Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Klavijature > Solo (Workstation) > Roland

Roland Svirate Roland klavijature? Pitajte šta Vas zanima!

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 24.10.2010, 20:09   #1
MikiB
Vredan član društva
 
MikiB's Avatar
 
Registrovan/a dana: 30.10.2008
Mjesto: Vojvodina
Godina: 42
Postovi: 253
Downloads: 1416
Uploads: 55
Rekao HVALA: 77
Zahvalili mu 37 puta u 36 Postova
Instrumenti: Tyros 4 Black & Motif XF
Interesi: muzika
MikiB befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
MikiB pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard fantom xa problem kod ubacivanja sempla

pozzz imam jedan problem.ubacim semplove u xa napr.harmoniku,i onda idem na import audio,i importujem sve fajlove vezane za tu harmoniku. sad fajlovi su ,harmA#2,harmA#3,.....itd.sad naprimer kad editujem taj prvi harmA#2 odem kursorom dole na Org key tamo mi pise 60(C 4),kad stisnem prewiew on odsvira bas taj ton A#2,iako je na org C 4.A kad pomerim na org na A#2 odsvira ko zna sta.probao sam i tako da sve ostavom na C4 da napravim multisample,a probao sam i sa menjanjem tog org key na ton koji je na semplu(A#2 ,A#4) i sve je isto pobrljaveno.neidu tonovu redosledom c,d,e,f,.... nego skroz naopako.i svaki ton sam uradio na Assing to KBD i nista.ako neko zna molio bi za pomoc.Hvala
MikiB je offline   Reply With Quote
Star 24.10.2010, 20:18   #2
Vule
Gost
 
Postovi: n/a
Downloads:
Uploads:
Standard

Cekajte polako,ajmo jedno po jedno. Vi prvo hocete da editujete sempl ili odmah mislite da radite multisempl? Nisam najbolje shvatio sta vas muci ali ovo sto pominjete ORG KEY je ton koji se u editu sempla odnosi na originalan ton samog sempla i nema veze sa multisemplom. Kod fantoma je prvo potrebno importovati semplove u klavijaturu,zatim svaki posebno editovat ( odrediti taj ORG KEY,postaviti LOOP na FWD ako je potrebno,normalizovati sempl takodje ako je potrebno) i na kraju ga sacuvati u klavijaturi. nakon tako obradjenih semplova pristupa se izradi multisempla. Sad vi razmislite gde ste se zaglavili?


Kada se nakon toga radi multisempl potrebno je postojeci sempl na osnovu ORG KEY postaviti na tacno tu poziciju a zatim ga "razvlaciti" do tona do kojeg hocete da on svira,i tako sa svim semplovima u okviru jednog multisempla.
  Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio za ovaj koristan post:
MikiB (25.10.2010)
Star 25.10.2010, 00:22   #3
MikiB
Vredan član društva
 
MikiB's Avatar
 
Registrovan/a dana: 30.10.2008
Mjesto: Vojvodina
Godina: 42
Postovi: 253
Downloads: 1416
Uploads: 55
Rekao HVALA: 77
Zahvalili mu 37 puta u 36 Postova
Instrumenti: Tyros 4 Black & Motif XF
Interesi: muzika
MikiB befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
MikiB pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

pozz kolega.evo naprimer ovu harmoniku sto hocu da ubacim nije potrebno loop-ovati jer radi dobro,ali me buni onaj org key.stvarno sam prosao forum uzduz i popreko a nikako da se snadjem sa ovim semplovima.znaci importujem sempl i editujem .dali treba i pre nego sto ga sacuvam u klavijaturu(a ni to neznam kako)raditi nesto sa org key i assing to kbd?kako se razvlaci sempl?ako znas kolega kako ide postupak molim te napisi(ako teba platicu).puno hvala
MikiB je offline   Reply With Quote
Star 25.10.2010, 00:29   #4
Vule
Gost
 
Postovi: n/a
Downloads:
Uploads:
Standard

Ajde prvo mi pojasnite sta podrazumevate pod tim "editujem Sempl"? sta konkretno uradite tada?
Da probamo korak po korak da objasnimo detalje?
  Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio za ovaj koristan post:
MikiB (25.10.2010)
Star 25.10.2010, 07:45   #5
MikiB
Vredan član društva
 
MikiB's Avatar
 
Registrovan/a dana: 30.10.2008
Mjesto: Vojvodina
Godina: 42
Postovi: 253
Downloads: 1416
Uploads: 55
Rekao HVALA: 77
Zahvalili mu 37 puta u 36 Postova
Instrumenti: Tyros 4 Black & Motif XF
Interesi: muzika
MikiB befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
MikiB pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

evo kolega napisacu kako sam sve radio od pocetkaovezem xa sa com i uzmem harmoniku (ima 12 semplova,bassonA1,BassonA#2,bassonA#3,bassonC#2,ba ssonC#3,bassonC#4,E2,E3,E4,G2,G3, i G4) i stavim u folder TMP-import audio.diskonektujem xa,i idem na Sample Edit-list,onda na F5-ultility,pa F1-import audio,e tu markiram svih 12 semplova te harmonike.posle kad ucita idem na Sample edit-list dugme,i tu se pojavi displej SAMPLE EDIT,gore pise U0001(BassonA1),pa na dole ima start,loop start,endloop mode,tempo,orga key,koje je na 60(C4),iako je sempl na A1,time strech......prvo pomerim org key na A1,na ovoj harmonici nije potrebno praviti loop,zato sto lepo radi,mislim kad stisnem dirku ton traje,posle org key idem na F4 ASSING,pa to KBD,i execute.i tako sam svih 12 uradio.posle opet Sample list, pa markiram svih 12,pa Assing i tu odaberem CREATE MLT SMP.e tu mi trazi da napisem ime multisampla.ikad napisem ime idem na F6 WRITE,i odaberem U001 i ponovo WRITE.posle odem na PATCH, pa PATCH EDIT,pa na F2 WG,ina WAve GROUP izaberem MSAM, pa na WAVE BANK izaberem USER i na WAVE No.L(Mono) izaberem 1.i to kolega zvuci strasno.tako sam radio.gde sam zapeo???
Dodato:
i jos nesto ako se odredjuje ORG KEY? I kako se posle razvlaci do tona?

Promijenjeno od MikiB (25.10.2010 u 07:47 sati) Razlog: Automatski spojeni uzastopni postovi
MikiB je offline   Reply With Quote
Star 25.10.2010, 13:40   #6
Vule
Gost
 
Postovi: n/a
Downloads:
Uploads:
Standard

Gledajte ovako,kada ucitate sempl,znaci nakon importovanja u klavijaturu svaki posebno od tih tonova treba da editujete i nakon edita na WRITE u samu klavijaturu,da bi ostao u memoriji. U ovom slucaju sto se edita tice je potrebno samo postaviti taj ORG KEY svakom semplu i posao je gotov,nakon toga se radi multisempl. Znaci treba da znate za svaki od tog sepmla koji je tacno ton u pitanju i svakome posebno da postavite u toj opciji ORG KEY,ako je ton A2 tu mu stavite A2 i nakon toga na WRITE i tako sa svim semplovima. Kod WRITE-a je vazno da svakom tonu pored naziva ili cega vec stavite i taj ORG KEY da bi prilikom pravljenja multisempla znali gde da ga postavite. Svaki mora prvo da se stavi na poziciju koja mu je odredjenja tim ORG KEY pa se onda pistup "razlvlacenju"...to je otprilike postupak gde tih desetak semplova koje imate treba da razvucete da pokriju nekoliko oktava.

Primera radi imate dva sempla... C3 i C4 i oni su na svojim mestima,znaci ni jedan ton oko njih ne radi,potrebno je da ih razvucete da pokriju prostor izmedju...znaci stavite C3 sa bude do npr F3 a od tona F#3 do C4 da bude taj ton C4. Morate malo prouciti u manualu nacin izrade Multisempla jer je ovo vec domen te teorije a ne rada sa samim XA Fantomom.
  Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio za ovaj koristan post:
MikiB (25.10.2010)
Star 25.10.2010, 20:28   #7
MikiB
Vredan član društva
 
MikiB's Avatar
 
Registrovan/a dana: 30.10.2008
Mjesto: Vojvodina
Godina: 42
Postovi: 253
Downloads: 1416
Uploads: 55
Rekao HVALA: 77
Zahvalili mu 37 puta u 36 Postova
Instrumenti: Tyros 4 Black & Motif XF
Interesi: muzika
MikiB befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
MikiB pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

kolega nesto sam napravio.harmonika radi perfektno.uradio sam kako si napisao,znaci na svaki sempl sam stavio org key koji mu pise i WRITE u klavijaturu.e posle sam ih markirao i uradio multisempl.onda sam otiso na patch pa WG i na Wave Group stavio MSAM,pa na Wave Bank USER,i dole stavio 1 i harmonika je tu i RADI.ali nisam radio razvlacenje tona,dali je moguce da je to odradio sam XA,ili ima veze sa samplom posto je konvertovan sa Tritona TR,ili sam nesto lose odradio?posto sam radio i kako ste mi vi napisali i malo uz pomoc manual-a.posle sam savirao sve samplove, i na MENU stavio LOAD USER SAMPLES - ON.Ugasio-upalio i harmonika je tu.
MikiB je offline   Reply With Quote
Star 25.10.2010, 20:30   #8
Vule
Gost
 
Postovi: n/a
Downloads:
Uploads:
Standard

Ako radi ne dirajte nista dalje,to je to!!!
  Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio za ovaj koristan post:
MikiB (25.10.2010)
Star 25.10.2010, 20:39   #9
MikiB
Vredan član društva
 
MikiB's Avatar
 
Registrovan/a dana: 30.10.2008
Mjesto: Vojvodina
Godina: 42
Postovi: 253
Downloads: 1416
Uploads: 55
Rekao HVALA: 77
Zahvalili mu 37 puta u 36 Postova
Instrumenti: Tyros 4 Black & Motif XF
Interesi: muzika
MikiB befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
MikiB pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

ma neznam kako da vam zahvalim....ali stvarno....jos kad bi znao kako se loaduju samplovi sa kartice?dali i oni spadaju pod LOAD USER SAMPLES?i kad hocu da saviram sve(patch,performance,samplove ,,,) dali se to radi na Backup-u?Ili ima negde opcija kao SAVE SET?
MikiB je offline   Reply With Quote
Star 25.10.2010, 20:42   #10
Vule
Gost
 
Postovi: n/a
Downloads:
Uploads:
Standard

Moralo bi biti neka opcija SAVE ALL (user samples and patches),ja sad ne mogu tacno da se setim,davno sam imao tu spravu ispred sebe
  Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio za ovaj koristan post:
MikiB (25.10.2010)
Odgovor

Favoriti


Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 04:41


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije