Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Razglasi i ozvučenja > Mixeri

Mixeri Sve o miksetama

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 01.03.2017, 00:41   #1
yamahapassion
Moderator
 
yamahapassion's Avatar
 
Registrovan/a dana: 13.07.2008
Postovi: 1.307
Downloads: 4835
Uploads: 19
Rekao HVALA: 25
Zahvalili mu 133 puta u 121 Postova
Instrumenti: Korg PA 4X 61
Interesi: muzika
yamahapassion befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard Dynacord PM 502, vasa misljenja??

Pozdrav kolege,hteo sam si uzeti neku miksetu koja bi zadovoljavala moje potrebe ( manja tezina, manje kanala posto uglavnom sviram sa pevacem ili eventualno trojka, da je lagana za rukovanje, i naravno da ima solidan efekat za vokal, pretezno za narodnu muziku) Sto se tice snage pozeljno je ali nije presudno. Voleo bih uzeti novu, a da mi se uklopi u budzet do nekih 1000e. Posle duzeg trazenja naleteo sam na ovaj model koji sam spomenuo u naslovu pa bi voleo da cujem vasa misljenja da li i koliko je isplativo ovo. I da li bi zadovoljilo moje prohteve. Ako se neko susreo sa ovom miksetom voleo bi da mi napise koju rec o njoj, objektivno. Hvala unapred.
yamahapassion je offline   Reply With Quote
Star 01.03.2017, 01:36   #2
casper
Super-Moderator
 
casper's Avatar
 
Registrovan/a dana: 14.04.2008
Mjesto: Zagreb
Postovi: 5.158
Downloads: 334
Uploads: 21
Rekao HVALA: 48
Zahvalili mu 1.747 puta u 1.303 Postova
Instrumenti: Genos2
casper ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Imao sam ga prilike testirati.
Rekao bih, ako je i od Dynacorda, opet je previše. Za cijenu od skoro 1000 eura se nisu baš pretrgli s onim što nude u ovom instrumentu.

Loš dojam mi je prije svega ostavio taj pomalo neobičan izgled "sobnog radija". Ne znam uopće gdje bi se on mogao smjestiti na bini. Možda na pod ali tada je nedostupan za rukovanje. Ako se pak postavi na neki stalak, izgledao bi stvarno čudno, staromodno. Kada se pogleda izrada same ploče mixera jasno je vidljivo da se radi o lošoj kvaliteti plastike. Isti dojam ostavljaju i potenciometri kada ih okreneš par puta.

Postoji samo jedan FX i bez obzira što ga nazivaju "Stereo 24/48-bit multi effects processor " ne može nikako nadoknaditi dva komada koja su standardni dio svih mixera serije PM. Isto tako, nedostatak parametrike u srednjima je veliki nedostatak, a ovaj (kozmetički) Compresor koji je dodan na mic kanalima više služi kao navlakuša nego ozbiljan alat. Snagu nisam mogao isprobati jer smo bili u manjoj prostoriji ali 450 wata na 4 ohma mi se čini prilično nedovoljno da pobudi neke ozbiljnije kutije. Ostale đinđe poput USB priključka, nekakvih ugrađenih limitera i D class pojačalo ne mogu mnogo popraviti dojam niti podići cjelokupnu ocijenu od skromne dvojke. Za tu cijenu, jedva prolazna ocijena.
casper je offline   Reply With Quote
Star 01.03.2017, 02:19   #3
yamahapassion
Moderator
 
yamahapassion's Avatar
 
Registrovan/a dana: 13.07.2008
Postovi: 1.307
Downloads: 4835
Uploads: 19
Rekao HVALA: 25
Zahvalili mu 133 puta u 121 Postova
Instrumenti: Korg PA 4X 61
Interesi: muzika
yamahapassion befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Hvala Casper za tvoj utisak, sada vec imam jasniju sliku o kakvoj vrsti miksete je rec, i nastavljam dalje da trazim. Ni mene izgled tojest dizajn nije odusevio, ali opet bio bi spreman i tu da progledam kroz prste, ali na nedostatak duplog efekta ne mogu da zazmurim. To mu vise dodje kao neka skupa igracka. Da li bi mi mogao reci po tvom misljenju, koji bi meni mikser odgovarao po ovome sto sam naveo, i mnogo mi znaci taj dupli FX (zbog vokala). Moze pasivni ili aktivni, to mi ne igra ulogu. Znaci, do tog cenovnog ranga.
yamahapassion je offline   Reply With Quote
Star 01.03.2017, 02:47   #4
casper
Super-Moderator
 
casper's Avatar
 
Registrovan/a dana: 14.04.2008
Mjesto: Zagreb
Postovi: 5.158
Downloads: 334
Uploads: 21
Rekao HVALA: 48
Zahvalili mu 1.747 puta u 1.303 Postova
Instrumenti: Genos2
casper ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Teško mi je ovako reči što bi došlo u obzir. Ne znam koje imaš kutije i na što si do sada svirao.
Mislim da je za ovaj tip posla ( duo trio) uvijek bolja aktivna kombinacija, mislim na aktivne kutije. A tu onda postoji toliko kombinacija da ti pamet stane. Ipak, preporučio bih ti samo onu koju možeš probati i negdje dobro testirati. Sve ostalo su priče "iz druge ruke" koje ti baš ne mogu pomoći osim nekim savjetom i grubom smjernicom.
casper je offline   Reply With Quote
Star 01.03.2017, 02:51   #5
yamahapassion
Moderator
 
yamahapassion's Avatar
 
Registrovan/a dana: 13.07.2008
Postovi: 1.307
Downloads: 4835
Uploads: 19
Rekao HVALA: 25
Zahvalili mu 133 puta u 121 Postova
Instrumenti: Korg PA 4X 61
Interesi: muzika
yamahapassion befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Imam neke aktivne kutije " no name" marka 2×300w, dovoljno za svirke koje ja sviram 50-70 ljudi. Sada sam bas citao tvoju temu u vezi onog behringerovog miksera kojim upravljas tabletom, i bas sam se zainteresovao... mislim da bi to mogla biti stvar za mene... koliko sam shvatio na njemo mogu da se mesaju efekti...
yamahapassion je offline   Reply With Quote
Star 01.03.2017, 02:58   #6
casper
Super-Moderator
 
casper's Avatar
 
Registrovan/a dana: 14.04.2008
Mjesto: Zagreb
Postovi: 5.158
Downloads: 334
Uploads: 21
Rekao HVALA: 48
Zahvalili mu 1.747 puta u 1.303 Postova
Instrumenti: Genos2
casper ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

To je "čudo" od mixera za malo para. Ako govorimo o efektima, možeš postaviti 4 različita. Pored toga po svakom kanalu imaš još Compresor i Gate. Predpostavljam da si detalje pročitao na onoj temi pa tamo možeš i postaviti pitanje ako te nešto zanima.
casper je offline   Reply With Quote
Star 01.03.2017, 03:17   #7
yamahapassion
Moderator
 
yamahapassion's Avatar
 
Registrovan/a dana: 13.07.2008
Postovi: 1.307
Downloads: 4835
Uploads: 19
Rekao HVALA: 25
Zahvalili mu 133 puta u 121 Postova
Instrumenti: Korg PA 4X 61
Interesi: muzika
yamahapassion befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Bogami, za te pare, plus jedan kvalitetniji tablet... mislim da bi to bio pun pogodak. Sutra cu prelistati celu temu pa cu pisati tamo. Hvala Casper.
yamahapassion je offline   Reply With Quote
Star 01.03.2017, 03:23   #8
casper
Super-Moderator
 
casper's Avatar
 
Registrovan/a dana: 14.04.2008
Mjesto: Zagreb
Postovi: 5.158
Downloads: 334
Uploads: 21
Rekao HVALA: 48
Zahvalili mu 1.747 puta u 1.303 Postova
Instrumenti: Genos2
casper ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Što se tiče tableta, prolazi bilo kakav pa čak i onaj najeftiniji. Bitna ti je dijagonala, minimum 10" po mogućnosti s omjerom 4:3.
Iako, ja kao alternativu imam i mobitel s kojim bez problema odradim svirku.
Prouči tematiku i ako te nešto interesira ... tu smo.
casper je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti

Alati tema
Display Modes

Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Isključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 03:00


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije