Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Razglasi i ozvučenja > Zvučnici

Zvučnici Ono što treba da da dobar zvuk

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 11.01.2016, 11:07   #1
zekicejn
Drugar foruma
 
Registrovan/a dana: 30.07.2008
Postovi: 51
Downloads: 314
Uploads: 0
Rekao HVALA: 4
Zahvalili mu 4 puta u 4 Postova
zekicejn befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard Kv2 Ex10 Pitanje

Pozdrav svima. Posedujem 2ex2.2 i 4 ex10, što ce reci dva sistema, zanima me najbolja moguca kombinacija u prostoru. Zapravo znam da je nabolja kombinacija 2Basa i 2sat kod bine a dva satelita rasporedjena po sali, tako i radim uglavnom, medjutim to na nekim mestima nije moguće tako ta bih hteo najbolje da iskoristim sve sa bine. E sad je problem posto sam fabrika kaže da dva satelita nikako ne smeju da stoje jedan pored drugoga, tj više štete nego koristi. Minimalan ugao izmedju dva satelita mora biti 100 stepeni!!! Kada stavim na T stalke to mi je prevelik ugao, tj bezveze. Moja logika je da je zbog horne koja je 100*80, taj minimalan ugao toliki. E sad pitanje... Ako rotiram hornu za 90 stepeni i dobijem 80*100 da li će mi se taj ugao izmedju zvučnika smanjiti na 80 stepeni izmedju zvučnika? Taj ugao je vić podnošljiv. Koliko ću dobiti-izgubiti sa time u Spl-u, dometu ili šta već?
I da fabrika dozvoljava da se dva satelita stave jedan na drugi i to sa hornama suprotno okrenutim da budu sto dalje, ali je takav setup malo komplikovan, jer se maraju praviti posebni nosači za zvučnike tako da mi se to baš i ne radi.
zekicejn je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti


Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 04:39


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije