Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Razglasi i ozvučenja > Mixeri

Mixeri Sve o miksetama

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 28.11.2013, 04:59   #21
tranzit
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 25.03.2006
Mjesto: tamo daleko
Postovi: 5.282
Downloads: 46
Uploads: 1
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 1.121 puta u 936 Postova
Instrumenti: sve sto daje bilo kakav ton od sebe
Interesi: nezainteresovan sam
tranzit ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Ne dam iz inata... ... bice naravno svih slicica i to na pretek na yu-midi shopu, kada budu spremne sve prezentacije i propagandni, odnosno promotivni materijal. Ne bih da se ponasam kao Yamaha pa da stavljam nekakve slike prije zvanicnog izlaska uredjaja na trziste. Kada bude sve spremno (a to je veoma, veoma blizu), tada ce biti i slika. Sto se konkretno miksera tice, tu slike nece mnogo kazati, mislim da ima nekoliko kolega koje su bas te slike imali prilike da vide, a cini mi se da je cak i jedan od moderatora (harepa50) vidio jednu od slika, jednog miksera od 16 kanala. Nista tu spektakularno nema... sem onog najvaznijeg: sounda !!!! Sve ostalo je ogromni Touch Screen od 24" u veoma estetski svrsishodnom aluminijumskom kucistu i 9 motorizovanih Fadera, kao i jedan poveci masivni, aluminijumski Encoder, sto je i previse za munjevito komandovanje svim funkcijama miksera. Touch Screen je Multi Touch tako da je moguce povlaciti vise fadera istovremeno, kao i na hardware mikseru. Ovdje je prednost sto su ti virtualni faderi ogromni, duzine nekih dvadesetak cm, a ako treba mogu biti i veci, pa jos uvijek razmisljam da u finalnoj verziji sasvim izbacim fizicke Fadere jer su zaista nepotrebni. Jedna serija 16 kanala miksera ima 5 parova izlaza, dakle i vise no dovoljno za bilo kakve vratolomije sa monitoringom, a kome je to malo, postoji jos jedna serija 16-Channel Digital Mixera, koja ima 10 parova izlaza (10 stereo izlaza). Kako rekoh, bice slika, malo strpljenja.

Promijenjeno od tranzit (28.11.2013 u 05:00 sati)
tranzit je offline   Reply With Quote
Star 28.11.2013, 06:09   #22
branoy
Odomaćeni član
 
branoy's Avatar
 
Registrovan/a dana: 15.05.2006
Mjesto: Pisari, Samac, RS, Bosna
Godina: 42
Postovi: 647
Downloads: 3676
Uploads: 24
Rekao HVALA: 159
Zahvalili mu 105 puta u 79 Postova
Instrumenti: korg, roland, yamaha...
Interesi: trcim za zenama!!
branoy ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
branoy pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

ja sebi pravim uskoro sve preko DAW, Cubase,, otvorim 16 kanala , i eto 16 kanala mixer, mixer ulaz su mi dve presonus karte po 250eu sad polovne, FP10, znaci za 500eu imam muzicku koja ne kasni sa 16 audio IN kanala, plus rekovske su, pa mozes ih usarafiti u rack. dok na reku jedan laptop radi kontrole, , a iz presonusa imam na volju izlaze, hocu li po stereo iz svake, ili cu svih 16 izlaza odvojeno, mada treba samo na pojacalo da se to spoji, i vozi,, u cubase na kanale stavljaj sta ti volja od efekata, ,, master kanal LIMIT , i vozii, nije skupa investicija, ako skontas, treba 500eu za dve muzicke karte sa po 8 audio IN, kvalitetni su na njima konverteri, i treba ti za neki dual core jaci isto toliko, i to je to.
standardno isto mozes snimati celu svirku posto si vec u DAW i na kanalima, upalis REC i vozi.
a mozes namestiti i neki Mp3 recorder i snimaj sve u komadu.


samo sad je tu jedna vrlo bitna stvar!! komijuter, laptop?? kako ce to da izdrzi plus 60 stepeni pod satorom, i kad ocekivat u toku koje svirke da se nesto pojebe, ? nije vise mixer i nemozes nista pokvariti u njemu, osim ako on crkne. ovde je vise rizika, za presonus karte ne brinim, rade po celi dan i noc.
__________________
Virus Bend (Samac-Modrica)
Music studio Branoy
BiH-Republika Srpska-Samac
Facebook Brano Vujicic (Branoy)

Promijenjeno od branoy (28.11.2013 u 06:12 sati)
branoy je offline   Reply With Quote
Star 28.11.2013, 06:40   #23
tranzit
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 25.03.2006
Mjesto: tamo daleko
Postovi: 5.282
Downloads: 46
Uploads: 1
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 1.121 puta u 936 Postova
Instrumenti: sve sto daje bilo kakav ton od sebe
Interesi: nezainteresovan sam
tranzit ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Tacno... a za to postoje profesionalni sistemi, kojima ni 60°C pod satorom ne predstavlja ama bas niosta jer je uredjaj i projektovan da izdzi sve takve torture a i daleko gore.
tranzit je offline   Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio tranzit za ovaj koristan post:
branoy (28.11.2013)
Star 29.11.2013, 19:19   #24
MarjanMilosevic
Odomaćeni član
 
MarjanMilosevic's Avatar
 
Registrovan/a dana: 05.10.2011
Mjesto: Skopje
Postovi: 594
Downloads: 3
Uploads: 0
Rekao HVALA: 4
Zahvalili mu 56 puta u 49 Postova
MarjanMilosevic befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
MarjanMilosevic pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Surfaceless konzole su definitivno buducnost miksera. Dakle bez fadera. A sto se tice kvarova, nema oprema koja se ne kvari i tu je nepotrebno badava diskutovati. Rizik postoji sa svakom opremom. Odkaziju i Midasi, i Digico i koji god hoces isto toliko cesto kako i bilo koji drugi. Samo sto o tome retko cujemo jer je to ljudska psiha. Dao sam 90000 eura za mikser i da kazem javno da je crko? Nema sanse.
MarjanMilosevic je offline   Reply With Quote
Star 29.11.2013, 19:32   #25
tranzit
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 25.03.2006
Mjesto: tamo daleko
Postovi: 5.282
Downloads: 46
Uploads: 1
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 1.121 puta u 936 Postova
Instrumenti: sve sto daje bilo kakav ton od sebe
Interesi: nezainteresovan sam
tranzit ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Te konzole su na zapadu vec sadasnjost i sve vise i vise ljudi koristi, manje ili vise kompleksne sisteme u svom radu. Kvarovi koje pominjes, su zanemarljivo mali jer je sam sistem daleko manje podlozan kvarovima, posto posjeduje minimalni broj mehanickih komponenata, koje i jesu najslabija karika u lancu. Toga kod ovakvih konzola u sustini i nema, sa izuzetkom jednog ili dva Encodera, koji su takodje vrlo malo podlozni kvarovima jer se tu radi o digitalnim, hermeticki zatvorenim regulatorima, dok se sve komande obavljaju na ogromnim Touch Screenovima od 22 pa do 50 Zolla a u pojedinim slucajevima i vecim.

Promijenjeno od tranzit (29.11.2013 u 19:33 sati)
tranzit je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti


Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Isključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 21:27


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije