Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Klavijature > Aranžeri > Roland

Roland Svirate Roland klavijature? Pitajte šta Vas zanima!

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 23.11.2016, 12:36   #1
dzevad
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 19.11.2016
Postovi: 14
Downloads: 0
Uploads: 0
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 0 puta u 0 Postova
dzevad ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard roland e86

molim za pomoć kada ubacim disketu snimljenu sa bojama i ritmovima u klavjaturu i hoću da ih loadujem da bih svirao te ritmove i boje koji taster u roland e86 da pritisnem da bi bili u klavijatu dok ja sviram unaprijed zahvalan dobrim ljudima.
dzevad je offline   Reply With Quote
Star 24.11.2016, 13:18   #2
megane
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 08.08.2013
Postovi: 161
Downloads: 165
Uploads: 1
Rekao HVALA: 91
Zahvalili mu 22 puta u 21 Postova
megane ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Otprilike ide tako,: pritisneš dugme DISC, onda potraži meniju, style, poplaviš da bude plavo obojen taj styl, onda dugme LOUD, pa onda EXCELUTE, i kljava ti tada iz diskete naloži taj stil, i veselo sviraj. To je za te stare kljave ide otprilike tako. Ja imam G 800 i ide slično kao što sam rekoh. pozdrav.
megane je offline   Reply With Quote
Star 09.12.2016, 13:29   #3
SMusic studio
Vredan član društva
 
SMusic studio's Avatar
 
Registrovan/a dana: 23.05.2014
Mjesto: Srbija
Postovi: 198
Downloads: 5
Uploads: 0
Rekao HVALA: 28
Zahvalili mu 36 puta u 27 Postova
Instrumenti: Yamaha NP-V80, Digitech VL3D, Roland BK-9
SMusic studio ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Da, ja sam imao E96 i tako je i sa ritmovima i sa bojama.

P.S.
šta ti je Roland, ima još živih E86 i to radi. A sećam se kada je izašao, bio je to hit hitova. Slušao sam ga na jednoj terasi na moru i nisam mogao da verujem, a sećam se i pesme, Željko Šašić "Crna ženo". Posle par meseci sam skontao da je tip radio sa midi fajlovima, ali sve jedno, zvuk je ubijao!
__________________
Svaki uređaj radi na beli dim. Kada taj beli dim jednom izađe, uređaj više neće raditi.
SMusic studio je offline   Reply With Quote
Star 13.12.2016, 10:38   #4
megane
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 08.08.2013
Postovi: 161
Downloads: 165
Uploads: 1
Rekao HVALA: 91
Zahvalili mu 22 puta u 21 Postova
megane ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Baš tako SMusic studio, kao što kažeš sve jedno da li je svirao kao aranger ili midi file, jer zvuk je ubijao. E sada zvukovi su isti sa kljave da li sviraš aranger ili midi file to je jasno. Mene uvjek najviše interesuje zvuk koji kljava daje i kako je doterana, da li neko svira tri dura i dva mola, ili midi file start stop. Ja ovde pratim neke aranžeriste kod nas i ponekad pjesma ni ne sliči nimalo na original, ma ljudi, e pa pjesma mora bar malo da se zna koja je. Neki samo urlaju, a kljave ne podese da lepo i pristojno zvući. Ako je kljava dobra, onda mora da dobro zvući midi file ili aranger. Neki stvarno dobro doteraju babanj, bas, kontru i sve ostalo, a neki ne. Samo naše uši slušaju muziku, i mora da budi prijatno za uši, a to zavisi najviše od kljave. Nisam kazao ništa novo sada niti nisam imao nameru, samo potvrđujem što SMusic razmišlja. Zvuk, zvuk.
megane je offline   Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio megane za ovaj koristan post:
SMusic studio (14.12.2016)
Odgovor

Favoriti

Alati tema
Display Modes

Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 14:16


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije