Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Razglasi i ozvučenja > Zvučnici

Zvučnici Ono što treba da da dobar zvuk

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 15.05.2016, 20:06   #21
casper
Super-Moderator
 
casper's Avatar
 
Registrovan/a dana: 14.04.2008
Mjesto: Zagreb
Postovi: 5.158
Downloads: 334
Uploads: 21
Rekao HVALA: 48
Zahvalili mu 1.747 puta u 1.303 Postova
Instrumenti: Genos2
casper ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Nemaš problema sa starim kutijama, postaviš Speaker Protection na željenu vrijednost i neće se ništa dogoditi. Da i ne postoji ta mogućnost, ne možeš samo tako poderati ove "regale".
Ako te kutije nisu popravljane i poderane od prije, taman će im ova snaga PM600 (Power Control off) odgovarati da "prorade" kako treba. One su na PM1000/I radile s pola svojeg kapaciteta.

Tako ti kupuješ lakše kutije, a na kraju te nagovorimo da kupiš novi mixer.
1500 eura je dosta para i da se mene pita ...
Grafički Fajlovi
File Type: jpg 2016-05-15_195400.jpg (23,7 KB, 107x skinuto)
Highslide JS
casper je offline   Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio casper za ovaj koristan post:
VUNIMRAV (15.05.2016)
Star 15.05.2016, 20:23   #22
VUNIMRAV
Kao kod kuće
 
VUNIMRAV's Avatar
 
Registrovan/a dana: 25.12.2008
Mjesto: SONTA-APATIN
Godina: 57
Postovi: 980
Downloads: 1135
Uploads: 35
Rekao HVALA: 289
Zahvalili mu 97 puta u 92 Postova
Instrumenti: Paolo Soprani super paoloIII,Tyros3
Interesi: HOBI PRESAO U POSAO...Pecanje...
VUNIMRAV ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Caspere,ti si pametan čovik šta bi reka šjor Bepo,znaš da sam kovaj PM kupio zato što nisam uspeo onog Alena i Hita sa snagom što sam bio odredio.Ovo mu je kao došlo neko prelazno rešenje.Pre dva tri meseca sam ga kao sredio promenio šibere....a on opet nekad zeza pa se moraju oni dugmići stiskati,bla,bala, da ne duljim.
Evidentno mi treba promena kutija,ne mogu više sam da te regale podižem na stalke,više od pola svirki radim sam ili sa pevačicom,koja to i nije u stanju(ima jedna koja može).Zaradi se dosta dobro još uvek i onako razmišljam da bi mi trebao razglas do penzije,kako god okrenem potrebno mi je sve novo(iako bih mogao i sa ovim da se porvlačim ali..),tako da ili prve kutije i li prva mix skoro pa sve jedno,a radio sam dosta puta na PM1000-3,Bogami,radi to odlično,neka priča ko šta hoće.
šta će od svega toga ispasti,ne znam ni sam,a ne smem ni da spomenem(ženi) da bi starog A4 valjalo malo podmladiti!!! .jbg,ostario ja,ostarilo auto,klavijatura,razglas.....

Promijenjeno od VUNIMRAV (15.05.2016 u 20:24 sati)
VUNIMRAV je offline   Reply With Quote
Star 15.05.2016, 20:25   #23
mimiki
Stvarno kod kuće
 
mimiki's Avatar
 
Registrovan/a dana: 04.10.2007
Mjesto: Batajnica
Postovi: 1.074
Downloads: 1564
Uploads: 11
Rekao HVALA: 21
Zahvalili mu 79 puta u 74 Postova
Instrumenti: CharlesLakOB
Interesi: CharlesLakOB
mimiki befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
mimiki pošalji poruku preko AIM messengera mimiki pošalji poruku preko MSN messengera mimiki pošalji poruku preko Yahoo! messengera mimiki pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

tako je

Sent from my GT-I9301I using Tapatalk
__________________
dok na ruci imas prst ne mora da bude cvrst!
mimiki je offline   Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio mimiki za ovaj koristan post:
VUNIMRAV (15.05.2016)
Star 15.05.2016, 22:01   #24
ffb
Kao kod kuće
 
Registrovan/a dana: 13.01.2015
Mjesto: HR-Osijek
Postovi: 805
Downloads: 25
Uploads: 0
Rekao HVALA: 22
Zahvalili mu 115 puta u 105 Postova
ffb ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Kako sam napisao u postu br.15 dobiti ces dosta savjeta.
Navike su cudna stvar i tesko se mjenjaju,tako si i ti naucio na sound od PM,ali nisi se sigurno vjencao za Dynacord.
Ima i drugih mogucnosti koje su dobre,jeftinije necu reci bolje od Dynacorda ali nisu ni losije.
Npr.Soundcraft,Allen&Heath,Behringer X Air,Yamaha i da ne nabrajam vise.
Cak i ako uzmes mixer bez efekta nije problem jer mozes za sitnu lovu kupiti Boss Ve 5 na koji mozes staviti dva efekta plus vocal harmony.Sve to fino spojis kablom na aux na mixer i svi kanali imaju efekte i vocalist.
Sto se aktivnih kutija tu ti je izbor ogroman,mislim na dvije satelit kutije i jedan sub.
Pogledas na Thomannovoj stranici i uvjeris se sam u ponudu.
Za cijenu do 2000 eura imas NOVI cijeli razglas i ne razmisljas o slaboj struji ,omima,skripavim potenciometrima itd.
Kolega Casper ti je dao ideju za LD Maui 11 sto je super stvar,ali vjerojatno nije poznata u nasem kraju.Ljudi jos uvijek vjeruju u teske ormare hahaha
Lova i odluka je tvoja.
ffb je offline   Reply With Quote
Star 22.05.2016, 10:11   #25
VUNIMRAV
Kao kod kuće
 
VUNIMRAV's Avatar
 
Registrovan/a dana: 25.12.2008
Mjesto: SONTA-APATIN
Godina: 57
Postovi: 980
Downloads: 1135
Uploads: 35
Rekao HVALA: 289
Zahvalili mu 97 puta u 92 Postova
Instrumenti: Paolo Soprani super paoloIII,Tyros3
Interesi: HOBI PRESAO U POSAO...Pecanje...
VUNIMRAV ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Noćas nisam radio na moj razglas i ne pamtim kad mi je lošije bilo pevati!!!Kztije su bile zx5 i PM100-2.Ništa nisam osertio na tim kutijama od,zaistavelike snage,a slomio sam se pevajući.
To govorim jer sam naučio na regale od Dinakordo-trosistema.
Mislim da ću ipak još sačekati i ponovo kupiti neki laganiji Dinakordov trosistem.
VUNIMRAV je offline   Reply With Quote
Star 23.05.2016, 11:58   #26
mimiki
Stvarno kod kuće
 
mimiki's Avatar
 
Registrovan/a dana: 04.10.2007
Mjesto: Batajnica
Postovi: 1.074
Downloads: 1564
Uploads: 11
Rekao HVALA: 21
Zahvalili mu 79 puta u 74 Postova
Instrumenti: CharlesLakOB
Interesi: CharlesLakOB
mimiki befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
mimiki pošalji poruku preko AIM messengera mimiki pošalji poruku preko MSN messengera mimiki pošalji poruku preko Yahoo! messengera mimiki pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

onda D-lite 15,meni je to omiljena kutija,aranzer mislim da najtoplije radi na njoj,bolje mi je i id EV Zx5,Rcf 725...ta kutija mi je jednostavno zakon,a nisam ih pazario do sada jer mi rcf radi posao zadovoljan sam i nisu gabaritne,lep ton imaju,a kad su vece svirke uvek su tu jos 2-4 d-lite uz RCF

Sent from my GT-I9301I using Tapatalk
Dodato:
ne znam ni koliko se vise isplati i kupovati nesto skupo,uvek nas je na svirci 3-5 ,a sve je vise ljudi koji rentiraju i koji ti donose na noge i sad sto je veca konkurencija pala je cena D-lite,725,pm3 po elementu 1000din ..to je sad dzabe a zvuk dobar i ne teglis se,po meni svako treba da ima silidan razglas manji kod sebe uvek 2 prakticne kutijice i miksercic da kad ispadne nesto tako manje uvek imas na raspolaganju

Sent from my GT-I9301I using Tapatalk
__________________
dok na ruci imas prst ne mora da bude cvrst!

Promijenjeno od mimiki (23.05.2016 u 12:01 sati) Razlog: Automatski spojeni uzastopni postovi
mimiki je offline   Reply With Quote
Star 23.05.2016, 12:18   #27
ella 85
Odomaćeni član
 
Registrovan/a dana: 19.05.2008
Postovi: 731
Downloads: 7
Uploads: 0
Rekao HVALA: 2
Zahvalili mu 100 puta u 94 Postova
ella 85 ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Ja sam dugo nosao powermate2 i 2 x dlite d15-3........a imao sam i zx5...........uz powermate je bolje radila kombinacija d 15-3.

Powermate ne moze ni da potjera zx5 kutije kako treba.D 15.3 su u toj kombinaciji bile nekako taman uz mixer......svi vole na to pjevat.

Dok zx5 kad se potjera ozbiljnim pojacalom meni rade bolje.

Ali sve je to nista u odnosu na kombinacije jednog aktivnog basa i 2 aktivne kutije........cak ne moraju bit ni nesto posebno.

Jednom sam pisao podavno.........svirao sam u basti ispred kafe bar......ponio powermate 2..... i par zx5 + par d 15-3....znaci 4 kutije...........katastrofa od zvuka.....nema snage nista......sve te kutije samo rade unutra nekako.

Sledece sedmice ponio samo dvije kutije i jedan aktivni bas mackie swa1801.........ista basta sve isto..........zvuk fenomenalan.........kutijama poskidao duboke freq na eq........i uz ovaj bas to je bilo strasno mocno sve....pravi zvuk......bez ikakvog opterecenja.

Powermate zx5 d lite 15.3 sve je to rasprodano.......sad samo radim na digitalne mixere.......i aktivne komplete........daleko bolje meni.........mackie srm450 aktivne kutije nisu skupe a toliko su zahvalne uz jedan bas to radi odlicno.

Aktivni bas db sub15d...jednom radio na to i odusevio se......bas je 15-ka......fino radi iako nije velik i ima samo 32kg.
ella 85 je offline   Reply With Quote
Star 23.05.2016, 12:32   #28
mimiki
Stvarno kod kuće
 
mimiki's Avatar
 
Registrovan/a dana: 04.10.2007
Mjesto: Batajnica
Postovi: 1.074
Downloads: 1564
Uploads: 11
Rekao HVALA: 21
Zahvalili mu 79 puta u 74 Postova
Instrumenti: CharlesLakOB
Interesi: CharlesLakOB
mimiki befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
mimiki pošalji poruku preko AIM messengera mimiki pošalji poruku preko MSN messengera mimiki pošalji poruku preko Yahoo! messengera mimiki pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

pazi normalno je da ti treba bas bin za veliki prostor,a za napolje da ne pricamo,ali sto se tice tona i snage sasvim je dobro d-lite za sve prilike i po potrebi naravno dodas bin neki

Sent from my GT-I9301I using Tapatalk
__________________
dok na ruci imas prst ne mora da bude cvrst!
mimiki je offline   Reply With Quote
Star 23.05.2016, 15:03   #29
ella 85
Odomaćeni član
 
Registrovan/a dana: 19.05.2008
Postovi: 731
Downloads: 7
Uploads: 0
Rekao HVALA: 2
Zahvalili mu 100 puta u 94 Postova
ella 85 ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Ali ono o cemu ja pisem je........tad je polovan powermate 2 kostao 1200€.....2 komada polovnih d lite slicno 1200€.............znaci za polovne 4 kutije i taj mixer treba 3600€.

Poslije tog spojis mackie bas polovan 700€ i 2 komada mackie srm 450 polovne 700€......i mali digitalni mixer koji ne kosta skoro nista.

Pola para svira puno jace ljepse lakse itd......i unutra i vani
ella 85 je offline   Reply With Quote
Star 23.05.2016, 15:57   #30
mimiki
Stvarno kod kuće
 
mimiki's Avatar
 
Registrovan/a dana: 04.10.2007
Mjesto: Batajnica
Postovi: 1.074
Downloads: 1564
Uploads: 11
Rekao HVALA: 21
Zahvalili mu 79 puta u 74 Postova
Instrumenti: CharlesLakOB
Interesi: CharlesLakOB
mimiki befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
mimiki pošalji poruku preko AIM messengera mimiki pošalji poruku preko MSN messengera mimiki pošalji poruku preko Yahoo! messengera mimiki pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

stvar ukusa meni se ne svidja srm 450 i mislim da ne moze ni priblizno ni tonski ni po snazi da se poredi sa d-lite

Sent from my GT-I9301I using Tapatalk
__________________
dok na ruci imas prst ne mora da bude cvrst!
mimiki je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti

Oznake
pomoc

Alati tema
Display Modes

Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 01:30


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije