Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Internet škola sviranja > Saveti za bolju svirku i bolji bakšiš

Saveti za bolju svirku i bolji bakšiš Svi želimo da zvučimo bolje, ni neka crkavica nije na odmet.

Pokaži Rezultat Ankete: Koliko cesto vjezbas insturment,do dobrog rezultata
sedmicno 5 3,79%
rijetko 9 6,82%
cesto 42 31,82%
stalno 81 61,36%
Glasanje sa više izbora Glasač: 132. U ovoj Anketi ne možete više glasati

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 24.02.2011, 23:15   #11
ristiv
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 16.11.2010
Mjesto: Beograd
Postovi: 37
Downloads: 185
Uploads: 1
Rekao HVALA: 29
Zahvalili mu 4 puta u 4 Postova
Instrumenti: Korg Pa 80 Korg Tr
Interesi: muzika
ristiv befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
ristiv pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Uzor mi je Rade kosmajac-kompletan muzicar... A i tu je Nesa Mrak iz Uzica mnogo opasan klavijaturista jeste da malo vise fura ciganiju ali je jedinstven!!!
ristiv je offline   Reply With Quote
Star 25.02.2011, 03:38   #12
mirandess
Odomaćeni član
 
mirandess's Avatar
 
Registrovan/a dana: 22.09.2010
Mjesto: Mostar
Postovi: 682
Downloads: 677
Uploads: 7
Rekao HVALA: 117
Zahvalili mu 103 puta u 95 Postova
Instrumenti: Korg PA4x, Amati Clarinet b. Casio Ctk 531, Nord Electro 6D, Musicman Luke3 :)
Interesi: Sviranje
mirandess befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
mirandess pošalji poruku preko Yahoo! messengera mirandess pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Moj uzor odnosno "fore" koje sam "kopirao" u 2 pjesme je kosmajac(ludujem i ne znam ja da muski poginem), a jedan od uzora mi je zarko popovic, stvarno covjek svira, glava boli i pjeva, ali definitivno Glavni uzor mi je maksim mrvica. Stvarno za mene vrh, znam da ima i boljih ali sta je tu je

P.s. samo da dodam nesto ne vezano, da ne odem u offtopic, mislim da svatko mora imati neki svoj stil sviranja i pjevanja, a ne kopirati kopiju.... kao sto sam ja uradio vec u navedene 2 pjesme, ali to dobro zvuci opet, ali u principu ne valja... Znate sto zelim reci veliki pozdrav.
__________________
Tko svira notalno, propao je totalno
mirandess je offline   Reply With Quote
Star 25.02.2011, 04:24   #13
zdozic
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 16.08.2008
Postovi: 60
Downloads: 657
Uploads: 0
Rekao HVALA: 11
Zahvalili mu 4 puta u 4 Postova
Instrumenti: KORG PA600
zdozic befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Uzor mi je svaki klavijaturista koji cisto svira.Ne volim kada se improvizuje do besvjesti(Cortan)pa makar se i tacno sviralo
zdozic je offline   Reply With Quote
Star 25.02.2011, 10:14   #14
doktor87
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 29.06.2008
Mjesto: Сурчин
Postovi: 139
Downloads: 88
Uploads: 0
Rekao HVALA: 3
Zahvalili mu 14 puta u 14 Postova
Instrumenti: KORG X5D
Interesi: Maloletnice... :))))
doktor87 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
doktor87 pošalji poruku preko MSN messengera doktor87 pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Hm...komplikovana tema i pitanje...

Kao klavijaturisti, pevacu, pratecem vokalu i muzicaru u kompletu uzor mi je Boki Amadeus, zato sto volim taj stil, maksimalno se trudim da ne kopiram, da ubacim svoje ideje u interpretaciju, ali sam ponekad ogranicen instrumentom kojim raspolazem (tako da nije sve samo u talentu i vezbi kad klavijatura nema brzinu menjanja boja...ali snadjem se)

Uzora svako od nas moze imati puno...malo li je dobrih muzicara...e sad, sticajem okolnosti svi znamo koliko smo dobrih muzicara sreli a da su pritom i ljudi...da sa njima posle svirke ili nekim drugim danom mozete otici na pice i proveseliti se...a ne retko se desi i poneki nesporazum u saradnji...ko zna, ja Bokija nisam upoznao...mozda je i dobar covek, a i uobrazena bitanga...onda bih se razocarao i sigurno mi ne bi bio uzor...tako da kad malo pogledate, ima tu i naseg spostvenog velicanja i precenjivanja tih nasih uzora...niko od njih nije tako sjajan i potpun ni u kom smislu...mi samo zelimo da budu, sto i nije tako lose...

Do pre par nedelja, jedan od uzora mi je bio jedan drugar koji inace tezgari po splavovima i saradjuje sa raznim pevacima...upoznao sam ga pre3 godine i tad kad sam ga cuo, bio sam odusevljen kako svira i kako mu aranzer (PA80) zvuci. Nisam ga cuo jedno 2 godine, ali sam u glavi imao uvecanu sliku njegove svirke...radio sam i radio, svirao, patio se sa ovim mojim sapatnicima iz benda, poceo da tezgarim i pre par nedelja je svirao u jednom lokalu blizu mene, otisao sam i razocarao se! Ili mu je sviranje nazadovalo (sto je nemoguce jer stalno radi), ili sam ja napredovao (sto je sigurno) ili sam ja vremenom idealizovao njega (sto je takodje verovatno)...izasao razocaran, ali i zadovoljan sto sam premasio svog tadasnjeg idola...

NEMOJTE SE OGRANICAVATI I ZADOVOLJAVATI TUDJIM MAKSIMUMIMA

POSTAVITE SEBI NAJVISE CILJEVE
doktor87 je offline   Reply With Quote
Star 25.02.2011, 10:53   #15
skoricnik
Moderator
 
skoricnik's Avatar
 
Registrovan/a dana: 19.05.2006
Mjesto: Backa Palanka
Postovi: 1.461
Downloads: 4052
Uploads: 22
Rekao HVALA: 6
Zahvalili mu 177 puta u 167 Postova
Instrumenti: Ketron AUDYA5, Roland Fantom-S
skoricnik ist ein Lichtblickskoricnik ist ein Lichtblickskoricnik ist ein Lichtblickskoricnik ist ein Lichtblickskoricnik ist ein Lichtblickskoricnik ist ein Lichtblick
skoricnik pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

@Mirandess

Ne ide mi u glavu kako ljudi ne cuju da taj lik mekece.
Mislim na tog Zarka. Dikcija mu je uzasna, klepece vilicom k'o Vera Matovic.
Aj' svirka jos i moze da prodje, al stvarno ne razumem kako peva boli glava
__________________
www.yu-midi.org - Pravi sajt za prave muzicare!
skoricnik je offline   Reply With Quote
Ćlan 2 Vam se zahvalio, skoricnik, za koristan post:
ristiv (01.03.2011), Sokan junior (28.07.2011)
Star 25.02.2011, 11:08   #16
aleksandar031
Odomaćeni član
 
aleksandar031's Avatar
 
Registrovan/a dana: 19.03.2008
Mjesto: Bajina Basta
Postovi: 600
Downloads: 3634
Uploads: 62
Rekao HVALA: 19
Zahvalili mu 62 puta u 57 Postova
Instrumenti: Ketron Audya 5 SSD - JuziSound
aleksandar031 ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
aleksandar031 pošalji poruku preko MSN messengera
Standard

@skoricnik
100 ljudi 100 cudi,100 zena.....
Salim se,svako fura svoj fazon,ako se narodu to svidja onda je covek na pravom putu,izgradio je nesto svoje i to je ok
aleksandar031 je offline   Reply With Quote
Star 25.02.2011, 12:07   #17
Oasys
Drugar foruma
 
Registrovan/a dana: 17.06.2009
Postovi: 70
Downloads: 154
Uploads: 0
Rekao HVALA: 8
Zahvalili mu 5 puta u 4 Postova
Oasys befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Ja nemam svog idola. Svi koji su dobri i koji imaju inspiraciju za "dobro sviranje" dobro dodju na moju "trpezu". Ne mogu reci da mi se neko svidja u potpunosti. Svako ima svoj stil svoje dobre i lose strane tako da je rec "idol" veoma diskutabilna. Kad vec postanes profesionalac onda rec "idol" gubi smisao jer svaki dobar muzikant ima svoje dobre i lose strane. Sam, sebi sam najveci idol.
Oasys je offline   Reply With Quote
Star 25.02.2011, 12:09   #18
yamahapassion
Moderator
 
yamahapassion's Avatar
 
Registrovan/a dana: 13.07.2008
Postovi: 1.307
Downloads: 4835
Uploads: 19
Rekao HVALA: 25
Zahvalili mu 133 puta u 121 Postova
Instrumenti: Korg PA 4X 61
Interesi: muzika
yamahapassion befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Uzor su mi svi clanovi "karizma" band-a i na njih se ugledam, a i ovaj harmonikas je opasan....


Ivek: Otvor prozor curice malena
You need to upgrade your Flash Player


Sorry za salu, nemojte mi zameriti
yamahapassion je offline   Reply With Quote
Star 25.02.2011, 15:59   #19
mirandess
Odomaćeni član
 
mirandess's Avatar
 
Registrovan/a dana: 22.09.2010
Mjesto: Mostar
Postovi: 682
Downloads: 677
Uploads: 7
Rekao HVALA: 117
Zahvalili mu 103 puta u 95 Postova
Instrumenti: Korg PA4x, Amati Clarinet b. Casio Ctk 531, Nord Electro 6D, Musicman Luke3 :)
Interesi: Sviranje
mirandess befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
mirandess pošalji poruku preko Yahoo! messengera mirandess pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

@skoricnik
Kolega slazem se, ima pjesama koje su odsvirane i odpjevane, glaaava boli, poput anonimne, ja baraba a ti vila. A sto se tice parnog valjka,olivera,gibonnija, to je upropastio, tu je vibrata dodao i to zesce, a da ne govorim o falsu tj. ispadanju iz intonacije (i sam sam takav ispadnem, sta ces svakom se dogodi)...... slazem se skoricu u potpunosti sa tobom! Ali opet, kao sto rekoh, treba furati svoj fazon, a ne kopiju kopije.... Najbolje biti originalan (sam svoj majstor) kao sto bi rekli..... al eto sta je tu je
__________________
Tko svira notalno, propao je totalno
mirandess je offline   Reply With Quote
Star 25.02.2011, 16:21   #20
asmir90
Ovaj baš voli da kuca
 
asmir90's Avatar
 
Registrovan/a dana: 11.05.2010
Mjesto: Srebrenik
Postovi: 304
Downloads: 679
Uploads: 12
Rekao HVALA: 9
Zahvalili mu 35 puta u 32 Postova
Instrumenti: Korg PA900
asmir90 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

moj uzor je Mustafa Hodzic poznatiji kao muske on nije tolko poznat mozda kao kosmajac i ostali al meni je najjaci...ali ne mogu da kazem da se furam na njega kad ne mogu da sviram ni blizu kako on heh pogledate samo ljubin koncert na grbavici i ja mislim da ce vam sve biti jasno.on svira u orkestru Ritam noci mozda vam to poznatije zvuci...
asmir90 je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti

Alati tema
Display Modes

Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 22:47


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije