Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Klavijature > Aranžeri > Ostali proizvođači i razno

Ostali proizvođači i razno Za sve one koji ne sviraju Yamaha-e, Korg-ove, Roland-e ili za one koji imaju meshovita pitanja.

Tema zaključana
 
Alati tema Display Modes
Star 07.02.2010, 00:17   #1
Boss
Banovan!
 
Boss's Avatar
 
Registrovan/a dana: 07.02.2010
Mjesto: Negde
Godina: 29
Postovi: 9
Downloads: 19
Uploads: 0
Rekao HVALA: 2
Zahvalili mu 0 puta u 0 Postova
Instrumenti: Yamaha PSR
Interesi: Sport,muzika,surfovanje(po netu)..
Boss befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard Apsolutni početnik

Eh,kako da pocnem.Eto ja pre neki dan odlucio da kupim klavijaturu,i naravno nista ne znam. Vec koji dan prevrcem net da naucim bar osnovu ali mrka kapa.Postavio sam jedno ovakvo pitanje tj pitanja na jednom forumu ali nema odgovora.Malo me sramota sto nista ne znam,ali boze moj,niko se nije naucen rodio.Prvo,moze li neko da mi da definiciju aranzera?Otprilike znam sta je aranzer,ali hocu da znam tacno.Sta su sempleri?Sta su trileri?Sta su akordi i skale?Kako se uce?I da,koju klavijaturu da kupim za ucenje a kasnije i za neku malu svirku?Imam na raspologanju max 350 evropljana.Nadam se da ce se neko sazaliti na mene i potrositi 5 minuta vremena i pomoci mi barem kod osnovi,a kasnije mozda i odem kod nekog klavijaturiste na cas.Hvala unapred
P.S.Moj nick nema nikakve veze sa markom Boss,koja se pomalo i spominje u svetu klavijatura.
Boss je offline  
Star 07.02.2010, 00:46   #2
Svaba
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 29.11.2009
Postovi: 46
Downloads: 226
Uploads: 2
Rekao HVALA: 4
Zahvalili mu 5 puta u 4 Postova
Instrumenti: Korg PA50
Interesi: Muzika
Svaba befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

cao Boss. . .Najprostije receno:,,Aranzer je klavijatura sa ritmom koja sama svira bas ,treba samo uhvatiti akord,,. . . Za pocetak bi trebao da odes kod nekog klavijaturiste da ti pokaze od cega da pocnes. . .Za 350 evra mozes naci odlican aranzer za pocetnike sa kojim mozes i raditi tezge. . .
Svaba je offline  
Star 07.02.2010, 01:26   #3
buha
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 23.09.2009
Postovi: 65
Downloads: 0
Uploads: 0
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 0 puta u 0 Postova
buha befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

pozdrav.za take novce možeš da kupiš klavijaturu koja je vrh...negdje ti se čak i korg pa50 neđe za take male novce...a najbitnije ti je da imaš volju za svirat,i onda otići do iskusnog klavijaturisti ili svirača samo da ti u par sati objasni akorde i kako se sviraju...a trileri skale,harmonija sve to kroz neko vrijeme dode na svoje
pozdrav iz slavonije
buha je offline  
Star 07.02.2010, 01:33   #4
EmirTotic
Moderator
 
EmirTotic's Avatar
 
Registrovan/a dana: 21.08.2008
Postovi: 933
Downloads: 1217
Uploads: 29
Rekao HVALA: 17
Zahvalili mu 102 puta u 96 Postova
Instrumenti: Yamaha Tyros 4, Korg TR61, itd...
EmirTotic ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
EmirTotic pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Zapucas fino kod nekog profe ili dobrog klavijaturiste da ti pokaze osnovne stvari jer necu da te obeshrabrujem ali sam stvarno ne mozes puno toga nauciti. Za 350e mozes uzeti lep aranzercic, ne pa50 ali sigurno pristojnu klavijaturu za pocetnika. Moj savet je da ti neko lepo objasni osnove i samo rad brale, mora da se radi.
__________________
Live a life you will remember.
EmirTotic je offline  
Star 07.02.2010, 01:37   #5
Ace
White Noise
 
Ace's Avatar
 
Registrovan/a dana: 20.08.2009
Mjesto: Skopje, Makedonija
Godina: 33
Postovi: 1.693
Downloads: 1229
Uploads: 32
Rekao HVALA: 15
Zahvalili mu 367 puta u 330 Postova
Instrumenti: Korg
Interesi: Muzika, Informatika, Matematika, Fizika, Elektronika...
Ace ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Malo me mrzi objasnjavati ovako banalne stvare ali znam kako je i ja sam nekada davno bio apsolutni pocenik t.j. svi smo... Pocetnicima je pomos povise potrebna nego na profesionalce
Znaci aranzer je klavijatura koja sama svira pratnju (bubnjeve, bass, gitaru) ti samo pritisnes akord sa levom rukom, a sviras muziku sa desnom. Sempler je mogucnost kreiranje boje od realne zvuce ali kao sto ti je mali budzet sad o sempleri nemoj razmisljati.
Trilere su ukrasi tako sto mnogo brzo odsviras dva tona, i napravis ukras (i za trilere je malo rano, pocni uciti skale i akorde). Skale su nize od tonova (Do re mi fa sol la si do). Ovo je C-dur skala, vrz istom princip se sozdaju i ostale skale. Akord je sozvucje od vise tonova (Do mi sol = C dur).
Za uenje imas intarnet skola sviranja na "pocetnu" a ne bi bilo lose i da uzmes casove.
Sa budzet od 350 evra ja ti savetujem da uzmes polovan Korg i3 ili Roland g600. Obe su dobre, mozes stavljati narodnjacke ritmove cak i isterati prve svirke sa njima kad uvezbas naki repertoar.
pozz
__________________

Evil is just a point of view

Ace je offline  
Sledeći član vam se zahvalio Ace za ovaj koristan post:
Boss (07.02.2010)
Star 07.02.2010, 01:44   #6
EmirTotic
Moderator
 
EmirTotic's Avatar
 
Registrovan/a dana: 21.08.2008
Postovi: 933
Downloads: 1217
Uploads: 29
Rekao HVALA: 17
Zahvalili mu 102 puta u 96 Postova
Instrumenti: Yamaha Tyros 4, Korg TR61, itd...
EmirTotic ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
EmirTotic pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Usput, mislim da mu je za aranzer jos rano da odmah krene. Kad savlada akorde i skale aranzer ce mu biti lak. Tako sam ja poceo, svirao sam akorde kao basove na harmonici (pratio ritam njima) a desnom rukom melodija naravno.
__________________
Live a life you will remember.
EmirTotic je offline  
Star 07.02.2010, 02:36   #7
m.a.g.l.a
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 16.05.2008
Postovi: 1
Downloads: 39
Uploads: 0
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 0 puta u 0 Postova
m.a.g.l.a befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

da ti kao totalni pocetnik (vec godinu dana ) kazem ko totalnom pocetniku za te pare mozes da kupis aranzer klavijaturu i da nenaucis nista ili da uzmes neku klavijaturu sto nije aranzer ali da ima pitch bend i da ima dinamiku znaci ono normalno da nije igracka. i da na razliku para potrosis na casove klavira jer sam nista neces skontat 100% ni ja nisam skonto a kad imas aranzer i krenes ucit nesto preko midija pa neznas usaglasit levu i desnu ruku, neznas tonalitete i skale. onda odustanes lepo od pjesme pa krenes drugu i naucis od svake pomalo od neke uvod od neke refren od neke nesto i tu su problemi.na aranzeru u ritmu imas gotovu harmoniju i ti picis samo melodiju glas pjevas međutim kad nemas aranzer to zvuci uzasno.

e bas zato sto je uzasno ,moj ti je savjet da to ucis da bude poprilicno savrseno xD kad dostignes tu vrhunac onda kupi aranzer i nemoj kad krenes jednu pjesmu da ucis bilo to po sluhu ili po midi fajlu neprekidaj dok je nenaucis celu

moj ti je savet da za pocetak trazis pjesme koje imaju celu muzicku podrsku u pozadini ispod glasa a ne samo ritam neke stare sabanove ili klavirske neke domaćeg roka

a osnovu akorde to ti neko mora objasnit ja neznam jos nista specijalno jbg nemogu ti puno pomoc mene je drug ucio ali dok mi neko nije objasnio sam nisam nista skonto . savet kod klavijatura izbegavaj casio marku

pozzz i srećno
m.a.g.l.a je offline  
Star 07.02.2010, 03:28   #8
misa1265
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 29.07.2009
Mjesto: C:Program files
Postovi: 260
Downloads: 671
Uploads: 0
Rekao HVALA: 30
Zahvalili mu 11 puta u 10 Postova
Instrumenti: Korg Pa500
Interesi: Muzika...
misa1265 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Prvo bih zeleo da ti pozelim dobrodoslicu na ovaj sajt,sigurno ces naci ono sto te zanima..a sto se ovog pitanja tice i meni je tako bilo pre 2 godine,nisam nista znao ali nauci ces brzo samo nemoj odustajati..volja je najbitnija..ja sam u pocetku isao na casove(nesto malo) i savladao skale i akorde(mada sa harmonijom mi se cini da necu skoro izaci na kraj),a kuci sam sam ucio solo(desnu ruku),tu mi je dosta pomogao VanBasco program,probaj ga i ti pomoci ce ti sigurno..a sto se klavijature tice,ako ces aranzer za te pare ja bih uzeo roland g-600,ili cak ako nadjes g-800...pozz...
misa1265 je offline  
Star 07.02.2010, 04:13   #9
EmirTotic
Moderator
 
EmirTotic's Avatar
 
Registrovan/a dana: 21.08.2008
Postovi: 933
Downloads: 1217
Uploads: 29
Rekao HVALA: 17
Zahvalili mu 102 puta u 96 Postova
Instrumenti: Yamaha Tyros 4, Korg TR61, itd...
EmirTotic ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
EmirTotic pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Potpisujem post kolege m.a.g.l.a ali zasto pricamo o sviranju pesama...? Ima on da pregura tone i tone improvizovanih vezbica, da nauci note samim tim i pravilno razvija sluh. Kako bude usavrsavao tehniku od nule sve ce biti kompletniji i kompletniji. Mani se Van Basco i ostalih playera koji ti naizgled pomazu ali kad se naviknes neces moci nikako drugacije da skidas pesme nego tako mehanicki uz matricu. On nek ti sluzi za neke zahtevnije deonice kad bas ne mozes odnah skinuti nesto.
Gore je acekorg lepo objasnio: lestvice (skale), akorde, pomalo trilere i polako ces uci u fazon.
__________________
Live a life you will remember.
EmirTotic je offline  
Star 07.02.2010, 04:30   #10
Malimuzicar
Vredan član društva
 
Malimuzicar's Avatar
 
Registrovan/a dana: 01.12.2005
Mjesto: Njemacka/Stuttgart
Godina: 27
Postovi: 160
Downloads: 426
Uploads: 0
Rekao HVALA: 30
Zahvalili mu 5 puta u 5 Postova
Instrumenti: Korg PA3X / Triton Extreme sa Mossboardom/Weltmeister Casotto 374
Interesi: Muzika i Fudbal
Malimuzicar befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Malimuzicar pošalji poruku preko MSN messengera
Standard Pocetak

Pozdrav Boss i ostali ,
ja imam sina sada mu je 13 god. on je poceo otprilike sa 7 godina da svira.
Moj bi ti prijdlog bio ako si u mogucnosti da vidis nekog ucitelja koji ce te opismeniti malo na muzickom polju. U men sin je jedno vreme isao na casove Klavira da bi poslije toga isao u 4 god. Muzicke skole gdje je samo ucio svirati na osnovu nota. Jedno ti mogu reci nemoj me pogresno razumjeti taj put je veoma dugacak ali ako imas volju onda nije problem.Sto kazu 5% talenat rest je TRUD.Sto s etice Aranger pogledaj neku Yamahu mozda PSR 1100 nades za taj novac neznam koja im je cjena, pitaj misljenja ostalih za tu klavijaturu.

Puno srece
Malimuzicar je offline  
Tema zaključana

Favoriti


Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 10:16


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije