Korisničko Ime
Lozinka
Registracija
YU-MIDI Marketing


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Klavijature > Solo (Workstation) > Yamaha

Yamaha Za one čiji su ljubimci Yamahe

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 19.10.2018, 00:01   #21
casper
Super-Moderator
 
casper's Avatar
 
Registrovan/a dana: 14.04.2008
Mjesto: Zagreb
Postovi: 5.158
Downloads: 334
Uploads: 21
Rekao HVALA: 48
Zahvalili mu 1.747 puta u 1.303 Postova
Instrumenti: Genos2
casper ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Pojima nemaju. I uz to dobiješ set noževa s nerđajućom oštricom.
casper je offline   Reply With Quote
Star 19.10.2018, 07:21   #22
smuchac
Odomaćeni član
 
smuchac's Avatar
 
Registrovan/a dana: 12.06.2011
Mjesto: Korčula
Godina: 37
Postovi: 785
Downloads: 318
Uploads: 5
Rekao HVALA: 101
Zahvalili mu 145 puta u 140 Postova
Instrumenti: PSR S910,MOXF 6,PSR SX900
Interesi: Računala i glazba
smuchac ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Ali to nije sve....

Poslano sa mog Mi A1 koristeći Tapatalk
smuchac je offline   Reply With Quote
Star 19.10.2018, 07:32   #23
zlaja158
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 09.10.2018
Mjesto: Osijek
Postovi: 9
Downloads: 0
Uploads: 0
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 0 puta u 0 Postova
Instrumenti: Korg m3,Yamaha MO8,Yamaha motif ES7,Kurzweil pc3k8,Roland Juno Ds, Yamaha MODX7
zlaja158 ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Flash memorija je od 1gb unutra i to je to..mijenjanja nema,tako su mi odgovorili bas iz Yamahe direktno jer sam im slao mail na njihovoj stranici YamahaSynth.com
zlaja158 je offline   Reply With Quote
Star 22.10.2018, 12:21   #24
casper
Super-Moderator
 
casper's Avatar
 
Registrovan/a dana: 14.04.2008
Mjesto: Zagreb
Postovi: 5.158
Downloads: 334
Uploads: 21
Rekao HVALA: 48
Zahvalili mu 1.747 puta u 1.303 Postova
Instrumenti: Genos2
casper ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Za sve zainteresirane, AudioPro organizira druženje i prezentaciju MODX-a u svojoj poslovnici u Zagrebu, Karlovačka 24A. Sutra, 23. 10. od 15 do 18 sati.
Grafički Fajlovi
File Type: jpg 01modx.jpg (144,6 KB, 141x skinuto)
Highslide JS
File Type: jpg 02modx.jpg (188,9 KB, 137x skinuto)
Highslide JS
casper je offline   Reply With Quote
Star 24.10.2018, 02:14   #25
NeX007
Vredan član društva
 
NeX007's Avatar
 
Registrovan/a dana: 31.05.2008
Mjesto: Vojka
Godina: 35
Postovi: 141
Downloads: 677
Uploads: 1
Rekao HVALA: 12
Zahvalili mu 26 puta u 16 Postova
Instrumenti: Yamaha Montage 6
Interesi: Muzika
NeX007 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
NeX007 pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Citat:
Originalno postovano od striphio Pokaži Post
Probao sinoć klavijaturu. Dirka nije loša mada nisam nešto ni oduševljen sa njom ali to je malo subjektivno koja dirka kome odgovara. FM-X sinteza je vrhunska i ekstra zvuči i mogu se "čuda" s njom napraviti ko zna i voli čačkati. Fabričke preset boje mnogo dobro zvuče, lagana, kompaktna. Ima fabrički ugrađenu 1 gb ram za semplove.

Ponio pare da je kupim ali sam odustao zbog sledećih stvari:
- Kad napraviš tercu, i ako transponuješ sa ono shift+octave+/- pokvari tercu, nisam nigdje mogao naći u podešavanjima da to ispravim ( u tritonima je bilo ono pre midi i post midi), ali ako je transponuješ na utility i master transpose onda ne kvari. To mi je malo sporo za žive svirke, moraš ići na utility pa sacekas sekund dok otvori pa selektuješ na ekranu note shift pa onda sa dial pomjeras ili sa +/- tasterima. svaki put kad izadjes iz utilitija deselktuje se to sa transposera tako da moras svaki put da selektujes transpose na ekranu. Povezao midijem sa pa4x ne bi li kako uspio da saljem transpose sa pa4x na modx (kao što može sa kronosom) ali ništa.
- portamento vrhunski i masno zvuči na fmx bojama, međutim sa amw2 sempl sintezom niđe veze, tj. nema mono legato opciju pa retriguje sempl svaki put kad sviraš legato.
- kod user micro tuning skala, preko kojih pravim terce ne daje mi opciju za key (A, D, C... itd) kao što da kad koristiš neku arapsku skalu ili slično. tako da ako napraviš skalu za npr molsku tercu, nemaš opciju da istu skalu stavljaš za različite intonacije, a ima samo čini mi se 8 mjesta za user skale. Nadam se da će to ispraviti sa novim operativnim.
Ako ovo budu rješili sa operativnim sistemom zasigurno kupujem. San snova imati sempler sint plus fm-x sintezu u jednom sintu.
E ovako da pojasnim par stvari tebi,a i drugima cisto da imaju u vidu:
Prvo transpozer i ne treba da bude stvar koja bi odvratila nekog od kupovine instrumenta ,a svakako moze da se isprogramira da prima midi informacije sa drugog uredjaja. Stvar oko portamenta je malo drugacija nego kod drugih klavijatura ,radi sasvim dobro i na awm2 semplovima,treba samo uci u sustinu kako se radi. To cu vrlo rado pojasniti onima koje to zanima.
Sto se tice skala i tu je stvar drugacija nego recimo na korgu gde imas opciju da biras root key. Tako je isto i na jamahi ,samo malo komplikovanije za one koji nisu upoznati sa njom. Dakle imas 8 user skala ,od toga je dovoljno da napravis jednu molsku skalu od koje mozes da izvedes svih 12 mogucih molskih terci. To isto vazi i za durske ,harmonske i bilo koje terce. Dakle moguce je imati 8 user skala (Molsku ,Dursku ,Harmonsku,itd...i od njih napraviti za svaku intonaciju tercu). Takodje i to mogu pojasniti svakom koga zanima. Isti je princip i sa Motif serijom.
Ova klavijatura jeste odlicna ,daleko je od Montage-a (da ne ulazim sad u detalje) ,ali je sa pravom zovu "mali brat"
__________________
-K O R G M A S T E R-
NeX007 je offline   Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio NeX007 za ovaj koristan post:
dmmacak (24.10.2018)
Star 24.10.2018, 18:39   #26
josipv
Odomaćeni član
 
josipv's Avatar
 
Registrovan/a dana: 29.03.2007
Mjesto: Croatia VT.
Godina: 40
Postovi: 750
Downloads: 545
Uploads: 1
Rekao HVALA: 6
Zahvalili mu 27 puta u 25 Postova
Instrumenti: Kurzweil pc3K6,Korg Kronos 1
Interesi: Muzika,automobili,automehanika
josipv befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
josipv pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Nex..
Možes li pojasniti terce na Motif seriji?
Dali se mogu praviti u voice ili performance modu?
U dilemi sam oko kupnje Motifa Xs ali me brinu terce.
josipv je offline   Reply With Quote
Star 25.10.2018, 12:40   #27
striphio
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 02.10.2007
Postovi: 126
Downloads: 636
Uploads: 1
Rekao HVALA: 32
Zahvalili mu 15 puta u 14 Postova
Instrumenti: Pa4x76, Juzisound 2, Yamaha Montage 61
striphio befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Citat:
Originalno postovano od NeX007 Pokaži Post
E ovako da pojasnim par stvari tebi,a i drugima cisto da imaju u vidu:
Prvo transpozer i ne treba da bude stvar koja bi odvratila nekog od kupovine instrumenta ,a svakako moze da se isprogramira da prima midi informacije sa drugog uredjaja. Stvar oko portamenta je malo drugacija nego kod drugih klavijatura ,radi sasvim dobro i na awm2 semplovima,treba samo uci u sustinu kako se radi. To cu vrlo rado pojasniti onima koje to zanima.
Sto se tice skala i tu je stvar drugacija nego recimo na korgu gde imas opciju da biras root key. Tako je isto i na jamahi ,samo malo komplikovanije za one koji nisu upoznati sa njom. Dakle imas 8 user skala ,od toga je dovoljno da napravis jednu molsku skalu od koje mozes da izvedes svih 12 mogucih molskih terci. To isto vazi i za durske ,harmonske i bilo koje terce. Dakle moguce je imati 8 user skala (Molsku ,Dursku ,Harmonsku,itd...i od njih napraviti za svaku intonaciju tercu). Takodje i to mogu pojasniti svakom koga zanima. Isti je princip i sa Motif serijom.
Ova klavijatura jeste odlicna ,daleko je od Montage-a (da ne ulazim sad u detalje) ,ali je sa pravom zovu "mali brat"
Pa što se tiče transposera, slažem se nije ključna stvar, mada za mene prilično bitna u živoj svirci. Često mi pjevač kaže sledeću pjesmu taman kad se tekuća završava, i gledam da to što prije, tj. odma nastavim svirati, da ne pravim pauzu između pjesama dok raja pleše i skače. Sad dok nađem boju pa ako je spuštamo pola tona možda, pa nekad sa dva pjevača radimo koji pjevaju različite intonacije, pa ako su umorni... da još moram i ulaziti u opcije da načvatam transposer. Prilično smarajuće i nepraktično. Takođe ne pada mi na pamet da snimam posebno neke namjenske boje iz redovnih intonacija pa dodatno još transponovane, ko bi se u toliko boja snašo. Mislim, sve su to sitnice, rekao bih, ali i nisu kad skontam... te pjevaj tercu, te sviraj linije lijevom rukom, te vodi računa o ovome i onome, još i to da stalno moram ulaziti u neki meni pa transponovati, pa posle ga vraćaj..... smor živi.

Taj problem sa mono legato na AMW2 bojama i user skalama nisam skonto kako da riješim (klavijaturu sam samo jedno veče kući isprobao), ako to već može nekako i ako bi mogao da objasniš bilo bi super.

Nisam neki stučnjak što se MIDI-a tiče, ali i znam neke stvari. Nisam uspio to da skontam kako da je povežem sa pa4x da prima transpose komandu sa korga. Kad bi to moglo... kupio bi je odma. Jer sam onaj FMX je vrh i da nema nikako AMW2.

Promijenjeno od striphio (25.10.2018 u 12:44 sati)
striphio je offline   Reply With Quote
Star 25.10.2018, 12:57   #28
zlaja158
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 09.10.2018
Mjesto: Osijek
Postovi: 9
Downloads: 0
Uploads: 0
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 0 puta u 0 Postova
Instrumenti: Korg m3,Yamaha MO8,Yamaha motif ES7,Kurzweil pc3k8,Roland Juno Ds, Yamaha MODX7
zlaja158 ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Nakon tjedan dana sto je klavijatura kod mene,i dalje su mi utisci ono brutala..Opcija je puno,zakomplicirali je jesu,ali polako mi ulazi i to u krvotok. Zvukovi su odlicni,da se cuda napraviti,sloziti odlicnih setova,sad trenutno radim na nekim stvarim za pjesme od grupe Queen i Toto i mogu reci da dobijem ono sto bas zelim i kako sam zamislio to u svojoj glavi..Lijepo izlaze zvukovi,ubacio sam cak i onaj bosendorfer klavir da ga probam i mogu samo reci u uh uh,kako to radi.Super knob opcija je mrak,pogotovo sa expression pedalom..ma ono bas sam zadovoljan.A sad sto se tice transpose funkcije tu ne znam sto bih vam rekao,jer vidim da pisete i o tome,a nemam nekih pametnih rijeci u s vezi toga,ali iskreno to me bas nesto previse i ne sekira ako mogu tako reci,uzemem i sviram sto treba i odakle treba
zlaja158 je offline   Reply With Quote
Star 25.10.2018, 13:46   #29
NeX007
Vredan član društva
 
NeX007's Avatar
 
Registrovan/a dana: 31.05.2008
Mjesto: Vojka
Godina: 35
Postovi: 141
Downloads: 677
Uploads: 1
Rekao HVALA: 12
Zahvalili mu 26 puta u 16 Postova
Instrumenti: Yamaha Montage 6
Interesi: Muzika
NeX007 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
NeX007 pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Citat:
Originalno postovano od josipv Pokaži Post
Nex..
Možes li pojasniti terce na Motif seriji?
Dali se mogu praviti u voice ili performance modu?
U dilemi sam oko kupnje Motifa Xs ali me brinu terce.
Naravno ,nije nikakva nauka...jednostavno ljudi se nisu dovoljno bavili ovim spravama pa vlada zabluda da nisu dovoljno dobre za solo ,nego samo za "bas-kontru" Sto se mene tice ,XS6 je mnogo mocnija sprava od Fantoma G6.

Otvoricu novu temu da bi bilo lakse ljudima, koje to zanima, da procitaju.
__________________
-K O R G M A S T E R-
NeX007 je offline   Reply With Quote
Star 25.10.2018, 14:36   #30
josipv
Odomaćeni član
 
josipv's Avatar
 
Registrovan/a dana: 29.03.2007
Mjesto: Croatia VT.
Godina: 40
Postovi: 750
Downloads: 545
Uploads: 1
Rekao HVALA: 6
Zahvalili mu 27 puta u 25 Postova
Instrumenti: Kurzweil pc3K6,Korg Kronos 1
Interesi: Muzika,automobili,automehanika
josipv befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
josipv pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Hajde...cekamo te....
josipv je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti

Alati tema
Display Modes

Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 11:44


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije