Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Klavijature > Saveti za kupovinu

Saveti za kupovinu Za sve one kojima treba druga klavijatura ;)

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 05.02.2013, 22:43   #21
AcaG600
Ovaj baš voli da kuca
 
AcaG600's Avatar
 
Registrovan/a dana: 05.01.2012
Mjesto: Kruševac
Postovi: 498
Downloads: 130
Uploads: 14
Rekao HVALA: 83
Zahvalili mu 117 puta u 110 Postova
Instrumenti: Roland VA-5 expanded ZIP & KORG X5D ; DELL Inspiron 15 3521 + Kontakt 5 + MIDI + Samples
Interesi: Klavijature, računari...
AcaG600 ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
AcaG600 pošalji poruku preko MSN messengera AcaG600 pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

@calevh Pre svega, nisi uopste smorio....Drago mi je kad mogu nekom da pomognem u nekoj dilemi....Ajde sutra mogu da ti snimim te boje sto te interesuju i naravno pravljene boje, pa ti odluci sam....Sto se tice onih pitanja vezano za performance u predzadnjem postu i efekata, nisam te bas razumeo sta si teo da kazes, pa neznam koliko ti tu mogu pomoci....Ovako sam te skapirao vezano sa moje strane....Imas boju npr. A14 Kabina (Harmonika) ajde da uzmem primer kao kod mene....I sad kad menjam tu boju naprimer sa A14 na B24 naprimer, ritam naravno ostaje nepromenjen, jer smo pre toga zakljucali opciju Style da se ne menja i jos neke opcije, tako da bilo koju boju da izaberes, efekti za ritam ostaju nepromenjeni bez obzira koju boju izabrao, a menjaju se samo efekti koji su tako namesteni za tu boju koju sviras desno (UP1, UP2)....Efekti na ritmu ostaju nepromenjeni....(ako menjas boju, ne uzima ritam efekat od boje, nego efekat posebno za sebe)....Drugi deo pitanja je bio vezan za aranzer sekciju (kombinovanje udaraljki i sl.)....Imas ovako....Jednu drum traku (ADR) u kojoj se nalaze svi elementi bubnja (kick, dobos, cinela, crash, splash, ride, timpani,...) i sve njih mozes da editujes....Mozes isto i da izvlacis elemente iz jednog seta, pa da ubacis u drugi i slicno, samo tu opciju jos nisam probao....Onda posle klasicno imas automatski bas (ABS), i onda ACC trake (6 komada) na koje mozes da dodas svasta....Efekte (Reverb, Chorus,....) naravno mozes da dodas u aranzer sekciji, ali na kompletnu aranzer sekciju (ne posebno npr. na dobos, cinele,...) i imas takodje i Equalizer na kompletnu aranzer sekciju....Uzeo sam ga i ja skoro druze, pa i ja provaljujem jos stvari, pa nemoj zameris ako nesto "neznam" ili zaboravim da ti kazem....Sve ovo se radi u User Style Composer-u pa u Record modu....Tu imas maltene sva podesavanja i parametre sto te interesuju....E sad ovo vezano za G1000....Pomenuo si da ces imati sve na VA osim harmonika....Mislis?Na VA seriji su mnogo bolje harmonike nego na G seriji....Naravno, zna se da Roland nije toliko dobar po bojama na aranzerima, ali su boje bolje nego na G1000....Operativnost jeste na strani G1000 i to je jedna najveca prednost i vrlina G1000, ali sve ostalo je na strani VA i nema tu nikakve dileme.....G1000 ima 43 drum kita, naspram VA 5/7/76 koji ima 116 je i vise nego ocigledno ko moze bolje da zvuci....Skoro 3 puta vise drum kitova.....Mnogo moze bolje da zvuci VA serija....Boje su isto "dobre", ali sve to cu ti snimiti i pokazati sutra ili u mojim demo snimcima ili ovde jedna mala prezentacija toga sto te interesuje....Naravno, imaces i "V" boje sve prezentovane sto fabricke sto napravljene, pa ces i sam odluciti....Onda imas i touch screen koji ima takodje svojih prednosti....Meni je onaj ekran na G seriji bio stvarno premali, pa si morao da se snalazis kao niko, ali sto se tice tastera, jeste mana sto ih nema vise na VA i tu je ogromna prednost u korist G1000, ali sto se tice svega ostalog, pa i samog sounda, nikako ne moze G serija da zvuci bolje od VA serije....Eto toliko "ukratko" od mene....Ako te jos nesto interesuje, ti pitaj, da pokusam da ti odgovorim....Pozdrav
__________________
[IMG]http://dc613.*******.com/img/_agad48s/s3/0.4491904543559744/Roland_2.jpg[/IMG]
AcaG600 je offline   Reply With Quote
Star 06.02.2013, 02:39   #22
calevh
Ovaj baš voli da kuca
 
calevh's Avatar
 
Registrovan/a dana: 28.10.2008
Postovi: 378
Downloads: 4126
Uploads: 5
Rekao HVALA: 37
Zahvalili mu 27 puta u 24 Postova
calevh befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
calevh pošalji poruku preko ICQ messengera calevh pošalji poruku preko AIM messengera calevh pošalji poruku preko Yahoo! messengera calevh pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Aco, prvo ovako.. Svaka cast na iscrpnom objasnjenju, i puno ti hvala na tome. Odgovorio si mi sve sto me zanima, to je to. Nesa, burazeru, nije ljubav u pitanju, Mada je E-2 moja prva klavijatura, salu na stranu, nekim bojama sam ja zadovoljan na E-2, ali generalno da sam zadovoljan u potpunosti ja je ne bi menjao. Otkud ovolika polemika oko ovoga, pa otud sto cenovna razlika izmedju G i VA nije velika, pa jednostavno ne zelim da propustim sansu da za nekih 40, 50 E doplate dobijam puno bolju klavijaturu, zato puno pitanja. E sad kad sam cuo one V bubnjeve na nekim snimcima na VA, pa to zvuci potpuno identicno kao G70, sto mene prosto odusevljava i i skreno to mi je jako velika prednost kod VA, bas modernije zvuci, mada je net jako siromasan sto se tice snimaka sa Va serije.... Na drugu stranu, ako promenim klav. ja skacem za cak 2, mozda i 3 klase vise, tako da me razumete odkuda toliko pitanja ipak je E-2 imao jako malo podesavanja, mada lep zvuk, G ili Va mi dodju kao visa matematika. Aco jos jednom hvala na trudu, i unapred hvala za snimke koje ces da postavis, Nesa hvala i tebi, ja ne sumnjam da mi dajes korektne odgovore, samo sto mi treba malo vise detalja, sta, zasto, kako, Veliki pozdrav i svako dobro.
calevh je offline   Reply With Quote
Star 06.02.2013, 04:43   #23
vingula
Veteran
 
vingula's Avatar
 
Registrovan/a dana: 10.11.2006
Mjesto: Zagreb,Hrvatska
Godina: 39
Postovi: 1.284
Downloads: 1775
Uploads: 49
Rekao HVALA: 24
Zahvalili mu 81 puta u 68 Postova
Instrumenti: Roland Fantom G7, Korg PA1X Pro Elite, AKAI Advance 61
Interesi: Muzika,Računala
vingula befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
vingula pošalji poruku preko MSN messengera vingula pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

po meni EXR-E2 ima bolje zvukove/soundove (boje), čak su mi i ritmovi bolji na EXR, prednost VA je samo softwerski, a da češ dobit išta bolji zvuk, baš i ne...imao sam davno VA-76, poslje njega sam uzeo G70, a EXR-E2 sam prije 3 tjedna posudio od kolege da si sempliram zvukove sa njega...i ono što čujem na EXR-u me je jako oduševilo, s toga ja mislim da nebi trebao mjenjat klav.
__________________
1.Mrzim žicaroše i razne oblike žicanja!!!
2. ne stoji bez veze.
3.Nemoguće želje ispunjavam odmah,a za čuda mi treba malo vremena.
vingula je offline   Reply With Quote
Star 06.02.2013, 17:25   #24
calevh
Ovaj baš voli da kuca
 
calevh's Avatar
 
Registrovan/a dana: 28.10.2008
Postovi: 378
Downloads: 4126
Uploads: 5
Rekao HVALA: 37
Zahvalili mu 27 puta u 24 Postova
calevh befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
calevh pošalji poruku preko ICQ messengera calevh pošalji poruku preko AIM messengera calevh pošalji poruku preko Yahoo! messengera calevh pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Vingula, mene to pomalo i brine... Editing boja kod E-2 je katastrofa, tj. nikakav, efekti losi, tj. nema dovoljno i nema potrebnih, medjutim i bez toga boje zvuce solidno, e sad kakve su na Va neznam, zato i pitam, sto se tice ritmova, tj. aranzera, Va ima daleko bolje, naprednije setove bubnjeva, postoji mogucnost kombinovanja udaraljki a to da je mnogo mogucnosti,E-2 je tu mnoooogo siromasan.
calevh je offline   Reply With Quote
Star 06.02.2013, 17:43   #25
AcaG600
Ovaj baš voli da kuca
 
AcaG600's Avatar
 
Registrovan/a dana: 05.01.2012
Mjesto: Kruševac
Postovi: 498
Downloads: 130
Uploads: 14
Rekao HVALA: 83
Zahvalili mu 117 puta u 110 Postova
Instrumenti: Roland VA-5 expanded ZIP & KORG X5D ; DELL Inspiron 15 3521 + Kontakt 5 + MIDI + Samples
Interesi: Klavijature, računari...
AcaG600 ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
AcaG600 pošalji poruku preko MSN messengera AcaG600 pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Evo snimio sam ti druze nekoliko ritmova i boje suve kako zvuce pa ti odluci....Evo sad cu da uploadujem na Hark i stavljam link da poslusas.... Pozdrav
Dodato:
Evo kako radi taj cuveni "V-ARRANGER"....Nekoliko namenskih ritmova:











....a evo i nekolicina boja:









__________________
[IMG]http://dc613.*******.com/img/_agad48s/s3/0.4491904543559744/Roland_2.jpg[/IMG]

Promijenjeno od AcaG600 (06.02.2013 u 17:57 sati) Razlog: Automatski spojeni uzastopni postovi
AcaG600 je offline   Reply With Quote
Star 06.02.2013, 18:35   #26
calevh
Ovaj baš voli da kuca
 
calevh's Avatar
 
Registrovan/a dana: 28.10.2008
Postovi: 378
Downloads: 4126
Uploads: 5
Rekao HVALA: 37
Zahvalili mu 27 puta u 24 Postova
calevh befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
calevh pošalji poruku preko ICQ messengera calevh pošalji poruku preko AIM messengera calevh pošalji poruku preko Yahoo! messengera calevh pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Acko hvala lepo, lepo ovo zvuci, verujem da su opcije za doterivanje ogromne i da se moze svasta uraditi. Primetio sam nesto u prvom snimku, korstio si standard set bubnja koji takodje postoji i na G seriju, da li bi mogao da snimis bas snimka za V setom bubnjeva, mislim da zvuce neuporedivo bolje od ovih, nebitna je pesma, samo na par ritmova, nabaci, cisto informativno me zanima, ako ti nije problem. Hvala ti puno sto trosis vreme na ovakve stvari, zahvalan sam jako i sto mi pomazes pri izboru, evo ceo dan od druga cackam g800, jako mi je slozeno i komplikovano, ali polako ulazim u foru, jako mnogo mogucnosti, ali me zvuk bas ne odusevljava, mozda je razlog sto je klavijatura nesredjena, ali... Ali zato mislim da Va serija razbija, pa me zato i zanima da cujem kako zvuce ti bubnjevi. Hvala ti jos jednom golemo,
calevh je offline   Reply With Quote
Star 06.02.2013, 18:50   #27
AcaG600
Ovaj baš voli da kuca
 
AcaG600's Avatar
 
Registrovan/a dana: 05.01.2012
Mjesto: Kruševac
Postovi: 498
Downloads: 130
Uploads: 14
Rekao HVALA: 83
Zahvalili mu 117 puta u 110 Postova
Instrumenti: Roland VA-5 expanded ZIP & KORG X5D ; DELL Inspiron 15 3521 + Kontakt 5 + MIDI + Samples
Interesi: Klavijature, računari...
AcaG600 ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
AcaG600 pošalji poruku preko MSN messengera AcaG600 pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Ajde evo snimicu ti....Nije problem....Kazi mi jel imas skype da te dodam da ti pokazem ovo sta hoces u "realnom vremenu" sve sta te interesuje....Pozdrav
__________________
[IMG]http://dc613.*******.com/img/_agad48s/s3/0.4491904543559744/Roland_2.jpg[/IMG]
AcaG600 je offline   Reply With Quote
Star 07.02.2013, 01:13   #28
calevh
Ovaj baš voli da kuca
 
calevh's Avatar
 
Registrovan/a dana: 28.10.2008
Postovi: 378
Downloads: 4126
Uploads: 5
Rekao HVALA: 37
Zahvalili mu 27 puta u 24 Postova
calevh befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
calevh pošalji poruku preko ICQ messengera calevh pošalji poruku preko AIM messengera calevh pošalji poruku preko Yahoo! messengera calevh pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Acko nemam, ali mogu instalirati. Usnimi ovo kada imas vremena, kad instaliram skype, javljam ti se. Hvala opet.
calevh je offline   Reply With Quote
Star 07.02.2013, 15:15   #29
AcaG600
Ovaj baš voli da kuca
 
AcaG600's Avatar
 
Registrovan/a dana: 05.01.2012
Mjesto: Kruševac
Postovi: 498
Downloads: 130
Uploads: 14
Rekao HVALA: 83
Zahvalili mu 117 puta u 110 Postova
Instrumenti: Roland VA-5 expanded ZIP & KORG X5D ; DELL Inspiron 15 3521 + Kontakt 5 + MIDI + Samples
Interesi: Klavijature, računari...
AcaG600 ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
AcaG600 pošalji poruku preko MSN messengera AcaG600 pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Ajde drug skini Skype i instaliraj, pa danas u toku dana da se cujemo da ti pokazem sve preko kamere to sta te interesuje i mnogo detaljnije i opsirnije, da ne guzvamo ovde sve.... Pozdrav
__________________
[IMG]http://dc613.*******.com/img/_agad48s/s3/0.4491904543559744/Roland_2.jpg[/IMG]
AcaG600 je offline   Reply With Quote
Star 09.02.2013, 11:39   #30
nesa2511
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 20.01.2013
Postovi: 39
Downloads: 0
Uploads: 12
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 0 puta u 0 Postova
nesa2511 ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Nije problem naci zip za Va76 cak i da je neispravan, ima ga po oglasima za 10 15e.Pozdrav
nesa2511 je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti


Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 17:09


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije