Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Klavijature > Saveti za kupovinu

Saveti za kupovinu Za sve one kojima treba druga klavijatura ;)

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 03.08.2011, 20:06   #1
JOSIP.1
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 10.05.2008
Postovi: 21
Downloads: 94
Uploads: 0
Rekao HVALA: 5
Zahvaljeno 2 puta u 1 Postu
JOSIP.1 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard druga klavijatura uz pa1xpro

cjenjeni forumasi,

u zadnje vrijeme malo pratim oglasnike jer planiram u kupnju jos jedne klavijature uz navedenog pa1x...

naravno da ni sam neznam sto da kupim pa se ovdje informiram....

ono sto znam je da treba imati 76 tipaka, sto bolju tipku, odlicne ROM klavire, i sve vise manje bitno za nekakav zabavan tip muzike, trube gitare i sl, cijenovni rang je do 700 €... ili jeftinije...

ono sto mi je nebitno su nekakvi zvukovi zujalice, ciju ciju, dx... bla bla bla.....i slicno... te tezina instrumenta i velicina jer se radi o kucnoj svirci...

mogucnost ucitavanja semplova je bitna ako se radi o skupljoj klavijaturi...

nabrojat cu nekoliko mojih ideja pa vas molim (sve koji znate nesto o navedenim instrumentima) da prokomentirate moje misljenje... naravno bez nepotrebnog polemiziranja..

1. tr/le 76
to mi se na kraju cini najvjerovatnija kupnja, ali ono sto mi se ne svidja sto su banke zvukova na njima ako sam dobro upucen identicne onima na pa1x, pa bi mi razlika bila jedino u razlicitim semplovima, a to onda znaci sate i sate programiranja.... i dvije iste klavijature..

njegovi interni klaviri neznam jesu li sto bolji nego na 1xpro a za isprobavanje hrpe semplova nemam zivaca ni volje, a ovi na 1x ne valjaju bas, odnosno htjeo bi bolje...

2. jv90/xp80
neznam jesam li ih dobro stavio pod isti broj, odnosno neznam kolika je razlika izmedju ta dva instrumenta... ono sto znam da je xp noviji i on me prvenstveno interesira... ono sto sam na youtube slusao zvuci izvanredno dobro, od klavira do drugih instrumenata bells, padovi, i sl...

ta opcija sa xp80 mi se vrlo svidja, da ne kazem jeftinija je opcija, a i nekako mi je roland ostao u ljepom sjecanju jos iz vremena kada sam imao e86 i pa50 pa sam na starom e86 imao nekoliko tako dobrih zvukova (violina, neke ak gitare, overdrive, ona banka country zvukova i sl) kakvima pa50 nije mogao ni blizu... a vjerujem da bi nesto slicno a vjerovatno jos bolje dobio na xp80..

jedno kratko pitanje, koliko je xp80 bolji od jv90, obzirom da jv naidje u oglasnicima cesto za male novce, dok xp rijetko??

ono sto me privlaci ovoj klavijaturi je mogucnost da vec uzivam u finom klaviru dok se 1xpro pali....

3. motif classic 7
o njoj ne znam nista, kakvi su klaviri?? tipke?
to bi trebala bit dobra klavijatura koja bi trebala zvucat potpuno drugacije od 1xpro...

kada izuzmemo postojanje semplera, kakvi su ROM zvukovi usporedjujuci sa ovima malo prije navedenim na rolandu??

trebali bi biti znatno bolji jer se radi o skupljoj klavijaturi, a sempler bi bio dodatan bonus, ili mi se ta investicija ne isplati jer je razlika minimalna??

4 nesto drugo... triton classic (neznam jeli uopce ima 76), trinity, kurzweil?? koliko znam korgovi bas i nemaju neke klavire, od kurza neznam koji bi model uopce bio u tom cjenovnom rangu osim k2000 koji je 61...


harmonike i tamburice imam sempl na korgu i to mi je dovoljno, no vise memorije nemam da stavim jos neki dobar klavir, zbog toga upravo trazim drugu klavijaturu sa dobrim klavirima i zvukovima koji bi se razlikovali od 1xpro...


hvala!
JOSIP.1 je offline   Reply With Quote
Star 03.08.2011, 20:17   #2
I v a n
Drugar foruma
 
I v a n's Avatar
 
Registrovan/a dana: 23.05.2011
Mjesto: Kraljevo
Postovi: 74
Downloads: 134
Uploads: 3
Rekao HVALA: 7
Zahvalili mu 8 puta u 7 Postova
Instrumenti: KORG PA500,X5D
I v a n befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Moj glas definitivno za XP80,mada ih veoma malo ima u ponudi po oglasima,tesko ces da nadjes,ali ako ga nadjes mislim da bi ti to bio pun pogodak,jos ako bi uspeo da po ebay-u nadjes Piano exp. karticu,dobio bi lepe klavire i odlicnu klavijaturu za relativno male pare.
__________________
I bicemo mozda stari za neke stvari,pred nama samo prazni kalendari,al niiikada stari za zagrljal...
I v a n je offline   Reply With Quote
Star 04.08.2011, 01:24   #3
nikadvisekorg
AJ LAV KORG
 
nikadvisekorg's Avatar
 
Registrovan/a dana: 09.12.2009
Mjesto: Srbija
Godina: 41
Postovi: 1.344
Downloads: 940
Uploads: 3
Rekao HVALA: 288
Zahvalili mu 179 puta u 165 Postova
Instrumenti: korg pa3x
nikadvisekorg ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Drugar, u skymusic u Beogradu imaš piano plugin karticu, koja košta nova 65 evra, ja sam na prethodnom pa1x imao i mogu ti reći da sam bio zadovoljan klavirom. Polovne je vrlo teško naći, u Srbiji nikako.
A što se tiče solo klavijature, ima moj drug na prodaju super očuvan triton classic (bez scsi) za 500e. E sad učitavanje ne ide sa hdd-a, već se semplovi učitavaju uz pomoć nekoliko disketa za par minuta. Scsi se u Srbiji teže nalazi, ali može. skoro sam našao jedan za 150e.
Verovatno i kod vas ima classic po toj ceni bez scsi-ja, ako ti je samo klavir problem, kao što rekoh kupi piano bord za pa1x, i uzmeš neki triton klasik bez scsi, učitaš par semlova (dx zujalice koje ti tražiš veoma malo zauzimaju) i pičiš.
__________________
Citat:
Originalno postovano od ado_rado Pokaži Post
To je najvjerovatnije napon struje a to se cesto desava sa klavijaturama kada sviramo po tezgama gdje je varijacija struje ne stabilna!
Citat:
Originalno postovano od tranzit Pokaži Post
Sinovac, da tebi neko toliko puta gurne i izvadi i ti bi prozujao.
Citat:
Originalno postovano od caka012 Pokaži Post
Najgore je kad sviras akusticnu svirku, a neki gost donese daire. Pravilo je da je zelja za dairama medju gostima obavezno obrnuto proporcionalna smislu za ritam i da se za pomenuti instrument ceo boziji dan otimaju samo oni koji nemaju veze sa ritmom.
nikadvisekorg je offline   Reply With Quote
Star 04.08.2011, 19:20   #4
I v a n
Drugar foruma
 
I v a n's Avatar
 
Registrovan/a dana: 23.05.2011
Mjesto: Kraljevo
Postovi: 74
Downloads: 134
Uploads: 3
Rekao HVALA: 7
Zahvalili mu 8 puta u 7 Postova
Instrumenti: KORG PA500,X5D
I v a n befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Pa pored pa1xpro Triton clasic mu ne nebi vrsio nikakav posao,plus sto nema 76 dirki,a i kolega rece da su mu zujalice i "dx repertoar" najmanje bitni.
Mislim da mu ni jedna od tih novijih sprava tipa motif-a 7,ili tritona pro,ili tr 76 nebi napravila neku drasticnu razliku osim sto bi imao jos jedan sempler da u njega ucitas neki ludilo sempl klavira od 500mb ,i dalje mislim da bi xp80 bio pun pogodak...
__________________
I bicemo mozda stari za neke stvari,pred nama samo prazni kalendari,al niiikada stari za zagrljal...
I v a n je offline   Reply With Quote
Star 04.08.2011, 21:41   #5
JOSIP.1
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 10.05.2008
Postovi: 21
Downloads: 94
Uploads: 0
Rekao HVALA: 5
Zahvaljeno 2 puta u 1 Postu
JOSIP.1 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

@nikadvisekorg

malo sam trazio po internetu ali nebi nigdje nasao demo tih klavira sa plugin kartice, a neda mi se nista kupovati napamet dok ne cujem sto je unutra...

mada ta opcija ima smisla, ipak bi mi onda bilo jednostavnije kupit neki tr/le i prebacit sve semplove osim bubnja i basa sa pa1x na njega, i ostalo bi mi nekih 14-16 mb za neki dobar klavir..

ali ipak mi nekako milija opcija kupit neki klavijaturu koja je po ROM-u drugacija od pa1x... pa da dobijem neke vece razlike u zvuku...


@ivan
nedavno je bio jedan xp80 u oglasniku ali je prodan...
koliko negdje vrijedi ta klavijatura ako se ponovno pojavi u oglasu???

vrti se sed jedan xp50, ima i neko prosirenje, ali sta vrijedi kad je 5 oktava, kak cu po tom svirat klavir pretjesno je... makar bi ga kupio kad bi se bas naljutio zbog drugih zvukova koje sam cuo na youtube demo.... ali opet bi zalio za jos malo tipaka...


inace koliko sam istrazivao ima i motif 7 poprilicno dobre zvukove klavira, i inace ne zvuci lose, iako ni on bas ne nailazi po oglasnicima, stalno su 61 verzije....

na kraju cu izgleda kupit ono sta prvo naidje bez puno filozofije, samo sto su te 76 verzije rijetke...
JOSIP.1 je offline   Reply With Quote
Star 04.08.2011, 23:17   #6
I v a n
Drugar foruma
 
I v a n's Avatar
 
Registrovan/a dana: 23.05.2011
Mjesto: Kraljevo
Postovi: 74
Downloads: 134
Uploads: 3
Rekao HVALA: 7
Zahvalili mu 8 puta u 7 Postova
Instrumenti: KORG PA500,X5D
I v a n befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Ok,al uzimati motifa 7 ili triton pro za kucne svirke,pored pa1xpro meni bas i nema smisla,a i taj sempl klavira od 15mb i nije neka osetna razlika od ovog fabrickog u korg-u.Rolandove boje i ako stare preko 10godina imaju neki svoj smek,a i klavijatura je lepa(koliko se secam kao na G800).
Ostaje vam i jos jedna varijanta a to je Roland a33+midi kabal+triton rack ili modul neke druge klavijature i problem resen
__________________
I bicemo mozda stari za neke stvari,pred nama samo prazni kalendari,al niiikada stari za zagrljal...
I v a n je offline   Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio I v a n za ovaj koristan post:
JOSIP.1 (05.08.2011)
Star 05.08.2011, 02:02   #7
nikadvisekorg
AJ LAV KORG
 
nikadvisekorg's Avatar
 
Registrovan/a dana: 09.12.2009
Mjesto: Srbija
Godina: 41
Postovi: 1.344
Downloads: 940
Uploads: 3
Rekao HVALA: 288
Zahvalili mu 179 puta u 165 Postova
Instrumenti: korg pa3x
nikadvisekorg ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

U pravu je kolega, ako je klavir najveći problem, uzmeš neki master sa dobrim dirkama, i ako imaš laptop kupiš usb-midi kabl i možeš da imaš klavir kakav hoćeš softverskim putem.
__________________
Citat:
Originalno postovano od ado_rado Pokaži Post
To je najvjerovatnije napon struje a to se cesto desava sa klavijaturama kada sviramo po tezgama gdje je varijacija struje ne stabilna!
Citat:
Originalno postovano od tranzit Pokaži Post
Sinovac, da tebi neko toliko puta gurne i izvadi i ti bi prozujao.
Citat:
Originalno postovano od caka012 Pokaži Post
Najgore je kad sviras akusticnu svirku, a neki gost donese daire. Pravilo je da je zelja za dairama medju gostima obavezno obrnuto proporcionalna smislu za ritam i da se za pomenuti instrument ceo boziji dan otimaju samo oni koji nemaju veze sa ritmom.
nikadvisekorg je offline   Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio nikadvisekorg za ovaj koristan post:
JOSIP.1 (05.08.2011)
Star 05.08.2011, 10:17   #8
JOSIP.1
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 10.05.2008
Postovi: 21
Downloads: 94
Uploads: 0
Rekao HVALA: 5
Zahvaljeno 2 puta u 1 Postu
JOSIP.1 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

ta opcija sa masterom, midi, rack, laptop i sl ne dolazi u obzir, jer to mi je previse komplicirano....

nije da me zanima samo klavir, jer da je, onda znam sto bi kupio, to bi bio neki stage piano 88 sa hamer tipama tipa CP33... ali onda gubim univerzalnost jer osim klavira nemam nista drugo...

uglavnom ono sto me zanima je upravo to sto kaze kolega je stari rolandov smek, i siguran sam da bi mi xp80 bio odlican, no medjutim pitanje dali cu naletit na njega, a u toj soluciji cu kupit nesto drugo...

zbog toga gledam tako nesto poput motifa ili tritona, pa sto naidje prvo...

iako se radi o kucnoj svirci, uzitak koji imam svirajuci meni opravdava tu investiciju tako da me to ne opterecuje... iako ja njih tu i tamo "prosecem" na koju manju svirku za dobro drustvo...

jos jedna solucija mi pala na pamet a to je G1000, moj nikad ostvareni san, jos iz vremena e86, ali sam onda presao na korga...

e sad, kad bi usporedio zvukove sa g1000 sa onima sa xp80, dali je velika razlika u korist xp80 ili su donekle isti??

ono zbog cega to izbjegavam je cinjenica sto znam da bi kad bi prvi put pustio ritam sa rolanda se prebacio komplet na njega, a imat 1xpro samo za solo je bez veze, a imat dva aranzera je isto danguba u sredjivanju, i onda kad su obadva tako dobra nemozes se odlucit kojeg svirat... a sad sam se taman naviknuo na korga i pravljenje ritmova i sredjivanje ovo ono, pa bi to sve jos morao ucit na rolandu, a to mi se nista nece, hocu konacno klavijature da ih upalim i sviram....

Promijenjeno od JOSIP.1 (05.08.2011 u 10:21 sati)
JOSIP.1 je offline   Reply With Quote
Star 05.08.2011, 11:25   #9
nikadvisekorg
AJ LAV KORG
 
nikadvisekorg's Avatar
 
Registrovan/a dana: 09.12.2009
Mjesto: Srbija
Godina: 41
Postovi: 1.344
Downloads: 940
Uploads: 3
Rekao HVALA: 288
Zahvalili mu 179 puta u 165 Postova
Instrumenti: korg pa3x
nikadvisekorg ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Ehehehehe nikad razrešena dilema, šta je starije kokoš ili jaje

ne znam drugar, trebaš prvo da vidiš šta tebi odgovara, možemo mi da ti predlažemo do sutra.

Roland G1000 ima solidne boje koje su slične na g800 ali ne mogu ni da priđu bojama na xp80 ili pa1x. Glomazan je pa ga danas izbegavaju i može da se naleti u oglasima vrlo povoljno.

xp80 može da se sredi super i ima bolje dirke od ovih za narodnjake ali nisam upoznat koliko košta jer ga ne viđam po oglasima toliko.

roland jv80 takođe može da ima solidne farbe uz pomoć proširenja. Ima pop pack za njega. Klavijatura ide oko 100-200e zavisno od stanja, a kartice takođe preko 100e, skoro sam video pop pack proširenje na oglasima 120 evra tražio čovek za njega. Nije mnogo velika klavijatura zahvalna je za nošenje, i ima dobre dirke u odnosu na g1000.

E sad ako neko od kolega može još nešto da doda za nevedene klavijature koje te zanimaju neka to učine sada ili nek večno ćute

Šalim se, ali mislim da od tebe zavisi šta ćeš da odlučiš.
__________________
Citat:
Originalno postovano od ado_rado Pokaži Post
To je najvjerovatnije napon struje a to se cesto desava sa klavijaturama kada sviramo po tezgama gdje je varijacija struje ne stabilna!
Citat:
Originalno postovano od tranzit Pokaži Post
Sinovac, da tebi neko toliko puta gurne i izvadi i ti bi prozujao.
Citat:
Originalno postovano od caka012 Pokaži Post
Najgore je kad sviras akusticnu svirku, a neki gost donese daire. Pravilo je da je zelja za dairama medju gostima obavezno obrnuto proporcionalna smislu za ritam i da se za pomenuti instrument ceo boziji dan otimaju samo oni koji nemaju veze sa ritmom.
nikadvisekorg je offline   Reply With Quote
Star 05.08.2011, 12:48   #10
celofan
Početnik forumacije!
 
celofan's Avatar
 
Registrovan/a dana: 26.09.2010
Postovi: 35
Downloads: 214
Uploads: 14
Rekao HVALA: 0
Zahvaljeno 1 puta u 1 Postu
celofan befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Moj savet ti je roland juno di,imas sve i sempler i dobre klavire,brass-ove,ili mozda kurzweil pc361,ali bez semplera,to tije od novijih klavijatura,a u tvom navedenom cenovnom rangu.
celofan je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti


Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 16:08


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije