Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Kompjuteri I Produkcija > Muzički Software

Muzički Software Sve što Vas zanima o radu sa nekim muzičkim programom koji nema sopstveni podforum...

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 26.02.2014, 00:17   #11
milepsr
Odomaćeni član
 
milepsr's Avatar
 
Registrovan/a dana: 29.03.2007
Mjesto: Beograd
Godina: 37
Postovi: 600
Downloads: 3436
Uploads: 19
Rekao HVALA: 41
Zahvalili mu 73 puta u 69 Postova
Instrumenti: Korg PA3X
Interesi: Mene me zanima, gde ima da se kupi jevtina kavurma i cvarci...
milepsr ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Citat:
Originalno postovano od kosmajac1 Pokaži Post
Gluposti.. kao prvo na kontaktu 4 vec postoji program change samo napravis instrument banku i nista vise semplovi koji su u instrument banci menjaju se po redu menjanjem boja na klavijaturi. ne treba ti posebna skripta
Nisi u pravu. Zavisi kako je u klavijaturi uradjen program change

Citat:
Originalno postovano od kosmajac1 Pokaži Post
a drugo ne trebaju ti "2000e samo za materijal" a ni 16gb rama i ne znam kakvi procesori to su dezinformacije. verovatno tako pises zato sto i ne koristis kontakt.
Drugo, ja vec dugo koristim kontakt 4 za svirke, kontakt koristim za ARANZER + SOLO (ubacio sam poznati set sa PA800) a moja PC konfiguracija je 512mb ram i procesor 2.7ghz i nikad mi se nije desilo da zakoci na svirci ili da krci. Latencija(kasnjenje) je minimalno i neprimetno u real time-u. Toliko o tome. pozdrav
Cemu Kontakt i ulaganje novca u zvucnu karticu i laptop/racunar zbog semplova od 20-ak mb ?
__________________
Citat:
Originalno postovano od nikadvisekorg Pokaži Post
Ćiru i njegove drnjkalice na kup sa Mićom Nikolićem i ostalim iživljavatorima nad muzičkim instrumentima bi poslao u Kinu kod Japanaca da snimaju muzičke teme i pratnju za super mario i battle tanks.
milepsr je offline   Reply With Quote
Star 26.02.2014, 02:15   #12
Simbad84
Drugar foruma
 
Simbad84's Avatar
 
Registrovan/a dana: 11.09.2010
Mjesto: Beograd
Postovi: 85
Downloads: 0
Uploads: 0
Rekao HVALA: 21
Zahvalili mu 11 puta u 10 Postova
Simbad84 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Koliko semplovanih instrumenata vuces od jednom sa tom konfiguracijom? I koja ti je zvucna?
Simbad84 je offline   Reply With Quote
Star 26.02.2014, 02:27   #13
vingula
Veteran
 
vingula's Avatar
 
Registrovan/a dana: 10.11.2006
Mjesto: Zagreb,Hrvatska
Godina: 39
Postovi: 1.284
Downloads: 1775
Uploads: 49
Rekao HVALA: 24
Zahvalili mu 81 puta u 68 Postova
Instrumenti: Roland Fantom G7, Korg PA1X Pro Elite, AKAI Advance 61
Interesi: Muzika,Računala
vingula befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
vingula pošalji poruku preko MSN messengera vingula pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

ovaj čovijek maloprije gore, je za ginesovu knjigu rekorda...majke mi
__________________
1.Mrzim žicaroše i razne oblike žicanja!!!
2. ne stoji bez veze.
3.Nemoguće želje ispunjavam odmah,a za čuda mi treba malo vremena.
vingula je offline   Reply With Quote
Star 26.02.2014, 02:28   #14
Yikwo
Vredan član društva
 
Yikwo's Avatar
 
Registrovan/a dana: 14.12.2013
Godina: 28
Postovi: 150
Downloads: 35
Uploads: 0
Rekao HVALA: 28
Zahvalili mu 16 puta u 16 Postova
Instrumenti: Korg Pa3X
Interesi: Automobili , Klavijature
Yikwo ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

edit:omasio temu , brisite post
Yikwo je offline   Reply With Quote
Star 26.02.2014, 02:35   #15
tranzit
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 25.03.2006
Mjesto: tamo daleko
Postovi: 5.282
Downloads: 46
Uploads: 1
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 1.121 puta u 936 Postova
Instrumenti: sve sto daje bilo kakav ton od sebe
Interesi: nezainteresovan sam
tranzit ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Citat:
Originalno postovano od kosmajac1 Pokaži Post
Gluposti.. kao prvo na kontaktu 4 vec postoji program change samo napravis instrument banku i nista vise semplovi koji su u instrument banci menjaju se po redu menjanjem boja na klavijaturi. ne treba ti posebna skripta
Uvijek sam, ama zaista uvijek zeljan znanja, molim te ispricaj mi sto vise o toj sampling tehnologiji jer sam vrlo mlad i nisam se jos imao vremena baviti svim tim komplikovanim stvarima, pa onda svakoga slusam, a ljudi k'o ljudi svasta pisu i pricaju, tako da covjek na kraju ne zna sta je istina, a sta nije.

Citat:
Originalno postovano od kosmajac1 Pokaži Post
a drugo ne trebaju ti "2000e samo za materijal" a ni 16gb rama i ne znam kakvi procesori to su dezinformacije. verovatno tako pises zato sto i ne koristis kontakt.
Ama rekoh ti da sam mlad i da nisam jos ni ukapirao kako uopste funkcionise taj Kontakt ili kako se vec naziva to cudo, a kamo li kako se koristi. Nego sam cuo da to cudo zestoko radi pa velim da to mora da trosi mnogoooogo procesora i RAM-a

Citat:
Originalno postovano od kosmajac1 Pokaži Post
Drugo, ja vec dugo koristim kontakt 4 za svirke, kontakt koristim za ARANZER + SOLO (ubacio sam poznati set sa PA800) a moja PC konfiguracija je 512mb ram i procesor 2.7ghz i nikad mi se nije desilo da zakoci na svirci ili da krci. Latencija(kasnjenje) je minimalno i neprimetno u real time-u. Toliko o tome. pozdrav
I citav taj poznati set za PA800 ti mozes da ubacis u Kontakt i da sa tim malim procesorom i samo 512MB radne memorije to radi kako treba. Genijalno !!!! Kako sam bio u zabludi, hvala ti do neba. Znaci ja bih bez veze bacio tolike pare za neku ogromnu memoriju i procesor, bez ikakve potrebe. Divno je sto postoji ovaj forum gdje covjek zaista moze da nauci prave stvari i da ne baca novac bez potrebe.



Nemoj da bi se neko smijao, ne kvarite mi uzivanje.

Promijenjeno od tranzit (26.02.2014 u 02:36 sati)
tranzit je offline   Reply With Quote
Star 26.02.2014, 02:53   #16
kosmajac1
Početnik forumacije!
 
kosmajac1's Avatar
 
Registrovan/a dana: 21.10.2010
Mjesto: Nis
Postovi: 31
Downloads: 0
Uploads: 15
Rekao HVALA: 4
Zahvalili mu 2 puta u 2 Postova
kosmajac1 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Fora je da se poveze klavijatura koja vredi 100 eura i kompjuter koji vredi 30 eura a ne da se ulozi 2000e u kompjuter, a slobodno se smejte mojim postovima. Ovo sam napisao jer ljudi kada procitaju tvoj post u startu odustanu od kontakta. Slazem se da bolje zvuci i da postoje vece mogucnosti sa komponentama od 2000e, ali prosecna konfiguracija pc-ja koju ljudi vec poseduju moze da zadovolji potrebe muzicara. Moj set je otprilike oko 70 mb sa svim semplovima mislim da je prosecnom muzicaru to dovoljno.
kosmajac1 je offline   Reply With Quote
Star 26.02.2014, 03:21   #17
tranzit
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 25.03.2006
Mjesto: tamo daleko
Postovi: 5.282
Downloads: 46
Uploads: 1
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 1.121 puta u 936 Postova
Instrumenti: sve sto daje bilo kakav ton od sebe
Interesi: nezainteresovan sam
tranzit ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Eeeee sinovac, ti ne da si promasio forum i temu, vec si promasio i deceniju, pa i vijek jer tako smo morali da razmisljamo pred kraj proslog milenijuma, odnosno proslog vijeka. Volio bih da sam na tvom mjestu, ali zaista bih volio da sam na tvom mjestu jer kazu da sto manje znas, manje boli. Citav tvoj "poznati set za PA800" zauzima po jedna od kompleksnijih Crash, Ride i Splash cinela u Trans Audio sistemu koji kao Sound Engine ima izmedju ostalog i Native Instruments Kontakt 5. Kompletni Sample Content koji je u svakom momentui muzicaru na raspolaganju je sada vec oko 200GB najkvalitetnijeg sampling materijala. Svih tih 200GB taj muzicar ima u trenu kao Sond Program, naravno bez ikakve Latence jer to i nije ozbiljno da bi se uopste pominjalo. Tvorac tog Trans Audio sistema je moja malenkost i kud bas na mene da naletis da mi pricas bajke o Kontaktu i nekakvom "citavom poznatom setu za PA800" koji staje u 512MB radne memorije.

Morao bi da razdvojis babe i zabe, pa onda da diskutujes o oblasti koja ti je ocigledno vrlo strana. Ovdje ljudima koji rade sa softverskim samplerima nisu interesantni nikakvi setovi sa PA800, vec Contenti od stotinak GB-a najkvalitetnijeg moguceg samplinga. Inace, koji bi bio razlog uopste raditi na Kontaktu kada i srednja klasa hardware aranzera ima vec po stotinak MB sampling RAM-a.

Taj Trans Audio sistem je jedna uzasno mocna konfiguracija koja bazira na najacim procesorima danasnjice i na 16 ili 32GB radne memorije, u zavisnosti od zelja kupaca. U njemu se u isto vrijeme nalazi 64 Banka od po 128 instrumenata, od kojih nijedan nije ispod stotinak MB-a sampling materijala. Kako to odprilike izgleda pogledaj na donjoj slici, a to je samo jedan od manjih modela. Trans Audio je i sam aranzer ali aranzer koji bazira na sound engine od 200GB sampling materijala i iskljucivo softverskom soundu. Ne pisi nam vise bajke ovdje jer to sto ti pises, je kao prvo, van teme a i van zdravog razuma. Vidim da si clan od 2010. godine sa citavih 30 napisanih postova, ukljucujuci i ova tri cetiri u ovoj temi, koji su totalna dezinformacija i koje treba sankcionisati sto prije jer ce neupuceni zaista pomisliti da sa 512MB i kompjuterom od 150 eura, starim desetak godina, mogu dobiti studijski sound na bini. Ovo je 24 ZollaTouch Screen jednog Trans Audio sistema koji je sposoban da koristi 200GB sampling materijala u istom momentu ali koji bazira na procesoru od 8 x 4.4GB i radnoj memoriji od 16GB (rekoh da je jedan od manjih sistema).


Promijenjeno od tranzit (26.02.2014 u 03:24 sati)
tranzit je offline   Reply With Quote
Star 26.02.2014, 03:28   #18
kosmajac1
Početnik forumacije!
 
kosmajac1's Avatar
 
Registrovan/a dana: 21.10.2010
Mjesto: Nis
Postovi: 31
Downloads: 0
Uploads: 15
Rekao HVALA: 4
Zahvalili mu 2 puta u 2 Postova
kosmajac1 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

izvini nisam znao da sviras koncerte i da koristis 300 gb semplova. imam 30 postova jer uopste i ne ulazim na ovaj forum morao sam samo da odgovorim na tvoj post. 90 posto ljudi koji koristi kontakt ne svira koncerte i nisu im potrebni tih 300 gb semplova

Promijenjeno od kosmajac1 (26.02.2014 u 03:33 sati)
kosmajac1 je offline   Reply With Quote
Star 26.02.2014, 03:31   #19
tranzit
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 25.03.2006
Mjesto: tamo daleko
Postovi: 5.282
Downloads: 46
Uploads: 1
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 1.121 puta u 936 Postova
Instrumenti: sve sto daje bilo kakav ton od sebe
Interesi: nezainteresovan sam
tranzit ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Vrlo lose si odgovorio, posto je to sto si odgovorio toliko nebulozno da nije vrijedno ni citanja. Ovdje veoma pazimo da damo pravu informaciju posto imamo veliki broj profesionalaca koji zive od muzike i kojima se ne smiju servirati nikakve pogresne informacije jer to moze da ih kosta, a i mladih ljudi koji su na pocetku karijere i kojima je neophodno provjereno znanje. Ovaj forum uopste nije "glup" kako ga ti nazivas i to je velika uvreda za sve nas ovdje, a ukoliko ti ne odgovara ti nadji "pametniji" forum, pa tamo siri dezinformacije i pisi bajke kakve god ti padnu na pamet.

Promijenjeno od tranzit (26.02.2014 u 03:36 sati)
tranzit je offline   Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio tranzit za ovaj koristan post:
branoy (26.02.2014)
Star 26.02.2014, 03:35   #20
vingula
Veteran
 
vingula's Avatar
 
Registrovan/a dana: 10.11.2006
Mjesto: Zagreb,Hrvatska
Godina: 39
Postovi: 1.284
Downloads: 1775
Uploads: 49
Rekao HVALA: 24
Zahvalili mu 81 puta u 68 Postova
Instrumenti: Roland Fantom G7, Korg PA1X Pro Elite, AKAI Advance 61
Interesi: Muzika,Računala
vingula befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
vingula pošalji poruku preko MSN messengera vingula pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

mene zanima zašto si onda došao na ovaj "glupi froum" sa svojim glupim i nebuloznim komentarima, kad je 1 čovijek dovoljno pametniji od večine ljudi, i zašto si to baš maorao odgovorit na Tranzitov post?
__________________
1.Mrzim žicaroše i razne oblike žicanja!!!
2. ne stoji bez veze.
3.Nemoguće želje ispunjavam odmah,a za čuda mi treba malo vremena.
vingula je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti


Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Isključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 17:10


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije