Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Klavijature > Solo (Workstation) > Ostali proizvođači i razno

Ostali proizvođači i razno Za sve one koji ne sviraju vec pomenute, ili za one koji imaju meshovita pitanja.

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 30.08.2016, 19:38   #1
tihi05
Vredan član društva
 
tihi05's Avatar
 
Registrovan/a dana: 31.10.2015
Mjesto: Podravina HR
Postovi: 196
Downloads: 39
Uploads: 0
Rekao HVALA: 18
Zahvalili mu 32 puta u 27 Postova
Instrumenti: Kurzweil PC3K6,Roland GW8
Interesi: Muzika i sve oko nje :)
tihi05 ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard Nord Clavia 4D 61

Upravo postao vlasnik ..
tihi05 je offline   Reply With Quote
Star 30.08.2016, 19:45   #2
ffb
Kao kod kuće
 
Registrovan/a dana: 13.01.2015
Mjesto: HR-Osijek
Postovi: 805
Downloads: 25
Uploads: 0
Rekao HVALA: 22
Zahvalili mu 115 puta u 105 Postova
ffb ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Znaci ti pocrvenio😂Neka te sluzi do penzije😀
ffb je offline   Reply With Quote
Star 30.08.2016, 19:59   #3
tihi05
Vredan član društva
 
tihi05's Avatar
 
Registrovan/a dana: 31.10.2015
Mjesto: Podravina HR
Postovi: 196
Downloads: 39
Uploads: 0
Rekao HVALA: 18
Zahvalili mu 32 puta u 27 Postova
Instrumenti: Kurzweil PC3K6,Roland GW8
Interesi: Muzika i sve oko nje :)
tihi05 ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Vidjet cemo sta ce biti
Ocekujem jednostavnost koristenja i da dobro reproducira klasicne instrumente tipa :orgulje,klavira,sax,truba,violina itd a za tambure i harmonike cu staviti semplove istih tako da i to imam. Na rolanda XP30 cu preko midija vuci paralelno neke druge zvukove iz norda .. nadam se da ce mi expression pedala raditi preko midija da mi kontrolira obje klavijature ..ako ce biti sve tako kako si mislim biti cu zadovoljan.
Dodato:
Namjerno nisam htio nista pisati dok ne cujem na razglas. Jer jedno je u kuci a drugo na bini sa bendom i bukom ljudi.
Posto sam odsvirao svirku podijeliti cu sa vama dojmove o ovoj klavijaturi.
Kad bi htio sto krace opisati Nord electro bilo bi- zvuk i klavijatura tj tipke.
Nema na njemu nikakvih zajebancija imas zvuk i sviraj brate
Dakle osnova je zapravo orgulje i klavir za sto ima i svoje posebne banke a za orgulje posebne tastere i sibere za manipulaciju u zivo.
Sve ostalo su semplovi i nista drugo.
E sad tu lezi zec. Do sada sam imao puno sempl klavijatura ali to je sve na amaterskoj razini prema Nord koncepciji.
Uz nord dobijes programe besplatno si skines sa njihove stranice kao i bazu semplova. Sve se radi zaista jednostavno dok se spoji na kompjuter.
Instalirao sam program koji u sebi ima sve sta treba -poslije sam prikopcao usb-om klavijaturu i to je to . Ubacujes prelusavas i sortiras preko programa sve direkt u klavijaturu. Jednostavno na prvu pregledno i sve ti je odmah jasno.
Drugi program se zove sempl editor. To je njihov specijalizirani prog za obradu multisempla a to cu tek isprobati.
Jer ova klavijatura se bazira iskljucivo na semplovima i sto su semplovi bolji to je bolji zvuk-logicno ?! Ali postoji caka ! Ovdje semplovi izlaze kao ni najednoj do sada klavijaturi . Cisto -ja volim reci to je "skupi zvuk"
Klavijatura je namjenjena i ima tonu semplova za klasiku - rock -blues i sl.
Dakle tamo gdje ne treba puno mijenjati zvukove vec ti je vecinom svirke klavir svih vrsta i boja ili orgulje u svim mogucim nijansama . Naravno to ne znaci da on nije odlican za svaku vrstu muzike jer svaki sempl sa bilo koje klavijature se moze staviti i izlaziti ce sigurno najbolje u miksu!
Znaci klavijatura nema " nista " a tako je skupa - Zašto ?! Zato sto je profi zvuk iz nje. Nord electro 4 nema ni splita -nema vise boja u jednu nema pičbendera -nema aftertaca- nema slova i brojki za pisanje-nema tač ekrana-zapravo nema ni klasicnog ekrana kakvog smo navikli kod workstationa-nema ispisanih imena boja samo brojke i to 32 banke po samo 4 boje u banci- jako skromno moramo priznati ali gospodo usprkos svih tih nedostataka ne pada mi na pamet ga mijenjati za motif ili fantom jer zvuk je nebo i zemlja ! Imas zvuk nemas nista drugo - uvjetno receno. Da!-nema ni terci Eto-za nekoga nema "nista" pa se covjek onda zapita, pa sta onda to kosta 2 - 3 tisuce € Odgovor je zvuk, tipka i izrada !
Posto nema na njihovom forumu a kamo li na stranici sempla tambura -brač-prim- spremam se to sam u studio semplirati,ali onako kako spada - bogato ! Imam sve uvjete - vrhunske mikrofone studijske kao i sam studio-doduse moj kum ne ja ali... njegov sin ide na akadameju bas tambure i nedugo je kupio skupocijen brac znaci taj decko ce to odtrzati kum snimiti a ja u programu posloziti multisempl.
Iskreno se zelim i nadam napraviti pravi multismpl tambura !! No to sekundarna tema ovog instrumenta.
Lijep pozdrav kolege ..

Promijenjeno od tihi05 (03.09.2016 u 10:52 sati) Razlog: Automatski spojeni uzastopni postovi
tihi05 je offline   Reply With Quote
Star 04.09.2016, 21:35   #4
mirandess
Odomaćeni član
 
mirandess's Avatar
 
Registrovan/a dana: 22.09.2010
Mjesto: Mostar
Postovi: 682
Downloads: 677
Uploads: 7
Rekao HVALA: 117
Zahvalili mu 103 puta u 95 Postova
Instrumenti: Korg PA4x, Amati Clarinet b. Casio Ctk 531, Nord Electro 6D, Musicman Luke3 :)
Interesi: Sviranje
mirandess befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
mirandess pošalji poruku preko Yahoo! messengera mirandess pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

tihi05

Mislim da bi bio grijeh ubaciti bilo koji sempl ili boju koju nord nije napravio za tu klavijaturu bas iz tog razloga zato sto je to nord!
Svirao sam gotovo na svim modelima nordovih klavijatura/stage pianna ili kako se vec klasificiraju i ne da je malo reci da sam odusevljen, nego to je top klasa koja vrijedi svake pare i svaki(iole profesionalniji) muzicar koji se bavi svirkom tipa pop-rock zanra zna nema bolje opcije. Sve ove yamahe, kronosi, fantomi mu ne mogu vode dodat po pitanju tih zvukova.
Ja bih radije uzeo extremea ili motifa es seriju ili xs ako ces vec ubacivati semplove, jer je stvarno grijeh ubaciti sempl u odlican instrument poput norda
__________________
Tko svira notalno, propao je totalno
mirandess je offline   Reply With Quote
Star 05.09.2016, 02:08   #5
tihi05
Vredan član društva
 
tihi05's Avatar
 
Registrovan/a dana: 31.10.2015
Mjesto: Podravina HR
Postovi: 196
Downloads: 39
Uploads: 0
Rekao HVALA: 18
Zahvalili mu 32 puta u 27 Postova
Instrumenti: Kurzweil PC3K6,Roland GW8
Interesi: Muzika i sve oko nje :)
tihi05 ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Razumijem te potpuno o cem pricas i sta zelis reci.
tihi05 je offline   Reply With Quote
Star 04.01.2017, 16:50   #6
tihi05
Vredan član društva
 
tihi05's Avatar
 
Registrovan/a dana: 31.10.2015
Mjesto: Podravina HR
Postovi: 196
Downloads: 39
Uploads: 0
Rekao HVALA: 18
Zahvalili mu 32 puta u 27 Postova
Instrumenti: Kurzweil PC3K6,Roland GW8
Interesi: Muzika i sve oko nje :)
tihi05 ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Kolege koji imate Nord izasao je novi sampl Royal grand piano 3D ... svasta sam dobrog vec cuo ali ostao sam jako sretan i iznenađen sa ovim 3d semplom. perverzija

http://www.nordkeyboards.com/sound-l...royal-grand-3d
tihi05 je offline   Reply With Quote
Star 12.06.2018, 10:57   #7
ffb
Kao kod kuće
 
Registrovan/a dana: 13.01.2015
Mjesto: HR-Osijek
Postovi: 805
Downloads: 25
Uploads: 0
Rekao HVALA: 22
Zahvalili mu 115 puta u 105 Postova
ffb ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Malo da osvjezim i podignem temu.Pomalo mi dosadilo sredjivanje aranzera, vjecito prepakivanje, slaganje ritmova, soundova i svega ostalog sto se radi na aranzeru.Odavno sam imao zelju kupiti nesto ukljuci i sviraj i tako prije 3 mjeseca sam kupio Nord Electro 4 D.
Kolega Tiho je vec dosta pisao o tom modelu i ja cu samo malo da dodam.Bez obzira sto nisam tipicni orguljas( John Lord ..)a niti pianist Nord je ispunio sva moja ocekivanja i zelje.
Super kvalitetna izrada, tastatura, tezina od 8 kg, jednostavnost rukovanja i kvaliteta soundova je izvanredna.
Kvalitetni efekti brzo dostupni a takodjer i jednostavnost editiranja u live svirci.
Kada se shvati logika kako funkcionira i kako se sto bolje organizirati za live svirku nedostatak displeja tipa Korg ili Yamaha su apsolutno nebitni.
Svi soundovi ( osim orgulja) se mogu izbrisati i staviti drugi po ukusu i zelji.
Svi soundovi su besplatni i u raznoj velicini sempla( mb)tako da svaki korisnik moze sam izabrati koji ce sempl staviti.Velicina rama za piano semplove je 180 mb, a za ostale soundove 68 mb.
Zvuci malo ali je vise nego dovoljno. Nordovi semplovi su relativno mali po volumenu ali svi su kvalitetni i prezentni u mixu.Nitko jos nije provalio na koju foru Nord uspjeva praviti kvalitetne semplove sa malo mb???
Takodjer postoji Nord forum sa kojega se mogu besplatno skinuti semplovi. Tamo sam nasao jedan Buzuki glisando i jednu Guerini harmoniku i nemoraju se stiditi niti jednog slicnog sempla koji sam do sada cuo i koristio.
Semplove tamburice, braca i Dalape sam dobio od dobrog prijatelja koji zna svoj posao.Takodjer zvuce super.
Jedan mali nedostatak je modulacijski tocak i pich bender ali na to sam se privikao.
Za sad toliko
Pozz
ffb je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti

Alati tema
Display Modes

Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 19:17


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije