Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Klavijature > Solo (Workstation) > Yamaha

Yamaha Za one čiji su ljubimci Yamahe

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 28.11.2014, 15:40   #1
vrana88
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 10.10.2009
Mjesto: Samobor
Postovi: 26
Downloads: 106
Uploads: 0
Rekao HVALA: 2
Zahvalili mu 2 puta u 2 Postova
Instrumenti: Krome, Tyros 2, GW8
vrana88 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard Yamaha Motif MOXF 6/8

Kolko mi se cini da jos uvijek nigdje nema ove teme gdje se nesto detaljnije pisalo o ovim klavijaturama.
Na papiru mi djeluje stvarno dobro, veliki ROM od XF-a, mogucnost flash RAM-a i ubacivanja kompletnih setova sa XF-a i XS-a, odlicna DAW integracija, a i cijenom je to prihvatljiva klavijatura.
Sad me zanima dal neko tu od forumasa ima tu klavijaturu i sto moze tocno reci o njoj, kako ide sa ubacivanjem setova od veceg brata i opcenito koji su nedostaci.
Meni je jako zaplea za oko, jedan kolega ju je kupio, ali nazalost nikako da je vidim i isprobam.
Eto nadam se da ce netko imati neku detaljniju informaciju.
vrana88 je offline   Reply With Quote
Star 17.01.2015, 21:19   #2
striphio
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 02.10.2007
Postovi: 126
Downloads: 636
Uploads: 1
Rekao HVALA: 32
Zahvalili mu 15 puta u 14 Postova
Instrumenti: Pa4x76, Juzisound 2, Yamaha Montage 61
striphio befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

I ja bih volio znati kakve su praktične mogućnosti ove klavijature. Dali mogu terce da se prave, može li se razdvojiti bas, mogu li se slagati više instrumenata po klavijaturi za neke namjenske pjesme, način prebacivanja boja, da li je praktično i sl. Takođe šta Motif xf ima a moxf nema a što bi bilo bitno za živu svirku?
striphio je offline   Reply With Quote
Star 13.02.2015, 14:15   #3
Monty
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 13.02.2015
Postovi: 4
Downloads: 0
Uploads: 0
Rekao HVALA: 2
Zahvaljeno 5 puta u 1 Postu
Monty ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Pozdrav, ja imam moxf6 već nekoliko mjeseci. Poprilicno sam zadovoljan sa njom, iako jos nisam iskoristio sve mogucnosti, jer znam kako dobro moze da zvuci. Glavna razlika u odnosu na motif je puno jeftinija izrada, zbog cega je dosta lagana, zatim moxf nema aftertouch, ima mogucnost da primi 1gb flash memorije, a ne 2gb kao motif, tipka je sasvim pristojna - puno bolja nego li na chromeu... takodjer ima manje efekata od motifa.
Sto se tice pravljenja terci ja jos nisam nasao jednostavan nacin pa ih ugl. pravim preko voice editora povezanog sa klavijaturom tako sto postavim osam elemenata za jedan voice i onda stimam svaki element zvuka prema ljestvici i solu za koji cu tercu koristit. Splitovati mozes u performance modu na 4 dijela, ali teoretski mozes na 32 dijela podijelit klavijaturu, ako ces editirat voice i slagat razlicite semplove u jedan voice.
Prebacivanje boja je slicno kao u performance modu od korga, imao sam pa 50, nezz kako je kod ostalih. Imas dvije user banke performansa, svaka od njih ima kategorije od slova A do H i unutar svake podkategorije imas 16 brojeva za odabir performansa.
Nedavno sam kupio i flash memoriju na koju jednom kad ucitas semplove ne moras ih vise ponovno loadirati, funkcioniraju isto kao i rom semplovi sa tvornicke memorije.
Usput, kupnjom flasha od 512 mb sam dobio i nekakav balkan set sa harmonikama, buzukijima, tamburicama i sl, ali nisam nesto zadovoljan sa njim, Puno sam bolje stvari dobivao uređujući boje koje su dosle na njoj.
I za kraj, sve sto ide i moze ici na motifa, moze i na moxf.
Monty je offline   Reply With Quote
Ćlan 5 Vam se zahvalio, Monty, za koristan post:
ffb (05.04.2015), MusicAngel (01.10.2015), striphio (02.12.2015), veselinovicvs (13.10.2015), vrana88 (02.03.2015)
Star 02.03.2015, 19:57   #4
vrana88
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 10.10.2009
Mjesto: Samobor
Postovi: 26
Downloads: 106
Uploads: 0
Rekao HVALA: 2
Zahvalili mu 2 puta u 2 Postova
Instrumenti: Krome, Tyros 2, GW8
vrana88 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Hvala kolega, eto napokon da je netko nesto napisao u vezi te klavijature, stvarno mi se sivdaju Yamahe po zvuku i mislim da ću prijeci sa Krome-a ili na MOXF ili na Motif XS7
vrana88 je offline   Reply With Quote
Star 12.03.2015, 12:51   #5
korg_man
Vredan član društva
 
korg_man's Avatar
 
Registrovan/a dana: 03.07.2008
Mjesto: Vukovar
Godina: 33
Postovi: 115
Downloads: 199
Uploads: 0
Rekao HVALA: 2
Zahvalili mu 16 puta u 11 Postova
Instrumenti: Korg Kronos 73 (semi-weighted keys), Kurzweil PC3K8, Yamaha MO6, Roland D-50
Interesi: Sviranje
korg_man befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Može se na vrlo jednostavan način napraviti terca na motifu, pa i na starijim Yamahinim serijama. Neki rade preko drum editora, no način na koji sam ja napravio bi išao ovako:

1. Uđete u song ili pattern i odaberete jedan prazan.
2. Stisnete MIXING.
3. Stisnete EDIT.
4. U tom editu možete spajati ili razdvajati do 16 zvukova. Navigirate se voice-a do voice-a preko 1-16 navigatora.
5. Jedino što je bitno, a to je da morate staviti da Vam je svaki voice na MIDI Ch1.

Kad složite svoju tercu, tada je spremite i vratite se u mod u kojem ste radili (song ili pattern) i kliknete broj 1 (ispod sub kategorije A).

Tako možete napraviti u songu 64, a isto toliko u patternu lokacija.

Imate tercu.
korg_man je offline   Reply With Quote
Ćlan 2 Vam se zahvalio, korg_man, za koristan post:
Monty (04.04.2015), veselinovicvs (13.10.2015)
Star 05.04.2015, 18:05   #6
Monty
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 13.02.2015
Postovi: 4
Downloads: 0
Uploads: 0
Rekao HVALA: 2
Zahvaljeno 5 puta u 1 Postu
Monty ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

@Korg_man

Jel moguće onda brzo odabrati tu tercu iz performance moda, posto inace ne sviram preko mastera.

Preko drum editora sam isto pokusavao, al mi se cinilo jos kompliciranije i duže za radit
Monty je offline   Reply With Quote
Star 19.04.2015, 00:22   #7
Yamaha Moxf
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 18.04.2015
Postovi: 1
Downloads: 0
Uploads: 0
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 0 puta u 0 Postova
Yamaha Moxf ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Dobar dan hteo bih da pitam , jer sam kupio Moxf6, imali neko dobar set za Motif XS/XF ili cak i Moxf???? Najvise me iteresuju dobre Bas i Kontre!! Nadam se brzom odgovoru!!
Yamaha Moxf je offline   Reply With Quote
Star 19.04.2015, 10:40   #8
Yamaha Moxf6
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 19.04.2015
Postovi: 1
Downloads: 0
Uploads: 0
Rekao HVALA: 0
Zahvaljeno 1 puta u 1 Postu
Yamaha Moxf6 ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard Boje za motif xs/xf ili moxf

Ja sam zainteresovan za isto kao i korisnik: Yamaha MOXF
Yamaha Moxf6 je offline   Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio Yamaha Moxf6 za ovaj koristan post:
golub (04.02.2016)
Star 20.09.2015, 12:32   #9
MusicAngel
Drugar foruma
 
Registrovan/a dana: 03.05.2008
Postovi: 87
Downloads: 108
Uploads: 0
Rekao HVALA: 14
Zahvalili mu 5 puta u 4 Postova
Instrumenti: Harmonika, Glas, Keyboard
MusicAngel befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Kolege, mogli biste nesto vise da napisete o ovoj klavijaturi posto je vec imate. Tipa kakva je za rad, kako zvuci, kakve su dirke itd..

Promijenjeno od Dell (20.09.2015 u 14:28 sati)
MusicAngel je offline   Reply With Quote
Star 20.09.2015, 22:51   #10
sxkn7
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 03.10.2009
Postovi: 163
Downloads: 1023
Uploads: 0
Rekao HVALA: 26
Zahvalili mu 24 puta u 22 Postova
Instrumenti: Roland Fantom G6, V-Synth GT, D-05, Korg T2EX, Ketron SD4, Yamaha Motif XF6, PSR-S770 i Stagepas 400
sxkn7 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Citat:
Originalno postovano od MusicAngel Pokaži Post
Kolege, mogli biste nesto vise da napisete o ovoj klavijaturi posto je vec imate. Tipa kakva je za rad, kako zvuci, kakve su dirke itd..
ja je nemam ali sam je probao u radnji pa mogu da ti kažem sljedeće:

+ tipka je jako mekana i savršena za mene koji sam ljubitelj mekanih tipki;
+ boje su fantastične za te pare;
+ MOXF6 nije težak;

- MOXF6 ne izgleda baš lijepo ali ima i gorih;
- mal crno-bijeli ekran tj. nije u bojama kao kod XF6;
- iako se može staviti flash RAM 512 / 1024 / 2048 MB, nažalost još niko od kolega nije potvrdio da se mogu staviti samplovi za našu muziku tipa Južni vetar, harmonike, tamburice isl. Vjerovatno može ali to mora neko od kolega da potvrdi da 100 % radi jer sam na nekim stranim forumima pročitao da se mogu učitati samo samplovi koji se kupe od Yamahe ili njenih partnera. Dok to ograničenje ne postoji kod većeg i starijeg brata XF6...

Ali za onoga kome su fabričke boje dovoljne - može kupiti bez razmišljanja. U slučaju razočarenja ju je sigurno moguće lako prodati...

Promijenjeno od sxkn7 (20.09.2015 u 22:55 sati)
sxkn7 je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti

Alati tema
Display Modes

Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 17:48


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije