Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Kompjuteri I Produkcija > Muzički Software

Muzički Software Sve što Vas zanima o radu sa nekim muzičkim programom koji nema sopstveni podforum...

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 17.03.2014, 19:52   #11
grabovac037
Ovaj baš voli da kuca
 
Registrovan/a dana: 20.01.2007
Postovi: 305
Downloads: 3773
Uploads: 3
Rekao HVALA: 31
Zahvalili mu 7 puta u 7 Postova
grabovac037 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
grabovac037 pošalji poruku preko ICQ messengera grabovac037 pošalji poruku preko Yahoo! messengera
Standard

a ima li nesto softverski da je reseno da mogu na primer da odradim 16 kontakta svaki kanal posebno kao na primer combinacija na korgu
grabovac037 je offline   Reply With Quote
Star 17.03.2014, 20:13   #12
tranzit
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 25.03.2006
Mjesto: tamo daleko
Postovi: 5.282
Downloads: 46
Uploads: 1
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 1.121 puta u 936 Postova
Instrumenti: sve sto daje bilo kakav ton od sebe
Interesi: nezainteresovan sam
tranzit ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Ima, Trans Audio Maxima !!!!! Nije problem postaviti 16 x Multitimbralni instrument u Kontaktu, dakle za svaki kanal sve raspolozive sound programe ali nije mali problem napraviti audio masinu koja ce to sve da "nosi" na sebi. Trans Audio Maxima bazira na Kontakt sampleru, gdje imas na raspolaganju 512 instrumenata za svaki midi kanal, odnosno traku, pa bilo da su Style trake ili solo Partovi. Svi soundi su najviseg kvaliteta, a samim tim je i njihov sample content veliki, pa se desi da je recimo, samo jedan Drum Kit 3 ili 4GB sampling materijala ili nekakav Bass 2GB, pa Nylon gitara takodje od 2GB itd... itd... Sve to stoji odmah na raspolaganju i bez ikakvog cekanja se mijenjaju instrumenti po komandama iz aranzera ili solo Partova, potpuno isto kao sto se to radi na hardware aranzerima ili workstationima. Pri tome nema nikakvog "krckanja", "prckanja" i ostalih artefakata. Polifonija kod Trans Audio Maxime je nekoliko stotina glasova, tako da ni u kom slucaju ne moze da se desi da mu ponestane daha. Ovakav sistem je upravo to sto te interesuje. Kako i rekoh, za ovo su neophodne ogromne performanse i resursi, tako da se u Trans Audio sistemima moraju upotrijebiti najkvalitetnije i najmocnije komponente, pocevsi od mainboarda, preko procesora i maksimalne radne memorije, do SSD diskova u striped modusu, a onda i detaljno optimirani audio windows. Tek ovakvi sistemi su u stanju da daju to o cemu pises, bilo da sluze samo kao Sound Engine za neki od hardware aranzera, bilo da sami preuzimaju i ulogu aranzera. Kao sound moduli za hardware aranzere, za sada postoje PA Trans Audio i YA Trans Audio, koji su spremni za rad sa Korgovim i Yamahinim aranzerima, a pri kraju posla sam na R Trans Audio modulu koji ce raditi sa Rolandovim aranzerima.
tranzit je offline   Reply With Quote
Star 17.03.2014, 22:23   #13
grabovac037
Ovaj baš voli da kuca
 
Registrovan/a dana: 20.01.2007
Postovi: 305
Downloads: 3773
Uploads: 3
Rekao HVALA: 31
Zahvalili mu 7 puta u 7 Postova
grabovac037 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
grabovac037 pošalji poruku preko ICQ messengera grabovac037 pošalji poruku preko Yahoo! messengera
Standard

sve je to lepo ne sumnjam da je vrhunski zvuk
hoce li se to moci cuti negde uskoro
grabovac037 je offline   Reply With Quote
Star 18.03.2014, 00:58   #14
tranzit
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 25.03.2006
Mjesto: tamo daleko
Postovi: 5.282
Downloads: 46
Uploads: 1
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 1.121 puta u 936 Postova
Instrumenti: sve sto daje bilo kakav ton od sebe
Interesi: nezainteresovan sam
tranzit ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Moraces da sacekas, kad si bas uporan da cujes jer zaista nemam vremena za snimanje promocionog materijala. Eto ni tebi nemam vremena da sredim transakciju za Splitting masterkeyboarda, takvu jednu sitnicu, a kamo li nekakav promotivni video ili audio Clip. U sustini, da budem iskren, nemam posebno ni volje, a ni snage da spremam taj promotivni materijal za balkansko trziste jer je ono, samo po sebi, veoma slabo (znamo svi kako i zasto), dok to na zapadu ide bez ikakvog reklamnog materijala i to toliko da sam ostao bez ikakvog reda u svakodnevnici. Pogotovo odkad su se cak i ovdje na forumu pojavili nebulozni majmuni, koji eto kao sumnjaju da to sve uopste moze i da radi. U takvim slucajevima mi je zasta muka i od Balkana i od takvih (ne)ljudi, pa mi ponekad dodje da nikome vise i nista vise, od svojih proizvoda, ne distribuiram na Balkan. Znam da je diskriminacija ali sigurno nije zato sto imam neka predubjedjenja u vezi sa bilo kim na Balkanu (po ustrojstvu sam kosmopolit), vec iskljucivo radi nedostatka poslovnog interesa za to podrucje jer i to malo sto sam do sada poslovao sa Balkanom me je kostalo mnogo odricanja i nerava. Medjutim, kako se naljutim, tako i zaboravim, pa onda opet po starom. Pokusavam da ubijedim nekoliko svojih studenata da urade bar po minut audio materijala, za promociju... cini se da cu uspjeti, bar kod par njih. Ako to uspijem bice i promotivnog materijala prije nego li se i ja realno nadam.

Promijenjeno od tranzit (18.03.2014 u 01:06 sati)
tranzit je offline   Reply With Quote
Star 18.03.2014, 02:03   #15
grabovac037
Ovaj baš voli da kuca
 
Registrovan/a dana: 20.01.2007
Postovi: 305
Downloads: 3773
Uploads: 3
Rekao HVALA: 31
Zahvalili mu 7 puta u 7 Postova
grabovac037 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
grabovac037 pošalji poruku preko ICQ messengera grabovac037 pošalji poruku preko Yahoo! messengera
Standard

ni jednog momenta posto svi znamo kakv ste poznavalac svega vezano za muziku nisam posumnjao u kvalitet vasih proizvoda
samo mi je zelja da nesto tako vidim ne da cujem jer verujem da je to nesto mnogo mnogo dobro znajuci vas odavde sa foruma
ako ima koja slika celih proizvoda voleo bih da vidim
ps.a sto se tice programa za splitovanje zeljno ga iscekujem jer mi je neophodan i bez njega sam mrtav xaxa
grabovac037 je offline   Reply With Quote
Star 18.03.2014, 03:31   #16
tranzit
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 25.03.2006
Mjesto: tamo daleko
Postovi: 5.282
Downloads: 46
Uploads: 1
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 1.121 puta u 936 Postova
Instrumenti: sve sto daje bilo kakav ton od sebe
Interesi: nezainteresovan sam
tranzit ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Nisam ni mislio na tebe i momke koji su up to date sa tehnologijom u audio domenu, nego letace i kamikaze koje navrate ponekad na forum, izlupetaju tonu budalastina koju izvuku iz svog prepeglanog mozga i odu dalje ubjedjeni da su rekli veoma velike mudrosti i da ce njihova pojava na forumu dugo da se pamti. Tu su i u pravu, zaista se pamti ali ne iz razloga iz kojih oni misle da se pamti.

Popgledacu ovaj dan, dva, kako cemo da izvedemo to za Splitter.
tranzit je offline   Reply With Quote
Star 18.03.2014, 22:19   #17
Enzzo32
Vredan član društva
 
Enzzo32's Avatar
 
Registrovan/a dana: 09.03.2008
Mjesto: Hadzici
Godina: 51
Postovi: 115
Downloads: 2168
Uploads: 4
Rekao HVALA: 12
Zahvalili mu 26 puta u 23 Postova
Instrumenti: Yamaha Psr SX700,Nord Electro 4,Korg SP200
Enzzo32 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Enzzo32 pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Kako ide sa narudzbom ove zvijeri,interesuje me cijena,odn.koliki kredit moram uzeti od banke,pa da rijesim jednom zauvijek problem oko aranzera/solo sinta,studijske opreme/?Odavno pratim ovu temu,i opasno me interesuje.Vidim da je ovo u sustini modul,sto mi I odgovara.
__________________
Ako zelis pobijediti,ne smijes izgubiti.
Enzzo32 je offline   Reply With Quote
Star 19.03.2014, 00:46   #18
tranzit
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 25.03.2006
Mjesto: tamo daleko
Postovi: 5.282
Downloads: 46
Uploads: 1
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 1.121 puta u 936 Postova
Instrumenti: sve sto daje bilo kakav ton od sebe
Interesi: nezainteresovan sam
tranzit ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Polako, polako... sa narudzbom ces lako ali kada ti se budem javio jer nisam navikao da nudim i prodajem macku u dzaku, pa ces tako i ti imati prilike i da poslusas i da pogledas detaljno o cemu se radi, prije nego kupis Trans Audio. Sa Balkanom i nisam racunao kada se Trans Audio stvarao ali sam se u medjuvremenu uvjerio da odredjeno interesovanje postoji, pa mi treba vremena da bih implementirao i sounde i Styleove za to podneblje. Kako vremena najmanje od svega imam, to i ova implementacija ide sporije ali nije daleko od kraja. O cijenama sam vec negdje na forumu pisao ali cu ih ponoviti kada za to dodje vrijeme. U svakom slucaju, Trans Audio je povoljniji od adekvatnih hardware aranzera, sigurno za 20% a ponekad i dosta vise. Inace transakcija sa BiH mi je najednostavnija i ide bez ikakvih problema, tako da ces ti, kada za to dodje vrijeme, dobiti Trans Audio u Hadzice, taman kao da se nalazis u Parizu ili Berlinu.

Promijenjeno od tranzit (19.03.2014 u 00:47 sati)
tranzit je offline   Reply With Quote
Star 22.03.2014, 14:58   #19
grabovac037
Ovaj baš voli da kuca
 
Registrovan/a dana: 20.01.2007
Postovi: 305
Downloads: 3773
Uploads: 3
Rekao HVALA: 31
Zahvalili mu 7 puta u 7 Postova
grabovac037 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
grabovac037 pošalji poruku preko ICQ messengera grabovac037 pošalji poruku preko Yahoo! messengera
Standard

TRANZIT xexex
molite mi reci jer mogu nekako da u kontaktu odradim da mi lup non stom svira kao na korgu kad mu ukljucim hold opciju
znaci da stisnem dirku i dok mi ne zavrsi frazu ili wav koji je na toj dirci da se se cuje
ovo sam pokusavao sa relise opcijom ali ona se utisava ako je wav dugacak
verovatno ima samo ja neznam gde je zato se obracam tata mati xexe

ps.ima li sta od onog programa za mene
grabovac037 je offline   Reply With Quote
Star 22.03.2014, 17:58   #20
vingula
Veteran
 
vingula's Avatar
 
Registrovan/a dana: 10.11.2006
Mjesto: Zagreb,Hrvatska
Godina: 39
Postovi: 1.284
Downloads: 1775
Uploads: 49
Rekao HVALA: 24
Zahvalili mu 81 puta u 68 Postova
Instrumenti: Roland Fantom G7, Korg PA1X Pro Elite, AKAI Advance 61
Interesi: Muzika,Računala
vingula befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
vingula pošalji poruku preko MSN messengera vingula pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

ima nešto slična skripta zove se MIDI LATCH, e sad kad bi se samo malo prepravila da kad mjenjaš akord da nemoraš opet stisnut prethodni da se zvuk ugasi
__________________
1.Mrzim žicaroše i razne oblike žicanja!!!
2. ne stoji bez veze.
3.Nemoguće želje ispunjavam odmah,a za čuda mi treba malo vremena.
vingula je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti


Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Isključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 01:22


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije