Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Kompjuteri I Produkcija > IT Sektor > Mobilna telefonija

Mobilna telefonija Sve o mobilnim telefonima i njihovoj propratnoj tehnologiji

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 31.01.2014, 16:09   #1
yamahapassion
Moderator
 
yamahapassion's Avatar
 
Registrovan/a dana: 13.07.2008
Postovi: 1.307
Downloads: 4839
Uploads: 19
Rekao HVALA: 25
Zahvalili mu 133 puta u 121 Postova
Instrumenti: Korg PA 4X 61
Interesi: muzika
yamahapassion befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard Sony xperia SP da li ima ko?

Evo ljudi dok sam ja postavljao teme o raznim mobilnim telefonima i razmisljao se koji da uzmem, to se oduzilo i nisam ni primetio da mi ugovor sa operaterom istice i da mogu za par dana da produzim ugovor i naravno dobijem novi telefon dzabe, pa reko, sto da ne uzmem i da ustedim pare. U ponudi kod moje mreze ima trenutno od ponajboljih galaxy s3 i ovaj sony xperia sp. Ja sam gledao nesto malo specifikacije i deluje mi kao solidan telefon, nije premium model, ali po mom misljenju moze sasvim solidno da zavrsi posao. uzeo bih sony, posto vec par godina unazad koristim samsung pa me malo i smorilo, a i nerviraju me ona samsungova zamrzavanja i bagovanja ito po pravilu kada ti je najpotrebniji. Ako neko ima ovaj sony,molio bih da mi kaze kakav je u globalu, znaci sto se tice brzine, operativnosti, kakva mu je kamera, kvalitet ekrana, itd... i zanima me bas koja mu je cena u ex yu. Hvala unapred na odgovorima.
__________________
DOK NE PROBAM LAVETINU ZA MENE JE PRASE CAR ZIVOTINJA!
yamahapassion je offline   Reply With Quote
Star 31.01.2014, 16:15   #2
sale_band
6. sekretar SKOJa
 
Registrovan/a dana: 07.07.2011
Postovi: 1.208
Downloads: 280
Uploads: 5
Rekao HVALA: 315
Zahvalili mu 123 puta u 117 Postova
sale_band befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Za telefon ti ne bih nista rekao jer je to licna stvar, I, manje - vise, svi su I po funkcijama I po kvalitetu tu negde pa se ni za jedan ne moze reci da je "najbolji" ili "najgori"...

Jedino ti mogu reci nesto u sto sam vrlo siguran, a to je da telefon neces dobiti dzaba vec ces da ga platis mnogo vise nego sto u stvari vredi ukoliko ides kroz kotrakt sa operaterom koji je sigurno na par godina.

Ja sam bio pod kontraktima godinama I evo vec druga godina slobode I neopisivo je dobar osecaj.

Jednostavno sam kupio sebi telefon I uplacujem kredit onoliko koliko mi je potrebno...
sale_band je offline   Reply With Quote
Star 31.01.2014, 16:40   #3
yamahapassion
Moderator
 
yamahapassion's Avatar
 
Registrovan/a dana: 13.07.2008
Postovi: 1.307
Downloads: 4839
Uploads: 19
Rekao HVALA: 25
Zahvalili mu 133 puta u 121 Postova
Instrumenti: Korg PA 4X 61
Interesi: muzika
yamahapassion befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Sale kapiram ja tebe sta hoces reci, ali stvarno sam zadovoljan sa ovim mojim operaterom, evo vec sam 6 godina kod te mreze, i imam samo reci hvale. da ne tupim sad koju tarifu imam i koliko cega imam besplatno u tarifi, ali veruj mi na rec da mi se isplati. Mislim, da se ne isplati sigurno bih vec davnih dana digao sidro, nisam ja osoba koju neko moze izvacariti nabrzinu, dobro se proracunam pre nego sto krenem nesto. Ne znam kako je u Australiji, koja je politika kuce prema kupcima, ali eto veruj mi na rec da su mene uvek ispostovali maksimalno i zato i zelim da produzim jos 2 godine kod njih.

P.S: Zaboraio sam ti reci da sam u Austriji, i da se bar ovde jako puno ulaze za svaku musteriju da se zadrzi sto duze. ZA srbiju nisam bas siguran da li je tako.
__________________
DOK NE PROBAM LAVETINU ZA MENE JE PRASE CAR ZIVOTINJA!

Promijenjeno od yamahapassion (31.01.2014 u 16:41 sati)
yamahapassion je offline   Reply With Quote
Star 31.01.2014, 17:46   #4
sale_band
6. sekretar SKOJa
 
Registrovan/a dana: 07.07.2011
Postovi: 1.208
Downloads: 280
Uploads: 5
Rekao HVALA: 315
Zahvalili mu 123 puta u 117 Postova
sale_band befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard Sony xperia SP da li ima ko?

Heh... Znas kako je ovde, imaju dve ili tri velike kompanije koje bukvalno diktiraju sta ce, kako i koliko da kosta, ovi manji su tu da se vidi da "postoji" konkurencija a u stvari, opstaju na racun velikih, dok slusaju, naravno...

Nedavno se pojavila kompanija iz Hong Konga sa neverovatno jeftinim servisom, za $29 mesecno neograniceni pozivi, sms, mms i 6 GB data mesecno, a ako platis na tri meseca jos jeftinije itd...

Trajali su jedno vreme i onda im ova glavna kompanija ukine mrezu zbog "nesporazuma sa provajderom" ili tako nesto...

Stvar je bila u tome sto su za 6 meseci dobili (a ovi drugi izgubili) oko 150000 musterija, pa se pojavila opasnost da se ne prosiri u javnost kako je u Australiji u stvari moguce da nesto bude dobro a jeftino.

Promijenjeno od sale_band (31.01.2014 u 17:54 sati)
sale_band je offline   Reply With Quote
Star 01.02.2014, 17:57   #5
Vaxter
Godfather
 
Vaxter's Avatar
 
Registrovan/a dana: 25.12.2004
Mjesto: Šimanovci
Postovi: 3.814
Downloads: 1057
Uploads: 560
Rekao HVALA: 7
Zahvalili mu 273 puta u 211 Postova
Instrumenti: Yamaha PSR 9000
Interesi: Mnogo toga, i naravno muzika koja je uglavnom hobi
Vaxter befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Vaxter pošalji poruku preko ICQ messengera Vaxter pošalji poruku preko MSN messengera Vaxter pošalji poruku preko Yahoo! messengera Vaxter pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Jeste da nije vezano za temu, ali je isuviše bitna stvar da se propusti.
Ista je stvar i sa operaterima u Srbiji.
Ljudi su se nakon dolaska Vipa ponadali konačno nekoj konkurenciji, ali od toga na žalost ništa.
Samo su tri operatera između sebe podelila ko šta daje u ponudi i to je to.
Svi oni koji su i pokušali da daju dobru ponudu nisu dobili pristup tržištu i u startu su odbijeni suludim uslovima konkursa.
Lobi trenutne trojke je isuviše jak.
Najgore je što nije problem u cenama koliko u nemogućnosti izbora.
Tarifni pqketi u kojima "dobijam" 1000 sms poruka i slično.
Dobro, dajte mi više minuta ili Internet protoka.
Sms mi nije potreban.
Gospodine, to nije u našoj ponudi.
Ali ja ne želim da plaćam taj silan sms koji ne koristim.
Pa ne plaćate ga, dobijate.
Ok, ako ne plaćam ni taj sms, ni minute ni protok, šta ja onda vama plaćam?
Plaćate održavanje naloga.
Škk?!? Čemu onda razlika u ceni održavanja za različite pakete?
Komplikvanije je održavati nalog sa većim protokom informacija.
Na to sam se samo okrenuo i izašao.
Toliko mi je vređalo intligenciju da nisam imao živaca.
Zaokruživanje razgovora na započet minut im je tek vrhunski lopovluk.
Ma strašno...
Vip je, ruku na srce, imao povoljan paket sa smartovima koji je bio ok, ali koliko čujem ukinuli su ga.
Nisam proveravao, ali moraću.
Ako ga imaju još uvek možda se prebacim tamo, mada oni kraduckaju na druge fore.
Sve je to isti šljam...

Što se same teme tiče, Sony cenim daleko više.
Pomenuti telefon ipak nisam imao prilike da probam.
Sa S3 sam se dosta loše sretao, a S4 od 6 uređaja koje sam video 4 se nadula baterija za manje od godinu dana, zbog čega je display krenuo da se krivi na svakom.
Toliko o Samsungovom kvalitetu.
__________________
I'm gonna make him an offer he can't refuse.
Vaxter je offline   Reply With Quote
Star 01.02.2014, 18:18   #6
mladenkom
Ovaj baš voli da kuca
 
mladenkom's Avatar
 
Registrovan/a dana: 04.10.2007
Mjesto: Chicago,Il
Godina: 38
Postovi: 308
Downloads: 979
Uploads: 5
Rekao HVALA: 10
Zahvalili mu 38 puta u 36 Postova
Instrumenti: Edirol pcr500,VST instrumenti...
mladenkom befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
mladenkom pošalji poruku preko Yahoo! messengera mladenkom pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Ja imam xperiu play oko 2 i po godine,za to vreme mi je samo crkla sd kartica.Jos uvek je originalna baterija na njemu.
Ispao mi je,brat bratu,bar 100 puta,sto na beton sto u kamionu.
U poslednje vreme poceo je da zakucava,npr u porukama,ali se otkoci za par sekundi,ipak ide na zivce.
Narucio sam ajfon 5s,ovaj cu da posaljem burazeru u Srbiju da proba da ga dekodira,mada cisto sumnjam posto nema sim karticu nego chip.
Ovde ima 4-5 vecih operatera i vazdan nekih planova.
Ja sam trenurno na verizonu,tj imam ugovor sa firmom koja radi pri verizonu,i placam oko 110$ mesecno i sve mi je unlimited,pozivi,sms i data.Jedan od boljih dilova jer slabo ko daje unlimited internet.

Sent from my R800x using Tapatalk 2
__________________
Welcome to the internet.
Where men are men,women are men and little girls are FBI agents.
mladenkom je offline   Reply With Quote
Star 01.02.2014, 18:19   #7
Vaxter
Godfather
 
Vaxter's Avatar
 
Registrovan/a dana: 25.12.2004
Mjesto: Šimanovci
Postovi: 3.814
Downloads: 1057
Uploads: 560
Rekao HVALA: 7
Zahvalili mu 273 puta u 211 Postova
Instrumenti: Yamaha PSR 9000
Interesi: Mnogo toga, i naravno muzika koja je uglavnom hobi
Vaxter befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Vaxter pošalji poruku preko ICQ messengera Vaxter pošalji poruku preko MSN messengera Vaxter pošalji poruku preko Yahoo! messengera Vaxter pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Za Android koji se koristi je sasvim normalno da zakucava posle dve godine.
Štaviše, normalno je i posle godinu dana.
__________________
I'm gonna make him an offer he can't refuse.
Vaxter je offline   Reply With Quote
Star 01.02.2014, 18:25   #8
mladenkom
Ovaj baš voli da kuca
 
mladenkom's Avatar
 
Registrovan/a dana: 04.10.2007
Mjesto: Chicago,Il
Godina: 38
Postovi: 308
Downloads: 979
Uploads: 5
Rekao HVALA: 10
Zahvalili mu 38 puta u 36 Postova
Instrumenti: Edirol pcr500,VST instrumenti...
mladenkom befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
mladenkom pošalji poruku preko Yahoo! messengera mladenkom pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Moguce da kuca zato sto sam ga routovao pre mesec-dva.
Nema nesto puno interne memorije tako da sa svakom novom aplikacijom koju instaliram izbacivao mi je low space poruku.
Iz nekog razloga nije hteo da prebaci aplikacije na sd karticu tako da su mi jele internu memoriju.

Sent from my R800x using Tapatalk 2
__________________
Welcome to the internet.
Where men are men,women are men and little girls are FBI agents.
mladenkom je offline   Reply With Quote
Star 01.02.2014, 21:01   #9
yamahapassion
Moderator
 
yamahapassion's Avatar
 
Registrovan/a dana: 13.07.2008
Postovi: 1.307
Downloads: 4839
Uploads: 19
Rekao HVALA: 25
Zahvalili mu 133 puta u 121 Postova
Instrumenti: Korg PA 4X 61
Interesi: muzika
yamahapassion befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Evo da ja napisem sada uz koji bi paket mogao ovaj telefon dobiti besplatno, uz ugovor na 2 godine. Tu tarifu koristim vec 4 godine, i nikada se nisu promenili uslovi, i u globalu sasvim sam zadovoljan. Kod mreze telering dobijam 1000 minuta razgovora (u austriji), 100sms-a za ceo svet i internet koji je neogranicen, ali imam samo jedan gb brzog protoka, pa mi onda reduciraju brzinu, s tim da i na toj smanjenoj brzini mogu npr otvoriti video na youtube, koristiti skype, viber itd... sad, ne znam tacno koja je brzina posle 1gb posto nisam merio nikada. besplatnih minuta za ex yu nazalost nemam, to se tarifira posebno, ali ionako sa srbijom obavljam sve razgovore preko vibera pa mi nesto preko nije ni potrebno. Uglavnom ovaj paket izadje me 8.5e mesecno i to je to. Za mene kao prosecnog korisnika sasvim dovoljno, a placam, pa maltene dzabe.... tako da sam se resio da ostanem u ovoj mrezi, uz ovu tarifu, i da uzmem ovaj sony, posto se samsung malo izbezobrazio i opao u smislu kvaliteta, eto vaxter je dao primer, a za sony sam cuo samo reci hvale.
__________________
DOK NE PROBAM LAVETINU ZA MENE JE PRASE CAR ZIVOTINJA!
yamahapassion je offline   Reply With Quote
Star 01.02.2014, 21:41   #10
AcaG600
Ovaj baš voli da kuca
 
AcaG600's Avatar
 
Registrovan/a dana: 05.01.2012
Mjesto: Kruševac
Postovi: 498
Downloads: 130
Uploads: 14
Rekao HVALA: 83
Zahvalili mu 117 puta u 110 Postova
Instrumenti: Roland VA-5 expanded ZIP & KORG X5D ; DELL Inspiron 15 3521 + Kontakt 5 + MIDI + Samples
Interesi: Klavijature, računari...
AcaG600 ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
AcaG600 pošalji poruku preko MSN messengera AcaG600 pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Ja imam Sony Xperia P, i za Sony u globalu kao marku ti mogu iskreno preporuciti. Ja sam od onih recimo koji nisam naklonjen nekim favoritima, konkretno recimo Samsung koga svi kao hvale, sve super ovo ono, a ovamo kad pocne da se kvari, onda da ne pisem ovde sta pricaju, a i ne volim sto danas maltene svaki ima taj izvikani Samsung i ja kada sam uzimao telefon, uvek sam kontra birao od Samsunga, pa makar i po cenu da je losiji Konkreno i drugar je imao izbor recimo Samsung Galaxy S3 vs Sony Xperia ACRO S, i uz malo mojih saveta i iskustva, ipak se odlucio za Sony i naravno da se nije pokajao. Radi extra kao i od prvog dana, e sad sto svaki Android telefon ima odredjene bagove, to je druga stvar, ali u globalu je za mene Sony No.1, jer kao sto rekoh ne volim neke izvikane marke isto kao sto je recimo poredjenje auta u Srbiji Volkswagen VS Opel. Tome nema kraja

Sto se tice SP, ona je dobra, jedino od S3 ima malo slabiji CPU, inace ovako sve je dobro. Redak Sony-ev model koji ima Corning Gorilla Glass, Bravia Engine 2, HD ekran na 4.6'', 8 kamera sto je veoma dobro kad se uzme u obzir da ti Sony definitivno bez izuzetaka pravi najbolje fotografije i ne moze nikakav Samsung, LG i ostali da se nose sa time, novi Bluetooth 4.0, 42Mbps itd itd. Extra telefon u svakom slucaju. I nemoj belu boju samo da uzimas Hehe Inace sto se mene tice +1 ide za Sony da ne obrazlazem vise zasto i kako, mogao bi do ujutru da teram Dovoljno je i ovo Pozdrav
__________________
[IMG]http://dc613.*******.com/img/_agad48s/s3/0.4491904543559744/Roland_2.jpg[/IMG]
AcaG600 je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti

Alati tema
Display Modes

Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 17:41


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije