povoljni i kako uz njih ima software kojim se može raditi dosta korisnih stvari. Recimo, podešavanje OTS-ova, izrada arpegatora ili pretvorba MIDIja u Style. Gdje je tu Yamaha ili Korg, kada govorimo o oficijelnom software?

I za kraj rezime, prije nego odem malo odspavati. Pogledajte ove tri slike. Četvrti u nizu će (možda) biti i poznati Kurzweil. Model bi mogli nazvati, recimo KP510. K(lavijatura)P(revara)
Grafički Fajlovi
File Type: jpg medeliA1000a.jpg (78,7 KB, 65x skinuto)
Highslide JS
File Type: jpg fame2000a.jpg (77,0 KB, 65x skinuto)
Highslide JS
File Type: jpg MAX_cr.jpg (77,8 KB, 67x skinuto)
Highslide JS
casper je offline   Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio casper za ovaj koristan post:
DraganV (30.04.2017)
Star 30.04.2017, 13:22   #44
DraganV
Drugar foruma
 
Registrovan/a dana: 23.04.2017
Postovi: 91
Downloads: 0
Uploads: 0
Rekao HVALA: 67
Zahvalili mu 4 puta u 4 Postova
DraganV ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

@Casper druže, veliki pozdrav i zaista - veliko Ti hvala što ulažeš toliki trud oko ovoga,
Mnogo Si lepo rekao - napredujemo polako, ali sigurno

Tačno kako Si naveo i ja sam noćas zdravo izgledao taj video, skinuo Suitu - Ima je izgleda samo za neki njihov A1000, ali ispod te selekcije ima i - Default i ja postavio na to, učitao jedan od Tvojih stylova, prođem celu navedenu proceduru i snimim kao MIDI .mid,

Zatim povežem klavijaturu, otvorim NAŠ Pootute i - učita brate iz prve, sve zeleno Y(es)
Ostalo Ćeš videti na slikama, ali opet zakoči pri kraju, ali sa sasvim drugoj ext nego što je taj trojanac i naravno - dalje ne ide, ne može da učita boje i ostalo!

Mislim da će i Tebi biti mnogo lakše i jasnije sa ovim slikama, pošto nemaš klavijaturu kod sebe.

Evo fotografija:
Grafički Fajlovi
File Type: jpg 1b.jpg (116,9 KB, 56x skinuto)
Highslide JS
File Type: jpg 2b.jpg (285,0 KB, 75x skinuto)
Highslide JS
File Type: jpg 3b.jpg (290,4 KB, 54x skinuto)
Highslide JS
File Type: jpg 4b.jpg (261,9 KB, 53x skinuto)
Highslide JS
File Type: jpg 5b.jpg (200,5 KB, 52x skinuto)
Highslide JS
File Type: jpg 6b.jpg (213,8 KB, 52x skinuto)
Highslide JS
File Type: jpg 7b.jpg (200,9 KB, 55x skinuto)
Highslide JS
File Type: jpg 8b.jpg (224,1 KB, 55x skinuto)
Highslide JS
DraganV je offline   Reply With Quote
Star 30.04.2017, 15:31   #45
Dell
Satriani
 
Dell's Avatar
 
Registrovan/a dana: 22.07.2008
Mjesto: Mostar, Hercegovina
Postovi: 2.525
Downloads: 681
Uploads: 10
Rekao HVALA: 25
Zahvalili mu 324 puta u 277 Postova
Instrumenti: Yamaha Tyros3, Bugari Banger Exclusive, Roland Fantom G7, Yamaha V50, Hohner Atlantic IV
Interesi: Muzika, Informacijske tehnologije, Biciklizam
Dell ist ein LichtblickDell ist ein LichtblickDell ist ein LichtblickDell ist ein LichtblickDell ist ein LichtblickDell ist ein Lichtblick
Dell pošalji poruku preko MSN messengera Dell pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Rekoh ti ja da vidiš neki software od Medlija, izgleda da ćeš ti ipak uspjet iskoristit to što si namjerio, a te tamo u korisničkom servisu Kurzweila sve od reda smijenit
__________________
I'm the one who knocks...


Dell je offline   Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio Dell za ovaj koristan post:
DraganV (30.04.2017)
Star 30.04.2017, 16:30   #46
DraganV
Drugar foruma
 
Registrovan/a dana: 23.04.2017
Postovi: 91
Downloads: 0
Uploads: 0
Rekao HVALA: 67
Zahvalili mu 4 puta u 4 Postova
DraganV ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Citat:
Originalno postovano od Dell Pokaži Post
Rekoh ti ja da vidiš neki software od Medlija, izgleda da ćeš ti ipak uspjet iskoristit to što si namjerio, a te tamo u korisničkom servisu Kurzweila sve od reda smijenit
@Dell druže, sad si me slatko nasmejao od srca, najiskreno

Do kraja možda i izradimo nešto novo, gde bi na pr. pisalo od pozadi Yu-MIDI Balcan
Ionako je naučio da menja imena, pa kud pošlo, neka ide, treća sreća
Živ bio

Ja skoro u svim stvarima tako radim - kad mu se zainatim.... Ma mora da bude, kolko je moguće...

U vezi ovoga gde smo momentalno stali, sve mi se čini da je u pitanju instrument definition files .INS , ali sigurno će Casper to mnogo bolje obrazložiti...
DraganV je offline   Reply With Quote
Star 30.04.2017, 18:19   #47
Dell
Satriani
 
Dell's Avatar
 
Registrovan/a dana: 22.07.2008
Mjesto: Mostar, Hercegovina
Postovi: 2.525
Downloads: 681
Uploads: 10
Rekao HVALA: 25
Zahvalili mu 324 puta u 277 Postova
Instrumenti: Yamaha Tyros3, Bugari Banger Exclusive, Roland Fantom G7, Yamaha V50, Hohner Atlantic IV
Interesi: Muzika, Informacijske tehnologije, Biciklizam
Dell ist ein LichtblickDell ist ein LichtblickDell ist ein LichtblickDell ist ein LichtblickDell ist ein LichtblickDell ist ein Lichtblick
Dell pošalji poruku preko MSN messengera Dell pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

'Ajde živ bio kad uspiješ ubacit neki ritam, postavio neki video ovdje da vidimo i čujemo, a i da dokažemo svima da može da se ubaci.
__________________
I'm the one who knocks...


Dell je offline   Reply With Quote
Star 30.04.2017, 18:22   #48
DraganV
Drugar foruma
 
Registrovan/a dana: 23.04.2017
Postovi: 91
Downloads: 0
Uploads: 0
Rekao HVALA: 67
Zahvalili mu 4 puta u 4 Postova
DraganV ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Трудимо се максимално, само да преѓемо још ове препреке, просвираќе он и друге ствари

Sent from my E6653 using Tapatalk
Dodato:
A da li bi mozda pomoglo nesto ovakvo:

If you are using a synth module or hardware synth (not a MIDI controller) and you have a Cakewalk product with Instrument Definition capability, you should import that definition for your specific synth.
Note -*Certain Cakewalk products do not have Instrument Definition capability. Do the following to import instrument definitions into Cakewalk:

*

*

Click*Options > Instruments > Define > Import. Use the navigation window to locate the instrument file (look for .INS files in the Sample Content folder) and click Open.*

Next choose one or more instrument definitions from the Import Instrument Definitions window and click OK.

Click Close and you'll be returned to the Assign Instruments window. You can then assign your new instruments definition(s) to the proper port and channel assignments.**Note -*you may need to route channel 10 specifically to a Drum Instrument definition file. If none is available, route all channels to the single definition.

Set the Channel, Bank and Patch of each MIDI track you are routing to the synth. Every MIDI track with a different sound or patch has to be on a different channel.



Sent from my E6653 using Tapatalk

Promijenjeno od DraganV (30.04.2017 u 19:50 sati) Razlog: Automatski spojeni uzastopni postovi
DraganV je offline   Reply With Quote
Star 30.04.2017, 23:37   #49
casper
Super-Moderator
 
casper's Avatar
 
Registrovan/a dana: 14.04.2008
Mjesto: Zagreb
Postovi: 5.158
Downloads: 334
Uploads: 21
Rekao HVALA: 48
Zahvalili mu 1.748 puta u 1.304 Postova
Instrumenti: Genos2
casper ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Vjerujem da ćemo "zajedničkim snagama" ubaciti taj ritam u klavijaturu, a onda ćemo kontaktirati podršku Kurzweila da im ponudimo suradnju. Uz odgovarajuću naknadu, naravno

U postupku koji gledamo u videu je (za sada) "kritičan" onaj dio gdje preko funkcije Load settings (4,37) poziva u program fajl s imenom trj-setup.sci. Pomoću njega se vrši neka vrsta konverzije (tako predpostavljam) koja postojeći style "pretvara" u oblik kojim možemo baratati i koji će se moći unijeti u klavijaturu. Kada googlam ime "trj-setup.sci." izbacuje mi samo rezultate vezane iz trojance što i jest logično jer je trj kratica za ove nametnike u računalu, a očito je da u našem slučaju to nema veze s istima.

Tek nakon toga dolazimo do *.ins fajla koji nije uopće bitan za prebacivanje styla u klavijaturu. Radi se o datoteci koja u sebi sadrži definiciju instrumenata, a koristi nam da bismo vidjeli nazive soundove.

Sada bi još trebalo "kopati" po netu i doznati kako doći do trj-setup.sci. Autor videa sigurno zna objašnjenje.
I ono što treba imati na umu jest da Medeli M361/KurzweilKP110 ima samo dvije varijacije pa struktura styla treba biti takvog oblika.
casper je offline   Reply With Quote
Star 01.05.2017, 00:18   #50
Dell
Satriani
 
Dell's Avatar
 
Registrovan/a dana: 22.07.2008
Mjesto: Mostar, Hercegovina
Postovi: 2.525
Downloads: 681
Uploads: 10
Rekao HVALA: 25
Zahvalili mu 324 puta u 277 Postova
Instrumenti: Yamaha Tyros3, Bugari Banger Exclusive, Roland Fantom G7, Yamaha V50, Hohner Atlantic IV
Interesi: Muzika, Informacijske tehnologije, Biciklizam
Dell ist ein LichtblickDell ist ein LichtblickDell ist ein LichtblickDell ist ein LichtblickDell ist ein LichtblickDell ist ein Lichtblick
Dell pošalji poruku preko MSN messengera Dell pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

A da iscimamo ovog Turčina preko Youtube-a ili Google+-a da nam pošalje taj sci?
__________________
I'm the one who knocks...


Dell je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti


Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 00:58


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije