Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Internet škola sviranja > Tehnike i teorija

Tehnike i teorija Usavršite Vašu tehniku!

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 31.05.2011, 16:11   #11
mkorgpa500
Početnik forumacije!
 
mkorgpa500's Avatar
 
Registrovan/a dana: 07.10.2009
Godina: 32
Postovi: 47
Downloads: 217
Uploads: 1
Rekao HVALA: 40
Zahvalili mu 6 puta u 6 Postova
Instrumenti: Korg pa 500
mkorgpa500 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
mkorgpa500 pošalji poruku preko MSN messengera
Standard

hvala kolege na brzim odgovorima...skontao sam nesto,skidam ja lagano melodije,imam i solidan repertoar,pa me je cisto zanimao neki savet,radi lakseg snalazenja... svaka vam cast!!
mkorgpa500 je offline   Reply With Quote
Star 01.06.2011, 06:31   #12
Beethoven
Odomaćeni član
 
Beethoven's Avatar
 
Registrovan/a dana: 15.03.2007
Postovi: 605
Downloads: 1023
Uploads: 1
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 105 puta u 92 Postova
Beethoven befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

@Vule

Hehe, mislim da ce nekog materijala biti vrlo brzo (da ne obecavam). Mozda ne nekog klasicnog dema ali neceg interesantnog sigurno. Samo da se jos malo prikupi materijala.

U sustini ne volem da se "slikam", to je jedini razlog. Sve sto sam do sad u zivotu snimao, bilo je samo da cujem o cemu se radi, nista za prezentaciju. A to je sve bezveze.

Necu da obecavam da me ne drzite za rec.

Pozzzz
__________________
JBL!
Beethoven je offline   Reply With Quote
Star 01.06.2011, 09:17   #13
svrakan
Kao kod kuće
 
svrakan's Avatar
 
Registrovan/a dana: 22.11.2007
Mjesto: Subotica
Godina: 45
Postovi: 883
Downloads: 1408
Uploads: 27
Rekao HVALA: 7
Zahvalili mu 133 puta u 116 Postova
Instrumenti: Korg pa3x pro,Kurzweil Pc3k61
Interesi: Muzika
svrakan ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
svrakan pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Ja radim drugacije,skinem uvek pesmu iz originalnog tonaliteta i ton,ton i po nize,pa kad po prvi put radim sa nekim pitam ga pre svirke,da li peva sve iz originala ili malo nize,ali vec posle dve tri pesme znam koliko ko moze,to dolazi sa iskustvom,e sad te iste pesme dignem za kvartu i kvintu i prosviram,u slucaju da se javi neka pevacica da bi otpevala musku pesmu,sto u poslednje vreme postaje neka moda,svi hoce sve da pevaju,i sto se zenskih pesama tice,samo obrnuto.
svrakan je offline   Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio svrakan za ovaj koristan post:
mkorgpa500 (01.06.2011)
Star 01.06.2011, 09:55   #14
Simke
Vredan član društva
 
Simke's Avatar
 
Registrovan/a dana: 04.12.2008
Mjesto: Usa
Postovi: 245
Downloads: 882
Uploads: 34
Rekao HVALA: 55
Zahvalili mu 387 puta u 275 Postova
Instrumenti: magpotIZ
Interesi: magpotIZ
Simke ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Simke pošalji poruku preko ICQ messengera Simke pošalji poruku preko AIM messengera Simke pošalji poruku preko MSN messengera Simke pošalji poruku preko Yahoo! messengera Simke pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

@Vule
Slazem se,ali lepo sam napisao da ima vrlo malo pevaca(mislim na narodnjake,i koji nisu ni zvezde i zvezdice)koji pevaju skoro sve iz originala i da mu savrseno ti originalni tonaliteti odgovaraju.U tome je poenta mog posta.Slazem se da ako pevas neku Bajaginu pesmu i dignes jos za dva tona od originala,(jer tebi je original tonalitet mnogo nizak),naravno da ta pesma gubi smisao ,jer Bajaga je odpevao tako kako je odpevao prema svojim glasovnim mogucnostima,i tako je snimio u nizem tonalitetu.Svako peva onako kako mu odgovara da bi to pevanje preneo slusaocima sa zdravim glasom,bez naprezanja,vristanja,ili bilo cega drugog,pa bilo iz originala ili ne.Na primer Dobrivoje Topalovic,koji ima masu hitova,i koga izuzetno cenim i postujem kao pevaca,on peva podosta nisko i njemu to savrseno odgovara.Saban,Serif,Ljuba Alicic....sve oni pevaju izrazito visoko,i glas im pri tim visinama zdrav,bez falsha,naprezanja,ili bilo cega drugog sto bi negativno uticalo na kvalitet pesme,a posebno kad se pesma ispevava.
Zaboravio sam u mom prvom postu da napisem,ali @tranzit i @milanceshow su rekli ono sto ja nisam,da je veoma bitno da u svakoj pesmi koja ima raspon u pevanju ili modulaciju,bilo muskoj ili zenskoj odrediti koji je najvislji ton u pesmi,a pri tom da se taj ton odpeva zdravim glasom,a opet sve to zavisi od pevaca(ce)i njihovih glasovnih mogucnosti.Mnogo je lakse kad sam sebi se daje tonalitet,al kad se daje pevacu a pri tom se pesma i ne zna,tu treba "3x meri jednom seci",jer klavijutura se moze kupiti,ali glas nikad,a glas moze da pukne od jednog jedinog pogresnog tonaliteta.
__________________
https://t.me/pump_upp
Simke je offline   Reply With Quote
Ćlan 2 Vam se zahvalio, Simke, za koristan post:
mkorgpa500 (01.06.2011), mmk67 (01.06.2011)
Star 01.06.2011, 23:30   #15
bracinaccar
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 03.04.2008
Mjesto: Razanj
Postovi: 25
Downloads: 531
Uploads: 10
Rekao HVALA: 2
Zahvalili mu 2 puta u 2 Postova
Instrumenti: Korg pa1x
Interesi: Fudbal
bracinaccar befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

retko ko moze pevati iz originala jer se mnoge pesme podizu u studiju za polustepen pa i stepen nego sto su otpevane!a tonalitet pesme moze da odredi samo apsolutni sluhista!kojih ima malo...a mozemo koristiti neke stvari kao orjentaciju ali to nije resenje....
bracinaccar je offline   Reply With Quote
Star 02.06.2011, 02:34   #16
pligan
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 03.11.2010
Postovi: 12
Downloads: 0
Uploads: 0
Rekao HVALA: 2
Zahvaljeno 2 puta u 1 Postu
pligan befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Kolega Beethoven zahvali se majci sto nisi tenor. Iz dugogodisnjeg iskustva znam da tenori i soprani jako lose prolaze u kafani, posebno kad rade na ozvucenju, (ponavljam na tezgama, ne koncerti), jer visinom i jacinom iritiraju i goste, a i nas koji ih pratimo(cast izuzecima). Sto se tonaliteta tice oni definitivno zavise od pesme do pesme, i od pevaca do pevaca. Ne postoje najcesci F i G muski, i C i D zenski (mozda to vazi za durske dvojke!). Solidan bariton mora da peva G iz grla. Odlican hvata A. Dobri pevaci spustaju tonalitete do celog stepena, ako je pevac bariton originalno snimio. Losiji pevaci sve cuvajuci grlo spustaju za tercu, cak do kvinte!? Problem je sto time gube na dinamici i na kompletnom dozivljaju pesme i celo vece su sve pesme neubedljive. Naravno da ne treba juriti originalne tonalitete po svaku cenu, ali svaki pevac mora u toku veceri barem 5-10 puta do otpeva najvisi ton koji moze, da bi mu grlo i sutra dobro radilo. Pre pucaju oni sto mnogo spustaju, a pored toga im stalno pada intonacija. Pevanje je kao dizanje tegova-ako hoces da dignes 100 kila pre toga moras mnogo puta da dizes manju kilazu i da stano povecavas teret dok ne dodjes do tih sto kila.
Iskusnom muzicaru je dovoljno da cuje par tonaliteta kako muskih, tako zenskih da bez vecih problema odredi 90% svih pesama za to vece. Inace ako treba musku pesmu da otpeva zensko i obrnuto, najjednostavnije je da se to transponuje za kvintu gore ili dole.
Da dodam kao primer - Ivanova korita su snimljena iz A,i glas zvuci toplo. Merima Njegomir uzivo peva iz C! Mozak ti probije kad pusti glas i zvuci tanko, tanko! Merimu i Ivana iz Legendi jednostavo ne mogu da slusam, posebno uzivo. Valjda vas ne udavih. Pozdrav svim kolegama.
pligan je offline   Reply With Quote
Star 02.06.2011, 05:02   #17
milanceshow
Nishki
 
milanceshow's Avatar
 
Registrovan/a dana: 02.12.2007
Mjesto: Srbija,Nis-Prokuplje
Postovi: 1.332
Downloads: 538
Uploads: 16
Rekao HVALA: 9
Zahvalili mu 83 puta u 69 Postova
Instrumenti: Roland E80 i FantomG
Interesi: Heklanje....
milanceshow ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
milanceshow pošalji poruku preko MSN messengera
Standard

Betoven
Procitao sam kako odredjivanje tonaliteta na osnovu najvisljeg tona melodije nije merodavno.
To je tvoje misljenje,ali se ne slazem sa tobom.


Procitao sam kako ljudi pisu da postoji muska intonacija F-G i zenska C-D!
I kod ove konstatacije sam drugacijeg misljenja!


Evo jednog primera.
Napisacu neke pesme i tonalitete odakle ih pevam.

Vencanica - Cm
Hajdemo dalje moja tugo - Dm
Kafana je moja sudbina - Em
Idu dani majko moja - Fm
Lubi me i nista nepitaj - Gm
Ostavljas me samog - A
Nema te nema - Hm

Pogledajte spisak i tonalite pa mi recite koji je muski tonalitet?
Postovano sa mobilnog uređaja
milanceshow je offline   Reply With Quote
Star 02.06.2011, 09:53   #18
Burli
Ovaj baš voli da kuca
 
Burli's Avatar
 
Registrovan/a dana: 19.12.2007
Postovi: 364
Downloads: 57
Uploads: 0
Rekao HVALA: 19
Zahvalili mu 22 puta u 19 Postova
Burli befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Citat:
Originalno postovano od Dell Pokaži Post
Cak se dogodi nekad da neki ljudi koji imaju malo dublji glas pjevaju iz originala pjesme od navedenih pjevaca Razumije se naravno za oktavu nize.
Ovdje govorimo o ljudima koji manje ili više znaju pjevati a ja u svojoj karijeri nisam naišao na nekoga ko pjeva iz "originala, razumije se naravno za oktavu niže"!? Preduslov je da je taj neko ko se latio mikrofona već mutirao u pubertetu i da ima formiran glas.

Možda ovo moje mišljenje i nije tačno jer nisam radio sa Alkom Vujicom...
__________________
Ibro nije htio para, Ibro će vazda bit' fukara,-neki odmah počeše da blate Ibrin lik, al' samo prava raja je znala u čemu je trik: Nije Ibro jarane naš fukara, Ibro ti je "defakto" umjetnik! Svaćaš???
Burli je offline   Reply With Quote
Star 07.06.2011, 04:26   #19
dakiyu
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 19.11.2008
Mjesto: Serbia
Godina: 56
Postovi: 29
Downloads: 54
Uploads: 0
Rekao HVALA: 2
Zahvalili mu 6 puta u 3 Postova
dakiyu befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Sve je manje vise receno pa bih ja samo jedno dodao...po svaku cenu treba izbeci sistem "kreni ti" zato sto ce vecina pevaca krenuti pogresno osim ako nije laka pesma i dok ga muzicar "trazi" ako ga ne nadje iz prve 90% ce ga izbaciti i iz onog tonaliteta iz kog je poceo sto je normalno...bolje odvojiti 30sec i stati nego sa jednom pesmom naterati goste da to prepricavaju jer se to ama bash cuje i kod ljudi bez sluha za razliku od ostalog...
dakiyu je offline   Reply With Quote
Star 07.06.2011, 06:27   #20
mimiki
Stvarno kod kuće
 
mimiki's Avatar
 
Registrovan/a dana: 04.10.2007
Mjesto: Batajnica
Postovi: 1.074
Downloads: 1564
Uploads: 11
Rekao HVALA: 21
Zahvalili mu 79 puta u 74 Postova
Instrumenti: CharlesLakOB
Interesi: CharlesLakOB
mimiki befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
mimiki pošalji poruku preko AIM messengera mimiki pošalji poruku preko MSN messengera mimiki pošalji poruku preko Yahoo! messengera mimiki pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

može da se krene dobro nije to ne znam koja matematika,možeš da promašiš tako ako pevaš pesmu prvi put ili je slabo znaš...a ima i dosta klavijaturista koji lako hvataju kad kreneš
__________________
dok na ruci imas prst ne mora da bude cvrst!
mimiki je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti


Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 04:25


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije