Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Klavijature > Saveti za kupovinu

Saveti za kupovinu Za sve one kojima treba druga klavijatura ;)

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 30.10.2009, 17:03   #21
makso68
Odomaćeni član
 
makso68's Avatar
 
Registrovan/a dana: 23.01.2009
Mjesto: Prijedor
Godina: 55
Postovi: 668
Downloads: 878
Uploads: 28
Rekao HVALA: 37
Zahvalili mu 106 puta u 97 Postova
Instrumenti: klavijature i gitara
Interesi: Ribolov
makso68 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Hvala jimiboy,čekao sam tvoj komentar.Najvjerovatnije je pala odluka-PSR 3000+Triton Lee.Još jednom,hvala svima!Pozdrav!
makso68 je offline   Reply With Quote
Star 30.10.2009, 17:12   #22
Vihor
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 21.07.2008
Postovi: 208
Downloads: 861
Uploads: 1
Rekao HVALA: 5
Zahvalili mu 40 puta u 17 Postova
Vihor befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Druze moj postovani, pa svaki "solidno" uhodan muzicar ce ti dati slicnu dijagnozu jer na jednoj kljavi tesko da mozes sve stici a i pitanje ukupne kvalitete koju mozes na bini dati gostima. Ako sviras folk, JV orijental isl onda samo koristi svoj setup sa midi postavkama da ti vuku midi/usb kanale tj boje sa jednog od mnogih kombiniranih single bankova tritona. Ako zelis svirati pop rock i zabavnu glazbu, izaberi prethodno podesen setup sa PSR3000. Znas i sam da PSR3000 na razglasu zvuci ugodnije i mocnije nego PA800. Doduse PA800 je odlican za narodnjake ali i tu ima neka ogranicenja, naravno ko i svaka klavijatura. Sem toga, pregrijavanje memorija i maticne ploce na PA800 je gotovo 90% pa rijetko tko ima priliku da kaze da mu je to sve radilo kako valja. Mozda da je rijec o superiornom PA2XPRO ali to je jedna stepenica kvalitete vise. Poz Prijedoru!!!
Vihor je offline   Reply With Quote
Star 30.10.2009, 21:35   #23
nurfet
Vredan član društva
 
nurfet's Avatar
 
Registrovan/a dana: 28.07.2004
Mjesto: Austria-Graz
Postovi: 101
Downloads: 1378
Uploads: 9
Rekao HVALA: 5
Zahvalili mu 3 puta u 3 Postova
nurfet befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard pozz

ljudi samo da se i ja nadovezem.imam pa 800 skoro 2 god,da kucnem o drvo jos ni najmanje sitnice s njim nisam imao,sve radi super,Kupljen je u Artistu u banja luci,tebi je Makso bar blizo tu skociti do Igora,druga stvar svaka nova klavijatura ima i garanciju,tako da ces vidjeti vec u prvim mjesecima dali ti odgovara ili ne,IZBOR JE TVOJ
nurfet je offline   Reply With Quote
Star 30.10.2009, 22:22   #24
bokivelik
Donator
 
bokivelik's Avatar
 
Registrovan/a dana: 15.04.2009
Mjesto: H 68° L 51
Godina: 41
Postovi: 193
Downloads: 684
Uploads: 11
Rekao HVALA: 3
Zahvalili mu 32 puta u 27 Postova
Instrumenti: KORG PA4
bokivelik befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
bokivelik pošalji poruku preko MSN messengera bokivelik pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard ....

Bez uvreda ali samo cu dati podatak od jednog servisera koji prodaje i sevisira klavijature. Od svih prodatih Pa 800 samo 20-30% imalo je problema, a nekih 10% problem sa RAM-om. Tako da ti je kolega Svrakan rekao koliko se prodaje Pa800 pa ga cak prodaju i Rolandovi pretstavnici.
Sound iz klavijeture je pitanje ukusa a ti sam znas kakav ti je ukus pa to i uzmi.
__________________

"Nemorate biti bolji od drugih budite samo najbolji sto mozete"



bokivelik je offline   Reply With Quote
Star 30.10.2009, 22:35   #25
MT775
Drugar foruma
 
Registrovan/a dana: 07.09.2004
Godina: 48
Postovi: 68
Downloads: 225
Uploads: 0
Rekao HVALA: 19
Zahvalili mu 11 puta u 8 Postova
Instrumenti: korg pa 800 i korg pa600
MT775 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Lächeln iskren drugarski savet

evo makso ja sam kupio nedavno GW 8 ti si me posavetovao pa da ti vrnem savet inace imam ja i pa800 sviram vec 10godina korgove aranzere imao sam rolanda VA3 kratko a GW8 mi je druga rolandova klavijatura nekada pre 12 godina sam imao prvi rolandov sempler W30 tada je kostao oko 5000marak cudno da je roland stao sa semplerima kao klavijaturom tada je to bio prvi sempler sa seqvencerom ipak sam nastavio po korgu m1 . x3. i2.pa80 pa1x i sada pa800 i ne pratim vise treba stati na loptu svi smo zaboravili kako je lepo bilo svirati u pravom bendu sa bubnjarem gitaristom i bassom ovi aranzeri samo zatupljuju mozgove vise nista pa ka cujem namenski isecen midi poludim a tek fajlase da nepricam dalje nedam se da necu nikoga uvrediti cari muzike su u pravoj svrci vezbanju i kretivnosti samog muzicara a sve drugi nacini svirke su samo prevara i nista drugo odoh ja sa teme ..ali da ti kazem najzadovoljniji sam bio sa pa80 pazi imao sam i pa1x dobar ali tezak ako tezgaris svaki dan kao drugo ako ces samo za aranzre onda ti je pa80 dovoljan sa 16 mb smplova za ritam i pratnju uz njega jos triton le kao solo i zavrsio si posao sve drugo je skuplja i losija konbinacija pa800 jeste da se kvari ali stvar je ko ga kako koristi moze lepo da se sredi ali meni je pa 80 najtoplije radio zvicao mi je na svako ozvucenje isto ali sa pa800 je vec druga prica vise parametara i vise komplikacija...u sustini dosta nepotrebnih stvari...pozdrav kolegi
MT775 je offline   Reply With Quote
Star 31.10.2009, 00:02   #26
makso68
Odomaćeni član
 
makso68's Avatar
 
Registrovan/a dana: 23.01.2009
Mjesto: Prijedor
Godina: 55
Postovi: 668
Downloads: 878
Uploads: 28
Rekao HVALA: 37
Zahvalili mu 106 puta u 97 Postova
Instrumenti: klavijature i gitara
Interesi: Ribolov
makso68 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Nurfete,danas sam kontaktirao Igora,inače mog velikog druga,tako da sam, na samom izvoru svih problema sa Korgom PA 800.Koliko sam skontao,od svih glasača za Korg PA 800 niko nije imao iskustva ni sa jednom Yamahom,a kamo li sa PSR 3000(većina nije ni vidjela PSR 3000,u živo,a kamo li čula).Poštujem vaše savjete i mišljenja,ali,bez uvrede,volio bih da mi se jave kolege,koje su imale iskustva sa oba brenda(da tako kažem).Hvala i Pozdrav!

Promijenjeno od makso68 (31.10.2009 u 00:04 sati)
makso68 je offline   Reply With Quote
Star 31.10.2009, 00:13   #27
alen248
Vredan član društva
 
alen248's Avatar
 
Registrovan/a dana: 24.02.2005
Mjesto: Paraguay
Postovi: 177
Downloads: 17142
Uploads: 6
Rekao HVALA: 4
Zahvalili mu 13 puta u 13 Postova
Instrumenti: CharlesBafAV
Interesi: CharlesBafAV
alen248 ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
alen248 pošalji poruku preko ICQ messengera alen248 pošalji poruku preko AIM messengera alen248 pošalji poruku preko Yahoo! messengera alen248 pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Makso ostavi yamahu i uzmi solo klavijaturu uvjek je bolje imati dobar aranzer i dobru solo klavijaturu nego jedan dobar aranzer prvenstveno je lakse raditi sa dvije klavijature. A yamaha je ekstra po pitanju pratnje jedino eto boje nisu bas profi ali uz solo ce sve zvucati perfektno! Pozzz
alen248 je offline   Reply With Quote
Star 31.10.2009, 00:18   #28
svrakan
Kao kod kuće
 
svrakan's Avatar
 
Registrovan/a dana: 22.11.2007
Mjesto: Subotica
Godina: 45
Postovi: 883
Downloads: 1408
Uploads: 27
Rekao HVALA: 7
Zahvalili mu 133 puta u 116 Postova
Instrumenti: Korg pa3x pro,Kurzweil Pc3k61
Interesi: Muzika
svrakan ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
svrakan pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Makso ja ti lepo kazem da sam u radnji drndao psr1500/3000,sad drndam s900 i T3,i poredm sve na razglasu,ja se slazem da yamaha ima lep sound ali bez semplova ne moze da zvuci bolje,e sad kazu ti da ga povezes sa Le preko midija,a i Le ima problem sa crkavanjem kartica i opet nije to to,ali ti sam odlucujes,ja ti ovo pricam bez pristrasnosti,jer bi ja prvi presao na T2 ili T3 ili Rolanda da izbaci sempler,ali je cena prevelika,i nemam ni ja tu racunicu,a za ove pare opet imas sve u jednoj spravi.
svrakan je offline   Reply With Quote
Star 31.10.2009, 14:06   #29
Vihor
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 21.07.2008
Postovi: 208
Downloads: 861
Uploads: 1
Rekao HVALA: 5
Zahvalili mu 40 puta u 17 Postova
Vihor befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

svrakane druze, dobro ti kazes u jednu ruku i ja se sam slazem sa tobom, sve ovisi od para, al ovisi opet od situacije do situacije kako sto apravo covijeku moze da koristi. Evo Makso npr svira koliko znam i zabavni repertoar, dakle sam PA800 (istinski) ne moze da parira PSR3000 u tom fazonu, a ako opet zatreba folk muzika tu je triton koji je kompleksniji sa izborom zvukova. Gledao sam i slusao PA2XPRO i za njega mogu reci da je sam top u vrhu instrumenata, to je druga stvar. Poz
Vihor je offline   Reply With Quote
Star 31.10.2009, 14:42   #30
svrakan
Kao kod kuće
 
svrakan's Avatar
 
Registrovan/a dana: 22.11.2007
Mjesto: Subotica
Godina: 45
Postovi: 883
Downloads: 1408
Uploads: 27
Rekao HVALA: 7
Zahvalili mu 133 puta u 116 Postova
Instrumenti: Korg pa3x pro,Kurzweil Pc3k61
Interesi: Muzika
svrakan ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
svrakan pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Meni samo nije jasno na osnovu cega dolazite do zakljucka da je nesto bolje za zabavnu a nesto za narodnu muziku,npr,slazem se samo ako je u pitanju fabricka postavka,ali bilo koji aranzer koji ima opciju da se ubace semplovi uvek ce biti u prednosti pod uslovom da se dobro namesti u odnosu na aranzere bez te mogucnosti.ja isto dosta sviram pop i rock,i ne vidim zasto to Korg pa800 ne bi mogao dobro da izbaci ako se doro sredi.Najveci problem generalno kod nas muzicara je razlika u ukusu tj. neukusu,malo njih stvarno zna kako treba dobar bubanj da zvuci,a na demo sekcijama lupetaju sve i svasta,a realno po mom misljenju ima mozda 5 ljudi na forumu koji su stvarno dobro odradili sprave,ostalo je samo korektno,tako da u principu bilo sta Makso kupis to ce ti raditi posao ako spravu namestis,ali stojim iza recenice da aranzer bez semplova nikad ne moze bolje da zvuci nego dobro usemplovan i namesten bilo da su zabavnjaci u pitanju ili narodnjaci.Ali opet to je samo moje misljenje i puno njih se nece sloziti sa tim pogotovo ljudi koji sviraju Rolande i Yamahe psr serije,naravno bez 9000,jer to je vec ozbiljan aranzer.
Posto se bojim da bi tema mogla otici u pogresnom smeru sta je bolje ovo ili ono vise se u ovoj temi necu oglasavati,a Makso sam neka odluci,covek je svirao i Korga i Yamahu i Rolanda,pa neka sam izmeri sta mu je najbolja varijanta.
I jos nesto ako hoces na dve sprave da radis onda se moje misljenje totalno menja,i slozio bih se sa Jimijem ali ako hoces na jednoj tu nema dileme kod mne ili Pa800 ili da skupis jos malo kinte i T2.
svrakan je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti


Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 01:30


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije