Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Klavijature > Aranžeri > Roland

Roland Svirate Roland klavijature? Pitajte šta Vas zanima!

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 29.03.2013, 16:39   #101
Morison
Ovaj baš voli da kuca
 
Morison's Avatar
 
Registrovan/a dana: 08.02.2006
Mjesto: Svilajnac
Godina: 49
Postovi: 457
Downloads: 429
Uploads: 11
Rekao HVALA: 24
Zahvalili mu 202 puta u 133 Postova
Instrumenti: Roland Arrangers / Roland Fr-4x
Morison befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Ne dozvoljavamo da bude propustena prilika
Morison je offline   Reply With Quote
Star 29.03.2013, 16:49   #102
nesaband
Doktor Nesa
 
nesaband's Avatar
 
Registrovan/a dana: 08.12.2008
Mjesto: Srbija
Godina: 62
Postovi: 1.953
Downloads: 655
Uploads: 21
Rekao HVALA: 335
Zahvalili mu 335 puta u 311 Postova
nesaband ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

pa da i sad ce BK-5 da ostane bez terci posto nece vise biti zainteresovani da i za njega dorade trece,,znao sam.Dzabe sam i ja pisao
Dodato:
eto ni ne znam vise pravilno da napisem "terce"

Promijenjeno od nesaband (29.03.2013 u 16:50 sati) Razlog: Automatski spojeni uzastopni postovi
nesaband je offline   Reply With Quote
Star 29.03.2013, 16:52   #103
kreso
Šerif
 
kreso's Avatar
 
Registrovan/a dana: 28.04.2005
Mjesto: HR
Godina: 52
Postovi: 1.100
Downloads: 985
Uploads: 21
Rekao HVALA: 10
Zahvalili mu 47 puta u 41 Postova
Instrumenti: Pa600, Tr, Dallapa, Excelsior CD Ancona
Interesi: Samo muzika i uvijek muzika
kreso befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Ma to i nije neki problem, terce se softverski daju rješiti. Znači, treba napraviti samo novi (nadopunjeni) OS i update podataka.
__________________
u penziji !
kreso je offline   Reply With Quote
Star 29.03.2013, 16:56   #104
nesaband
Doktor Nesa
 
nesaband's Avatar
 
Registrovan/a dana: 08.12.2008
Mjesto: Srbija
Godina: 62
Postovi: 1.953
Downloads: 655
Uploads: 21
Rekao HVALA: 335
Zahvalili mu 335 puta u 311 Postova
nesaband ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Pa da @kreso,samo to ali njih ce sad da boli uvo za nov O.S. za BK-5 posto izbacuju nov model a sto je najgore terce su stavili u O.S. za BK-3 sto je nebuloza.

Nije meni do terci ali stvarno prave kriminalne greske.Neverovatni su.
nesaband je offline   Reply With Quote
Star 29.03.2013, 17:16   #105
casper
Super-Moderator
 
casper's Avatar
 
Registrovan/a dana: 14.04.2008
Mjesto: Zagreb
Postovi: 5.159
Downloads: 334
Uploads: 21
Rekao HVALA: 48
Zahvalili mu 1.748 puta u 1.304 Postova
Instrumenti: Genos2
casper ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Pratim temu jer me zanimaju događanja u vezi Rolandovih aranžera. Svakako da je Roland nekada bio no.1 u tom segmentu, postavio je ljestvicu vrlo visoko i onda ......
Potpuno se slažem s Rudiii-jem što se tiče zaključka da Roland lagano napušta ovaj segment i da ulaže u neka druga područja. Dovoljno je pogledati njihovu listu noviteta u audio segmentu. Da ne govorim o razvoju video tehnike. Roland je sami vrh u tim segmentima. Istovremeno nude aranžere srednje klase, a na forumima diljem svijeta se živo raspravlja o tome hoće li novi model imati ekran u boji, da li će ugraditi vocalist i hoće li unaprijediti način biranja soundova. A oni skrivaju to "čudo od tehnike" kao da rade neko novo oružje protiv vanzemaljaca.

Budimo realni, Roland u segmentu aranžera nije zainteresiran pratiti konkurenciju, orijenitran je na srednju klasu aranžera s kojim može popuniti tržište mnogoljudne Azije, prvenstveno Kine. To uostalom i piše na Rolandovim stranicama gdje u poslovnom izvješću navode da je prodaja profesionalne video, audio i računalne opreme, te software-a za glazbu u stagnciji.

Sve što sam napisao nije direktno vezano za kvalitetu BK9, instrumenta "u dolasku", ali jasno govori kakva je politika Rolanda. Meni se ona, kao njihovom potencijalnom krajnjem korisniku uopće ne sviđa.
casper je offline   Reply With Quote
Star 29.03.2013, 17:33   #106
tranzit
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 25.03.2006
Mjesto: tamo daleko
Postovi: 5.282
Downloads: 46
Uploads: 1
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 1.121 puta u 936 Postova
Instrumenti: sve sto daje bilo kakav ton od sebe
Interesi: nezainteresovan sam
tranzit ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Ta hijerarhija kod velikih firmi kao sto su Roland i Yamaha je toliko slozena i razudjena da prijedlozi korisnika ili nikako ili sa velikim zakasnjenjem dodju na pravo mjesto. Glavni i odgovorni za razvoj novih modela instrumenata sjede u Japanu a ovo ovdje u Evropi su samo njihova predstavnistva. Sasvim slucajno zivim i radim nedaleko od Yamhine centrale za Evropu i Rolandove centrale za Njemacku i malte ne, sam u svakodnevnom kontaktu i sa jednima i sa drugima ali... svi ti ljudi koji rade u tim centralama su samo mali misevi kada je razvoj novih instrumenata i njihov finalni izgled u pitanju. Zadnju i jedinu rijec imaju iskljucivo oni koji sjede u Osaki i Hamamatsu. Dok jedan konstruktivni prijedlog dodje sa brdovitog Balkana do odgovornih u Japanu, mora proci stotine prepreka (ako ih prodje), a onda ako se doticnom do koga je konacno stigla poruka, ne dopadne ili uopste ne shvati potrebu za nekom predlozenom funkcijom... od nje nece biti nista. Sjecam se da sam istupio zube objasnjavajuci mamlazima iz Yamahine centrale koliko su potrebne te "terce" i objasnjavao i crtao kako to treba da funkcionise, davao kompletna hardverska rjesenja itd... da bi na kraju s tugom shvatio da oni nista nisu shvatili... kako ce onda oni u Japanu. Sve u svemu, ne treba napadati na ljude iz Rolandovog tima iz Srbije jer oni su u poziciji koja nije zavidna i sve sto su uspjeli da urade, uradili su veeeelikom mukom jer su jedva na jedvite jade uopste shvaceni.
tranzit je offline   Reply With Quote
Star 29.03.2013, 17:35   #107
Rudiiiii
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 13.09.2007
Postovi: 119
Downloads: 2176
Uploads: 0
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 3 puta u 3 Postova
Rudiiiii befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Vremena su se promijenila, definitivno. Roland se namlatio para na pocetku, sjecam se Franjo zove iz Frankfurta i kaze: ima nesto novo ...
Ponesi ! -kazem ja. Skupo je ! - kaze Franjo. Ponesi ! - kazem ja. Moram skinuti sa stalka, treba platit covjeku ! Ponesi ! - kazem ja. Na Staroj Karlovackoj se to moglo zaradit za 7 dana jos mi ostane za setove
Rudiiiii je offline   Reply With Quote
Star 29.03.2013, 17:58   #108
casper
Super-Moderator
 
casper's Avatar
 
Registrovan/a dana: 14.04.2008
Mjesto: Zagreb
Postovi: 5.159
Downloads: 334
Uploads: 21
Rekao HVALA: 48
Zahvalili mu 1.748 puta u 1.304 Postova
Instrumenti: Genos2
casper ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

@Tranzit - nije jen jak bez veze, gle haiku , naravno da timu Srbije i ostalima u svijetu koji ih zastupaju nije lako, svaka čast za njihov trud
@Rudii- dobra je ova s Franjom , a onaj drugi je "gulio"
casper je offline   Reply With Quote
Star 29.03.2013, 18:07   #109
Rudiiiii
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 13.09.2007
Postovi: 119
Downloads: 2176
Uploads: 0
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 3 puta u 3 Postova
Rudiiiii befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Jedan pili drugi reze Sta ces, ekskluziva se morala platit, znam da me uzimao ali zato sam ja u Saloonu izigravao ekskluzivu ako sta ostane kad platim setove . Nekad i u Dijani ali eto i Franjo se promijenio, ne tegli vise instrumente pa ni Rolandu ne treba zamjeriti.
Rudiiiii je offline   Reply With Quote
Star 29.03.2013, 18:10   #110
Zlatek
Ovaj baš voli da kuca
 
Zlatek's Avatar
 
Registrovan/a dana: 17.07.2008
Mjesto: Ljubljana,Varaždin, tu i tamo,posvud pomalo
Postovi: 404
Downloads: 76
Uploads: 0
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 52 puta u 46 Postova
Instrumenti: Wersi Ikarus X1, Roland Fantom G6 , CME UF50
Zlatek befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Pa nismo valjda došli dotle da tu sada nekakve terce stvaraju probleme?Istina govoreči nikada mi ta funkcija i nije bila bitna -niti sam je uopče ikada i upotrebljavao-ali je stvar u tome da nisam ni očekivao da će netko napraviti klavijaturu(ili sličan instrument) baš za mene.prvo što pogledam kod klavijature (jer nju i upotrebljavam) je sound, a onda sve ostalo.Istina več dugi niz godina radim sa rolandom, ali ne zato što ga posebno volim nego zato jer za njega imam dosta materijala sa prijašnjih serija.To opet ne znači da stvari samo kopiram sa prijašnje serije ( jer je tada i glupo kupovati novo) nego sve svoje postavke uvijek radim od nule!
Pozdav svima!
__________________
Bilježim se sa štovanjem!
Zlatek je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti


Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 20:20


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije