Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Klavijature > Aranžeri > Korg

Korg Korg-ovci! Ovo je mesto za vas!

 
 
Alati tema Display Modes
Star 01.08.2014, 00:07   #28
Ace
White Noise
 
Ace's Avatar
 
Registrovan/a dana: 20.08.2009
Mjesto: Skopje, Makedonija
Godina: 33
Postovi: 1.693
Downloads: 1229
Uploads: 32
Rekao HVALA: 15
Zahvalili mu 367 puta u 330 Postova
Instrumenti: Korg
Interesi: Muzika, Informatika, Matematika, Fizika, Elektronika...
Ace ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Citat:
Originalno postovano od SMusic studio Pokaži Post
Na PA900 su ostali stari DA konverteri kao i na starijim PA aranžerima, osim na PRO seriji 1,2,3.
Citiracu samo ovo ....

Opet ti DA converteri krivi a ne zna se nista o njima vec se prepricava ono sto neki pametnjakovici pricaju. Ajde da vidimo jos za 2-3 dana temu "Sta su to DA konverteri" kao prosli put.....

Ko je rekao da su isti ? Ima li gde Service Manual za pa900 ? Nema .... epa onda niz carsije sto se prica, okaci macki o rep. I na staru Pa seriju nisu na sve modele isti DA konverteri kako je ovde navedeno....
U pa500 je AKM-ov AK4384
U pa800/pa2x Cirrus Logic CS4398
U pa1x opet Cirrusov CS4396
Imate specifikacije tu.
Pa80 ima jos stariji i slabiji, neki drugi bese, imam i njegov Service manual al nemogu da trazim sad.

Nove serije pa600, pa900 i pa3x sta imaju to je jos uvjek tajna, ukoliko neko uspe da dodje do oficijalni Service manual voleo bih i ja da pogledam to. Mada i ovaj DAC na pa2x kad procitam specifikacije, izgleda mi ozbiljno, e sad dali je i u praksi ozbiljan, to nemogu da kazem. Vise mi smeta to sto su semplovi 16bitni, a DAC 24 bitan. Citao sam negde na stranih foruma da DAC radi na 16bita (mada u service manuala na magistralu ka DACa pise 24bit), ko zna dali je tacno ali trebalo bi da jeste jer logicno je, nema svrhe ako sample content je 16 bitan. To ne valja.
Ja licno jos uvjek nisam siguran zbog cega Korg kod vecinom ne zvuci kako treba. Ako je DA konverter, zasto je on ? Posle DA konvertera u nizu ima Low Pass Filter, kako znamo da nije on problematican ? Citam i Korgforums i Synthzone kad imam vremena al dosad nisam ubedjen. Nekako nije mi dovoljno da okrivicim DAC jer mnogo toga moze da ima uticaj. Jedan je cak i menjao DAC u Pa500 i stavljao snimci (stranac neki), bila je mislim tema na foruma pre godinu dana, njemu se svidjalo kako zvuci posle toga, meni nije recimo, jbg.... Mrzi me sad da trazim i to jer sam vec Off Topic

Druga bitna stvar je da ne treba uporedjivati Line Out sa zvucnicima, niti sa slusalicama jer ne dolazi isti signal na sva tri mesta. Pre izlaz ka pojacalo na zvucnicima ima 4Band EQ recimo. Line Out je nezavisan od toga.

Da ne duzim oko toga....
Jos uvjek smatram da je pa600 best buy u rang do 1000 eura. To je moje misljenje. Ako neko predlozi bolji izbor u taj rang promenicu ga.

Sa clanom @SMusic studio se slazem oko deo da je Pa900 skup i precenjen.
800-900 eura plus za After Touch, 192mb RAM, +1 Assn. Switch, +1 song player, nesto vise ritmova i boja..... jedino Sample Edit sto vredi nesto vise. Ili mozda ako nije Vocal procesor merodavan u izbor, pa zbog toga dati plus para...
__________________

Evil is just a point of view


Promijenjeno od Ace (01.08.2014 u 00:15 sati)
Ace je offline   Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio Ace za ovaj koristan post:
bogy (01.08.2014)
 

Favoriti


Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 14:03


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije