Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Kompjuteri I Produkcija > Muzički Software

Muzički Software Sve što Vas zanima o radu sa nekim muzičkim programom koji nema sopstveni podforum...

 
 
Alati tema Display Modes
Star 09.01.2017, 19:00   #1
Danilo_NS
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 09.01.2017
Postovi: 16
Downloads: 0
Uploads: 0
Rekao HVALA: 2
Zahvaljeno 1 puta u 1 Postu
Danilo_NS ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard Povezivanje master klavijature sa računarom

Pozdrav,

treba mi savet u vezi povezivanja master klavijature na računar.

Inače, prestao sam da se profesionalno bavim muzikom još pre više od 10 godina, potpuno sam ispao iz fazona, što u vezi praćenja tržišta muzičkih instrumenata, što u vezi samog sviranja, ali bih sad ipak želeo da na ćerkicu prenesem malo svoga muzičkog znanja.

Ovako imam par pitanja:

1. Kupio bih master klavijaturu, nešto tipa Alesis Q 49 ili Q88, ili Behringer UMX 490. Da li su one ok izbor?

2. Koja je razlika između master klavijature i kontrolera? Da li i kontroler, isto kao i master klavijaturu, mogu da spojim sa nekim npr. aranžerskim modulom, ili kontroler mogu isključivo da spojim sa računarom?

3. Koja je neka jeftinija zvučna karta koja mi treba za ovakav poduhvat?

4. Koji softver mi treba da reprodukuje zvukove, kao i aranžerske ritmove, i da li ima takvog besplatnog softvera da se skine sa interneta?

Inače, što se računara tiče, nadam se da je dovoljan za ovo što želim, jer imam računar sa jakim procesorom (i7-4790), 16GB DDR3 RAM memorije i matičnu ploču sa dovoljno PCI slotova.

Svaka pomoć je dobro došla.
Danilo_NS je offline   Reply With Quote
 

Favoriti

Alati tema
Display Modes

Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Isključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 17:09


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije