Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Razglasi i ozvučenja > Mixeri

Mixeri Sve o miksetama

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 11.07.2011, 01:51   #21
tranzit
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 25.03.2006
Mjesto: tamo daleko
Postovi: 5.282
Downloads: 46
Uploads: 1
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 1.121 puta u 936 Postova
Instrumenti: sve sto daje bilo kakav ton od sebe
Interesi: nezainteresovan sam
tranzit ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Opet nagadjas i donosis netacne informacije. Behringer ima sasvim zadovoljavajuca mikrofonska predpojacala ULN klase (ultra low noise) koja stvarno imaju zanemarljivo malo suma pa im je Noise to Signal Ratio veoma dobar.. i predobar za upotrebu za zive svirke. DA i AD konverteri su u 24Bit formatu i za vrijeme kada je on izasao na trziste su bili revolucionarni u klasi manjih miksera a pogotovo za tu cijenu. I danas je studijski standard bas tih 24Bit. Ocigledno da ti nije poznato ni da je Mackie 1997. godine tuzio Behringera za kopiranje upravo mikrofonskih predpojacala na Behringerovoj hit mikseti MX 8000 jer su toliko bila blizu Mackievog kvaliteta da su ovi bili uvjereni da ih je Behringer 100% kopirao. Ama ne bi se Mackie ni zamajavao sa tom tuzbom da taj Behringer MX 8000 nije bio dva puta jeftiniji od adekvatnog Mackieovog miksera. Facit: Meckie je izgubio proces. Nije ti sigurno poznato ni to da su nebrojena manja tonska ili projekt studija u to vrijeme (a poneka Boga mi i danas) koristila bas Behringer DDX3216 (govorim o zapadnoj Evropi) sto zbog miksera kao takvog a sto zbog njegovih sposobnosti kao DAW kontrolera. Cetiri efekt DSPa ima taj Behringer koji daju sasvim zadovoljavajuce efekte a pogotovo za zivu svirku, svaki kanal (a ima ih 32) je opremljen 4-Band Ful Parametric EQom, kompresorom, low-cut filterom i gateom. DDX3216 ima i fenomenalni interni in-out patchbay pomocu kojeg se bez ijednog dodatnog kabla moze rutirati sta ti padne napamet. Zvuk Behringera DDX3216 je bas onakav kakav treba da bude zvuk sa jedne digitalne miksete: konkretan i neutralan. Da ne nabrajam dalje, ko sa ovakvom spravom ne moze da dobije dobar zvuk na bini... sam je kriv. Sigurno da pravilno koristenje ovakvog digitalnog miksera sa brdom funkcija zahtjeva izvesno znanje i iskustvo pa ne treba deklasirati mikser koji nije ni kriv ni duzan radi toga sto korisnik nije dovoljno upoznat sa materijom. Romario je napisao vrlo dobar post na ovu temu.

Promijenjeno od tranzit (11.07.2011 u 01:53 sati)
tranzit je offline   Reply With Quote
Star 11.07.2011, 02:09   #22
nikolatucha
Drugar foruma
 
Registrovan/a dana: 27.06.2010
Postovi: 56
Downloads: 459
Uploads: 0
Rekao HVALA: 35
Zahvalili mu 3 puta u 3 Postova
Instrumenti: korgpa3x
nikolatucha befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Blinzeln

covek kad cita ove postove stvarno nezna sta da radi ....PROBAO SAM MIXER. mogu vam reci da nema onaj natpis BEHRINGER .taj mix bi kostao duplo vise .mixer radi savim ok .kolko sam mogao da vidim a i cujem za to vreme .u detalje ne zalazim .pisite jos sta znate o ovo mixeru savaki savet je dobro doso ..pozzz i hvala
nikolatucha je offline   Reply With Quote
Star 11.07.2011, 02:45   #23
Vule
Gost
 
Postovi: n/a
Downloads:
Uploads:
Standard

A sta vas kolega jos zanima?

Probali ste mixer,kazete da je OK,ne znam kakva jos nedoumica stoji? Usi su jedini parametar pri konacnom odlucivanju,ni natpis ni tudje misljenje nego svoja dva uveta. Kolege su se bas potrudile da napisu dosta toga o ovoj spravi ali se plasim da se strasti malo ne uzburkaju previse. Ako imate neko jos konkretno pitanje vezano za ovaj mixer izvolite postaviti a ako ne da polako pricu privodimo kraju...hvala
  Reply With Quote
Star 11.07.2011, 15:41   #24
nikolatucha
Drugar foruma
 
Registrovan/a dana: 27.06.2010
Postovi: 56
Downloads: 459
Uploads: 0
Rekao HVALA: 35
Zahvalili mu 3 puta u 3 Postova
Instrumenti: korgpa3x
nikolatucha befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

jesam probao sam mixer .ali zelim da cujem i tudja misljenja o ovom mixeru .ne vidim u cemu je problem ...ako neko zeli napisace ako nece .hvala svaki savet dobro doso
nikolatucha je offline   Reply With Quote
Star 11.07.2011, 18:33   #25
zox2003
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 06.02.2006
Mjesto: USA
Postovi: 171
Downloads: 283
Uploads: 0
Rekao HVALA: 3
Zahvalili mu 14 puta u 14 Postova
zox2003 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

E ovako:

Trenutno posedujem Soundcraft MFXi , PreSonus Studio Live i DDX3216...
Jedno vreme sam svirao sa DDX-om...sada radim sa Souncraftom i to prvenstveno zbog velicine mixera.
Sto se tice funkcionalnosti DDX---odlican mixer sa mnostvom funkcija-kao sto je vec i pomenuto...Zvuk?
Kao sto je neko vec i pomenuo...da ne pise Behringer mislio bih da je najmanje Mackie...
Dok sam svirao sa njim nikakvih problema nisam imao sa doterivanjem zvuka...jako fin, cist i topao sound...Veoma lagan za podesavanje...
Jos uvek ga imam i ne nameravam ga prodati..Inace ovde se taj mixer trazi i na ebay-u se i danas prodaje po $600-$700....
zox2003 je offline   Reply With Quote
Star 15.12.2016, 08:55   #26
miljanpravnik
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 09.11.2016
Postovi: 5
Downloads: 0
Uploads: 0
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 0 puta u 0 Postova
miljanpravnik ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard ddx 3216

Pozzz, može li neko da pomogne oko ddx3216 , nemam iskustva sa ovim digitalcem pa mi treba pomoć oko nekih osnovnih postavka za vokale, i postavke mastera-mislim na izlazni eq i comp.Ako neko zna i ima volje da pomogne posaljite u inbox porukom (u principu znam kako funkcionise mix generalno ali ove postavke recimo eq mi nisu jasne, ne znam da "nastelujem" adekvatno, jednostavno nema samo jedan pot po visokom srednjem niskom već 4,5 postavki po svakom .
Dodato:
ono sto mi pravi problem je sto nemogu da napravim efekte na svakom kanalu posebno.Udjem u kanal i izaberem efekte, medjutim oni se automatski promene na svim kanalima pa i masteru, ne znam kako za svaki kanal posebno da napravim efekte , ili bar ako to ne moze da mutiram na kanalima odredjene efekte.

Promijenjeno od miljanpravnik (16.12.2016 u 21:31 sati) Razlog: Automatski spojeni uzastopni postovi
miljanpravnik je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti

Alati tema
Display Modes

Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Isključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 10:46


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije