Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Razglasi i ozvučenja > Mixeri

Mixeri Sve o miksetama

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 17.02.2011, 18:44   #21
energy
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 03.03.2009
Mjesto: Zemun
Postovi: 224
Downloads: 589
Uploads: 0
Rekao HVALA: 12
Zahvalili mu 14 puta u 14 Postova
Instrumenti: pa3x i triton le
energy befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

"pedjajazz" Dynacord pm600 jeste star 14 godina,ali on i posle toliko vremena kosta vise nego neki od novih soundcrafta i alena te kategorije.i cena sama od sebe govori.da li neko zna nekog da mu se pokvario powermate(a da je iole vodio racuna o njemu,neracunajuci sibere koji su potrosna roba).Po meni nije uopste tezak,a pored svega toga ima sve moguce efekte koji su odlicnog kvaliteta i mogu da se kombinuju dva po kanalu kako god tebi odgovara.Dynacord i jbl je odlicna kombinacija.I pri tom sa dynacordom nemas ama nikakvih problema sa slabijim naponom.Mislim da je u toj kategoriji neprevazidjen jos uvek.Mada uvek mozes da probas mikser negde kod kolega,dosta ljudi ih ima.a sa druge strane ovde negde na sajtu sam video potpis cini mi se"nekupuj ono sto nemozes da prodas".dynacord se mnogo lakse prodaje od bilo koje druge miksete.imaj na umu da ces opet mozda menjati opremu za bolju.
energy je offline   Reply With Quote
Star 17.02.2011, 20:21   #22
pedjajazz
Vredan član društva
 
pedjajazz's Avatar
 
Registrovan/a dana: 26.03.2008
Mjesto: Serbia
Postovi: 229
Downloads: 323
Uploads: 0
Rekao HVALA: 32
Zahvalili mu 40 puta u 33 Postova
Instrumenti: accordion, keyboard, tenor sax, piano & guitar
Interesi: Nakon duge neprofitabilne jazz karijere, interesi su samo tezge i svadbe i punolestva,.......
pedjajazz befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
pedjajazz pošalji poruku preko Yahoo! messengera
Standard

Na powermate 600 sam najvise do sada radio,.. i nisam ga kupio kada sam odlucio da uzmem mikser za sebe, jednostavno zaljubio sam se u soundcraft mikser i u leksikonov efekat ugradjen u njemu, zato kolegi i preporucujem, to naravno na cemu sam zadovoljan, a to sto kosta mate neka kosta, a ti kupi jos jedan da ti se nadje,....
P.S. Procitaj lepo postove,... ja nisam postavio temu, vec samo davao preporuke!!!
Moj problem je resen odavno bez dinakorda,... a i sta ce coveku dinakord kada ima aktivne JBL!!!!!!!!!!!!!
pedjajazz je offline   Reply With Quote
Star 18.02.2011, 00:04   #23
Beethoven
Odomaćeni član
 
Beethoven's Avatar
 
Registrovan/a dana: 15.03.2007
Postovi: 605
Downloads: 1023
Uploads: 1
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 105 puta u 92 Postova
Beethoven befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Low cut od 100Hz radi odlicno na Soundcraftu. Visok bi bio i na Dynacordu i na ostalim mixerima ali na Souncraftu je sasvim ok. JA ga koristim samo u extremnim situacijama, kad je prostor uzas, kutije blizu.... A sto se tice aranzera, njemu Low cut nije ni namenjen, korekcija od 1-1,5dB bassa na Soundcraftu resava 99% situacija gde je bass visak. I to radi savrseno, bez Low cut-a.

Mada, da se ja pitam, ja bi ga stavio na 80Hz...

Pozzz
__________________
JBL!
Beethoven je offline   Reply With Quote
Star 06.03.2011, 14:08   #24
igzp
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 29.03.2005
Postovi: 34
Downloads: 817
Uploads: 0
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 6 puta u 6 Postova
igzp befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Blinzeln Mikseta

Meni za vokal ubedljivo najjace radi Allen&Heath ZED serija. Imaju vrhunska predpojacala. Ja imam ZED 12 i kupio sam Lexicon MX 200 efekat, to zvuci ko sa CDa. Pevaci ce ti biti zahvalni. Ko je god radio samnom pitao me kakva je to mikseta jer nemoze da veruje kako dobro izlazi vokal. Sad vidim da ZED serija ima i miksete sa efektom, neznam kakav im je efekat, al sa lexiconom radi savremeno.
igzp je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti


Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Isključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 05:30


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije