Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Kompjuteri I Produkcija > IT Sektor

IT Sektor Sve o digitalnim tehnologijama koje ne mogaju biti usko vezane za muziku

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 15.01.2013, 09:40   #11
smuchac
Odomaćeni član
 
smuchac's Avatar
 
Registrovan/a dana: 12.06.2011
Mjesto: Korčula
Godina: 37
Postovi: 788
Downloads: 318
Uploads: 5
Rekao HVALA: 101
Zahvalili mu 146 puta u 141 Postova
Instrumenti: PSR S910,MOXF 6,PSR SX900
Interesi: Računala i glazba
smuchac ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Vjerujem da latencija ne ovisi toliko o OS-u a pogotovo da je na Win 7 veća...

Sent from my GT-I9000 using Tapatalk 2
smuchac je offline   Reply With Quote
Star 15.01.2013, 13:51   #12
tranzit
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 25.03.2006
Mjesto: tamo daleko
Postovi: 5.282
Downloads: 46
Uploads: 1
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 1.121 puta u 936 Postova
Instrumenti: sve sto daje bilo kakav ton od sebe
Interesi: nezainteresovan sam
tranzit ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Tacno, latenca nema nikakve veze sa Win 7, naprotiv kod njega je uglavnom manja jer je kernel (jezgro) sistema povoljnije rijeseno kada se radi o audio radu. Glavni problem kod tebe je donja granica radne memorije sa kojom jedan OS kao sto je Win 7 moze uopste da funkcionise. Win XP je u poredjenju sa Win 7 extremno inferioran a kada je u pitanju audio, najgora moguca alternativa aktuelno.
tranzit je offline   Reply With Quote
Star 15.01.2013, 14:58   #13
vingula
Veteran
 
vingula's Avatar
 
Registrovan/a dana: 10.11.2006
Mjesto: Zagreb,Hrvatska
Godina: 39
Postovi: 1.284
Downloads: 1775
Uploads: 49
Rekao HVALA: 24
Zahvalili mu 81 puta u 68 Postova
Instrumenti: Roland Fantom G7, Korg PA1X Pro Elite, AKAI Advance 61
Interesi: Muzika,Računala
vingula befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
vingula pošalji poruku preko MSN messengera vingula pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

kod mene je na svim računalima bio problem win 7 sa latencijom, jel više radim sa VSTi sintevima pa kad ih potrpam dosta onda se javi gušenje i latencija...a na XP-u radi bolje i brže, neznam da bi bio problem u DVD-u od windowsa jer je kopiran sa orginala, isto tako sam probavao neke stvari na računalu od prijatelja on ima 8GB RAM-a i3 2.66Ghz puno puno je bolje ali opet zna nekad malo krcnut zvuk, malo se osjeti i Kontakt kad otvorim. To smo probavali sa mojim zvučnim karticama...E-MU 1616m i M-Audio Profire 2626, mislim da kartice nisu toliko loše da bi one zezale toliko s Win 7
__________________
1.Mrzim žicaroše i razne oblike žicanja!!!
2. ne stoji bez veze.
3.Nemoguće želje ispunjavam odmah,a za čuda mi treba malo vremena.
vingula je offline   Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio vingula za ovaj koristan post:
KEKI (16.02.2013)
Star 15.01.2013, 18:06   #14
smuchac
Odomaćeni član
 
smuchac's Avatar
 
Registrovan/a dana: 12.06.2011
Mjesto: Korčula
Godina: 37
Postovi: 788
Downloads: 318
Uploads: 5
Rekao HVALA: 101
Zahvalili mu 146 puta u 141 Postova
Instrumenti: PSR S910,MOXF 6,PSR SX900
Interesi: Računala i glazba
smuchac ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Ako pravilno optimiziraš OS nemaš straha. Nepotrebne stvari ne instaliraš,nepotrebne procese i startup programe pogasiš i zabraniš im da se pale. Pogasiš firewall,windows defender i još neke šeme i eto...
Anyway,ne čačkaj DFI sajtove već se snađi lakšim putem. Procesore i grafičke kartice proizvode dvije firme,chipsete nekih 5-6 firmi,optiku,diskove Xp i 7 prepoznaju po defaultu,mrežne kartice također par firmi proizvodi,zvučne malo više,a ako je integruša opet se sve svodi na par firmi. Dakle,VIA,Intel,AMD,Nvidia,Ati,Realtek i tu si. Pronjuškaj se s Everestom i za 20 minuta je sve instalirano.

Promijenjeno od smuchac (15.01.2013 u 18:08 sati)
smuchac je offline   Reply With Quote
Star 15.01.2013, 19:24   #15
tranzit
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 25.03.2006
Mjesto: tamo daleko
Postovi: 5.282
Downloads: 46
Uploads: 1
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 1.121 puta u 936 Postova
Instrumenti: sve sto daje bilo kakav ton od sebe
Interesi: nezainteresovan sam
tranzit ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

@Vingula

Zar zaista ozbiljno mislis da je sistem star desetak godina bolji od aktuelnog (ili da budem precizniji, skoro aktuelnog) ? Kod Windows 7 (pogotovo 64bit verzija) je Microsoft konacno odradio veliki posao kada je u pitanju audio. Ima samo jedan problem... ljudski faktor !!! Moras da imas na umu da profesionalni audio na Win 7 zahtjeva i pristojne resurse ali od momenta kada raspolaze njima, radi nepogrijesivo i iznad svega stabilno. Poslusaj kolegu smuchca i u vezi sa driverima za Win XP ali i u vezi sa optimizacijom Win 7 ako se ipak odlucis za njega (sto bih ti najozbiljnije preporucio).
tranzit je offline   Reply With Quote
Star 15.01.2013, 23:02   #16
vingula
Veteran
 
vingula's Avatar
 
Registrovan/a dana: 10.11.2006
Mjesto: Zagreb,Hrvatska
Godina: 39
Postovi: 1.284
Downloads: 1775
Uploads: 49
Rekao HVALA: 24
Zahvalili mu 81 puta u 68 Postova
Instrumenti: Roland Fantom G7, Korg PA1X Pro Elite, AKAI Advance 61
Interesi: Muzika,Računala
vingula befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
vingula pošalji poruku preko MSN messengera vingula pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

razumijem vas što vi govorite, probavao sam jednostavno sve opcije, i sa isključivanjem resursa i sa driverima te bez njih. jednostavno sa svime, uzeo sam u obzir i brži RAM i okretanje diska ali jednostavno kad upalim npr. 3 Nexusa i NI Giant te NI Studio Drummer i Hypersonic 2 + Ozone 5, kad to sve zajedno zasvira maltene mi hoče komp. eksplodirat .... i guši se, dok mi je na laptopu druga šema, tamo se manje guši i donekle pristojno radi ali i tu nakon 1h kad nediram ništa, pustim projekt malo počne pucketat zbog latencije, što se mene tiče mogu vam sve to snimit kamerom...nije mi problem, da neispadne da lažem i pričam gluposti, jel več par godina kuburim s tim problemima, ako koristim i snimam WAVE sve je ok...nema problema, ali VSTi me ubija

@Tranzit
možda se nismo shvatili ali ja govorim da na novim računalima sve to bolje radi nego na mojem starom "10" godina... možda grejšim ali pobrkali ste pojmove, vi ste napisali da ja tvrdim da stariji komp radi bolje od novog
__________________
1.Mrzim žicaroše i razne oblike žicanja!!!
2. ne stoji bez veze.
3.Nemoguće želje ispunjavam odmah,a za čuda mi treba malo vremena.
vingula je offline   Reply With Quote
Star 16.01.2013, 00:11   #17
casper
Super-Moderator
 
casper's Avatar
 
Registrovan/a dana: 14.04.2008
Mjesto: Zagreb
Postovi: 5.158
Downloads: 334
Uploads: 21
Rekao HVALA: 48
Zahvalili mu 1.748 puta u 1.304 Postova
Instrumenti: Genos2
casper ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Znam da je možda protiv pravila foruma ali ću riskirati, ipak se radi o oficijalnoj stranici
DFI 865PE-TAG
casper je offline   Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio casper za ovaj koristan post:
vingula (16.01.2013)
Star 16.01.2013, 00:30   #18
vingula
Veteran
 
vingula's Avatar
 
Registrovan/a dana: 10.11.2006
Mjesto: Zagreb,Hrvatska
Godina: 39
Postovi: 1.284
Downloads: 1775
Uploads: 49
Rekao HVALA: 24
Zahvalili mu 81 puta u 68 Postova
Instrumenti: Roland Fantom G7, Korg PA1X Pro Elite, AKAI Advance 61
Interesi: Muzika,Računala
vingula befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
vingula pošalji poruku preko MSN messengera vingula pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

našao sam danas...jučer im stranica nije radila, pa sam tražio rješenje možda s foruma, taj sam probelm rješio, nego ovu temu nebi još zatvorio pošto smo prešli na moj drugi problem zvan LATENCIJA i borba s mojim računalom...ali svejedno kolega CASPER...Hvala
__________________
1.Mrzim žicaroše i razne oblike žicanja!!!
2. ne stoji bez veze.
3.Nemoguće želje ispunjavam odmah,a za čuda mi treba malo vremena.

Promijenjeno od vingula (16.01.2013 u 00:44 sati)
vingula je offline   Reply With Quote
Star 16.01.2013, 00:55   #19
tranzit
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 25.03.2006
Mjesto: tamo daleko
Postovi: 5.282
Downloads: 46
Uploads: 1
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 1.121 puta u 936 Postova
Instrumenti: sve sto daje bilo kakav ton od sebe
Interesi: nezainteresovan sam
tranzit ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Citat:
Originalno postovano od vingula Pokaži Post
@Tranzit
možda se nismo shvatili ali ja govorim da na novim računalima sve to bolje radi nego na mojem starom "10" godina... možda grejšim ali pobrkali ste pojmove, vi ste napisali da ja tvrdim da stariji komp radi bolje od novog
Ni slucajno to nisam napisao, niti bih to ikada i pomislio a kamo li napisao, iz razloga sto i najaci sistemi od prije tih deset godina su bar upola slabiji no najslabiji aktuelni sistemi. Tehnologija u ovom domenu vratolomno die naprijed.


Da predjemo na tvoj problem sa VST instrumentima i svim tim smetnjama koje imas. Postoji samo jedno rjesenje, doduse kompleksno ali je jedino. Kompleksno jer se radi istovremeno i o hardveru i o softveru. Ovo sto ti sada pisem shvati kao postulat oko kojeg nema diskusije jer se radi o faktima a ne o nagadjanju ili kojekakvim ukusima. Za takav rad, koji si ukratko opisao, treba ti profesionalna audio masina cija je performansa bar desetak puta veca od toga sto sada imas. Shvati da drugacije ne ide i ne moze. Ta profesionalna audio masina podrazumijeva besprijekorno odabrane hardver komponente i isto tako besprijekorno konfiguriran Audio Windows sto ne obuhvata samo gasenje nekoliko servisa i deinstalaciju nepotrebnih aplikacija ili jos gore, zlo i naopako, konfiguraciju po nekakvim preporukama sa stranica proizvodjaca audio interfacea. Podrazumijeva vrlo duboko i detaljno ciscenje Windowsa i to dotle, dok nista drugo ne zna da radi sem audija. Tek uz postovanje svih ovih uslova garantujem ti i sa tom tvojom EMU kartom, da ces otvoriti bar pet puta vise VST instrumenata i pri latenci od 3ms neces imati ama bas nikakvih smetnji. Ne trazi "magicno" rjesenje, niti da se desi neko cudo ili carobna formula. Kvalitet trazi kvantitet (misli se na cijenu) i to je tako i nikako drugacije.

Promijenjeno od tranzit (16.01.2013 u 00:56 sati)
tranzit je offline   Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio tranzit za ovaj koristan post:
vingula (16.01.2013)
Star 16.01.2013, 01:30   #20
vingula
Veteran
 
vingula's Avatar
 
Registrovan/a dana: 10.11.2006
Mjesto: Zagreb,Hrvatska
Godina: 39
Postovi: 1.284
Downloads: 1775
Uploads: 49
Rekao HVALA: 24
Zahvalili mu 81 puta u 68 Postova
Instrumenti: Roland Fantom G7, Korg PA1X Pro Elite, AKAI Advance 61
Interesi: Muzika,Računala
vingula befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
vingula pošalji poruku preko MSN messengera vingula pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

mislio sam na ovu vašu rečenicu: "Zar zaista ozbiljno mislis da je sistem star desetak godina bolji od aktuelnog (ili da budem precizniji, skoro aktuelnog)"


Pitanje/mišljenje ...možda ču te opet malo gnjavit, ali več sam diskutirao s nekim mojim kolegama o tome, naime radi se o tome da mi "donekle" bolje radi sve to (VSTi i ostalo) na laptopu koji je duplo manjih perfomansi nego računalo koje je duplo bolje od laptopa?
__________________
1.Mrzim žicaroše i razne oblike žicanja!!!
2. ne stoji bez veze.
3.Nemoguće želje ispunjavam odmah,a za čuda mi treba malo vremena.

Promijenjeno od vingula (16.01.2013 u 01:33 sati)
vingula je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti


Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Isključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 21:49


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije