Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Klavijature > Solo (Workstation) > Kurzweil

Kurzweil Vrhunski synthovi za vrhunske muzičare

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 13.11.2010, 15:21   #1
Alen P
Odomaćeni član
 
Registrovan/a dana: 18.11.2007
Mjesto: Čakovec
Postovi: 657
Downloads: 380
Uploads: 6
Rekao HVALA: 2
Zahvalili mu 70 puta u 68 Postova
Instrumenti: Tyros 4
Interesi: Muzika, religija
Alen P befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Alen P pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard Programiranje K2000

S obzirom da prvi put sam u dodiru s navedenom klavijaturom, dobro bi mi došla pomoč članova koji su imali iskustva s tom klavijaturom. Dakle, da ne tražim po postovima, molio bih vas da mi ukratko opišete npr:
1) Kad upucam neki set, kako u tom setu izbrisati sound koji ne trebam/upucam novi. Da li je moguće preko fdd ili izvadim HDD, pa preko pc-a ubacim-izbrišem novi sound...

2) Kako mijenjati efekt i sačuvati ga?

Ako postoje neki 'tips and hints'-neki prečaci...molio bih vas da navedete, da ne tražim bezveze, hvala vam unaprijed!
Alen P je offline   Reply With Quote
Star 13.11.2010, 16:12   #2
fico
Pravi prijatelj foruma
 
Registrovan/a dana: 06.05.2004
Mjesto: Slovenija
Postovi: 613
Downloads: 2737
Uploads: 14
Rekao HVALA: 17
Zahvalili mu 51 puta u 48 Postova
Instrumenti: E-mu X board;Novation SL61 MK II :Weltmiaster Cansone
Interesi: sve po malo
fico befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
fico pošalji poruku preko MSN messengera fico pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Veruj da ti je najlakse sve raditi preko PC .Ako vadis HD moras imati na PC SCSI kontroler da bi ti komp procitao taj disk .Druga stvar je da je ekran mali i nepregledan pa se samim tim tesko snalaziti po njemu .A postoji softver sa kojim to sve lepo sredjujes i imas pregledno na monitoru .Bar ja sam radio tako dok sam imao K2000.Softver se zove Sonud Quest xxl .Sve ide preko midi kabla onda i lakse je dosta .Dali ti je HD u sintu ili imas vanjski .Koju muziku sviras koje boje ces da koristis na njemu? Mislim da ti moze clan Boych najvise pomoci a i blizu ste jedan drugom .Ako ti nesto zatreba za taj sint ti javi mislim da bi se naslo jos po nesto za njega i kod mene.
fico je offline   Reply With Quote
Star 13.11.2010, 17:55   #3
Alen P
Odomaćeni član
 
Registrovan/a dana: 18.11.2007
Mjesto: Čakovec
Postovi: 657
Downloads: 380
Uploads: 6
Rekao HVALA: 2
Zahvalili mu 70 puta u 68 Postova
Instrumenti: Tyros 4
Interesi: Muzika, religija
Alen P befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Alen P pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Naručio sam neki SCSI kontroler, Hdd je interni, sviram pretežno zabavnjake. Naručio sam također i display: http://helium.deepgreen.ca/dave/K2000_Display/ jer me od njegovog bole, leđa i oči.

Dakle, sound quest xxl...

Hvala!
Alen P je offline   Reply With Quote
Star 14.11.2010, 01:19   #4
fico
Pravi prijatelj foruma
 
Registrovan/a dana: 06.05.2004
Mjesto: Slovenija
Postovi: 613
Downloads: 2737
Uploads: 14
Rekao HVALA: 17
Zahvalili mu 51 puta u 48 Postova
Instrumenti: E-mu X board;Novation SL61 MK II :Weltmiaster Cansone
Interesi: sve po malo
fico befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
fico pošalji poruku preko MSN messengera fico pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Neznam odakle si porucio displej .Dali ti on ne radi ili ne radi samo svetlo .Ako je svetlo cini mi se da je u Mariboru 20 eura novo ja sam ga kupovao kod njih .Kontroler radije ne porucuj jer jih ima malo more razlicitih i da ubodes bas pravi je lutrija .Ako te put nanese kroz Sloveniju navrati do mene i dobijes i kontroler i kablove da skopcas disk na PC .Imam isto vanjski cd za Kurzweil kao i nekoliko cd diskova za njega kao sto su Rhodes i Arcapella .I sta je najlepse kod svega dobijes to sve dzaba kao i softver za koji mislim da ces ga teze naci na netu .Ako sta trebas od gore pomenutog javi na PP ili na mail.
fico je offline   Reply With Quote
Star 14.11.2010, 17:44   #5
b.o.Y.c.h. ČK
Odomaćeni član
 
b.o.Y.c.h. ČK's Avatar
 
Registrovan/a dana: 25.04.2007
Mjesto: Međimurje, Bayern
Godina: 36
Postovi: 503
Downloads: 685
Uploads: 13
Rekao HVALA: 120
Zahvalili mu 43 puta u 43 Postova
Instrumenti: Genos, Scandalli, Bugari Gold
Interesi: Skupljanje salveta
b.o.Y.c.h. ČK befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
b.o.Y.c.h. ČK pošalji poruku preko MSN messengera b.o.Y.c.h. ČK pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Pozdrav!
Ja sam davno imao taj problem, pa sam tražio SCSI ali, neuspješno, koda nikad nije postojao, pa sam odustao
(a čuo sam neke ljude da je komplicirano raditi sa SCSI - neznam zašto)...
Imao sam dosta setova u njemu pa sam kombinirao, brisao, kopirao po mom ukusu te sam tako dobio odgovarajući
set koji sam koristio niz godina do prodaje, a vjerujem da ga i moj nasljednik rado koristi.

Dugo nisam imao kurzweil pri ruci tako da se i ne sjećam više kako sam sve to radio, Alene mi se budemo čuli
preko msn-a ili skype-a pa ću se nadam se prisjetiti funkcioniranje kurzweila a i setove ćemo rješiti!!

PS. slušaj kolegu Fiću, puno je muvao kurzweil i znam da je majstor u tome!
__________________
https://www.youtube.com/user/bcirkvencic/videos
b.o.Y.c.h. ČK je offline   Reply With Quote
Star 14.11.2010, 18:35   #6
Alen P
Odomaćeni član
 
Registrovan/a dana: 18.11.2007
Mjesto: Čakovec
Postovi: 657
Downloads: 380
Uploads: 6
Rekao HVALA: 2
Zahvalili mu 70 puta u 68 Postova
Instrumenti: Tyros 4
Interesi: Muzika, religija
Alen P befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Alen P pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Hm... Da... Ja sam kontroler pronašao na njuškalu, ljudi se tog rješavaju jer im više ništa ne koristi. I evo ironije: u glazbenom oglasniku scsi diskovi (50 pinski) se kreću čak do 400 kuna, malih kapaciteta za današnje pojmove. Dok se na njuškalu-gdje ih ne prodaju glazbenici, scsi disk od 2 gb prodaje za 15 kn, tolko da ga tip ne baca u smeće. To je što se tiče hardvera- može se nabaviti. Ali veći mi je problem programiranje. Ja bih također po svome ukusu ali nemam vremena za takve stvari.
Dakle, dobro dođu dobre tambure, harmonike ali ja bih i neki klavir, bogati octave stringsovi, brasevi. Čuo sam B.O.Y.C.K. da su u tvome setu odlični brasevi.
Alen P je offline   Reply With Quote
Star 14.11.2010, 21:22   #7
fico
Pravi prijatelj foruma
 
Registrovan/a dana: 06.05.2004
Mjesto: Slovenija
Postovi: 613
Downloads: 2737
Uploads: 14
Rekao HVALA: 17
Zahvalili mu 51 puta u 48 Postova
Instrumenti: E-mu X board;Novation SL61 MK II :Weltmiaster Cansone
Interesi: sve po malo
fico befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
fico pošalji poruku preko MSN messengera fico pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Ne kupuj disk suvise brzo jer tvoj sint ne ocitava veci disk od 2 Gb ali veruj i to je previse .Ako ti je veci disk veci problemi sa njim i to bas iz razloga sto je na sintu mali displej i kod ti prelistas sve i dok nadjes prodje te volja za sve drugo .Ako ga ne nadjes nigde mogu ja potraziti ovde kod mene moze se naci za par eura .Kolega Boych ti je obecao jedan set eto ja ti jih dam jos 10 i mislim da ti netreba vise dok god budes koristio Kurzweil.
fico je offline   Reply With Quote
Star 14.11.2010, 21:47   #8
Alen P
Odomaćeni član
 
Registrovan/a dana: 18.11.2007
Mjesto: Čakovec
Postovi: 657
Downloads: 380
Uploads: 6
Rekao HVALA: 2
Zahvalili mu 70 puta u 68 Postova
Instrumenti: Tyros 4
Interesi: Muzika, religija
Alen P befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Alen P pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Dečki, hvala vam puno za sad!
Alen P je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti


Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 20:29


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije