Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Kompjuteri I Produkcija > Studio - Uradi sam

Studio - Uradi sam Kompletna postavka kucnog ili pro studia, oprema, prostor, izolacija...

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 27.05.2012, 19:34   #1
mklavijatura
Drugar foruma
 
mklavijatura's Avatar
 
Registrovan/a dana: 01.09.2009
Mjesto: Nis
Postovi: 72
Downloads: 483
Uploads: 2
Rekao HVALA: 14
Zahvalili mu 8 puta u 7 Postova
Instrumenti: Roland E-A7
Interesi: Medicina, muzika
mklavijatura befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Frage Antares Autotune pitanje

Pozdrav svima na forumu ! Poslala mi je drugarica neki snimak gde nesto peva,(snimak nije kvalitetan jer je sniman koliko znam obicnim mikrofonom sa slusalica ) , ali mi je samo trazila da joj spojim to sa jednom matricom koju ima, i da joj "stavim" malo autotune-a kako ona kaze Ali, meni se bas i nije svidelo kako je ona to otpevala, pa me interesuje da li postoji mogucnost da uz pomoc ovog VST-a ja na klavijaturi odsviram nesto, i taj audio snimak odpeva to ? Nadam se da ste me razumeli, vidjao sam to na nekim drugim programima, cini mi se na Neptune-u u Reason 6. Hvala unapred ! P.S. Radim u Cubase 5 ako nekom nesto znaci
mklavijatura je offline   Reply With Quote
Star 27.05.2012, 23:48   #2
harepa50
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 28.05.2008
Mjesto: Preko sedam mora
Postovi: 824
Downloads: 1025
Uploads: 5
Rekao HVALA: 39
Zahvalili mu 62 puta u 54 Postova
Instrumenti: KORG pa50,Futura nordiska piano,Classico gitara,Weltmeister Stella
Interesi: Muzička i video produkcija,razglasi,rasvjeta,stage
harepa50 ist ein Lichtblickharepa50 ist ein Lichtblickharepa50 ist ein Lichtblickharepa50 ist ein Lichtblickharepa50 ist ein Lichtblickharepa50 ist ein Lichtblick
Standard

Bolje nađi melodyne ako želiš da peglaš falševe sa njim. To se radi ručno bez ikakve klavijature, da zvuči na kraju u najmanju ruku prirodno. Taj autotune je skroz pogrešno shvaćen pa "producenti" i "pjevači" sa ovih prostora (Balkan) previše pretjeruju s njim, a još ga i ne znaju podesiti kako treba, znaju i tonalitet da fule i to tako zvuči ofirno a još i robotski, za ne povjerovati. Najviše ga upotrebljavaju današnji RnB pjevači, koji naravno, ne znaju da pjevaju.
Kad to čujem, hoću sve da polupam.

Citat:
Originalno postovano od mklavijatura Pokaži Post
...da li postoji mogucnost da uz pomoc ovog VST-a ja na klavijaturi odsviram nesto, i taj audio snimak odpeva to ?...
Ako sam te shvatio, za to što ti hoćeš treba ti vokoder (ne miješati sa harmonizerom/vokalizerom!). To ti je jedna cijevčica koju vokal stavi u usta i može da pjeva ili govori. Ta je cijevčica spojena sa sintizajzerom koji taj signal modulira u zavisnosti tonova ili harmonije koji se sviraju na njemu. Nisam s tim nikad radio, ali koliko znam, nemoguće je nalijepiti na snimak (osim ako stvarno postoji neki plugin, ali nisam upućen da li postoji), znači, potrebno je to otpjevati ili "ispričati", izrecitovati uživo.
harepa50 je offline   Reply With Quote
Star 28.05.2012, 00:07   #3
mklavijatura
Drugar foruma
 
mklavijatura's Avatar
 
Registrovan/a dana: 01.09.2009
Mjesto: Nis
Postovi: 72
Downloads: 483
Uploads: 2
Rekao HVALA: 14
Zahvalili mu 8 puta u 7 Postova
Instrumenti: Roland E-A7
Interesi: Medicina, muzika
mklavijatura befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Hvala mnogo na odgovoru, samo bih hteo da kazem da ovo sto radim nije i ne treba da bude nista profesionalno, drugarica je pisala neku pesmicu za svoje drustvance (pomenula i mene pa sam se raznezio ) i htela od toga da napravi salu koju bismo drzali u telefonima samo, tako da mi prirodnost vokala nimalo nije bitna, vec sam vise hteo da se koncentrisem da ispravim njeno razilazenje sa matricom (koje nije bas malo ) pa rekoh koji je bolji nacin za to nego da joj potpuno robotizujem vokal autotune-om Inace ono o cemu sam govorio, i sta mi treba jeste ono sto je prikazano na ovom snimku na 3:10 , kao i na 6:23, gde koristi taj Voice synth u Neptune-u. Izvinjavam se sto mesam te pojmove, nemam mnogo iskustva sa radom u Cubase-u ali i generalno sam takvim programima, i koristim ih vise za neke druge stvari, a ne produkciju i tome slicno. Pozdrav ! http://www.youtube.com/watch?v=7JR_WNpSJJ4 P.S. Nadam se da nije problem sto sam postavio link klipa I da ne zaboravim, i ja ne podnosim autotune, i ne slusam takvu muziku, ali ovde mi nema drugog resenja

Promijenjeno od mklavijatura (28.05.2012 u 00:09 sati)
mklavijatura je offline   Reply With Quote
Star 28.05.2012, 02:28   #4
harepa50
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 28.05.2008
Mjesto: Preko sedam mora
Postovi: 824
Downloads: 1025
Uploads: 5
Rekao HVALA: 39
Zahvalili mu 62 puta u 54 Postova
Instrumenti: KORG pa50,Futura nordiska piano,Classico gitara,Weltmeister Stella
Interesi: Muzička i video produkcija,razglasi,rasvjeta,stage
harepa50 ist ein Lichtblickharepa50 ist ein Lichtblickharepa50 ist ein Lichtblickharepa50 ist ein Lichtblickharepa50 ist ein Lichtblickharepa50 ist ein Lichtblick
Standard

Razumijem šta si htio...Znači ništa, opali neki pitch correction plugin, Autotune npr. i na vrhu si zadatka..hahaha. Mada vjeruj mi, uz malo više truda sa Melodyne-om možeš čuda napraviti, bez rootizovanja vokala. Sa njim su ti mogućnosti samo takve. Još ako želiš da produžavaš ili skraćuješ pojedine slogove i riječi...i to možeš. A ako je dječici zanimljivo to robotizovanje vokala...šta ćeš, prilagodi se okruženju...
harepa50 je offline   Reply With Quote
Star 28.05.2012, 13:55   #5
Dell
Satriani
 
Dell's Avatar
 
Registrovan/a dana: 22.07.2008
Mjesto: Mostar, Hercegovina
Postovi: 2.525
Downloads: 681
Uploads: 10
Rekao HVALA: 25
Zahvalili mu 324 puta u 277 Postova
Instrumenti: Yamaha Tyros3, Bugari Banger Exclusive, Roland Fantom G7, Yamaha V50, Hohner Atlantic IV
Interesi: Muzika, Informacijske tehnologije, Biciklizam
Dell ist ein LichtblickDell ist ein LichtblickDell ist ein LichtblickDell ist ein LichtblickDell ist ein LichtblickDell ist ein Lichtblick
Dell pošalji poruku preko MSN messengera Dell pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Ja imam na VHM5 pitch correction, za narodnjake to treba zaboravit, jer ispravlja svaki triler, jbg kulturan preset.
__________________
I'm the one who knocks...


Dell je offline   Reply With Quote
Star 28.05.2012, 19:23   #6
mklavijatura
Drugar foruma
 
mklavijatura's Avatar
 
Registrovan/a dana: 01.09.2009
Mjesto: Nis
Postovi: 72
Downloads: 483
Uploads: 2
Rekao HVALA: 14
Zahvalili mu 8 puta u 7 Postova
Instrumenti: Roland E-A7
Interesi: Medicina, muzika
mklavijatura befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

U redu, pokusacu sa Melodyne-om,cackao sam na autotune-u nesto , ali sto kaze gosn. Tranzitov potpis, ja sam probavao to ali nije išlo pa sam odustao Doduse postigao sam donekle onaj efekat koji koristi masa producenata, ali me je iritirao toliko da sam morao da sve vratim u normalu. U svakom slucaju, hvala na odgovoru, probacu sa Melodyne-om pa cemo videti kako ce sve to ici. Pozdrav !
mklavijatura je offline   Reply With Quote
Star 28.05.2012, 23:26   #7
harepa50
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 28.05.2008
Mjesto: Preko sedam mora
Postovi: 824
Downloads: 1025
Uploads: 5
Rekao HVALA: 39
Zahvalili mu 62 puta u 54 Postova
Instrumenti: KORG pa50,Futura nordiska piano,Classico gitara,Weltmeister Stella
Interesi: Muzička i video produkcija,razglasi,rasvjeta,stage
harepa50 ist ein Lichtblickharepa50 ist ein Lichtblickharepa50 ist ein Lichtblickharepa50 ist ein Lichtblickharepa50 ist ein Lichtblickharepa50 ist ein Lichtblick
Standard

Citat:
Originalno postovano od mklavijatura Pokaži Post
Doduse postigao sam donekle onaj efekat koji koristi masa producenata, ali me je iritirao toliko da sam morao da sve vratim u normalu.
Vidiš, jesam li ti rekao

Nađi na youtube neke tutorijale za Melodyne, bit će ti sigurno od pomoći.
harepa50 je offline   Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio harepa50 za ovaj koristan post:
mklavijatura (28.05.2012)
Star 29.05.2012, 00:19   #8
tranzit
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 25.03.2006
Mjesto: tamo daleko
Postovi: 5.282
Downloads: 46
Uploads: 1
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 1.121 puta u 936 Postova
Instrumenti: sve sto daje bilo kakav ton od sebe
Interesi: nezainteresovan sam
tranzit ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

'Ajd da rijesimo to sto ti hoces. Koliko sam shvatio, treba ti tzv. T-Pain ili Cher efekt ili sam nesto krivo shvatio... ? Taj efekat se moze bez problema dobiti pomocu Melodyne ali da ne bih pisao badava jer je za postizanje ovog efekta potrebno dosta posla, odgovori mi da li je taj efekat to sto ti treba pa da krenemo na posao.

Promijenjeno od tranzit (29.05.2012 u 00:20 sati)
tranzit je offline   Reply With Quote
Star 29.05.2012, 15:35   #9
mklavijatura
Drugar foruma
 
mklavijatura's Avatar
 
Registrovan/a dana: 01.09.2009
Mjesto: Nis
Postovi: 72
Downloads: 483
Uploads: 2
Rekao HVALA: 14
Zahvalili mu 8 puta u 7 Postova
Instrumenti: Roland E-A7
Interesi: Medicina, muzika
mklavijatura befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Ja mislim da mi ne treba T Pain efekt, ili bar ne ono za sta ja mislim da je T Pain efekt, jer sam do toga uspeo da dodjem sa Autotune vst-om. Ono sto sam pokusavao da odradim, pokazano je u klipu koji sam postavio, gde se preko Midi klavijature u stvari kontrolise melodija koju vokal peva. Nadam se da sam koliko-toliko razumljiv, jer se iz petnih zila trudim Mada evo trenutno instaliram Melodyne, pa cu videti kako ide s njim.
mklavijatura je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti

Oznake
antares autotune, pitanje

Alati tema
Display Modes

Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Isključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 23:48


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije