Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Klavijature > Aranžeri > Yamaha

Yamaha Za one čiji su kućni ljubimci Yamaha-e...

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 13.04.2018, 14:04   #31
Alen P
Odomaćeni član
 
Registrovan/a dana: 18.11.2007
Mjesto: Čakovec
Postovi: 657
Downloads: 380
Uploads: 6
Rekao HVALA: 2
Zahvalili mu 70 puta u 68 Postova
Instrumenti: Tyros 4
Interesi: Muzika, religija
Alen P befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Alen P pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

"...ispadamo smješni u očima ljudi koji se ozbiljno bave glazbom." Ti kaza. Ne slazem se s tobom i mogu to argumentirati.
Alen P je offline   Reply With Quote
Star 13.04.2018, 14:05   #32
casper
Super-Moderator
 
casper's Avatar
 
Registrovan/a dana: 14.04.2008
Mjesto: Zagreb
Postovi: 5.158
Downloads: 334
Uploads: 21
Rekao HVALA: 48
Zahvalili mu 1.748 puta u 1.304 Postova
Instrumenti: Genos2
casper ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Argumente uvijek poslušam, a one valjane uzmem u obzir.

Promijenjeno od casper (13.04.2018 u 14:32 sati)
casper je offline   Reply With Quote
Star 13.04.2018, 14:17   #33
yamahapassion
Moderator
 
yamahapassion's Avatar
 
Registrovan/a dana: 13.07.2008
Postovi: 1.307
Downloads: 4839
Uploads: 19
Rekao HVALA: 25
Zahvalili mu 133 puta u 121 Postova
Instrumenti: Korg PA 4X 61
Interesi: muzika
yamahapassion befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Meni se jos nijedan gost nikada nije pozalio ili zamerio sto koristim transpozer.... e sad, da nestane struje pa da mi daju hsrmoniku to jr vec druga prica 😂😂😂😂🤣
yamahapassion je offline   Reply With Quote
Star 13.04.2018, 15:01   #34
romario
Stvarno kod kuće
 
romario's Avatar
 
Registrovan/a dana: 22.12.2004
Mjesto: Vinkovci
Godina: 52
Postovi: 1.294
Downloads: 1905
Uploads: 8
Rekao HVALA: 113
Zahvalili mu 111 puta u 107 Postova
Instrumenti: cantus IV
romario befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
romario pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Tko je dobar a tko manje dobar muzicar nije teško za provjeriti.
Sad koja je svrha toga nisam siguran .
Korištenje transpoze funkcije može biti zbog nedovoljnog glazbenog umijeća ali i zbog ozbiljnog poznavanja same funkcionalnosti klavijatura.


Poslano sa mog SM-G930F koristeći Tapatalk
romario je offline   Reply With Quote
Star 13.04.2018, 15:05   #35
Alen P
Odomaćeni član
 
Registrovan/a dana: 18.11.2007
Mjesto: Čakovec
Postovi: 657
Downloads: 380
Uploads: 6
Rekao HVALA: 2
Zahvalili mu 70 puta u 68 Postova
Instrumenti: Tyros 4
Interesi: Muzika, religija
Alen P befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Alen P pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Da nejdem u sirinu... Sviram u Big Bandu Cakovec. Svi znaju da sviram arranger i da 80 posto sviram sam. Nikome, ali NIKOME nisam smijesan. Ako treba, mogu i u sirinu; tki vodi Big band, itd, itd...
Alen P je offline   Reply With Quote
Star 13.04.2018, 16:00   #36
casper
Super-Moderator
 
casper's Avatar
 
Registrovan/a dana: 14.04.2008
Mjesto: Zagreb
Postovi: 5.158
Downloads: 334
Uploads: 21
Rekao HVALA: 48
Zahvalili mu 1.748 puta u 1.304 Postova
Instrumenti: Genos2
casper ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Smiješan može biti vic, može biti klaun kada izvodi točku, a smiješno može izgledati i čovjek kada se poslklizne na ledu. Da si pažljivije pročitao moj post i link koji se nalazi rečenici koju si ti citirao, ispravno bi shvatio što mislim pod pojmom "smiješan". Ovako si to protumačio na sasvim pogrešan način, i smijeh pretvorio u podsmjeh. Te dvije riječi imaju isti korijen riječi ali im je smisao poprilično drugačija.

Link iz mog posta (koji očito nisi pažljivo pročitao) je vodio ka ovom dolje citatu. I tu treba biti realan, iskren prema sebi i drugima i smjestiti aranžer kao instrument ali u kontekstu zabave, zabavljanja, plesa i igre. Nakon toga dolazi sviranje, muziciranje, drndanje ili DJ glumljenje, kako tko umije. Jer, da u "ovom instrumentu" ozbiljni muzičari vide pravi instrument, onda bi sigurno i aranžer klaviajtura bila u postavi manjih ili većih Big bandova. I zato je svatko onaj tko svira na instrumentu koji to u stvari i nije u pravom smislu riječi, smiješan.

Citat:
Originalno postovano od casper Pokaži Post
Mi ovdje pričamo o vrsti instrumenta koja izaziva kontraverze u krugovima profesionalnih glazbenika. Mislim na akademske muzičare koji sviraju u velikim orkestrima, o ljudima koji su se školovali i kojima je glazba posao u pravom smislu riječi. Većina njih drži da aranžer uopće nije glazbeni instrument i čudom se čude "minotauru" koji ima tipke, a ostatak više liči na igraću konzolu. Ne želim podcjenjivati nas obične OMB gažere jer i taj posao treba znati raditi, i za to treba proči "posebno školovanje. Želim naglasiti da je ovaj instrument kojeg tako pomno analiziramo i od kojeg očekujemo da ima "nadnaravne moći" samo mala obična kutijica koja "pola svira sama", a drugu polovinu sviramo mi. Tako stvari stoje u najboljem slučaju, a ako se uzme u obzir velika većina aranžerista, onda je situacija još mnogo lošija. .........
........
casper je offline   Reply With Quote
Star 13.04.2018, 16:09   #37
smuchac
Odomaćeni član
 
smuchac's Avatar
 
Registrovan/a dana: 12.06.2011
Mjesto: Korčula
Godina: 37
Postovi: 786
Downloads: 318
Uploads: 5
Rekao HVALA: 101
Zahvalili mu 145 puta u 140 Postova
Instrumenti: PSR S910,MOXF 6,PSR SX900
Interesi: Računala i glazba
smuchac ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Ja sam sluhista a note ne poznajem. Pjesmu koju čujem, za dvije minute sviram i pratim s klavijaturom pomoću transpose funkcije. Imam taj dar da kad čujem, za tren u glavi skužim šablon pjesme i odmah je sviram. U glazbenu školu nisam išao jer je s 13 godina bilo kasno za upis u istu + što sam ja netrpeljiv da me netko uči. To je sad neka druga priča.
Neki su me podučavali a ja ih ništa nisam slušao. Ne vjerujem da sam čoban zbog toga.
Da mi netko donese note na papiru isto je kao i da su mi svemirski brod dali. Nadalje, sviram. To ste čuli i u mojim demo snimcima. Čoban ne svira obradu Maksima Mrvice iako sam ja za njega mikroskopska mrvica i nisam je niti približno odsvirao kao on. Sviram sve s tipkama C dura i šta sad? Nisam muzičar? Da, idem u minus za 3 ako je pjesma iz A a 5 ako je iz G, idem gore 2 ako sviram pjesmu iz D a 4 ako je iz E. U ostalim tonalitetima ću se snaći jer nije da ih ne poznajem u potpunosti ali iz C sam car,kralj,prvak u skoku u dalj. Imam točnost,brzinu i osjećaj ko što (da sad ne userem motku) možda pola forumaša tu nema. Ne shvatite me krivo ili da sam bahat ili da se hvalim jer nije mi to cilj da uzdignem sebe ili ponizim nekoga.
Na kraju će biti da ako puštam ritmove iz klavijature da nisam svirač jer nemam bass i bubanj i gitaru tj. još troje ili četvero ljudi oko sebe. Potpuno je točno da se za nekoga može reći da je muzičar ako poznaje sve tonalitete i iz svih svira i takve ljude poštujem i cijenim iznimno i bila bi sramota da o njima mislim išta loše. Oni su definicija riječi muzičar a mi nismo ta definicija ali isto tako nije točno da ako sviramo, pa taman i s transpose funkcijom, da nismo muzičari. Ipak svojim prstima i znanjem stvaramo muziku koja veseli narod. Ne branim ni sebe ni kolege koji koriste tu istu funkciju, činjenica je da se "švercamo" ali je činjenica da i sviramo. Oni pak, ne bi trebali toliko s visoka gledati amatere poput nas. Tehnika narodu pa kome opanci,kome obojci. Transpose dakle i đene-đene ali MIDI fajlovi pak, ni u ludilu. To je recimo za osudu.
smuchac je offline   Reply With Quote
Star 13.04.2018, 16:19   #38
casper
Super-Moderator
 
casper's Avatar
 
Registrovan/a dana: 14.04.2008
Mjesto: Zagreb
Postovi: 5.158
Downloads: 334
Uploads: 21
Rekao HVALA: 48
Zahvalili mu 1.748 puta u 1.304 Postova
Instrumenti: Genos2
casper ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Eto vidiš kako si grub.
Svoje sviranje iz C smatraš dovoljno dobrim, a puštanje fajlova osuđuješ.
Netko pusti fajl pa preko toga svira. I što sad? Taj ne valja?

Ponovit ću " ...Mislim da ne treba biti isključiv i ne treba stvari gledati samo iz svog ugla..."

Kad bi mene pitao za savijet, ja bih ti preporučio da se prebaciš malo, barem za silu na G i D dur. Potom možda i neki Es. Al znam da me nećeš pitati pa ti neću niti reči savjet.
casper je offline   Reply With Quote
Star 13.04.2018, 16:34   #39
smuchac
Odomaćeni član
 
smuchac's Avatar
 
Registrovan/a dana: 12.06.2011
Mjesto: Korčula
Godina: 37
Postovi: 786
Downloads: 318
Uploads: 5
Rekao HVALA: 101
Zahvalili mu 145 puta u 140 Postova
Instrumenti: PSR S910,MOXF 6,PSR SX900
Interesi: Računala i glazba
smuchac ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Ne smatram svoje sviranje iz C nečim ekstravagantnim ali sviranje uz MIDI je soljenje mora. U te MIDI fajlove je nabacano svega i nema potrebe po njemu razmazivati a gašenje kanala pa punjenje ručno sviranjem mi je isto tako prazna slama. Najviše osuđujem one koji stisnu play i glume fikus. Nadalje, znam iz D i G veliku većinu i često se poslužim s njima pogotovo kad su modulacije a pjesma brza pa iz mog famoznog C zadnji refren idem u D.
Izjava da aranžer odradi pola je jako točna i iako niti pola sviramo, ipak sviramo. Ovako ili onako.
smuchac je offline   Reply With Quote
Star 13.04.2018, 16:49   #40
casper
Super-Moderator
 
casper's Avatar
 
Registrovan/a dana: 14.04.2008
Mjesto: Zagreb
Postovi: 5.158
Downloads: 334
Uploads: 21
Rekao HVALA: 48
Zahvalili mu 1.748 puta u 1.304 Postova
Instrumenti: Genos2
casper ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Tako je, ipak sviramo na ovaj ili onaj način. Čuo sam više puta od DJ-a, onog pravog što pušta glazbu, idem svirati. Meni je taj izraz smiješan jer on ne svira, a njemu je to normalan naziv za njegov posao. Tko zna što kaže kad doma preslušava ploče, dali sluša glazbu ili svira glazbu?
Stvarno smiješno!
casper je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti

Alati tema
Display Modes

Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 10:58


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije