Korisničko Ime
Lozinka
Registracija
YU-MIDI Marketing


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Kompjuteri I Produkcija > Produkcija i postprodukcija

Produkcija i postprodukcija Snimanje, obrada, miksanje i masterovanje zvuka

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 29.03.2014, 03:14   #51
tranzit
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 25.03.2006
Mjesto: tamo daleko
Postovi: 5.282
Downloads: 46
Uploads: 1
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 1.121 puta u 936 Postova
Instrumenti: sve sto daje bilo kakav ton od sebe
Interesi: nezainteresovan sam
tranzit ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Posto se radi samo o audio trakama i to trakama koje uvijek imaju isti pocetak im kraj, taj visekanalni snimak se moze bez problema uvesti u bilo koji DAW i tu dalje obradjivati. Medjutim, preporucio bih ti da obavezno probas kako to izgleda na Studio One Professional jer je on prilicno ispred Cubasea 5 i Nuenda 4, koji su veoma stare verzije programa, a koje nisu adaptirane na Win 7 i 8/8.1 jer su izisle davno prije nego su se pojavili novi operativni sistemi. Audition 3 je neozbiljan za ovu rabotu, pa o njemu ne bih ni diskutirao. Uz to, svi ovi programi su 32Bit-ni, za razliku od Studio One, koji je nativni 64Bit DAW. U sustini su sva ta tri DAW-a obicno smece na Win7/8.
tranzit je offline   Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio tranzit za ovaj koristan post:
djlabomi (29.03.2014)
Star 29.03.2014, 03:58   #52
djlabomi
Vredan član društva
 
djlabomi's Avatar
 
Registrovan/a dana: 06.04.2009
Mjesto: Serbia
Postovi: 105
Downloads: 690
Uploads: 0
Rekao HVALA: 48
Zahvaljeno 1 puta u 1 Postu
Instrumenti: klavijature
Interesi: sport, multimedia
djlabomi befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Još nešto nisam siguran: Pokretanjem capture softvera počinje snimanje svih 16 traka istovremeno ili manje, zavisi koliko je potrebno?
Snimljeni materijal se čuva isključivo na kompjuteru koji je povezan putem FW kabla? Presonus 16.4.2 nema opciju internog hdd, ssd?
Šta bi sve trebalo da se od softvera isporuči uz kupovinu Presonusa 16.4.2? Kako vidim na http://www.presonus.com/products/Stu...6.4.2/Software , kupovinom 16.4.2 ne ide i pomenuti Studio One Professional.
djlabomi je offline   Reply With Quote
Star 29.03.2014, 04:12   #53
tranzit
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 25.03.2006
Mjesto: tamo daleko
Postovi: 5.282
Downloads: 46
Uploads: 1
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 1.121 puta u 936 Postova
Instrumenti: sve sto daje bilo kakav ton od sebe
Interesi: nezainteresovan sam
tranzit ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

U Capture mozes aktivirati Recording na onoliko traka koliko ti je potrebno. Ne znam sta bi radio Hard Disk u 16.4.2 ??? Studio One 2 je visoko profesionalni DAW, koji je u ravni sa ostalim top DAW softwareima danasnjice, pa bi bilo veliko cudo da neka firma nudi ovakav software badava. Uz 16.4.2. dobijas StudioOne 2 Artist, koji je manja verzija pomenutog Professionala, a kojoj u odnosu na njega, nedostaje par efekata, 64Bit operativnost i VST kompatibilitet. Inace kvalitet je u sujstini isti. Uz Artist dolazi i poveliki Sample Content Presonusovih Romplera. Tu je i jedan Synth, kao i dosta internih efekata visokog kvalitativnog nivoa.
tranzit je offline   Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio tranzit za ovaj koristan post:
djlabomi (29.03.2014)
Star 31.03.2014, 16:43   #54
sale_band
6. sekretar SKOJa
 
Registrovan/a dana: 07.07.2011
Postovi: 1.208
Downloads: 280
Uploads: 5
Rekao HVALA: 315
Zahvalili mu 123 puta u 117 Postova
sale_band befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

I sto je mnogo bitno, sve sto snimis u Capture i sacuvas, mozes da otvoris u Studio One bas onako kako si snimio jednim klikom...

P.s. Bas sam se malopre igrao sa ovim, snimao malo u Capture, igrao se sa VSLom a pogotovo mi se dopada SL Remote sa iPada. Posto nemam Macbook, koristio sam android hotspot za konekciju i radi bez greske... Jedva cekam sledecu tezgu da se igram malo....
sale_band je offline   Reply With Quote
Star 20.04.2014, 00:14   #55
djlabomi
Vredan član društva
 
djlabomi's Avatar
 
Registrovan/a dana: 06.04.2009
Mjesto: Serbia
Postovi: 105
Downloads: 690
Uploads: 0
Rekao HVALA: 48
Zahvaljeno 1 puta u 1 Postu
Instrumenti: klavijature
Interesi: sport, multimedia
djlabomi befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Uspeo sam da "prelomim".
Kupio sam ADAT CD8-AT za moju 03D. Trebalo bi da mi doputuje do kraja meseca.Uz moju E-MU 1212m, dobiću ukupno 10 traka. To je za početak, dok ne ovladam gradivom. Iskreno, to mi je bila i najjeftinija investicija od svih ponuđenih. Nadogradnja sledi, najiskrenije se nadam. Samo da sve funkcioniše...
Usput... Ako bi neko znao da mi preporuči koje, kakve i gde da kupim digitalne kablove za povezivanje ADAT-a i 1212m... Može i na PM.
djlabomi je offline   Reply With Quote
Star 21.04.2014, 01:32   #56
Akordeonista
Ovaj baš voli da kuca
 
Registrovan/a dana: 13.04.2011
Postovi: 467
Downloads: 532
Uploads: 0
Rekao HVALA: 2
Zahvalili mu 24 puta u 22 Postova
Akordeonista befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Citat:
Originalno postovano od sale_band
P.s. Bas sam se malopre igrao sa ovim, snimao malo u Capture, igrao se sa VSLom a pogotovo mi se dopada SL Remote sa iPada. Posto nemam Macbook, koristio sam android hotspot za konekciju i radi bez greske... Jedva cekam sledecu tezgu da se igram malo....
Sale, mozes li malo pojasniti ovo oko povezivanja Androida sa Presonusom? Kako, preko cega, koji je kompjuter itd.?
Akordeonista je offline   Reply With Quote
Star 19.02.2016, 03:32   #57
Sredo
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 15.11.2008
Postovi: 3
Downloads: 464
Uploads: 6
Rekao HVALA: 3
Zahvalili mu 0 puta u 0 Postova
Sredo befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

pozzz,procitao sam tvoj komentar,i hocu da te pitam da li mogu direktno na racunar da snimam sa mixete yamahe 03d,imam adat cd8 karticu,mislim visekanalno,hvala ti unapred.
Sredo je offline   Reply With Quote
Star 09.04.2016, 21:56   #58
ComyZv
Početnik forumacije!
 
ComyZv's Avatar
 
Registrovan/a dana: 28.02.2010
Mjesto: Zvornik,Repubika Srpska
Postovi: 4
Downloads: 11
Uploads: 0
Rekao HVALA: 16
Zahvaljeno 1 puta u 1 Postu
Instrumenti: KORG PA 50 sd
ComyZv befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Drugari, potrebna mi je pomoc. Imam yamahu 03d i treba da je povezem sa zvucnom kartom. (M-audio profire 2626). Da li je to izvodljivo i na koji nacin? Hvala
ComyZv je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti

Alati tema
Display Modes

Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 10:45


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije