Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Klavijature > Aranžeri > Roland

Roland Svirate Roland klavijature? Pitajte šta Vas zanima!

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 26.11.2007, 17:50   #1
maricm
Odomaćeni član
 
maricm's Avatar
 
Registrovan/a dana: 09.10.2007
Mjesto: Busovača
Godina: 37
Postovi: 636
Downloads: 1222
Uploads: 21
Rekao HVALA: 33
Zahvalili mu 36 puta u 34 Postova
Instrumenti: Roland Fantom G6, Dallape SUPERMAESTRO
maricm befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
maricm pošalji poruku preko MSN messengera
Beitrag g70 v3

Pozdrav ljudi.
Dali je se neko susreto sa ovim rolandom?
Interesuje me kako nema onu funkciju kad se pravi ritam m=M=7, ima samo M=m=7.

Pozdrav
maricm je offline   Reply With Quote
Star 08.01.2008, 08:55   #2
SNAGALJUBAVI
Početnik forumacije!
 
SNAGALJUBAVI's Avatar
 
Registrovan/a dana: 27.02.2006
Mjesto: EUROPE
Godina: 52
Postovi: 22
Downloads: 457
Uploads: 5
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 0 puta u 0 Postova
Instrumenti: KLAVIJATURE PA2Xpro TR EXR E2
Interesi: MUZICAR
SNAGALJUBAVI befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
SNAGALJUBAVI pošalji poruku preko MSN messengera
Standard

da to je kao i starija malo verzija g 70 ali sa dodanih nekoliko dodanih tastera i giraom tj doradena da bi je priblizili e-80
SNAGALJUBAVI je offline   Reply With Quote
Star 08.01.2008, 23:12   #3
Vule
Gost
 
Postovi: n/a
Downloads:
Uploads:
Standard

Nije mi baš jasno šta si hteo da pitaš? Kakve veze ima kada snimaš ritam da li je mol dur ili sedmica?
  Reply With Quote
Star 09.01.2008, 18:46   #4
cincilator
Drugar foruma
 
Registrovan/a dana: 05.10.2006
Mjesto: USA
Postovi: 84
Downloads: 699
Uploads: 0
Rekao HVALA: 1
Zahvaljeno 1 puta u 1 Postu
Instrumenti: Roland G1000, Korg Le, XP30
Interesi: Elektronika
cincilator befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Reden

--------------------------------------------------------------------------------

Nije mi baš jasno šta si hteo da pitaš? Kakve veze ima kada snimaš ritam da li je mol dur ili sedmica?
_________

Ima mnogo veze... Zamisli da si odradio recimo po jedan takt bubnja, basa i gitare. Imas samo standarnu pratnju na osnovne durske i molske akorde.
E sad zamisli... ides ponovo na recimo - bas, a isti stajl!
Ako na 'sedmicu' ubacis bas dionicu koja svira 'sedmicu' tvoj stajl postaje mnogo 'ozbiljniji', jer ces ono sto si unio na "7" kada recimo lijevom rukom stisnes recimo C7 da promijenis mapu basa koji monotono drombulja samo osnovni zadati ton na obicnom C, dobiti veliko aranzmansko i sviracko obogacenje.
Da ne duzim, mogucnosti su velike i ne zavrsavaju se samo na pomenutom primjeru da se uz pomoz razlicitih unosa informacija u stajl, kreira transparentan ritam.
Sto se tice 'dura i mola', oni su vazni za recimo unosenje dijela - INTRO, jer ukoliko molski pocetak melodijskog dijela stajla oznacis kao durski, moci ces ga 'pozvati' samo stiskanjem durskog akroda.
cincilator je offline   Reply With Quote
Star 10.01.2008, 02:20   #5
Vule
Gost
 
Postovi: n/a
Downloads:
Uploads:
Standard

Slušaj,ja sviram na g70 već godinu i po,i relativno dobro ga poznajem,ali mi i dalje nisi objasnio šta tebe u stvari interesuje na njemu,koja opcija misliš da fali? To M=m=7 ima a imaš i opciju kopiranja paterna....snimiš recimo molsku deonicu i prosto je kopiraš u dur,samo ne znam za šta bi ti tako nešto trebalo...sve se snima u duru i opcijom M=m=7 se kopira tako da ti bude ta deonica ista i za mol i sedmicu,a ako hoćeš da izvodiš nekakve kerefeke sa molom ili sedmicom u svakom slučaju ih snimaš zasebno...meni i dalje nije jasno šta si hteo da pitaš?
  Reply With Quote
Star 10.01.2008, 02:51   #6
cincilator
Drugar foruma
 
Registrovan/a dana: 05.10.2006
Mjesto: USA
Postovi: 84
Downloads: 699
Uploads: 0
Rekao HVALA: 1
Zahvaljeno 1 puta u 1 Postu
Instrumenti: Roland G1000, Korg Le, XP30
Interesi: Elektronika
cincilator befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard bug in OS3. da li ce biti os4?!

evo nesto zanimljivo za rolandov os3, problemi sa pravljenim ritmovima u os3:


Elmar has deteced a new bug in OS3. I will try to translate his German-Bug report.

The Bug refers only to new created Styles in OS3. So if you use ROM-Styles or old converted Styles you will not notice this bug.

Load a Rom-Style and play this style.
After them load a new self created Style and play this style.
Now the self created style sounds not good.
The EQ and the volume from the style before will be took over on the parts the have setted the EQ off.

If you power off and power on the G70 and load the selfcreated style all sounds perfect. If you then load a Rom-Style and afterwards a selfcreated style the EQ and volume settings are wrong.

You can fix this with a work-arround. You can take the selfcreated style and with MakeUp-Tools you can set on all parts the EQ to on, so there will be no problem.

But Elmar things that is a BUG in the OS. The Bug also does not apear if you load a ROM-Style from OS 2.
cincilator je offline   Reply With Quote
Star 10.01.2008, 14:38   #7
Vule
Gost
 
Postovi: n/a
Downloads:
Uploads:
Standard

Kad je u pitanju g70 najbitnije je reći da se ritmovi uglavnom moraju praviti iz početka,tako je najsigurnije da će raditi ok...jedan deo ritmova se može malo modifikovati i koristiti sa starijih varijanti g800,g1000,va76,uglavnom bitovi, ali postoji mogućnost da i ako se srede kasnije prave probleme,ja sam konkretno imao problem svojevremeno sa 7/8 i 9/8,nikako nisam mogao da ih sredim pa sam pravio nove...postoje neka nepodudaranja izmedju starih ritmova sa ovom klavijaturom koje ja još nisam provalio,npr konstantno imam problem da mi u toku svirke nakon povlačenja nekog ritma,još nisam ustanovio koji je u pitanju,ostane neki ton "zaglavljen" da se čuje u zvučniku i ne može nikako da se isključi osim restartom klavijature,taj bug se ne pominje nigde kao "softverski" a i ja sam sto posto siguran da je do nekog ritma,tj nekog parta iz arr,ali pošto ih dosta imam nisam uspeo da provalim koji je...tako da kolege najtopliji savet vam je ako koristite ovu klavijaturu lagano i strpljivo pravite ritam po ritam i neće biti problema...što se tiče "namenskih" ritmova uz pomoć Style Worksa sam iskoristio dosta ritmova od Korga i oni rade ok,naravno,u ovaj prg samo "presloži" ritam po partovima da ih g70 "vidi" a onda na samoj klavijaturi uz pomoć Make Up Tools-a ide šminkanje da bi to zvučalo..
  Reply With Quote
Star 19.03.2008, 11:02   #8
maricm
Odomaćeni član
 
maricm's Avatar
 
Registrovan/a dana: 09.10.2007
Mjesto: Busovača
Godina: 37
Postovi: 636
Downloads: 1222
Uploads: 21
Rekao HVALA: 33
Zahvalili mu 36 puta u 34 Postova
Instrumenti: Roland Fantom G6, Dallape SUPERMAESTRO
maricm befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
maricm pošalji poruku preko MSN messengera
Reden U jebote ja zaboravio ovo!!

Kada pravim arr tj kad skidam sa fajla ritam na klavijaturi ako je pjesma u duru nema nikakvih problema a ako je pjesma u molu tek onda nastaju problemi jer ne postoji funkcija bar je ja nisam nasao da od mola sam kreira dur.

zaboravio sam na ovu temu
sorry
pozzz
maricm je offline   Reply With Quote
Star 19.03.2008, 18:03   #9
milanceshow
Nishki
 
milanceshow's Avatar
 
Registrovan/a dana: 02.12.2007
Mjesto: Srbija,Nis-Prokuplje
Postovi: 1.332
Downloads: 538
Uploads: 16
Rekao HVALA: 9
Zahvalili mu 83 puta u 69 Postova
Instrumenti: Roland E80 i FantomG
Interesi: Heklanje....
milanceshow ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
milanceshow pošalji poruku preko MSN messengera
Standard

Citat:
Originalno postovano od maricm Pokaži Post
Pozdrav ljudi.
Dali je se neko susreto sa ovim rolandom?
Interesuje me kako nema onu funkciju kad se pravi ritam m=M=7, ima samo M=m=7.

Pozdrav
Potpuno te razumem o cemu pricas.Tako je i na E80.
Ja ritmove volim da pravim u molu pa sam se susreo sa tim problemom.To je isto kao kad pravis ritam za neku molsku pesmu a ti moras da odsviras BAS liniju,KONTRU u duru. -strasno.Resenje je da se kopira MOL u DUR.A to je opet gubljenje vremena.Kod G600 i EM2000 postoji funkcija da biras sta hoces.M-m-7 ili m-M-7 dok kod E80 nema opcije da pravis ritam u MOL-u a da klavijatura automacki nalepi DUR i SEDMICU.
Sa druge strane gledano: Ja sam slao Email Rolandu o mojim zapazanjima,a ispalo je da sam ga dzabe slao (malo su gluvi ili suvise arogantni ).Kad sam pricao sa zastupnikom Rolanda, koji je isto klavijaturista kao i ja,on mi rekao da njemu to licno i nije bitno sto ce kuci malo vise vremena izgubiti u pravljenju ritmova.(veoma profesionalan odgovor).
JBG Mozda je covek upravu.
Ostaje samo da cekamo neko poboljsanje operativnog sistema ,a i tada je pitanje da li ce da isprave taj propust.
milanceshow je offline   Reply With Quote
Star 20.03.2008, 10:46   #10
maricm
Odomaćeni član
 
maricm's Avatar
 
Registrovan/a dana: 09.10.2007
Mjesto: Busovača
Godina: 37
Postovi: 636
Downloads: 1222
Uploads: 21
Rekao HVALA: 33
Zahvalili mu 36 puta u 34 Postova
Instrumenti: Roland Fantom G6, Dallape SUPERMAESTRO
maricm befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
maricm pošalji poruku preko MSN messengera
Standard Pozzz

Hvala milance na odg.ja imam srece sto jos imam svoj va7 a on tu funkciju ima pa sad tako radim preko njega i onda dotjerivam u g70


pozzz
maricm je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti

Oznake
g70

Alati tema
Display Modes

Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 19:28


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije