Korisničko Ime
Lozinka
Registracija
YU-MIDI Marketing


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Klavijature > Solo (Workstation) > Korg

Korg Korg-ovci! Ovo je mesto za vas!

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 03.05.2012, 15:27   #1
Merdzanovic_
Drugar foruma
 
Merdzanovic_'s Avatar
 
Registrovan/a dana: 21.09.2011
Mjesto: Rotterdam, Hollandija
Postovi: 52
Downloads: 4578
Uploads: 2
Rekao HVALA: 2
Zahvalili mu 3 puta u 3 Postova
Instrumenti: Korg Pa800 & Korg Extreme
Merdzanovic_ befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard Korg Pa800 Volume

Imam dva problema kad hocu da odsviram pjesmu uvijek mi je jaci zvuk od ritma ili jaci ritam od zvuka kako da resim ovo probam vec danima da nadjem.


Kako da prekljucim zvucnike na keyboard imam jedan speaker nije to bas onaj veliki nego onaj compjuterski od Trust ima zeleni konnektor sto ulazi u kompjuter probao sam da stavim jack plug na taj konnektor i onda u klavijaturu ali nece da ga uhvati
Merdzanovic_ je offline   Reply With Quote
Star 29.07.2012, 22:35   #2
SasaIlic
Početnik forumacije!
 
SasaIlic's Avatar
 
Registrovan/a dana: 03.08.2008
Postovi: 36
Downloads: 87
Uploads: 0
Rekao HVALA: 6
Zahvalili mu 2 puta u 2 Postova
SasaIlic befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Pa poigraj se malo sa volume dugmicima, gore dole...pusti ritam, sviraj nesto i podesi malo "balance i assignable slider" (stoji kod master volume-a ). A da ne prckas stalno po volumeu gore dole, moras uci u podesavanje ritma/styla i tamo nastimas pravi volume svega, tako da zvuci normalno. Valjda tako ide, iako nemam pa800...slika je dovoljno velika, nadam se

9_1%20007.jpg


Dodato:
Citat:
Originalno postovano od Merdzanovic_ Pokaži Post
Kako da prekljucim zvucnike na keyboard imam jedan speaker nije to bas onaj veliki nego onaj compjuterski od Trust ima zeleni konnektor sto ulazi u kompjuter probao sam da stavim jack plug na taj konnektor i onda u klavijaturu ali nece da ga uhvati
Vidi ovu sliku - onaj kabal sa "malim" jackom je ustekan u "veliki", tj. adapter, jer pa800 ima "veliku rupu" za slusalice, out, in...itd. Tako mozes da spojis zvucnike i korga. Nadam se, da sam napisao dosta jednostavno

294149001_460.jpg

Promijenjeno od SasaIlic (29.07.2012 u 22:42 sati) Razlog: Automatski spojeni uzastopni postovi
SasaIlic je offline   Reply With Quote
Star 30.07.2012, 00:18   #3
marko87
Vredan član društva
 
marko87's Avatar
 
Registrovan/a dana: 20.02.2012
Mjesto: Wien
Postovi: 207
Downloads: 482
Uploads: 6
Rekao HVALA: 5
Zahvalili mu 23 puta u 23 Postova
Instrumenti: VSTi + Midi keyboard
marko87 ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Citat:
Originalno postovano od Merdzanovic_ Pokaži Post
Kako da prekljucim zvucnike na keyboard imam jedan speaker nije to bas onaj veliki nego onaj compjuterski od Trust ima zeleni konnektor sto ulazi u kompjuter probao sam da stavim jack plug na taj konnektor i onda u klavijaturu ali nece da ga uhvati
E , a 'de bogati reci nam jedan valjan razlog zasto bi prikljucivao zvucnike , i to ni manje ni vise nego Trust . Zar ti nije dovoljno dobar zvuk koji daje PA800??
__________________
momak pjeva extra al oni ga prate katastrofa,,,nikad pjevac ne prati muziku vec muzika pjevaca,,,,samo naprijed care
marko87 je offline   Reply With Quote
Star 31.07.2012, 18:55   #4
amadeus1
Početnik forumacije!
 
amadeus1's Avatar
 
Registrovan/a dana: 19.04.2011
Mjesto: Kanada
Postovi: 43
Downloads: 9
Uploads: 1
Rekao HVALA: 3
Zahvalili mu 4 puta u 4 Postova
Instrumenti: PA500,PA50,Gitaru, Harmoniku
Interesi: muzika
amadeus1 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

za svaki ritam koji ti zvuci lose pritisni track select i podesi jacinu svakog instrumenta posebno i onda spasi. da spasis ritam kako si ga namjestio pritisni u gornjem desnom cosku strelicu i pritisni " write current style performance"

i to je to
amadeus1 je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti

Oznake
korg pa800, ritam, zvuk

Alati tema
Display Modes

Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 14:49


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije