Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Kompjuteri I Produkcija > Studio - Uradi sam

Studio - Uradi sam Kompletna postavka kucnog ili pro studia, oprema, prostor, izolacija...

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 17.10.2016, 16:30   #11
vingula
Veteran
 
vingula's Avatar
 
Registrovan/a dana: 10.11.2006
Mjesto: Zagreb,Hrvatska
Godina: 39
Postovi: 1.284
Downloads: 1775
Uploads: 49
Rekao HVALA: 24
Zahvalili mu 81 puta u 68 Postova
Instrumenti: Roland Fantom G7, Korg PA1X Pro Elite, AKAI Advance 61
Interesi: Muzika,Računala
vingula befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
vingula pošalji poruku preko MSN messengera vingula pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

od svih stvari, najsmješnija mi je ta što je netko čovjeku utuvio u glavu da se dobije bolji sound na aranžeru nego na kompjuteru i da kupiš obični Audiophile 192 koji košta oko 30-50 € (polovan) ,češ več dobit bolji sound na kompjuteru nego na aranžeru (OK ima tu i drugi faktor, tj. kako ti to sve čuješ na vlastita uha), drugo je sad koliko ga oni ofarbaju EQ-om na aranžeru, tako sound ofarbaš i na kompjuteru, ja sam prije koristio Lenovo T61 laptop (Core2Duo 2.8 Ghz, 4 GB RAM, PCMCIA E-MU 1616m, Win 7 sa isključenim vizualnim kerefekama, i MIDI kontroler E-MU Xboard 61, te hrpu pluginova) i vozi miško, solidna konfiguracija za home recording
__________________
1.Mrzim žicaroše i razne oblike žicanja!!!
2. ne stoji bez veze.
3.Nemoguće želje ispunjavam odmah,a za čuda mi treba malo vremena.
vingula je offline   Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio vingula za ovaj koristan post:
salle88 (20.10.2016)
Star 20.10.2016, 02:23   #12
salle88
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 20.07.2009
Postovi: 10
Downloads: 2
Uploads: 0
Rekao HVALA: 5
Zahvalili mu 3 puta u 2 Postova
salle88 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Najviše bi mi odgovarao aranžer zbog manjka vremena... A i zbog sviranja, mada mi je snimanje kompozcija ipak na prvom mestu...
salle88 je offline   Reply With Quote
Star 20.10.2016, 06:01   #13
sale_band
6. sekretar SKOJa
 
Registrovan/a dana: 07.07.2011
Postovi: 1.208
Downloads: 280
Uploads: 5
Rekao HVALA: 315
Zahvalili mu 123 puta u 117 Postova
sale_band befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Bez obzira koji instrument koristis za sviranje / snimanje i bez obzira koju opremu, snimci na pocetku ce biti losijeg kvaliteta jer cinjenica je da oprema ne stvara muziku vec "uvo".
Treba samo biti uporan i ne odustajati, vremenom i sa iskustvom stvari dodju na svoje.
Sto se tice MIDI-a, bez njega je rad u modernom studiju skoro nezamisliv (pri tome ne mislim na midi fajlove)
Za usnimavanje cistih demo snimaka je i to sto imas ok.
Cak i taj Roland ima dovoljan izbor instrumenata za ozbiljan rad. Ne racunam ako palis ritam na klavijaturi i tako radis demo, to je onda drugo i nije "to".

Monitori su, kao sto neko ranije rece, neophodni da bi cuo pravu sliku onog sto radis ali kupovina monitora ne resava problem ako ih koristis u losoj prostoriji koja ce da ti daje pogresnu (tonsku) sliku...

Samo napred
sale_band je offline   Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio sale_band za ovaj koristan post:
salle88 (20.10.2016)
Odgovor

Favoriti

Alati tema
Display Modes

Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Isključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 18:22


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije