Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Razglasi i ozvučenja > Mixeri

Mixeri Sve o miksetama

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 02.05.2017, 11:51   #11
aaccaa
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 01.05.2017
Postovi: 20
Downloads: 0
Uploads: 0
Rekao HVALA: 4
Zahvalili mu 0 puta u 0 Postova
aaccaa ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

[IMG][/IMG]
aaccaa je offline   Reply With Quote
Star 02.05.2017, 12:14   #12
ktisljar
Drugar foruma
 
ktisljar's Avatar
 
Registrovan/a dana: 04.04.2012
Mjesto: Samobor (Hrvatska)
Godina: 52
Postovi: 83
Downloads: 753
Uploads: 20
Rekao HVALA: 15
Zahvalili mu 23 puta u 19 Postova
Instrumenti: Roland GW-8, Korg Minilogue, Solton MS-50, Oxygene 61 mk2 + Ketron SD-1000
Interesi: Popravak i restauracija audio opreme, Muzika, Audio produkcija, Fotografija
ktisljar ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Kao što rekoh, može.
ktisljar je offline   Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio ktisljar za ovaj koristan post:
aaccaa (02.05.2017)
Star 03.05.2017, 12:00   #13
rolandx
Stvarno kod kuće
 
rolandx's Avatar
 
Registrovan/a dana: 23.12.2012
Mjesto: Okolina Kolonije
Postovi: 1.057
Downloads: 159
Uploads: 12
Rekao HVALA: 58
Zahvalili mu 177 puta u 164 Postova
Instrumenti: Korg Pa600, Yamaha MotifXS6, Yamaha EMX5000, EV1503, Shure PG30...
Interesi: Druženje, muzika....
rolandx ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Citat:
Originalno postovano od aaccaa Pokaži Post
1) E, moje pitanje je , dali je dovoljno jak ovaj adapter ( trafo), da zadovolji potrebe miksera, obzitom da je snaga miksera 2 X 1000W, i ako nije koji i kakav bi adapter bio odgovarajuci !!??

2) Jos jedno podpitanje, ovaj trafo nema uzemljenje vec samo dva pola ( nulu/plava i fazu/braon), pa me interesuje dali bi bio problem da direktno spojim masu ( zutu) iz suko uticnice na masu miksera ( mikser ima klasican tropolni ulaz za struju, plava, braon, zuta), da bih ipak imao uzemljenje na mikseru !! Unapred hvala na brzim odgovorima
1. - Adapter radi korekciju ulaznog napona prema standardu 110V. Jačina električne energije se ogleda u Amperima. Ukoliko je napon smanjen ne znači da je i Amperaža smanjena. Nema razlike u izlaznoj snazi a to je ono što si želeo da čuješ, zar ne?

2. - Nije ti potrebno uzemljenje, osim ukoliko neko u kućnoj instalaciji nije pobrkao nulu i uzemljenje. U većim objektima ( industrijama... fabrikama.. ) uzemljenje se ,,nuluje"... Da ne dužim... Uređaj nije predviđen da koristi uzemljenje s razlogom pa ga tako i koristi ..... bez brige.

Pozdrav
__________________
PRE PUŠTANJA JEZIKA U POGON, OBAVEZNO PROVERITI DA LI JE MOZAK UKLJUČEN.

Promijenjeno od rolandx (03.05.2017 u 12:03 sati)
rolandx je offline   Reply With Quote
Star 03.05.2017, 13:25   #14
aaccaa
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 01.05.2017
Postovi: 20
Downloads: 0
Uploads: 0
Rekao HVALA: 4
Zahvalili mu 0 puta u 0 Postova
aaccaa ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Ok Rolandx, hvala na odgovoru, ali kao sto znas mikseta se koristi na raznoraznim mestima gde je ptanje dali je instalacija " nulovana " ili ne !!!! Kao sto kazes, trafo nije predvidjen da koristi uzemljenje ali mikser jeste, ortuda dilema !!! Gde ce odlaziti visak struje ako, naprimer, mikrofoni pocnu da peckaju ( elektriziraju, kako se kaze po naski), ovo je bas laicko pitanje, ali mislim da ima smisla, svi znamo da uzemljenje sluzi da odvede struju u slucaju nekog problema !!! Pozz
aaccaa je offline   Reply With Quote
Star 03.05.2017, 13:35   #15
rolandx
Stvarno kod kuće
 
rolandx's Avatar
 
Registrovan/a dana: 23.12.2012
Mjesto: Okolina Kolonije
Postovi: 1.057
Downloads: 159
Uploads: 12
Rekao HVALA: 58
Zahvalili mu 177 puta u 164 Postova
Instrumenti: Korg Pa600, Yamaha MotifXS6, Yamaha EMX5000, EV1503, Shure PG30...
Interesi: Druženje, muzika....
rolandx ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Gledaj to sa vedrije strane. Ceo kontinent koristi struju 110V... Ako kod njih ništa ne pecka, pravi naelektrisanje i slično, ni tom mikseru neće biti ništa veruj mi. Suština je da je adapter upravo i napravljen za tako korišćenje. Sve što si izmenio je upravo taj adapter da bi mu doveo napajanje od 110V... Adapter rešava sve. Ukoliko ti je to veliki problem, za otprilike 20 evra svaki elektroničar će ti ugraditi trafo u nju ( jer fabrički ima prostora da se instalira ), kako ne bi bio u nekim predrasudama. Ali ponavljam nema potrebe za tim. Dakle možeš staviti pretvarač u nju koji će imati uzemljenje i imaćeš najobičniji muzički tropolni konektor ( kao na kompu ) ...ali posavetuj se sa elektroničarima u vezi toga. Dobićeš odgovor koji sam ti napisao u prethodnom postu.
__________________
PRE PUŠTANJA JEZIKA U POGON, OBAVEZNO PROVERITI DA LI JE MOZAK UKLJUČEN.
rolandx je offline   Reply With Quote
Star 03.05.2017, 13:52   #16
aaccaa
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 01.05.2017
Postovi: 20
Downloads: 0
Uploads: 0
Rekao HVALA: 4
Zahvalili mu 0 puta u 0 Postova
aaccaa ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Jos jednom zahvaljujem na komentaru, sad retoricko pitanje, zasto onda kod nas, gde se koristi 220V uopste postoji uzemljenje i zuta zica !!! Jos od snovne skole su nas ucili da je uzemljenje jedna vrsta zastite i sigurnosti od nekakvog iznenadnog problema sa uredjajima, tako da se ova tvoja tvrdja malo kosi sa tim !!! Znaci, nemoj me pogresno shvatiti, ne nadmudrujem se, vec pokusavam da saznam dali je rizik koristiti ga ovako ili dodati uzemljenje, i kako, obzirom da sam laik i ne previse strucan za tu oblast !!! Isto pitanje sam postavio jos na nekim forumima i dobio razne odgovore, od odgovora slicnih tvom do, kratkog povezivanja uzemljenja iz mreze sa uzemljenjem miksera, do obaveznog uzemljenja trafoa i sa jedne druge strane ( povezivanjem zute na kuciste trafoa i od mreze i od miksera), pa hajde sad odluci sta je najispravnije i resi dilemu, hahahah !!!

Promijenjeno od aaccaa (03.05.2017 u 13:57 sati) Razlog: Automatski spojeni uzastopni postovi
aaccaa je offline   Reply With Quote
Star 03.05.2017, 21:26   #17
ktisljar
Drugar foruma
 
ktisljar's Avatar
 
Registrovan/a dana: 04.04.2012
Mjesto: Samobor (Hrvatska)
Godina: 52
Postovi: 83
Downloads: 753
Uploads: 20
Rekao HVALA: 15
Zahvalili mu 23 puta u 19 Postova
Instrumenti: Roland GW-8, Korg Minilogue, Solton MS-50, Oxygene 61 mk2 + Ketron SD-1000
Interesi: Popravak i restauracija audio opreme, Muzika, Audio produkcija, Fotografija
ktisljar ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Postoje 3 vrste zaštite od prenapona u elektrotehnici... Nulovanje, uzemljivanje i zaštitno izoliranje. Svi uređaji koji imaju koučišta od nekog elekktričkog izolatora (čitaj plastike ABS) se ne trenaju uzemljivati...fenovi za sušenje kose, kuhinjski mikseri i ostali plastični aparati. Ako je kučište elektroničkog/elekktričnog uređaja od metala (dakle vodiča električne struje), tada obavezno treba taj uređaj biti uzemljen, pa i onda kad je galvanski odvojen od mreže odvojnim transformatorom (kao što je ovdje slučaj). Ovo je pravilo struke i trba ga se pridržavati zbog sigurnosnih razloga.
ktisljar je offline   Reply With Quote
Star 03.05.2017, 22:20   #18
aaccaa
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 01.05.2017
Postovi: 20
Downloads: 0
Uploads: 0
Rekao HVALA: 4
Zahvalili mu 0 puta u 0 Postova
aaccaa ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Znaci ......., ipak ga trebam uzemljiti kao sto si napisao u prethodnim postovima !!!?? Jbg. Rolandx misli drugacije, i sad ....se javlja ta meni velika dilema !!!??? Sta kaze suva fizika i elektronika ?????
aaccaa je offline   Reply With Quote
Star 03.05.2017, 22:47   #19
ktisljar
Drugar foruma
 
ktisljar's Avatar
 
Registrovan/a dana: 04.04.2012
Mjesto: Samobor (Hrvatska)
Godina: 52
Postovi: 83
Downloads: 753
Uploads: 20
Rekao HVALA: 15
Zahvalili mu 23 puta u 19 Postova
Instrumenti: Roland GW-8, Korg Minilogue, Solton MS-50, Oxygene 61 mk2 + Ketron SD-1000
Interesi: Popravak i restauracija audio opreme, Muzika, Audio produkcija, Fotografija
ktisljar ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Čista fizika i elektrotehnika nalažu da se takav uređaj koji ima metalno kućište mora uzemljiti. mixer će raditi i ne uzemljen ali tada postoji rizik od strujnog udara u slučaju kvara u napajačkom dijelu miksera. Po profesiji sam elektroničar i imam 26 godina iskustva u tom poslu, vjeruj da ne govorim o stvarima u koje nisam 100 posto siguran.
ktisljar je offline   Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio ktisljar za ovaj koristan post:
aaccaa (04.05.2017)
Star 04.05.2017, 02:25   #20
aaccaa
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 01.05.2017
Postovi: 20
Downloads: 0
Uploads: 0
Rekao HVALA: 4
Zahvalili mu 0 puta u 0 Postova
aaccaa ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

To sam i ja mislio, jos jednom hvala na odgovoru ktisljar!!!!
aaccaa je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti

Alati tema
Display Modes

Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Isključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 15:51


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije