Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Klavijature > Saveti za kupovinu

Saveti za kupovinu Za sve one kojima treba druga klavijatura ;)

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 28.01.2013, 03:43   #11
maricm
Odomaćeni član
 
maricm's Avatar
 
Registrovan/a dana: 09.10.2007
Mjesto: Busovača
Godina: 37
Postovi: 636
Downloads: 1222
Uploads: 21
Rekao HVALA: 33
Zahvalili mu 36 puta u 34 Postova
Instrumenti: Roland Fantom G6, Dallape SUPERMAESTRO
maricm befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
maricm pošalji poruku preko MSN messengera
Standard

Pritisnes 2 puta fil i on radi prelaz u varijaciju u kojoj je bio. Sve mozes ustimat i snimiti u performanse. Ima hold funkciju gdje mozes sve zaključat.

Sent from my HTC One V using Tapatalk 2
maricm je offline   Reply With Quote
Star 28.01.2013, 14:26   #12
calevh
Ovaj baš voli da kuca
 
calevh's Avatar
 
Registrovan/a dana: 28.10.2008
Postovi: 378
Downloads: 4126
Uploads: 5
Rekao HVALA: 37
Zahvalili mu 27 puta u 24 Postova
calevh befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
calevh pošalji poruku preko ICQ messengera calevh pošalji poruku preko AIM messengera calevh pošalji poruku preko Yahoo! messengera calevh pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

A koliko varijacija ima Va, nije valjda da ima samo dve? Hvala, drugari i izvinite na dosadi malo.
calevh je offline   Reply With Quote
Star 28.01.2013, 14:29   #13
maricm
Odomaćeni član
 
maricm's Avatar
 
Registrovan/a dana: 09.10.2007
Mjesto: Busovača
Godina: 37
Postovi: 636
Downloads: 1222
Uploads: 21
Rekao HVALA: 33
Zahvalili mu 36 puta u 34 Postova
Instrumenti: Roland Fantom G6, Dallape SUPERMAESTRO
maricm befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
maricm pošalji poruku preko MSN messengera
Standard

Mozes cetri korigirat
Basic org ,basic var.
Advanced org i advanced var.

imas siromasnu verziju basica opet org i var
i imas siromasnu verziju advanceda org i var.
maricm je offline   Reply With Quote
Star 28.01.2013, 15:16   #14
NordX
Odomaćeni član
 
NordX's Avatar
 
Registrovan/a dana: 10.01.2013
Mjesto: Iza sedam gora,planina i mora
Postovi: 519
Downloads: 1116
Uploads: 4
Rekao HVALA: 259
Zahvalili mu 26 puta u 25 Postova
Interesi: Interesi
NordX ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Prednost ima Va76,svirao sam ga 3 godine,izuzetna klavijature,malo poveca,ali naspram E2.
NordX je offline   Reply With Quote
Star 28.01.2013, 18:58   #15
calevh
Ovaj baš voli da kuca
 
calevh's Avatar
 
Registrovan/a dana: 28.10.2008
Postovi: 378
Downloads: 4126
Uploads: 5
Rekao HVALA: 37
Zahvalili mu 27 puta u 24 Postova
calevh befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
calevh pošalji poruku preko ICQ messengera calevh pošalji poruku preko AIM messengera calevh pošalji poruku preko Yahoo! messengera calevh pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Maric, kako se aktiviraju, posto ima samo dva tastera, "original" i "variation", kako se aktiviraju jos ostale dve varijacije. Jos jedno pitanje, za sta sluzi ono kao "polje" sa leve strane "touch kontroler"
Dodato:
Nordx, kako si bio zadovoljan sa bojama, da li imas neki demo snimak?

Promijenjeno od calevh (28.01.2013 u 19:03 sati) Razlog: Automatski spojeni uzastopni postovi
calevh je offline   Reply With Quote
Star 28.01.2013, 21:21   #16
AcaG600
Ovaj baš voli da kuca
 
AcaG600's Avatar
 
Registrovan/a dana: 05.01.2012
Mjesto: Kruševac
Postovi: 498
Downloads: 130
Uploads: 14
Rekao HVALA: 83
Zahvalili mu 117 puta u 110 Postova
Instrumenti: Roland VA-5 expanded ZIP & KORG X5D ; DELL Inspiron 15 3521 + Kontakt 5 + MIDI + Samples
Interesi: Klavijature, računari...
AcaG600 ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
AcaG600 pošalji poruku preko MSN messengera AcaG600 pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Kolega, imas 4 varijacije normalno....Evo ja sam skoro uzeo Roland VA, pa je i meni to bilo sumnjivo, ali sve je normalno, samo sto si malo uskracen sa tasterima....Nista se ne gubi....Znaci pritisnes Fill jednom da promeni u drugu varijaciju, a pritisnes 2 puta da uradi prelaz i ostane u toj varijaciji gde jesi....Isto tako naprimer za varijacije....Svetli ti Advanced, to je znaci Advanced Original (varijacija 1 naprimer), pritisnes 2 puta isto dugme Advanced, onda ce ti on promeniti u Advanced Basic (varijacija 2 naprimer)....Isto tako se odnosi i za dugme Variation, i isto se ovo odnosi i za prelaze iz varijacije u varijaciju....Znaci oces prelaz iz cetvrte varijacije (Variation Advanced) u prvu varijaciju naprimer (Advanced Original), pritisnes Fill taster 2 puta i pritisnes Advanced taster 2 puta i bices u prvoj varijaciji....Mozda ti ovo deluje malo komplikovano i konfuzno, ali veruj mi, sve je stvar navike, i veoma brzo se naviknes....Dok radis prelaz, pritisnes 2 puta taster i menjas varijaciju koju hoces....Prosto je, samo malo stvar navike....Sad ovo sto si jos pitao....Imas 128 user ritma, koji su smesteni na ZIP-u kao uredjaju gde se sve skladisti (slicno Hardu da pomenem njega da bolje skapiras)....Znaci imas brojeve od 1 do 8 (C Banka) u koju se u svaku nalazi po 8 user ritma, znaci ukupno 128 mesta za tvoje ritmove i imas plus A i B banku sa ukupno 256 fabrickih ritmova....Onda sledece pitanje sto si pitao vezano za Touch Controler....Sluzi ti da stavis neku precicu, tipa prelaz, iskljucivanje bas pratnje, start/stop i tako to....Precica za neku radnju....Isto vazi i za gore D-BEAM Controler....Na njega samo "majes" rukom da bi te senzori prepoznali , dok na Touch Controler pritisnes prstom pa pomeras kao Touch klasicno....Eto ja sam voljan svako sledece pitanje da ti odgovorim koje postavis, pa ako imas pitanja, samo napred....Pozdrav
__________________
[IMG]http://dc613.*******.com/img/_agad48s/s3/0.4491904543559744/Roland_2.jpg[/IMG]
AcaG600 je offline   Reply With Quote
Star 28.01.2013, 22:17   #17
maricm
Odomaćeni član
 
maricm's Avatar
 
Registrovan/a dana: 09.10.2007
Mjesto: Busovača
Godina: 37
Postovi: 636
Downloads: 1222
Uploads: 21
Rekao HVALA: 33
Zahvalili mu 36 puta u 34 Postova
Instrumenti: Roland Fantom G6, Dallape SUPERMAESTRO
maricm befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
maricm pošalji poruku preko MSN messengera
Standard

imas c banku za svoje ritmove + user memori za jos mislim 64 mjesta za ritmove i boje koje vuce direkt sa zipa iili Hdd-a
maricm je offline   Reply With Quote
Star 29.01.2013, 00:04   #18
calevh
Ovaj baš voli da kuca
 
calevh's Avatar
 
Registrovan/a dana: 28.10.2008
Postovi: 378
Downloads: 4126
Uploads: 5
Rekao HVALA: 37
Zahvalili mu 27 puta u 24 Postova
calevh befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
calevh pošalji poruku preko ICQ messengera calevh pošalji poruku preko AIM messengera calevh pošalji poruku preko Yahoo! messengera calevh pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Hvala svima, Aco tebi narocito hvala puno, mozda te malo davim, ali ne bi da mi nije bitno, Mene zanima da li je moguce, da, ako sam u jednoj performansi odnosno u jednom user program, u kom je ritam dvojka recimo, menjam boje koje ce povlaciti svoje efekte i podesavanja, bez promene performansa, odnosno da li se boje sa svim efektima i podesavanjim mogu podesiti i snimiti kao "boje" ili moraju kao posebni user programi? Nadam se da me razumes. Kakav je editing ritmova, da li svaka traka u ritmu moze povuci posebno efekte, a zatim na celu ritam sekciju dodati efekte ili obojiti ekilajzerom? Sto se tice kombinovanja udaraljki iz razlicitih setova, da li podrzava mogucnost vise drumtraka, ili kombinovanje na jednoj traci. I na kraju jedna molba, ako imas vremena. Hteo bi da cujem suve V zvukove, klavir gitara... I neki narodnjacki sax, klarinet, trubu, brass, jel mozes to usnimati ako nije problem, cisto kao orjentir. Ako ne, nema veze, ionako sam te smorio sa pitanjima vec. Hvala puno.
calevh je offline   Reply With Quote
Star 05.02.2013, 21:14   #19
calevh
Ovaj baš voli da kuca
 
calevh's Avatar
 
Registrovan/a dana: 28.10.2008
Postovi: 378
Downloads: 4126
Uploads: 5
Rekao HVALA: 37
Zahvalili mu 27 puta u 24 Postova
calevh befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
calevh pošalji poruku preko ICQ messengera calevh pošalji poruku preko AIM messengera calevh pošalji poruku preko Yahoo! messengera calevh pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Drugari, potrebna pomoc, prvo cu zamoliti moderatore, da u naslov ove teme dodaju jos g1000, jer je sad dilema da li exr menjati za g1000 ili va7, ako je to moguce, prvo sam to hteo pitati da ne bi otvarao novu temu, posto je jako slicna ovoj? za Va7 doplata bi mi bila oko 120E dok za g1000 100E, klavijature su odlicnom stanju, za svoje godine neverovatno ocuvan, i sto je najbitnije tehnicki ispravne. Sto se tice Va 7 ja mislim da tu nema greske, poprilicno sam siguran da cu gotovo sve osim hamornika dobiti bolje na VA 7, brine me G1000, sto se tice operativnosti necemo trositi reci, to je uostalom njegova najveca prednost. Da li cu ja dobiti bolje bubnjeve, basove, kontra gitare i sve sto je bitno za zbuk jednog aranzera u odnosu na E2, sta je sa bojama, kao sto su tamburice, klarineti, trube, sax. brasovi... U velikoj sam dilemi, a moram da odlucim, i stvarno mi je hitno... Najlepse molim sve koji su zainteresovani da mi daju bilo kakav savet, znacice mi sta god napisete. Zahvalan unapred.
calevh je offline   Reply With Quote
Star 05.02.2013, 22:28   #20
nesaband
Doktor Nesa
 
nesaband's Avatar
 
Registrovan/a dana: 08.12.2008
Mjesto: Srbija
Godina: 62
Postovi: 1.953
Downloads: 655
Uploads: 21
Rekao HVALA: 335
Zahvalili mu 335 puta u 311 Postova
nesaband ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Ja tebe nista ne razumem,ti kao da si se emotivno vezao za EXR E-2
Toliko si dobio kvalitetnih odgovora na tvoje pitanje i sad odjednom prelazis na pricu za G1000.

Ipak cu ti odgovoriti,G 1000 je babaroga za E-2,vrlo slicna klavijatura kao VA 76,nema sta vise tu da se doda.Koliko se secam mislim da ima 4 Out-a tako da mozes da odvojis po kanalima Bas gitaru i Bubanj od ostalih delova aranzera.

Osecam da ce sledece pitanje biti da exr uporedjujemo sa G800.
nesaband je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti


Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 19:21


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije