Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Klavijature > Aranžeri > Yamaha

Yamaha Za one čiji su kućni ljubimci Yamaha-e...

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 27.12.2016, 23:19   #11
palas
Vredan član društva
 
palas's Avatar
 
Registrovan/a dana: 28.12.2007
Mjesto: Niš
Postovi: 260
Downloads: 101
Uploads: 2
Rekao HVALA: 20
Zahvalili mu 8 puta u 8 Postova
Instrumenti: tyros 5
palas befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Nemam pojedinacne semplove. To je neki Sonor Real Drums, u voice formatu za Tyros 2. Ja bih da to sada imam za Tyros 5 u UVD formatu.
palas je offline   Reply With Quote
Star 28.12.2016, 04:07   #12
dmmacak
Kao kod kuće
 
dmmacak's Avatar
 
Registrovan/a dana: 22.05.2008
Mjesto: Novi Banovci
Postovi: 836
Downloads: 650
Uploads: 2
Rekao HVALA: 256
Zahvalili mu 126 puta u 122 Postova
Instrumenti: g 1000/korg pa4x/Tyros5/Sx900
Interesi: nista posebno
dmmacak befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

To ce teze ici. Tvn je format za T2 i to za semplove. Tj solo boje i drugo. Jedino sto mi pada na pamet je da ubacis u taj drum kit TVN u Awave izvuces sve u wav. Posle ubacis u T5 j to je to.
Ali moram da kazem nesto sto mi nije jasno. Ja sam isto imao taj bubanj u T2 i nije los ali fabricki bubanj je bar 3 puta bolji od tog Sonor Real Drums. A kamoli na T5. Po mom misljenju neces dobiti sa tom rabotom nista. Napravi ti jedan dobar drum kit od fabrike i uzivaj

Послато са GT-I9301I уз помоћ Тапатока
dmmacak je offline   Reply With Quote
Star 28.12.2016, 05:41   #13
palas
Vredan član društva
 
palas's Avatar
 
Registrovan/a dana: 28.12.2007
Mjesto: Niš
Postovi: 260
Downloads: 101
Uploads: 2
Rekao HVALA: 20
Zahvalili mu 8 puta u 8 Postova
Instrumenti: tyros 5
palas befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Ma da, koristim fabriku. Nego, ovaj bubanj vucem jos sa t2 u nekim ritmovima i to tako ide. Nervira me samo sto je i dalje u voice formatu pa rekoh da ga prebacim u drums.
palas je offline   Reply With Quote
Star 28.12.2016, 12:26   #14
Dell
Satriani
 
Dell's Avatar
 
Registrovan/a dana: 22.07.2008
Mjesto: Mostar, Hercegovina
Postovi: 2.525
Downloads: 681
Uploads: 10
Rekao HVALA: 25
Zahvalili mu 324 puta u 277 Postova
Instrumenti: Yamaha Tyros3, Bugari Banger Exclusive, Roland Fantom G7, Yamaha V50, Hohner Atlantic IV
Interesi: Muzika, Informacijske tehnologije, Biciklizam
Dell ist ein LichtblickDell ist ein LichtblickDell ist ein LichtblickDell ist ein LichtblickDell ist ein LichtblickDell ist ein Lichtblick
Dell pošalji poruku preko MSN messengera Dell pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Dobro ti je rekao dmmacak, možeš u awave studiu to da uradiš, ali rezultati ti nikad neće biti zadovoljavajući. Najbolje ti je ako baš hoćeš da se heklaš da u awaveu ili nekom drugom programu ekstraktiraš wave fajlove, pa ih importiraš ručno, što nije toliko teško, samo ako je više layera moraš vidit koji ti je koji velocity.
Ali najbolja ti je varijanta da nađeš neki fabrički bubanj i da negdje pojuriš neki dobar doboš. Po mom iskustvu su Tyrosovi fabrički bubnjevi sve što ti treba, samo su im na trici tanki doboši. Na četvorci i petici je već drugačija priča. Nađi ako možeš makar 3 layera doboša ili ako ti je mrsko nađi neki onako "srednjeg" velocitya i samo njega ubaci.
Imaš doboša na downloadu koliko hoćeš po zipovima, rarovima...
__________________
I'm the one who knocks...


Dell je offline   Reply With Quote
Star 28.12.2016, 12:42   #15
dmmacak
Kao kod kuće
 
dmmacak's Avatar
 
Registrovan/a dana: 22.05.2008
Mjesto: Novi Banovci
Postovi: 836
Downloads: 650
Uploads: 2
Rekao HVALA: 256
Zahvalili mu 126 puta u 122 Postova
Instrumenti: g 1000/korg pa4x/Tyros5/Sx900
Interesi: nista posebno
dmmacak befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Dell i nije da nije neki posao, to je dosta komplikovana rabota za nekog ko nije radio do sada tako nesto. Zna da oduzme poprilicno vremena i da na kraju ne ispadne kako treba, bas zbog tih layera. Ali valja se i isprobati i nauciti nesto novo. ☺

Послато са GT-I9301I уз помоћ Тапатока
dmmacak je offline   Reply With Quote
Star 28.12.2016, 14:17   #16
casper
Super-Moderator
 
casper's Avatar
 
Registrovan/a dana: 14.04.2008
Mjesto: Zagreb
Postovi: 5.158
Downloads: 334
Uploads: 21
Rekao HVALA: 48
Zahvalili mu 1.748 puta u 1.304 Postova
Instrumenti: Genos2
casper ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Sjećam se rasprave prije tri godine, a vezano uz te "majstorije" dodavanja Voices u trake bubnja. Tada sam rekao svoje mišljenje i s dolaskom novih modela se ono i potvrdilo.
@palas - poslušaj savijet koji ti daju momci i odradi posao od početka, kako treba i po pravilu. U ovom videu je opisan svaki detalj, a ti obrati pažnju na dio videa poslije 4 minute. Tamo doduše opisuje ubacivanje layera za bas gitaru ali je isti princip i za bubanj.
Za 8 minuta koliko traje video je sve posloženo i stavljeno u Pack. Potrudi se malo, nauči raditi s YEMom i sve će biti mnogostruko lakše nego što si to radio u klavijaturi.


casper je offline   Reply With Quote
Star 28.12.2016, 14:42   #17
palas
Vredan član društva
 
palas's Avatar
 
Registrovan/a dana: 28.12.2007
Mjesto: Niš
Postovi: 260
Downloads: 101
Uploads: 2
Rekao HVALA: 20
Zahvalili mu 8 puta u 8 Postova
Instrumenti: tyros 5
palas befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Radim sa YEMom. Još sam nov s njim ali kapiram odprilike šta je i kako je. Sad se uveliko mlatim sa rx2 fajlovima - veoma interesantno...dok ne izgustiram.
Nego, ovaj komplet bubnja mi treba da zaokruzim neku pricu sa jednim setom iz t2 ali da ne bude u onom tvn formatu.
Dodato:
Citat:
Originalno postovano od Dell Pokaži Post
Dobro ti je rekao dmmacak, možeš u awave studiu to da uradiš, ali rezultati ti nikad neće biti zadovoljavajući. Najbolje ti je ako baš hoćeš da se heklaš da u awaveu ili nekom drugom programu ekstraktiraš wave fajlove, pa ih importiraš ručno, što nije toliko teško, samo ako je više layera moraš vidit koji ti je koji velocity.
Ali najbolja ti je varijanta da nađeš neki fabrički bubanj i da negdje pojuriš neki dobar doboš. Po mom iskustvu su Tyrosovi fabrički bubnjevi sve što ti treba, samo su im na trici tanki doboši. Na četvorci i petici je već drugačija priča. Nađi ako možeš makar 3 layera doboša ili ako ti je mrsko nađi neki onako "srednjeg" velocitya i samo njega ubaci.
Imaš doboša na downloadu koliko hoćeš po zipovima, rarovima...
Zašto mislis da su na t3 tanki doboši u odnosu na t4 ili t5? Valjda su svi setovi isti, kod sva tri modela..
__________________
KideSound

Promijenjeno od palas (29.12.2016 u 17:34 sati) Razlog: Automatski spojeni uzastopni postovi
palas je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti


Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 21:34


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije