Korisničko Ime
Lozinka
Registracija
YU-MIDI Marketing


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Klavijature > Aranžeri > Yamaha

Yamaha Za one čiji su kućni ljubimci Yamaha-e...

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 14.06.2015, 15:18   #1
tyros2
Odomaćeni član
 
Registrovan/a dana: 25.10.2005
Mjesto: USA
Godina: 53
Postovi: 617
Downloads: 930
Uploads: 15
Rekao HVALA: 162
Zahvalili mu 114 puta u 108 Postova
Instrumenti: Yamaha psr A-5000
tyros2 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard Yamaha PSR-S670/S770/S970 i A3000

Pojavom novijih Yamahinih aranzera Psr S serija Yamaha se odlucila da implementuje u iste "Expansion" odnosno Custom voices.
U zadnjim serijama S-750,S950,A-2000 ...... i slicno mogli su se ubaciti Pack-ovi koje yamaha pravi.Nije bilo moguce ubaciti osobne Custom voices kao sto je moguce kod Tyros serije.
U ovom trenutku Yamaha izbacuje novi aranzer nize klase PSR S-670 i najavljuje nove S serije....

http://ae.yamaha.com/en/products/mus...70/?mode=model

Po ovome kako am ja procitao,Ova klavijatura ce raditi uz isti YEM kao i Tyros5,sto znaci da ce se moci kombinovti i Custom sa tyrosa.

Yamaha je u poslednje vrijeme veoma aktivna u razgovoru sa "musterijama" (znam iz licnog iskustva),direktno ili indirektno.Prate pomno forume.
Licno meni su pomogli u otklanjanju i najmanjih problema uvezi rada sa YEM-om i uputili me u potpuno pravilan rad sa ovim programom.
Takodje bi se trebao pojaviti novi YEM update 2.3 pa cemo vidjeti sta ce sve da nam donese.
tyros2 je offline   Reply With Quote
Star 14.06.2015, 17:27   #2
SMusic studio
Vredan član društva
 
SMusic studio's Avatar
 
Registrovan/a dana: 23.05.2014
Mjesto: Srbija
Postovi: 198
Downloads: 5
Uploads: 0
Rekao HVALA: 28
Zahvalili mu 36 puta u 27 Postova
Instrumenti: Yamaha NP-V80, Digitech VL3D, Roland BK-9
SMusic studio ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

To su lepe vesti, konačno će se i nama običnim smrtnicima - balkancima pružiti mogućnost da dođemo do kvalitetne ali jeftinije klavijature.

Tyros serija jeste odlična, po meni čak i najbolja od svih aranžera trenutno na tržištu, ovog sam mišljenja (iako ja celog života sviram Rolanda). Pod najboljim ih smatram i zbog kvaliteta Yamahine softverske podrške, ažurnosti i brigu o kupcima i njihovim mišljenjima, a ne samo na kvalitet proizvoda, ali su stvarno preterali sa cenama. Za jednog dobrog Tyrosa treba dati kao za jedan dobar polovan automobil, a to je po meni neuporedivo.

Na kraju krajeva, ja sam nedavno kupio Roland BK-9 samo iz razloga što mi je Yamaha Tyros 4 bila preskupa, inače da je bila jeftinija, ja se ne bih dvoumio ni sekunda.
Seriju S sam dobro pogledao i isprobao i nije mi se svidela samo što mi je izrada jako delovala neozbiljno sa onim sitnim gumenim dugmićima, a najvažnije i najbitnije - sama klavijatura i dirke mi nisu odgovarale uopšte. Nekako mi je sve delovalo kao na nekim starim PSR serijama od pre 10-15 godina.
Nadam se da će kod ove nove serije popraviti, osim softvera i samu klavijaturu, odnosno dirke i ugraditi malo ozbiljnije i veće tastere za programiranje i upravljanje opcijama.
__________________
Svaki uređaj radi na beli dim. Kada taj beli dim jednom izađe, uređaj više neće raditi.
SMusic studio je offline   Reply With Quote
Star 14.06.2015, 18:36   #3
velja87
Vredan član društva
 
velja87's Avatar
 
Registrovan/a dana: 01.06.2009
Postovi: 274
Downloads: 96
Uploads: 0
Rekao HVALA: 19
Zahvalili mu 64 puta u 64 Postova
velja87 ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Pogledao sam snimke na YT i mogu da kazem da su boje jako dobre sto je i za ocekivati od yamahe. Sam izgled klavijature govori da je to slabija serija u odnosu na s710. Nema dugmica pored ekrana i vise podeseca na psr e423 koje je realno igracka. Nema midi in i out port sto je jos jedna velika mana( recimo ko voli vokalist da vezuje putem midija ili neki eksterni sempler). Cena ce verovatno biti poprilicno paprena za ono sto ova klavaijatura moze da pruzi sto je bilo i do sada praksa sa yamahom. Dodali su novi bubanj power kit 2 koji zvuci stvarno dobro ali opet nije ovo nista ozbiljno od yamahe...Ovo je tako slatko - kiselo. Moze da prodje ali onaj ko bude kupio ce uveh zahtevati vise, a yamaha je inace jako zatvorena pa sumnjam da ce tu biti puno opcija za editing. Da li ce moci nesto sa Tyrosa i sta to je vec druga prica, ali nece oni sami sebi skakati u stomak. Na kraju krajeva nema ni jednu Super art. boju sto je opet pokazatelj gde ona spada...
__________________
-Brateee, jel moze za mene pesma jesen sedamdeset i neke!? -Ne moze brate, moras mi reci tacnu godinu!

Citat:
Originalno postovano od dino123 Pokaži Post
Dinakord je Dinakord...
velja87 je offline   Reply With Quote
Star 14.06.2015, 19:55   #4
zukae
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 13.08.2010
Postovi: 249
Downloads: 251
Uploads: 5
Rekao HVALA: 5
Zahvalili mu 58 puta u 51 Postova
zukae befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Pa neslužbeno cijena je oko 700 eura.
zukae je offline   Reply With Quote
Star 14.06.2015, 20:07   #5
SMusic studio
Vredan član društva
 
SMusic studio's Avatar
 
Registrovan/a dana: 23.05.2014
Mjesto: Srbija
Postovi: 198
Downloads: 5
Uploads: 0
Rekao HVALA: 28
Zahvalili mu 36 puta u 27 Postova
Instrumenti: Yamaha NP-V80, Digitech VL3D, Roland BK-9
SMusic studio ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Pogledao sam detaljnije specifikacije i demo.

Prvo, boje su mu očekivano dobre, što danas i nije neko čudo i ne vidim šta bi tu revolucionarno moglo da se izmisli, svi aranžeri danas imaju odlične boje.

Tastere su povećali, jeeeeee, malo je preglednija za rad, ali displej bez okolnih dugmića ??? To već dovodi u pitanje laku operativnost.

O touch screen-u da ne pričam ništa, znate i sami. Karakteri na displeju previše sitni, displej pa skoro mono hromatski sa onim plavim nijansama.

Za dirke ne znam kakve su, to bih morao da probam, ne mogu ovako da ocenim.

Midi nema, nije katastrofa jer se sve više klavijatura povezuju preko USB-a, ali sa uparivanjem sa drugim uređajima koji nemaju USB je veliki problem.

Ne znam koja će cena biti, ali sigurno neće biti jeftinija od mog BK-9 koji n u čemu ne zaostaje za ovim aranžerom a košta 1500 evra, čak šta više, mislim da je ipak BK9 bolji.

Na kraju, ja sam bio impresioniran i kada je izašla Yamaha S-950, pa se ispostavilo kada sam je probao da i nije baš WOW! Tyros ostaje i dalje neprikosnoven i sa mogućnostima ali i sa cenom, a ovo nije ništa ni blizu.
Po meni nelogičan potez Yamahe i neopravdani model. Koja je ciljna grupa muzičara gađana sa ovim a da ne mogu to da nađu u relativno skorije vreme proizvedenim drugim modelima S serije? Ja ne vidim tu nikakvu logiku.
__________________
Svaki uređaj radi na beli dim. Kada taj beli dim jednom izađe, uređaj više neće raditi.
SMusic studio je offline   Reply With Quote
Star 14.06.2015, 21:17   #6
velja87
Vredan član društva
 
velja87's Avatar
 
Registrovan/a dana: 01.06.2009
Postovi: 274
Downloads: 96
Uploads: 0
Rekao HVALA: 19
Zahvalili mu 64 puta u 64 Postova
velja87 ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Cena je 83000 din(malo manje od 700 eura)!!!
Yamaha Expansion Manager allows you to create individual expansion data sets containing content from various packs. You can even create your own voices based on your samples. Ako je ovo tacno onda sam ja i vise nego zainteresovan za nju! Ona ima sve interne boje koje jako dobro zvuce, a ako bih mogao da ubacim par mojih semplova za solo boje onda je stvarno best buy za te pare! Siguran sam da ona jako dobro izlazi na razglasu, cisto i konkretno kako i treba bez puno dorade i muljanja! Mislio sam da ce cena biti drasticno veca. Ipak cu morati da je isprobam. Pitanje je samo oko user ritmova, user boja i semplova. Terce ne mogu posto nema midi port, ali mozda moze uz neki tablet da se namesti?
__________________
-Brateee, jel moze za mene pesma jesen sedamdeset i neke!? -Ne moze brate, moras mi reci tacnu godinu!

Citat:
Originalno postovano od dino123 Pokaži Post
Dinakord je Dinakord...
velja87 je offline   Reply With Quote
Star 14.06.2015, 22:31   #7
tyros2
Odomaćeni član
 
Registrovan/a dana: 25.10.2005
Mjesto: USA
Godina: 53
Postovi: 617
Downloads: 930
Uploads: 15
Rekao HVALA: 162
Zahvalili mu 114 puta u 108 Postova
Instrumenti: Yamaha psr A-5000
tyros2 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Ako bi smo citali izmedju redova to znaci da ce se i u nove aranzere srednje klase koji trebaju uskoro da ugledaju svjetlo dana """(neki novi S755-S955 i sl)""" moci ubacivati osobni samplovi.
To bi onda bila revolucija kod Yamahinih ranzera srednje klase.

Pred nama je....
tyros2 je offline   Reply With Quote
Star 14.06.2015, 22:41   #8
SMusic studio
Vredan član društva
 
SMusic studio's Avatar
 
Registrovan/a dana: 23.05.2014
Mjesto: Srbija
Postovi: 198
Downloads: 5
Uploads: 0
Rekao HVALA: 28
Zahvalili mu 36 puta u 27 Postova
Instrumenti: Yamaha NP-V80, Digitech VL3D, Roland BK-9
SMusic studio ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Onda cena stvarno nije strašna, ali teško da će sad sempleraši sa KORGA da navale na ovu Yamahu. Treba tu mnogo toga još da se izmeni i doda da bi se korgovci preorijentisali. Eto recimo, toliko obožavane terce, a da ne pominjem dupli midi player za fajlaše kojih se svakog vikenda zgražavam po kafićima u mom gradu. Gde li ih samo pronalaze, ima ih ko kusih pasa...celo leto svakog vikenda novi i tako već par godina unazad.
Zbog takvih sve mi je više žao ljudi koji nešto i znaju da sviraju.
Ali nije to tema za ovde, da ne off-ujem više.

@velja87
Nadam se, Veljo, da ćeš da podeliš utiske sa nama ovde čim isprobaš spravu. Ja nisam zainteresovan za ovo, ali biće od koristi nekome sigurno. Lepo je što si već "provalio" šta na njoj može a šta nedostaje bez probe, tako da je i to već dosta korisnih informacija.
__________________
Svaki uređaj radi na beli dim. Kada taj beli dim jednom izađe, uređaj više neće raditi.
SMusic studio je offline   Reply With Quote
Star 14.06.2015, 23:03   #9
splendid
Ovaj baš voli da kuca
 
Registrovan/a dana: 26.09.2008
Mjesto: Novi Sad
Godina: 45
Postovi: 330
Downloads: 41
Uploads: 0
Rekao HVALA: 31
Zahvalili mu 58 puta u 56 Postova
Instrumenti: Korg pa4, Guerrini superior 2
Interesi: Auto - moto - karting sport i još jedno brdo stvari..... :)
splendid befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Dobro a jeftino...hm...nešto mi tu smrdi......
splendid je offline   Reply With Quote
Star 14.06.2015, 23:35   #10
casper
Super-Moderator
 
casper's Avatar
 
Registrovan/a dana: 14.04.2008
Mjesto: Zagreb
Postovi: 5.157
Downloads: 334
Uploads: 21
Rekao HVALA: 48
Zahvalili mu 1.747 puta u 1.303 Postova
Instrumenti: Genos2
casper ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Za ovakvu cijenu i sve nabrojene mogućnosti, nema mjesta nikakvom prigovaranju.
Grafički Fajlovi
File Type: jpg cijena.jpg (17,0 KB, 976x skinuto)
Highslide JS
casper je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti

Alati tema
Display Modes

Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 08:53


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije