Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Klavijature > Saveti za kupovinu

Saveti za kupovinu Za sve one kojima treba druga klavijatura ;)

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 14.04.2017, 22:27   #1
Antunhr
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 29.01.2011
Mjesto: Zagreb
Postovi: 16
Downloads: 217
Uploads: 0
Rekao HVALA: 3
Zahvaljeno 1 puta u 1 Postu
Instrumenti: Korg PA500, Petromaestro
Interesi: sviranje
Antunhr befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard Prelazak sa PA500 na ? bitna je tipka druge klavijature

Pozdrav svima,

Trebam preporuku za aranzer gdije mi je najbitnija kvaliteta tipke, pa onda sve ostalo dalje.

Imam korga pa500 kojega rijetko i sviram, inace sviram harmoniku kako i koliko stignem vise za svoj gust 7 godina. Spustio sam tipke na pa500 i otezao ih ali i dalje nisam zadovoljan sa tipkama. Mene interesira dali postoji neka klavijatura koja je sto blize harmonici(znaci guerinkama, dalapama itd..) da je tipka brza i relativno mekana ali da se osjeti taj otpor(da nije plasticna)

Najvise mi treba za vjezbanje pogotovo preko noci kada klinci spavaju.

Buđet bi bio oko 1000e. Probao sam pa900 nakratko i ona mi je bila bolja nego moja na pa500, gledao sam malo i yamahu s770 koja se cini da je jeftinija vise u rangu pa600 ali sa boljom tipkom jer koliko sam cuo pa600 ima istu tipku ko pa500. Bilo bi cak interesantno kada bi tipke ili dirke bile nesto uze tako da su blize velicini kao kod harmonike.

Znam da je najbolje da idem okolo i sam probam klavijaturu koja mi najbolje odgovara ali bilo bi super kada bi imao odmah okviran smjer sta traziti.

Kako bih ja rekao nisam neki svirac, prsti se pocnu plesti i onda ako je tipka losa jos mi gore ide. Vjerujem da je i do prakse dok se covijek navikne ali prsti bas i nesuradjuju najbolje za ono sto bih ja htio odsvirati.
Antunhr je offline   Reply With Quote
Star 15.04.2017, 08:53   #2
LAsER
Ovaj baš voli da kuca
 
LAsER's Avatar
 
Registrovan/a dana: 21.05.2008
Mjesto: Tuzla
Godina: 37
Postovi: 309
Downloads: 5444
Uploads: 3
Rekao HVALA: 8
Zahvalili mu 38 puta u 32 Postova
Instrumenti: Korg Pa600, Roland PC MK II + Kontakt 5
LAsER befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Prelazi tvoj budget, ali mislim da bi bio zadovoljan sa tipkom na Pa3x Le. Mekana, ima otpor i kvalitetna (razlika u odnosu na Pa500, 600 i 900).

Ono što spada u tvoj budget je Tipka na Pa800 (ako je otežaš) i ona ima opruge, samo stavi tegove i bit će to ok i brza.

Po mome, tebi bi bilo idealno da odeš u muzički shop i isprobaš MIDI klavijature, imaš mali milion tipki, pa nadješ što ti odgovara, spojiš tu MIDI klavijaturu na bilo koji aranžer i eto ti. Ili kupiš Software vArranger2 (350€) i spojiš MIDI na PC i eto ti kombinacija da vježbaš kući.

Sve u svemu ako ti treba klavijatura samo za vježbu i sa dobrom tipkom, bezveze bacati 1000€ kada to sve možeš dobiti za 400€ i < .

To je moje mišljenje, neka se i drugi izjasne, a naravno na tebi je da odlučiš.

U svakom slučaju sve najbolje
__________________
LAsER 2000-2013
LAsER je offline   Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio LAsER za ovaj koristan post:
Antunhr (16.04.2017)
Star 15.04.2017, 09:01   #3
ffb
Kao kod kuće
 
Registrovan/a dana: 13.01.2015
Mjesto: HR-Osijek
Postovi: 805
Downloads: 25
Uploads: 0
Rekao HVALA: 22
Zahvalili mu 115 puta u 105 Postova
ffb ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Brza,plitka tipka CME X key 25 cijena Thomann-98 eura ili CME Xkey Air 37 cijena 292 eura.
ffb je offline   Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio ffb za ovaj koristan post:
Antunhr (16.04.2017)
Star 16.04.2017, 12:03   #4
Antunhr
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 29.01.2011
Mjesto: Zagreb
Postovi: 16
Downloads: 217
Uploads: 0
Rekao HVALA: 3
Zahvaljeno 1 puta u 1 Postu
Instrumenti: Korg PA500, Petromaestro
Interesi: sviranje
Antunhr befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Hvala vam. O tome sam isto razmisljao jer sam vidio da su takve stvari poprilicno jeftine a da imaju kratki hod kao i harmonika samo nigdije nisam vidio da netko svira konkretno na njima nego glume vise DJ. Budem otiso do music shopa pa pogledo kako mi se dopada i kakve su mogucnosti te midi klavijature. Osobno bih isao na pa900 ali malo mi je preskup doma za vjezbanje.
Antunhr je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti

Alati tema
Display Modes

Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 08:39


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije