Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Slobodna zona > Svaštara

Svaštara Pravo mesto za sve ono što nema svoje mesto...

Tema zaključana
 
Alati tema Display Modes
Star 25.07.2013, 12:57   #21
nesaband
Doktor Nesa
 
nesaband's Avatar
 
Registrovan/a dana: 08.12.2008
Mjesto: Srbija
Godina: 62
Postovi: 1.953
Downloads: 655
Uploads: 21
Rekao HVALA: 335
Zahvalili mu 335 puta u 311 Postova
nesaband ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

A gde je tu ostalo mesta za kolegijalnost,za druzenje na svirkama a ne da sedis sam u pauzi i polako ali sigurno prolupas i to sve samo zbog para?
__________________
Ko rano rani ceo dan zeva.
nesaband je offline  
Star 25.07.2013, 13:01   #22
Boban010
Zaludan vladika
 
Registrovan/a dana: 05.07.2007
Mjesto: Pirot
Godina: 52
Postovi: 1.267
Downloads: 416
Uploads: 29
Rekao HVALA: 60
Zahvalili mu 224 puta u 196 Postova
Boban010 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Opet ce na kraju da budu krivi Pirocanci ili oni koji razmisljaju kao Pirocanci,vidim ja!
Samo bi dodao u naslovu teme i Intrashi(forspili na introima) odnosno Setashi(kompletni setovi sa gotovim forspilima) i ono grrrrrrr al na kvadrat!
Boban010 je offline  
Star 25.07.2013, 13:01   #23
tranzit
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 25.03.2006
Mjesto: tamo daleko
Postovi: 5.282
Downloads: 46
Uploads: 1
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 1.121 puta u 936 Postova
Instrumenti: sve sto daje bilo kakav ton od sebe
Interesi: nezainteresovan sam
tranzit ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Nema Neso kolegijalnosti, umrla je sa muzicarima koji nemaju posla, nema druzenja jer je najbolji drug postao baksis koji ne dijelis ni sa kim !!!!!



@dalibor jarmina

Pojam muzicke kultura i kod mene i bilo gdje drugdje na ovom bijelom svijetu, pa i kod tebe, ima potpuno isto znacenje. Upravo to sto si pomenuo muzicku kulturu, je jedan od stereotipa pri argumentovanju aranzerske svirke, uopste me nisi iznenadio. Dalibore, muzicku kulturu kreiramo mi muzicari, ne pekari, kovaci, potkivaci, frizeri, ljekari, ronioci i padobranci... mi je kreiramo, mi smo krivi ili zasluzni za njen nivo. Kako smo radili, tako nam se i vratilo !!!!!

Promijenjeno od tranzit (25.07.2013 u 13:03 sati)
tranzit je offline  
Star 25.07.2013, 13:08   #24
dalibor jarmina
Vredan član društva
 
dalibor jarmina's Avatar
 
Registrovan/a dana: 30.08.2008
Mjesto: Vinkovci
Godina: 36
Postovi: 206
Downloads: 372
Uploads: 1
Rekao HVALA: 5
Zahvalili mu 13 puta u 12 Postova
Instrumenti: Korg PA2XPRO
dalibor jarmina befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
dalibor jarmina pošalji poruku preko MSN messengera
Standard

Znači, smatraš da "fajlaši" imaju muzičku kulturu, da su muzičari, i da smo im mi to dozvolili?

Sent from my LT18i using Tapatalk 2
__________________
Citat:
Originalno postovano od megane Pokaži Post
Svirati sa jednim te istim drumom ta ta ta ta ta ta ta je dosadno. Da se kod nas pojavi na bini bubnjar pa ljudi bi počeli da se smiju. Prošlo je vreme The Beatles, Quen, Ribje ćorbe...
dalibor jarmina je offline  
Star 25.07.2013, 13:11   #25
Boban010
Zaludan vladika
 
Registrovan/a dana: 05.07.2007
Mjesto: Pirot
Godina: 52
Postovi: 1.267
Downloads: 416
Uploads: 29
Rekao HVALA: 60
Zahvalili mu 224 puta u 196 Postova
Boban010 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Eeee,a u koju grupu "fajlasa" spadaju oni sto su zaposljeni(obicno u drzavnim preduzecima) a iz hobija uzimaju posao muzicarima koji zive od muzike?
Boban010 je offline  
Star 25.07.2013, 13:16   #26
VUNIMRAV
Kao kod kuće
 
VUNIMRAV's Avatar
 
Registrovan/a dana: 25.12.2008
Mjesto: SONTA-APATIN
Godina: 57
Postovi: 981
Downloads: 1135
Uploads: 35
Rekao HVALA: 289
Zahvalili mu 97 puta u 92 Postova
Instrumenti: Paolo Soprani super paoloIII,Tyros3
Interesi: HOBI PRESAO U POSAO...Pecanje...
VUNIMRAV ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Vrlo tesko je dati bilo kakav sud u ovakovoj temi.Opsta situacija u celome svetu je dovela do mnogih promena i do mnogih pomeranja granica i ka losem i ka dobrom,tako da i muzika nije zaobidjena.Sto neko rece,i ja sam silom prilika kupio aranzer kad je pocelo ponestajati para na sirem nivou,pa se "osladilio" podeliti na 2-3-4 ili uopste ne deliti pare.Ne svidja mi se to i ne volim a pogotovo ne volim kad se kompletno pustaju fajlovi ili matrice jos sa LT,ali ko sam ja u svemu ovome ili tome i sta uopste znaci nekome moje mislljenje ili misljenje nas 10-tak hiljada muzicara istog misljenja sa prostora bise nam drzave?Ama bas nista!!
Ko mi je kriv sto sam se rodio u pogresno vreme i u jos pogresnijoj zemlji,terenu,regionu ili kako god vec hocete.Niko!Ko me ....!
Na kraju biser!
Od 6-7 clanova mog benda od pre 12g sad faktici ostadoh ja sam povremeno sa pevacem i pevacicom...a jos crnje pevac mi nakon 25g pevanja kupio Yamhu psr550 i lap top ,ja mu posudio stalak,mikrofon i sad ce on tako nekada za svoje drustvo sam na fajlove!!???
Jbg sta reci!Tek svaku petu svirku(gazde tako hoce) sviram sa celim bendom-skupljam ljude!!!
Kamo srece da se vrati ono vreme kad je svirka bila svaka na svoj nacin drugi dogadjaj,zajebancija,smeh, keserenje,grupno...opijanje....sad vrlo cesto znam ko poslednja p...cka,zovem konobara ili nekog gosta,"druze,ajd'molim te pomozi mi nabaciti kutije".
Bedno,ali to je stvarnost.

Promijenjeno od VUNIMRAV (25.07.2013 u 13:19 sati)
VUNIMRAV je offline  
Star 25.07.2013, 13:22   #27
sale_band
6. sekretar SKOJa
 
Registrovan/a dana: 07.07.2011
Postovi: 1.208
Downloads: 280
Uploads: 5
Rekao HVALA: 315
Zahvalili mu 123 puta u 117 Postova
sale_band befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Citat:
Originalno postovano od dalibor jarmina Pokaži Post
Mislim da je poimanje muzicke kulture kod tebe i ovdje kod nas malo drugacije, ili jr cak i nema...to je bio samo jedan primjer, znam ja o cemu se pise ovdje i o cemu sam ja pisao. Na kraju se opet sve svodi na pare, i samo pare.

Sent from my LT18i using Tapatalk 2

Ukoliko se sve svodi "samo na pare" , onda je postojanje fajlasa sasvim opravdano.
Drugo, sama ova tvoja recenica dokazuje sliku pravog sistema vrednosti danasnjice (ne samo u muzici) gde pare polako ali sigurno menjaju sve ostalo... Tuzno, ali je tako.
sale_band je offline  
Star 25.07.2013, 13:30   #28
dalibor jarmina
Vredan član društva
 
dalibor jarmina's Avatar
 
Registrovan/a dana: 30.08.2008
Mjesto: Vinkovci
Godina: 36
Postovi: 206
Downloads: 372
Uploads: 1
Rekao HVALA: 5
Zahvalili mu 13 puta u 12 Postova
Instrumenti: Korg PA2XPRO
dalibor jarmina befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
dalibor jarmina pošalji poruku preko MSN messengera
Standard

Tužno, to je prava riječ. Malo nas ovdje ima priliku raditi, suradjivati sa nekim profesionalnim glazbenicima, pa ostvariti neku karijeru uz njih, ili samostalno, pa bi se moglo reći da uživaš u glazbi. Ovako, mislim da većina nas, uz ljubav prema glazbi, ipak gleda na onu, nazovimo socijalnu stranu tog "posla"

Sent from my LT18i using Tapatalk 2
__________________
Citat:
Originalno postovano od megane Pokaži Post
Svirati sa jednim te istim drumom ta ta ta ta ta ta ta je dosadno. Da se kod nas pojavi na bini bubnjar pa ljudi bi počeli da se smiju. Prošlo je vreme The Beatles, Quen, Ribje ćorbe...
dalibor jarmina je offline  
Star 25.07.2013, 14:13   #29
tranzit
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 25.03.2006
Mjesto: tamo daleko
Postovi: 5.282
Downloads: 46
Uploads: 1
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 1.121 puta u 936 Postova
Instrumenti: sve sto daje bilo kakav ton od sebe
Interesi: nezainteresovan sam
tranzit ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Citat:
Originalno postovano od dalibor jarmina Pokaži Post
Znači, smatraš da "fajlaši" imaju muzičku kulturu, da su muzičari, i da smo im mi to dozvolili?
Nemoj praviti od mojih rijeci scenario koji ti padne na pamet.

Ti "fajlasi" imaju muzicku kulturu, ma kako to tebi cudno izgledalo. Moram prvo da razjasnim pojam "kulture". Za taj pojam kulture postoji dosta definicija u nauci pa cu navesti najkracu, a to je, da je kultura skup iskustava, tradicija, obicaja i znanja jedne drustvene grupe, stvaranih kroz njihovu kompletnu istoriju. Fajlasi takodje imaju kulturu, pa cak i muzicku kulturu ali je pitanje, na kojem nivou. Evidentno je, ne postoji covjek "bez kulture" ili "nekulturan covjek" jer je rijec "nekulturan" kontradikcija sama po sebi. Ovo je stilska greska koja se odomacila u nasem jeziku ali nema nikakve veze sa ispravnim izrazavanjem, odnosno govorom uopste. To bi bilo sto se tice kulture "fajlasa", sto manje ili vise vazi i za "one man band aranzeriste" jer te dvije specije nisu posebno udaljene, ma koliko to tebe pogadjalo ili ne.

Nigdje nisam ni tvrdio, niti se i na jedan nacin, iz mog pisanja moze zakljuciti, da su fajlasi "muzicari". To je tvoja proizvoljna projekcija mojih tekstova. Poziv muzicara je veoma kreativan i njime moze, na pravi nacin, da se bavi samo mali broj ljudi jer spada u najuzi domen umjetnosti. Medjutim, postoje "sviraci" koji su surogat muzicara, a ovu anomaliju treba regulisati, odnosno kaznjavati zakonom.

Tacno si zakljucio, mi smo krivi sto uopste postoje fajlasi, a Boga mi i "aranzeristi". Ako ti zaista nije jasno zbog cega, vrlo nerado ali cu ti ipak napisati kracu sociolosko-muzicko-istorijsku studiju o ovome, pa ce ti biti odmah jasno sto smo mi krivci za tu anomaliju, a prije bih rekao, "kugu" na muzickom tijelu Balkana.
tranzit je offline  
Star 25.07.2013, 14:17   #30
romario
Stvarno kod kuće
 
romario's Avatar
 
Registrovan/a dana: 22.12.2004
Mjesto: Vinkovci
Godina: 52
Postovi: 1.294
Downloads: 1905
Uploads: 8
Rekao HVALA: 113
Zahvalili mu 111 puta u 107 Postova
Instrumenti: cantus IV
romario befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
romario pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Citat:
Originalno postovano od tranzit Pokaži Post
Kompleksna socijalna tema, kako vidimo. Potpuno sam na istoj liniji kao i Casper, a mozda jos za nijansu rigorozniji. Radi "aranzerista" je ostalo stotine ili tacnije, hiljade dobrih muzicara, posljednjih dvadesetak godina, bez posla... a to im je bio jedini posao. Gdje je tu svijest i savjest ? Naravno da ce sada doci oni koji ce iznositi svoje odbarmbene argumente, kao sto je: "gazda nece da plati vise" i slicno... iste imaju i oni koji "sviraju" midi fileove. Sta cemo sada ? Zar se zaista ono malo melodija i nekoliko akorda koje uhvatimo ili ne uhvatimo lijevom rukom, moze nazvati sviranjem, muzikom, umjetnoscu ? Ovo je generacija (cast izuzecima), koja nikada nije stala na binu pored jednog bubnjara, basiste, gitariste, harmonikasa... ali skupa, u isto vrijeme, i bas ona nasla da raspravlja o "fajlasima" i dijeli moralne samare... da to nije malo licemjerno ? Zalimo se na nisku muzicku kulturu narodnih masa. Ko formira muzicku kulturu tih narodnih masa, ako ne bas mi koji se bavimo muzikom. Primjecujete li da je prvi komentar na neciji demo snimak: "al' ti dobro zvuci aranzer"... ili "daj baci mi tu rumbu na e-mail", skoro niko se ne bavi umjetnikom u muzicaru, nego njegovim instrumentom. "Terce" su vrlo trazena roba, uskoro ce i "kvinte"... Od tudjeg misa, ne vidimo svog slona !!!!! Naravno da jos uvijek ima muzicara... ama toliko malo, da su vec sada zasticena vrsta i da ce trebati zakonom regulisati njihov opstanak na planeiti Zemlji.
Hajde da pročitamo još jednom ovo
romario je offline  
Tema zaključana

Favoriti


Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 21:39


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije