Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Klavijature > Saveti za kupovinu

Saveti za kupovinu Za sve one kojima treba druga klavijatura ;)

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 14.12.2013, 20:58   #1
Yikwo
Vredan član društva
 
Yikwo's Avatar
 
Registrovan/a dana: 14.12.2013
Godina: 28
Postovi: 150
Downloads: 35
Uploads: 0
Rekao HVALA: 28
Zahvalili mu 16 puta u 16 Postova
Instrumenti: Korg Pa3X
Interesi: Automobili , Klavijature
Yikwo ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard Klavijatura za pocetnika

Pozdrav,pre jedno 2 meseca poceo sam da sviram na Yamahi PSR260
Za ova 2 meseca sam naucio par pesma sa akordima kompletno da ih odsviram a "solo" znam blizu 50ak pesama da odsviram.
Problem je sto ova klavijature nema neke ritmove tako da ne mogu da odsviram sve pesme koje sam naucio i trenutno sam u potrazi za novom klavijaturom.

Ja sam planirao da uzmem Korg PA800 , medjutim neki kazu da PA800 i nije za pocetnika.

Mene zanima da li bi vi meni kao pocetniku preporucili PA800 , ako ne nju onda koju drugu klavijaturu ?
Yikwo je offline   Reply With Quote
Star 14.12.2013, 21:42   #2
acakasper
Stvarno kod kuće
 
acakasper's Avatar
 
Registrovan/a dana: 19.01.2012
Mjesto: Usa
Postovi: 1.146
Downloads: 1259
Uploads: 61
Rekao HVALA: 38
Zahvalili mu 137 puta u 134 Postova
Instrumenti: magpotVE
Interesi: magpotVE
acakasper ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
acakasper pošalji poruku preko ICQ messengera acakasper pošalji poruku preko AIM messengera acakasper pošalji poruku preko Yahoo! messengera acakasper pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

korg i3 je dobar za pocetnika,ima sve sto treba,a dirke su bas za pocetnike odlicne.ili neki roland e96,ili yamaha psr1000,ima mali milion tih spravica.
__________________
Bog je stvorio zemlju a ostalo je
MADE IN CHINA
acakasper je offline   Reply With Quote
Star 14.12.2013, 22:00   #3
AcaG600
Ovaj baš voli da kuca
 
AcaG600's Avatar
 
Registrovan/a dana: 05.01.2012
Mjesto: Kruševac
Postovi: 498
Downloads: 130
Uploads: 14
Rekao HVALA: 83
Zahvalili mu 117 puta u 110 Postova
Instrumenti: Roland VA-5 expanded ZIP & KORG X5D ; DELL Inspiron 15 3521 + Kontakt 5 + MIDI + Samples
Interesi: Klavijature, računari...
AcaG600 ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
AcaG600 pošalji poruku preko MSN messengera AcaG600 pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Citat:
Originalno postovano od Yikwo Pokaži Post
Pozdrav,pre jedno 2 meseca poceo sam da sviram na Yamahi PSR260
Za ova 2 meseca sam naucio par pesma sa akordima kompletno da ih odsviram a "solo" znam blizu 50ak pesama da odsviram...

Ja sam planirao da uzmem Korg PA800 , medjutim neki kazu da PA800 i nije za pocetnika.

Mene zanima da li bi vi meni kao pocetniku preporucili PA800 , ako ne nju onda koju drugu klavijaturu ?
Ja ovo ne razumem Prvo kazes da si poceo pre 2 meseca da sviras, znaci pocetnik si, i kazes da sviras PSR260, OK. Realna cena joj je oko 100e koliko vidim, a onda si "planirao" da uzmes Pa800 koji je 10 puta ako ne i vise skuplji od te iste PSR260, a da ne izuzmemo ovo da si pocetnik....Ljudi pre tebe takodje pocetnici su krenuli tipa takva klavijatura kao ta, pa onda postepeno napredovali ka visem rangu klavijatura, a neki i dan danas kao profesionalci (ne amateri) sviraju na istom tom Pa800 koga ti planiras da uzmes kao drugu klavijaturu, a oni su tu klavijaturu imali posle jedno 5,6 prodaja recimo i dan danas sviraju sa njom kao Profesionalci....Ne kazem da ne treba da je uzmes, daleko od toga, ali ako si pocetnik, sta ce tebi Pa800? Pa imas toliko jeftinijih klavijatura i boljih od te PSR260 na kojima jos mozes da napredujes i da imas te ritmove koje ocekujes....Nema samo Pa800 ritmove....Ono sta hocu da ti kazem jeste da ti je nepotrebno da uzimas Pa800 od 1000e-1200e ako sviras "2 meseca" i ako si pocetnik, jer trebas jos dosta toga da radis i da usavrsavas da bi uopste presao na drugu klavijaturu, a ne vidis nema ritmove i odma daj Pa800, pa ako prestanes nema veze, "to je slucajno, desava se"....Ovo ti je moj savet i ako vec hoces da menjas, a po recima imas para za Pa800, bolje ih daj na neke casove kod nekog da te malo obrazuje i nauci, a ostatak daj za neku malo bolju klavijaturu koja ima "ritmove" kako ti kazes, jer retko je muzicara koji za drugu klavijaturu imaju odma Pa800....Da ne duzim dalje, posto sam ionako preterao sa pisanjem....Pozdrav i dobro razmisli sta ces da uradis
__________________
[IMG]http://dc613.*******.com/img/_agad48s/s3/0.4491904543559744/Roland_2.jpg[/IMG]
AcaG600 je offline   Reply With Quote
Star 14.12.2013, 22:43   #4
Yikwo
Vredan član društva
 
Yikwo's Avatar
 
Registrovan/a dana: 14.12.2013
Godina: 28
Postovi: 150
Downloads: 35
Uploads: 0
Rekao HVALA: 28
Zahvalili mu 16 puta u 16 Postova
Instrumenti: Korg Pa3X
Interesi: Automobili , Klavijature
Yikwo ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Sta konkretno ne razumes ?

Elem,ja i kada inace kupujem nesto kupim jednom da valja i to je to , a ne da opet posle 5,6 meseci - godinu dana prodajem ovo pa kupujem nesto drugo i tako u krug ...

Takodje da budemo iskreni da li bolje zvuci i da li je lepse svirati na Pa800 ili na I3 ?

Ja sam naisao na ovaj klip

shemso korg pa800 kockar
You need to upgrade your Flash Player
Posto vidim da decko svira na pa800 a i vise je nego pocetnik (doduse jos je mali ali dobro) uglavnom momcic niti menja akorde niti ima triler pa opet svira na pa800 i to opet bolje zvuci nego ja na psr260 sa sve trilerima i akordima
Yikwo je offline   Reply With Quote
Star 14.12.2013, 22:56   #5
AcaG600
Ovaj baš voli da kuca
 
AcaG600's Avatar
 
Registrovan/a dana: 05.01.2012
Mjesto: Kruševac
Postovi: 498
Downloads: 130
Uploads: 14
Rekao HVALA: 83
Zahvalili mu 117 puta u 110 Postova
Instrumenti: Roland VA-5 expanded ZIP & KORG X5D ; DELL Inspiron 15 3521 + Kontakt 5 + MIDI + Samples
Interesi: Klavijature, računari...
AcaG600 ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
AcaG600 pošalji poruku preko MSN messengera AcaG600 pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Ti u najmanju ruku pises kao da sviras 2 godine, a ne 2 meseca....Kazes "Vidi se da je i vise nego pocetnik"....OK....A slusaj sad ovo: "i to opet bolje zvuci nego ja na psr260 sa sve TRILERIMA i AKORDIMA"....Jel ovo samo meni upada u oci, ili se jos ljudi nisu javili, tj. procitali....Znaci ti za 2 meseca sviranja znas sve akorde, obrtaje, trilere po recima sviras kao iz xxxxx i odma u startu sviras kao Krecar i Kosmajac posto pretpostavljam da ti je neko od njih uzor....Ja bre sam par meseci vezbao brzinu da menjam akorde, a tih 2 meseca uopste vezbao da hvatam akorde kako treba i ucio note maltene koja je gde i kako se zove, i sto sta pocetnickih stvari (da ne pominjem kad su trileri uopste krenuli da se vezbaju ako se to tada uopste moglo nazvati TRILEROM), a ti vec posle 2 meseca znas i trilere i akorde, 50 forspila i sve redom.....Pa u najmanju ruku da sviras godinu i vise, a ne 2 meseca....Mnogo mi deluje da to ides na onu standardnu pricu "Ja za 2 meseca naucio sve, ja najbolje znam, ja najbolje umem, ja ovo ja ono"....Daj ti ovde onda neki audio snimak da se cuje to, a ne ovako....Inace, koliko imas godina ako nije tajna? Pozdrav
__________________
[IMG]http://dc613.*******.com/img/_agad48s/s3/0.4491904543559744/Roland_2.jpg[/IMG]
AcaG600 je offline   Reply With Quote
Star 14.12.2013, 23:38   #6
Yikwo
Vredan član društva
 
Yikwo's Avatar
 
Registrovan/a dana: 14.12.2013
Godina: 28
Postovi: 150
Downloads: 35
Uploads: 0
Rekao HVALA: 28
Zahvalili mu 16 puta u 16 Postova
Instrumenti: Korg Pa3X
Interesi: Automobili , Klavijature
Yikwo ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Ma taman posla druze da ja sad mislim da sve najbolje znam,mozda si ti samo stekao takav, los, utisak ili sam ja lose formulisao recenicu ...ko ce ga znati ..
Elem rekao sam to zato sto momak uhvatio na pocetku amol i ne menja ga nikako do kraja pesme ...
Daleko od toga da ja sad znam sve obrtaje akorda...
Isto tako sto se trilera tice ...vezbam brzinu u prstima niti ih sviram kao Kosmajac i Krecar ...ali sviram nesto , sto kako ti kazes lici na trilere , dok ovaj momak svira onako "ravno"

Elem takodje ne znam dal ti znaci nesto (ne hvalim sebe nego eto sam da kazem) ali prve 2-3 nedelje sam ucio gledajuci one takozvane tutoriale po youtube...posle toga sam svaku pesmu skidao na sluh ...naravno nasla se poneka pesma koja je bila teska i puna trilera pa nisam uspeo bas da provalim sluhom note , ali uglavnom sve skidam sluhom (ovo je sto se desne ruke tice) a akorde za pesme vec trazim na ovom sajtu pa ih tako ucim ...

Inace imam 17 godina i bice neki snimak mozda i u toku veceri mozda i sutra ujutru zavisi od uploada,da li cu imati vremena da veceras snimam i uploadujem

Sto se klavijature tice , cim mi je da ne kupim sada klavijaturu od 300-400-500 eura (ili koliko vec) i onda posle 5-6 meseci hocu da kupim nesto a nju ne mogu da prodam (kao sto sada ne mogu nikom psr260 da prodam , skoro da je ni besplatno ne bi uzeli)

Jos jednom ponavljam verovatno je to samo nekako zvucalo nadmeno i kao da ja sve znam ali to je daleko od toga ...
Pozdrav i tebi druze i sve najbolje ...
Yikwo je offline   Reply With Quote
Star 15.12.2013, 00:22   #7
yamahapassion
Moderator
 
yamahapassion's Avatar
 
Registrovan/a dana: 13.07.2008
Postovi: 1.307
Downloads: 4847
Uploads: 19
Rekao HVALA: 25
Zahvalili mu 133 puta u 121 Postova
Instrumenti: Korg PA 4X 61
Interesi: muzika
yamahapassion befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

I ja sam za to da bacis neki demo, pa da vidimo na kom si nivou znanja, pa da te uputimo onda kako i sta.
__________________
DOK NE PROBAM LAVETINU ZA MENE JE PRASE CAR ZIVOTINJA!
yamahapassion je offline   Reply With Quote
Star 15.12.2013, 00:28   #8
AcaG600
Ovaj baš voli da kuca
 
AcaG600's Avatar
 
Registrovan/a dana: 05.01.2012
Mjesto: Kruševac
Postovi: 498
Downloads: 130
Uploads: 14
Rekao HVALA: 83
Zahvalili mu 117 puta u 110 Postova
Instrumenti: Roland VA-5 expanded ZIP & KORG X5D ; DELL Inspiron 15 3521 + Kontakt 5 + MIDI + Samples
Interesi: Klavijature, računari...
AcaG600 ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
AcaG600 pošalji poruku preko MSN messengera AcaG600 pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Ovo je sad druga stvar, lose si se ti izrazio, jer ne bi rekao da sam lose razumeo (izvinjavam se ako sam samo ja to lose razumeo)
Najbolje baci snimak kada budes mogao (danas-sutra, kad stignes), pa da cujemo, i slazem se oko vecine stvari koje si rekao i kako ih radis, ali ovo oko klavijature imas drugu filozofiju....Ti ides odma na neku "babarogu" i da je ne menjas nikad, ali po pravilu se ide drugacije (nije to nigde napisano, ali...) ALI ako imas kintu i ako ti ona nije problem, sto se mene tice uzmi Tyros 5 odma, nemam ja nista protiv, al uglavnom da sam na tvom mestu i da imam para u kesu odma, uzmes recimo Pa80 lupam primer sa 16MB ako ti je to bitno, i imas i ritmove i boje, a za pocetnika je odlicna, pa onda kasnije recimo kad se jos unapredis, uzmes recimo taj Pa800 i tako ides postepeno, a ti ako hoces sve odjednom da uradis i imas para, a pocetnik si, samo napred, nemam ja nista protiv....Pozdrav i sve najbolje
__________________
[IMG]http://dc613.*******.com/img/_agad48s/s3/0.4491904543559744/Roland_2.jpg[/IMG]
AcaG600 je offline   Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio AcaG600 za ovaj koristan post:
Yikwo (15.12.2013)
Star 15.12.2013, 01:19   #9
Simbad84
Drugar foruma
 
Simbad84's Avatar
 
Registrovan/a dana: 11.09.2010
Mjesto: Beograd
Postovi: 85
Downloads: 0
Uploads: 0
Rekao HVALA: 21
Zahvalili mu 11 puta u 10 Postova
Simbad84 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Ako imas para,i resio si bas pa800 da uzmes,onda uzimaj,mada takodje mislim da bi bio zadovoljan i sa pa80,obe su profesionalni aranzeri,i ne vidim razlog zasto ne bi bile za pocetnike,bice ti lakse za sviranje,ucenje,i uvek ces imati volju da sviras jer ti nude mnogo mogucnosti,i na kraju lakse ces prodati taj pa800,nego neku losiju klavijaturu,u svakom slucaju,jer je jos uvek cenjen.
Simbad84 je offline   Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio Simbad84 za ovaj koristan post:
Yikwo (15.12.2013)
Star 15.12.2013, 02:25   #10
EmirTotic
Moderator
 
EmirTotic's Avatar
 
Registrovan/a dana: 21.08.2008
Postovi: 933
Downloads: 1217
Uploads: 29
Rekao HVALA: 17
Zahvalili mu 102 puta u 96 Postova
Instrumenti: Yamaha Tyros 4, Korg TR61, itd...
EmirTotic ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
EmirTotic pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Brate, mozda je decko supertalentovan, sto da ne, nije zezanje. Vredno radi i trudi se, ako imas kesh uzmi sto bolju spravu i trudi se uvek da vezbas u sto boljim uslovima, samim tim ces brze i da napredujes. Sutra ti dodje u glavu da neces da se bavis muzikom, pa800 mozes zmureci da prodas a neces izgubiti neku veliku lovu. Govorim ovo jer znam kako je kad se mucis na Yamahi PSR 350 cetiri godine, znas da si je prevazisao, a isto tako znas da nemas pare da kupis nesto bolje. Mic po mic i evo danas super stroj kod mene. Ti imas tu srecu da u startu sebi uzmes dobru spravu. Isto tako treba da znas da trebas izbegavati neke od funkcija kao sto su mp3 player, midi player itd. UCI DA SVIRAS I VEZBAJ! Srecno ti bilo sa kupovinom.
EmirTotic je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti


Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 10:29


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije