Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Slobodna zona > Svaštara

Svaštara Pravo mesto za sve ono što nema svoje mesto...

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 13.05.2008, 09:02   #1
Igorčina
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 01.04.2008
Mjesto: Nekad Priština, sada Aranđelovac
Godina: 47
Postovi: 148
Downloads: 1051
Uploads: 12
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 4 puta u 4 Postova
Instrumenti: Guerrini superior 2, Korg Pa2xpro
Interesi: Pecanje
Igorčina befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Igorčina pošalji poruku preko MSN messengera
Standard Dogodovštine i anegdote sa tezgi...

Lupetanje, neke cice (muvanje,šmekanje...)...događaji, crkavanje opreme (ne daj bože), batine (uh), crna hronika (pucnjave na tezgama i po lokalima)...itd, dobre gaže...
Verovali ili ne 95% svojih devojaka sam upoznao na svirkama..jbg, ko zna zašto je to dobro.
''Žene vole oficire'', he,he, a i muzičare!!!
Te ribice koje dolaze na tezge ja zovem MUZIČARKE!!! Sigurno vam se desilo (kome nije nek' odseče i baci) da vas čekaju posle svirke , pa porukice, pa muvačina, pa.... jaooooooooo...
Aj sad malo vi !!!
Pozdrav za Marco7 LEGENDU FORUMA!!!
Igorčina je offline   Reply With Quote
Star 13.05.2008, 09:44   #2
mpdzprod
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 05.05.2008
Postovi: 27
Downloads: 156
Uploads: 2
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 0 puta u 0 Postova
mpdzprod befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard rumuni romi

najbolje a i najzestoke su romske rumunske svadbe koje traju 3 dana...
tu bude para bude i dobra klopa bude i dobrih cura a bogami bude tu i dobrih batina...lupanja....hehehehe....

ljudi svega ima nemoj nista da vas cudi..

od mrtve babe u garazi do ne nevine mlade.od koje ocekuju da je jos nevina. i cak u prvoj bracnoj noci iza vrata stoje babe i neke zene..da bi sutra na 2 dan svadbe na sred kafane razvukli carsav da se dokaze dali je jos nevina ili ne...ako ne nedaj ti boze,,gledaj odma da begas jel od te svadbe nista nema vise. samo batine i pucnjave....

a za to da posle svirke cure cekaju hmmmm.... hocu ovako reci da,, a i ne. zavisi od situacije...od tipa ili devojke

sve je moguce hahahahaha......
mpdzprod je offline   Reply With Quote
Star 13.05.2008, 09:59   #3
kreso
Šerif
 
kreso's Avatar
 
Registrovan/a dana: 28.04.2005
Mjesto: HR
Godina: 52
Postovi: 1.100
Downloads: 985
Uploads: 21
Rekao HVALA: 10
Zahvalili mu 47 puta u 41 Postova
Instrumenti: Pa600, Tr, Dallapa, Excelsior CD Ancona
Interesi: Samo muzika i uvijek muzika
kreso befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Ma u životu svega ima.
Eto, meni se je desilo da sam ovaj vikend nalupao gazdu jednog lokala gdje smo svirali proslavu krštenja. Nisam ni htio ić s obzirom na situaciju i bolest, al stari prijatelj me je zamolio da mu odsviramo samo od ručka (oko 2 popodne do jedno 6-7 uveče). Tako je i bilo. Tridesetak gostiju, pojelo se popilo, zapjevalo, zaplesalo i kako je bilo dogovoreno u 7 sati navečer razlaz. Pošteno je platio (i više no što je trebao), gosti se pokupili, i mi odjavljujemo svirku taman pet minuta po sedam sati kad evo ti gazde restorana, osorno na nas "Kud ćete vi, jebem vam mater ?!?!? Ima da dalje svirate za mene i moje goste !" Kako sam bio umoran i uvrjeđen njegovim nastupom ja mu kažem kako se nisam s njime pogodio za svirku i da ako želi dalje svirku da nema tih para jer je nedelja i želim se još malo odmoriti večeras s obzirom da sam sviro i u petak i u subotu. Kad on meni zaključa vrata i neda da iznesemo opremu van. Kao on će nas pošteno platit i da ima da sviramo inače će bit belaja. Vidim ja lokal prazan. Na šanku 7-8 pijanih budala urla i psuje. Ja ga kulturno pozvo u WC da se "dogovorimo", a onda mi je pao mrak na oći. Puko mi je film i ubio sam boga u njemu. Mislim da sam ga tuko ko medvjeda jedno dobrih 5 minuta. Rekoh "A sad zovi policiju, zaboli me. Samo dok dođu ne otključaš li vrata da iznesem svoju opremu i instrumente, nas troje čemo ti razbit cijeli lokal !". Boga mi otključo je i otišli smo bez problema. Jučer čujem kako je pričo po gradu da se je potuko na nogometnoj utakmici, i da su ga trojica izbatinala jer je imo krivi šal
Pregazio ga je tenk mater mu mafijašku.
__________________
u penziji !
kreso je offline   Reply With Quote
Star 13.05.2008, 10:35   #4
Alix
Stvarno kod kuće
 
Alix's Avatar
 
Registrovan/a dana: 14.02.2006
Mjesto: Ispod Kestena
Postovi: 1.546
Downloads: 363
Uploads: 2
Rekao HVALA: 7
Zahvalili mu 19 puta u 17 Postova
Instrumenti: Žene
Interesi: Kompjuteri,RC sistemi,Videonadzor
Alix ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Alix pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

E moj Krešo...Plašiš me drug sa svojom agresijom...Ma vala neka si ti njega dobro isprebijo,da sam bio pored ebe,rade volje bi ti pomogo da odsviramo koje kolce po rebrima...Inače ja sm sad u Subotu imo jaku svadbu al da vidiš bvelaja...Pola naroda našeg (južnjaci) a pola Slovenci...I ovi naši daj kolo,daj kolo i ja ga vala odapo jedno 15min...I kad sam završio svi pobjegli vani da dođu do zraka (unutra bila vrućina i sparina)...I kad smo ja i Dejan (moj pjevač Dejan Marković),započeli svirku---Ma trudili se ko mazge,momak je pjevo vrhunski a naši sjede vani...I kad smo završili vidiš oni Slovenci aplaudiraju ko da su u pozorištu...Sramota i bruka,a mi se bajagi potrudili samo tako...Inače nikad neću zaboraviti kako su nas gledali,ko vele ajde malo oladite dosta je bilo---Nikad više prvo kolo...kolo nek sačeka za kraj...
__________________
Ljudi uživajte u životu i ne vodite brigu koliko je ko sposoban i kakav je muzičar...jednog dana ćete shvatiti da je ZDRAVLJE čovjeku na prvom mjestu...Budimo svi drugari jedan drugom na ovom forumu...
Alix je offline   Reply With Quote
Star 13.05.2008, 10:37   #5
banex
Vredan član društva
 
banex's Avatar
 
Registrovan/a dana: 08.11.2005
Postovi: 129
Downloads: 2345
Uploads: 0
Rekao HVALA: 0
Zahvaljeno 1 puta u 1 Postu
banex befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

To Kreso tako treba.Samo ostro,kratko i brzo.Na svirkama se smekam i sa matorkama a i sa mladim devojcicama.Bas sam upoznao u subotu klinku 93 godiste.Razmenili brojeve telefona na brzinu koliko sam mogao da imam vremena zato sto sviram bas.Samo mogu da kazem da ova danasnja deca mnogo brzo napreduju.
banex je offline   Reply With Quote
Star 13.05.2008, 11:39   #6
Igorčina
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 01.04.2008
Mjesto: Nekad Priština, sada Aranđelovac
Godina: 47
Postovi: 148
Downloads: 1051
Uploads: 12
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 4 puta u 4 Postova
Instrumenti: Guerrini superior 2, Korg Pa2xpro
Interesi: Pecanje
Igorčina befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Igorčina pošalji poruku preko MSN messengera
Standard

Banex manijače jedan!!! Pa zar 93 godište!!! He,he...piletina aaaaaaaaaa!?
Igorčina je offline   Reply With Quote
Star 23.03.2011, 16:46   #7
xxl
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 02.04.2004
Postovi: 105
Downloads: 683
Uploads: 0
Rekao HVALA: 5
Zahvalili mu 7 puta u 6 Postova
xxl befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Citat:
Originalno postovano od Igorčina Pokaži Post
Banex manijače jedan!!! Pa zar 93 godište!!! He,he...piletina aaaaaaaaaa!?
Nije to tako ni staro
Dodato:
E vidim vise je bilo tuca i strahova nego zabave, ja sam zbog toga skoro batalio narodnjake sad sviram samo novije narodnjake i zabavne i takve lokale trazim.
Od subote prosle kad sam u jednoj diskoteci dozivio vec 3 vikend zaredom tucu (Bos krupa)
odlucio sam ili raditi samo u mirnim objektima ili bataliti svirku za sva vremena.

Promijenjeno od xxl (23.03.2011 u 18:14 sati) Razlog: Automatski spojeni uzastopni postovi
xxl je offline   Reply With Quote
Star 13.05.2008, 11:43   #8
maricm
Odomaćeni član
 
maricm's Avatar
 
Registrovan/a dana: 09.10.2007
Mjesto: Busovača
Godina: 37
Postovi: 636
Downloads: 1222
Uploads: 21
Rekao HVALA: 33
Zahvalili mu 36 puta u 34 Postova
Instrumenti: Roland Fantom G6, Dallape SUPERMAESTRO
maricm befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
maricm pošalji poruku preko MSN messengera
Standard

Volim Ivanu!!!

Promijenjeno od maricm (18.12.2008 u 23:55 sati)
maricm je offline   Reply With Quote
Star 13.05.2008, 12:05   #9
blatusan
Suludi Moderator
 
blatusan's Avatar
 
Registrovan/a dana: 08.12.2005
Mjesto: Stuttgart
Godina: 36
Postovi: 612
Downloads: 631
Uploads: 13
Rekao HVALA: 7
Zahvalili mu 12 puta u 10 Postova
Instrumenti: Korg pa2x, Korg Pa4x, Korg triton classic ( sa moss )
Interesi: Muzika, Fudbal,Zene,Pive
blatusan ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
blatusan pošalji poruku preko MSN messengera blatusan pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Heheh...ima tih mislim bilo je tih curica milion a sto bilo zna jedna osoba ovdije svaki puta isto al smijem se Kresi hahahahaha znaci WC taktika je i kod tebe pa eksorcizmus po wc-u hahahahahaha dobro je svaka cast i kod mene nije drugacije!!!
Pozdrav,Alen!
blatusan je offline   Reply With Quote
Star 13.05.2008, 12:09   #10
kreso
Šerif
 
kreso's Avatar
 
Registrovan/a dana: 28.04.2005
Mjesto: HR
Godina: 52
Postovi: 1.100
Downloads: 985
Uploads: 21
Rekao HVALA: 10
Zahvalili mu 47 puta u 41 Postova
Instrumenti: Pa600, Tr, Dallapa, Excelsior CD Ancona
Interesi: Samo muzika i uvijek muzika
kreso befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

@ Alix

Ma prijatelju nisam ja agresivan dok me ne diraš i dok mi ne spominješ mater. Vjeruj mi, zadnju kap krvi bi ti dao ako si čovjek. Ali ovaj hajvan mi je pred svim ljudima jedno 3-4 puta onako sočno opsovo mater, e onda je vidio kako se psuje šakama po glavi. I još mi prijetio da će mi sve instrumente polupat ako nečemo dalje svirat ... cccc

Nasmijalo me ovo s kolcem. Stari moj, nema više pravila. Nikad ne znaš kakva im muzika paše. Eto, sječam se jedne paklene svadbe (400 gostiju), rasturili smo repertoarom i tempom. Ono opće ludilo. Ja barem imam taktiku da ih što prije smorim goste jer nakon 2 sata po ponoči treba lagano privest svadbu kraju. Od početka luđi ritam i brzi tempo, a potom sve sporije. Pred ujutro sentiši. Al ovi se nisu dali. Samo brže i brže. Ujutro zapalili pred salom na sred ceste krijes, vatra ono 3-4 metra visoko i svi u kolo oko nje. Promet stao, auti trube. Ovi iznjeli van burad s pivom i vinom i udri lokat i plesat. Stari moj, svadba je trajala 22 h s možda 5-6 pauzi po 15-20 minuta. Totalni lom. Bilo je para ko kelja. U vrečama smo ih nosili , ali još mi dan danas nije jasno od kud im tolka snaga. Razumijem za mlade, al kad babe od 60-70 godina cjelu noć plešu ko lude Došli murijaci, da naprave reda. Na kraju ih mangupi napili da su zaboravili u svatovima i kape i pendrek .
A komadi. Ajoooj, koliko sam puta znao u po svadbe otić s kumom il mladinom sestrom malo na privatne satove "pjevanja". Znali su me moji iz benda samo ružno gledat, kao ja hebem a oni po 2-3 sata sviraju bez harmonike, a raja ne puši zabavnjak nit pod razno
__________________
u penziji !
kreso je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti

Oznake
anegdote, dogodovštine, tezgi

Alati tema
Display Modes

Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 21:56


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije