Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Klavijature > Aranžeri > Korg

Korg Korg-ovci! Ovo je mesto za vas!

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 25.10.2011, 23:46   #1
MusicAngel
Drugar foruma
 
Registrovan/a dana: 03.05.2008
Postovi: 87
Downloads: 108
Uploads: 0
Rekao HVALA: 14
Zahvalili mu 5 puta u 4 Postova
Instrumenti: Harmonika, Glas, Keyboard
MusicAngel befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard Vocoder na Korg pa2x

Da li je neko koristio ovaj efekat ikada, i ako jeste, molio bih za neka najkraca uputstva za njegovo koriscenje... Ja kad ukljucim mic u klavijaturu i odaberem vocoder effect - nemam zvuka preko mikrofona. Da li ima neko podesavanje, cackanje u samom efektu koje ce da ucini da vocoder proradi?

Fala unapred,
Pozdrav
MusicAngel je offline   Reply With Quote
Star 26.10.2011, 01:48   #2
mirandess
Odomaćeni član
 
mirandess's Avatar
 
Registrovan/a dana: 22.09.2010
Mjesto: Mostar
Postovi: 682
Downloads: 677
Uploads: 7
Rekao HVALA: 117
Zahvalili mu 103 puta u 95 Postova
Instrumenti: Korg PA4x, Amati Clarinet b. Casio Ctk 531, Nord Electro 6D, Musicman Luke3 :)
Interesi: Sviranje
mirandess befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
mirandess pošalji poruku preko Yahoo! messengera mirandess pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

kako mislite vokoder ili vokalist kolega??? 2 razlicita pojma... kod nas nema bas vokoder nego tzv breath control, ali gain morate pojacati do vrha da bi se culo... A vokalist sluzi za pratnju glasa, poput terce visoke i niske(moze i klapa),male to female opcija itd... ako je to to...????
__________________
Tko svira notalno, propao je totalno
mirandess je offline   Reply With Quote
Star 26.10.2011, 14:08   #3
skoricnik
Moderator
 
skoricnik's Avatar
 
Registrovan/a dana: 19.05.2006
Mjesto: Backa Palanka
Postovi: 1.461
Downloads: 4053
Uploads: 22
Rekao HVALA: 6
Zahvalili mu 177 puta u 167 Postova
Instrumenti: Ketron AUDYA5, Roland Fantom-S
skoricnik ist ein Lichtblickskoricnik ist ein Lichtblickskoricnik ist ein Lichtblickskoricnik ist ein Lichtblickskoricnik ist ein Lichtblickskoricnik ist ein Lichtblick
skoricnik pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Ne misli kolega na to, misli na preset. I od kad breath control sluzi za povezivanje mikrofona?!

Druze, preset VOCODER (kao i masina sa istim imenom) ti radi na principu sviranja tonova. Pevaj neki ton, i kad izaberes jedan od 3 vocoder preseta probaj da sviras neku melodiju u desnoj ruci i to je to.
__________________
www.yu-midi.org - Pravi sajt za prave muzicare!
skoricnik je offline   Reply With Quote
Star 26.10.2011, 17:43   #4
mirandess
Odomaćeni član
 
mirandess's Avatar
 
Registrovan/a dana: 22.09.2010
Mjesto: Mostar
Postovi: 682
Downloads: 677
Uploads: 7
Rekao HVALA: 117
Zahvalili mu 103 puta u 95 Postova
Instrumenti: Korg PA4x, Amati Clarinet b. Casio Ctk 531, Nord Electro 6D, Musicman Luke3 :)
Interesi: Sviranje
mirandess befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
mirandess pošalji poruku preko Yahoo! messengera mirandess pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Pardon. Performance select> SFX Vocoder 1,2 i 3 se koriste uz pomoc mikrofona (princip kao sto je skoricnik objasnio) Moja greska, izvinjavam se.
__________________
Tko svira notalno, propao je totalno
mirandess je offline   Reply With Quote
Star 27.10.2011, 00:03   #5
MusicAngel
Drugar foruma
 
Registrovan/a dana: 03.05.2008
Postovi: 87
Downloads: 108
Uploads: 0
Rekao HVALA: 14
Zahvalili mu 5 puta u 4 Postova
Instrumenti: Harmonika, Glas, Keyboard
MusicAngel befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

E jeste, mislim na efekat kao kod hardverskog vocodera, ne mislim svakako na TC Helicon.. to znam!
Naime, ne znam na koje performanse mislite ja sam sva mesta iskoristio svojim i nemam one fabricke ako na to mislite vocoder1 2 i 3... ali se secam da mi preko toga nije bilo zvuka nikakvog.
Gde guram mikrofon? U Onaj standard ulaz ili u input?
MusicAngel je offline   Reply With Quote
Star 27.10.2011, 00:11   #6
mirandess
Odomaćeni član
 
mirandess's Avatar
 
Registrovan/a dana: 22.09.2010
Mjesto: Mostar
Postovi: 682
Downloads: 677
Uploads: 7
Rekao HVALA: 117
Zahvalili mu 103 puta u 95 Postova
Instrumenti: Korg PA4x, Amati Clarinet b. Casio Ctk 531, Nord Electro 6D, Musicman Luke3 :)
Interesi: Sviranje
mirandess befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
mirandess pošalji poruku preko Yahoo! messengera mirandess pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Pa u mic stavljas mikrofon, bilo da je banana ili xlr nastavak... i pojacas malo gain(kolutic pored mic-a)
eeeeeeeeeeee to je sad malo druga prica, naime(ja ga imam u tvornickoj postavci jer jos nisam dosao tj. popunio bojama do Sfx foldera) on ti radi na principu, ti pricas-pušeš i dobivas neki efekat i kontroliras dinamiku putem toga, ja sam maloprije probao "pričati" na mikrofon+držiš akord(desna ruka) ali nista, ne valja, bolje sluzi za uvod neke pjesme(zabavne ili s techno ili house ritmom, ostalo je po meni ne iskoristivo...)
Ne znam, dobra spravica za zezanje ali nije mi sad nesto bas da je koristim... u svakom slucaju sretno
__________________
Tko svira notalno, propao je totalno
mirandess je offline   Reply With Quote
Star 27.10.2011, 00:24   #7
MusicAngel
Drugar foruma
 
Registrovan/a dana: 03.05.2008
Postovi: 87
Downloads: 108
Uploads: 0
Rekao HVALA: 14
Zahvalili mu 5 puta u 4 Postova
Instrumenti: Harmonika, Glas, Keyboard
MusicAngel befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

E vidis, kolega Mirandess ti dobijas neki kakav takav zvuk, a ja nista! Meni ne reaguje bilo da odvrnem gain ili ne. Probao sam i da cackam u efektu ali ne vredi...
Nista, nema veze ako neko se neceg seti nek javne, ako ne... sta se moze!
Hvala svima!
Dodato:
E upravo sam uspeo! Treba gain da se odvrne skoro do kraja!
inace, vocoder radi bas kako je i kolega Mirandess rekao, kontrolise dinamiku i to je to. Jacinom signala u mikrofon kontrolise jacinu boje na kojoj je efekat postavljen, i malo daje cut of, nije moguce "provuci" boju glasa kroz boju niti sta drugo sto nude iole profi vokoderi... dakle po meni je beskoristan!

Tako, da se zna!
Pozdrav jos jednom!

Promijenjeno od MusicAngel (27.10.2011 u 01:07 sati) Razlog: Automatski spojeni uzastopni postovi
MusicAngel je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti


Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 09:51


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije