Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Klavijature > Aranžeri > Yamaha

Yamaha Za one čiji su kućni ljubimci Yamaha-e...

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 26.07.2015, 14:37   #521
NordX
Odomaćeni član
 
NordX's Avatar
 
Registrovan/a dana: 10.01.2013
Mjesto: Iza sedam gora,planina i mora
Postovi: 519
Downloads: 1116
Uploads: 4
Rekao HVALA: 259
Zahvalili mu 26 puta u 25 Postova
Interesi: Interesi
NordX ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Izbrisao sam juce ritam za koji sam mislio da pravi problem i sempl tih tarabuka pre svirke i sinoc nisam imao problema,sve je bilo u redu.

Hvala svima na odgovorima!!!!!!
NordX je offline   Reply With Quote
Star 26.07.2015, 18:32   #522
tyros2
Odomaćeni član
 
Registrovan/a dana: 25.10.2005
Mjesto: USA
Godina: 53
Postovi: 617
Downloads: 930
Uploads: 15
Rekao HVALA: 162
Zahvalili mu 114 puta u 108 Postova
Instrumenti: Yamaha psr A-5000
tyros2 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Definitivno ti problemi se desavaju kod koristenja MIDI terci.

Ja sam negdje opisao taj problem.Najvise mi se desavao na Tyros2 dok sam imao.

Na Tyros3 sam rijesio taj problem da sam jednostavno REsejvao ritam na kojem su mi se desavali ti problemi.

Znaci dok sam imao Tyros3,sve te ritmove sam Re-sejvao u Style creatoru I oni vise nisu pravili problem.
Na Tyros5 nemam tih problema.

Inace problem se vuce sa tarabukamau u ritmu koji je pravljen na Tyros1 klavijaturi.

Pozdrav
Dodato:
Da dodam jos I ovo:


Da nebiste gasili Tyros u toku svirke ako se javi ovaj problem,jednostavno otici na Custom voice I otici na Individual load I to ce se zaustaviti.

Promijenjeno od tyros2 (26.07.2015 u 18:35 sati) Razlog: Automatski spojeni uzastopni postovi
tyros2 je offline   Reply With Quote
Star 17.08.2015, 13:41   #523
Dell
Satriani
 
Dell's Avatar
 
Registrovan/a dana: 22.07.2008
Mjesto: Mostar, Hercegovina
Postovi: 2.525
Downloads: 681
Uploads: 10
Rekao HVALA: 25
Zahvalili mu 324 puta u 277 Postova
Instrumenti: Yamaha Tyros3, Bugari Banger Exclusive, Roland Fantom G7, Yamaha V50, Hohner Atlantic IV
Interesi: Muzika, Informacijske tehnologije, Biciklizam
Dell ist ein LichtblickDell ist ein LichtblickDell ist ein LichtblickDell ist ein LichtblickDell ist ein LichtblickDell ist ein Lichtblick
Dell pošalji poruku preko MSN messengera Dell pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

OK, imam problem...
Jučer sam imao neku svirku sam na aranžeru i svirka je trebala bit pod nekom tendom, jer je kiša jučer u Mostaru luđački padala. Namjestio sam Tyrosa pod tu tendu i dok sam se uspio snać, nešto kiše je pokapalo po dirkama, sreća nije po tasterima i displayu.
Događalo se da akorde nisam mogao hvatat normalno, pa sam našao tamo neki multi-fingered i hvatao sam ih s jednim ili dva prsta, a u desnoj ruci su mi neke dirke svirale po vise tonova. Srećom, gosti nisu ništa primijetili, a za oko dva sata ti problemi su nestali, valjda kako je voda isparila, ali ostao je jedan.
Naime, svim C# i G dirkama je pobrkana dinamika, odnosno, kako god ih pritisnem, one sviraju na najjače. Kad rastavim klavijaturu gdje da gledam?
__________________
I'm the one who knocks...


Dell je offline   Reply With Quote
Star 17.08.2015, 13:57   #524
casper
Super-Moderator
 
casper's Avatar
 
Registrovan/a dana: 14.04.2008
Mjesto: Zagreb
Postovi: 5.158
Downloads: 334
Uploads: 21
Rekao HVALA: 48
Zahvalili mu 1.748 puta u 1.304 Postova
Instrumenti: Genos2
casper ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Svirao si na tkz. "terce by aqua"

Kod otvaranja će ti djelomično pomoći ovaj video

i ovaj service manual

i kad izvadiš tastaturu, pogledaj gumice i osuši ih. Nadam se da voda nije napravila neku veću štetu pa je zbog toga problem s dinamikom.
casper je offline   Reply With Quote
Star 17.08.2015, 18:44   #525
Dell
Satriani
 
Dell's Avatar
 
Registrovan/a dana: 22.07.2008
Mjesto: Mostar, Hercegovina
Postovi: 2.525
Downloads: 681
Uploads: 10
Rekao HVALA: 25
Zahvalili mu 324 puta u 277 Postova
Instrumenti: Yamaha Tyros3, Bugari Banger Exclusive, Roland Fantom G7, Yamaha V50, Hohner Atlantic IV
Interesi: Muzika, Informacijske tehnologije, Biciklizam
Dell ist ein LichtblickDell ist ein LichtblickDell ist ein LichtblickDell ist ein LichtblickDell ist ein LichtblickDell ist ein Lichtblick
Dell pošalji poruku preko MSN messengera Dell pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Hvala brate
Prvo sam je rastavio, odšarafio plastiku koja drži dirke i izvadio svaku G i C# dirku i sušio fenom gumice odozgor, ali nije radilo. Probao sam čak i reinstalirat OS, jer mi jednom kolegi tako dirka na Tyros 3 nije prestajala svirat kad bi je stisnuo i riješio je reinstalacijom OS-a, ali u mom slučaju to nije pomoglo.
Na kraju sam izvadio sve dirke, poskidao sve redove gumica, prebrisao ploču ispod kuhinjskim papirom, a gumice posušio fenom i sada sve radi kako treba.
Nadam se da neće biti nikakvih daljnjih komplikacija, tako da čuvajte instrument, jer najgore je naučit na svojim greškama
__________________
I'm the one who knocks...


Dell je offline   Reply With Quote
Star 17.08.2015, 19:05   #526
casper
Super-Moderator
 
casper's Avatar
 
Registrovan/a dana: 14.04.2008
Mjesto: Zagreb
Postovi: 5.158
Downloads: 334
Uploads: 21
Rekao HVALA: 48
Zahvalili mu 1.748 puta u 1.304 Postova
Instrumenti: Genos2
casper ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Sada barem znaš da je Tyros dobro očišćen

Predpostavio sam da bez skidanja tastarure neće ići. Malo posla ali bitno da je na kraju dobro i da nije nešto drugo stradalo.
casper je offline   Reply With Quote
Star 18.08.2015, 02:34   #527
Dell
Satriani
 
Dell's Avatar
 
Registrovan/a dana: 22.07.2008
Mjesto: Mostar, Hercegovina
Postovi: 2.525
Downloads: 681
Uploads: 10
Rekao HVALA: 25
Zahvalili mu 324 puta u 277 Postova
Instrumenti: Yamaha Tyros3, Bugari Banger Exclusive, Roland Fantom G7, Yamaha V50, Hohner Atlantic IV
Interesi: Muzika, Informacijske tehnologije, Biciklizam
Dell ist ein LichtblickDell ist ein LichtblickDell ist ein LichtblickDell ist ein LichtblickDell ist ein LichtblickDell ist ein Lichtblick
Dell pošalji poruku preko MSN messengera Dell pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Dobro sam ga oprao Drugi put ću wapom
__________________
I'm the one who knocks...


Dell je offline   Reply With Quote
Star 30.08.2015, 14:10   #528
Dell
Satriani
 
Dell's Avatar
 
Registrovan/a dana: 22.07.2008
Mjesto: Mostar, Hercegovina
Postovi: 2.525
Downloads: 681
Uploads: 10
Rekao HVALA: 25
Zahvalili mu 324 puta u 277 Postova
Instrumenti: Yamaha Tyros3, Bugari Banger Exclusive, Roland Fantom G7, Yamaha V50, Hohner Atlantic IV
Interesi: Muzika, Informacijske tehnologije, Biciklizam
Dell ist ein LichtblickDell ist ein LichtblickDell ist ein LichtblickDell ist ein LichtblickDell ist ein LichtblickDell ist ein Lichtblick
Dell pošalji poruku preko MSN messengera Dell pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Kako sam imao u zadnje vrijeme priliku (više puta) da otvaram Tyrosa, mogao sam da vidim kako izgleda mehanizam kod dirki i primijetio sam da dubina dirki ovisi o nekim nazovi plastikama koje su kod crnih i bijelih dirki skoro u istoj ravnini.
Pitanje za Caspera, šta misliš šta bi moglo da se stavi na njih da mi dirka bude "plića"?
__________________
I'm the one who knocks...


Dell je offline   Reply With Quote
Star 30.08.2015, 14:57   #529
casper
Super-Moderator
 
casper's Avatar
 
Registrovan/a dana: 14.04.2008
Mjesto: Zagreb
Postovi: 5.158
Downloads: 334
Uploads: 21
Rekao HVALA: 48
Zahvalili mu 1.748 puta u 1.304 Postova
Instrumenti: Genos2
casper ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Ja ti na žalost ne mogu pomoći jer nisam imao iskustva s tim. Otvarao sam klavijaturu ali nisam obraćao pažnju na taj dio jer je za moj stil sviranja tipka sasvim OK. Možda se javi netko od forumaša tko je radio takve preinake.
casper je offline   Reply With Quote
Star 02.09.2015, 15:36   #530
lagunabend
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 14.10.2008
Mjesto: GB
Postovi: 119
Downloads: 2312
Uploads: 20
Rekao HVALA: 27
Zahvalili mu 28 puta u 26 Postova
Instrumenti: mipotXD
Interesi: mipotXD
lagunabend befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
lagunabend pošalji poruku preko ICQ messengera lagunabend pošalji poruku preko AIM messengera lagunabend pošalji poruku preko Yahoo! messengera lagunabend pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Za kolegu Dell ,ja sam sam spustao dirke ,doduse na tyros 4 mada mislim da je isti princip,u sustini ispod samih dirki imas filc koji je mozda 1 mm debljine ,ja sam na njega nalepio jos jedan od 1 mm i to je to,jedino sto moras tacno da pogodis debljinu jer ako stavis deblji dirke nece raditi uopste
lagunabend je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti


Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 19:15


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije