Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Slobodna zona > Svaštara

Svaštara Pravo mesto za sve ono što nema svoje mesto...

Tema zaključana
 
Alati tema Display Modes
Star 07.08.2013, 14:42   #21
zeljko
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 03.01.2009
Postovi: 1.285
Downloads: 561
Uploads: 21
Rekao HVALA: 170
Zahvalili mu 244 puta u 239 Postova
Instrumenti: Harmonika +Korg Pa 600
Interesi: Musika
zeljko befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Ja ih ne pusim,ja ih tamanimDa li stete glasu neznam ali znam da teze disem nego prije i da mi zna zafalit vazduha kad pjevam a i to je jedan od problema ako covjek nema veliki kapacitet pluca onda sigurno i teze ispjevava pjesme,pogotovu u refrenima kad je visoko.Bar ja tako mislim jer znam kako sam prije mogao da pjevam dok sam bio u formi i bavio se razlicitim sportovima.Mogao sam otpjevati skoro sve sto se zabavne pjesme tice.Jbg.sad malo cigarete ,malo Starost pocela da pritisce hehe.Poz

Promijenjeno od zeljko (07.08.2013 u 14:43 sati)
zeljko je offline  
Star 07.08.2013, 15:51   #22
EmirTotic
Moderator
 
EmirTotic's Avatar
 
Registrovan/a dana: 21.08.2008
Postovi: 933
Downloads: 1217
Uploads: 29
Rekao HVALA: 17
Zahvalili mu 102 puta u 96 Postova
Instrumenti: Yamaha Tyros 4, Korg TR61, itd...
EmirTotic ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
EmirTotic pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Ma taj marketing i osvajanje trzista je veliki shit, kad jedemo nekvalitetnu, konzerviranu i nezdravu hranu i pored toga sto nam je zemlja jako plodna onda nek idu i cigare u paketu.

Kad bi kod nas zabranili pusenje u lokalima ne bi imalo ukupno 5 ljudi u lokalu sa sve osobljem. Mislim da vise treba obratiti paznju na kvalitet duvana koji se konzumira kod nas i kolika je razlika u odnosu na cigarete iz inostranstva, samo to ponekad ume da me zabrine.

Mirandess brate pa gde na solji? Kako satro Aca Lukas kaze u drugoj strofi: "Posle sexa dodje pljuga rekli su mi drugovi, kad bi tuga bila pruga............"
EmirTotic je offline  
Star 07.08.2013, 16:15   #23
zeljko_mo
Vredan član društva
 
zeljko_mo's Avatar
 
Registrovan/a dana: 17.01.2009
Mjesto: MoStar:)
Godina: 35
Postovi: 221
Downloads: 557
Uploads: 2
Rekao HVALA: 26
Zahvalili mu 23 puta u 17 Postova
Instrumenti: sve!
zeljko_mo befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
zeljko_mo pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

ispusim 2 kutije za vrijeme svirke hahahaha... Bijeli Marlboro... a volim i cugnuti malo dok sviram, pa nek me djava odnese ako vec hoce, jer ako nema pica i cigara, nema ni svirke, i kad probe radim, pivo je uz mene
__________________
izvini brate, al nemaš pojma!
zeljko_mo je offline  
Star 07.08.2013, 17:37   #24
Amater_svirac
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 25.08.2012
Postovi: 106
Downloads: 11
Uploads: 0
Rekao HVALA: 7
Zahvalili mu 20 puta u 20 Postova
Amater_svirac ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard o ljudi moji...

Sta sve covek ovde nece da procita, pogotovu se u pisanju istice ovaj tranzit. Samo da napisem nesto o mojim kvalifikacijama: zivim i radim u USA, po struci sam medicinski statisticar, kroz moje ruke prolazi mnogoooo informacija, rezultata, imam pristup mnogobrojnim podacima iz citavog sveta, znaci ne ono sto neko napise i prokomentarise, nego naucnim radovima, "sirovim" podacima... nesto od podataka sam licno obradjivao, izdavao rezultate, neko je stavljao to na evaluaciju i koristio na raznorazne nacin... da ne duzim, ko hoce neka cita, ko ne neka nastavi da zivi u svom slepilu, par zakljucaka:
1. pusenje je stetno, pa pusili vi "zdrave cigarete" (ovaj termin ne postoji nigde, video sam ga samo ovde) ili neke druge, ne plasite se pesticida i herbicida u cigareti svi oni sagore na visokoj temperaturi, manje vise, ono cega treba da se plasite je katran i na prvom mestu benzopireni, supstance koje upravo nastaju na visokoj temperaturi sagorevanjem bilo koje organske supstance. Mazanje koze esperimentalne zivotinje (pacova, npr) ovo supstancom izazove vrlo brzo melanom (rak koze). Filter ovde pomaze, ali ne puno, sve dok uvlacis nesto od dima u pluca, sa dimom dobijes i benzopirene. 2. Pusetnje ne doprinosi samo povecanju incidence raka pluca, vec i povecanoj icidenci raka grla, pljuvacnih zlezda, jezika, usta, usana... znaci svega sto je u direktnom kontaktu sa dimom od cigarete.
3. Nikotin (alkaloid) NE izaziva rak (ako vam je ovo za utehu), najmanja opasnost vam preti od nikotina, blagi je stimulans kod pusaca koji tek pocinju, ali je odgovoran za adikciju kod onih koji puse po paklu-dve dnevno (zbog toga ti trbaju nikotinkse tablete ili patches kod odvikavanja od pusenja).
4. Za razliku od casice/case alkohola ("zestine", vina, piva) ciji efekat na organizam moze da bude i te kako pozitivan, sto je mnogo puta potvrdjeno, pogotovu ako se radi o casi dobrog, kvalitetnog, crvenog vina, u cigaretama APSOLUTNO NEMA NI JEDNE JEDINA SUPSTANCE koja je korisna na bilo koji nacin.
5. i naravno, pusaci imaju samo jedan miris na sebi, koji god parfem, dezodorans da stave, cigarete pokriju apsolutno sve, da ne pricamo o tome sto ujutru im se iz usta oseca smrad pepeljare.

Ja toliko, ako imate pitanja, samo izvolite, ako neko barata dobro stanim jezikom (engleskim npr) mogu da mu posaljem "tonu" materijala o ovome sto sam gore napisao (tacka 1-4, ovo pod tackom 5 vec i sami znate)
Dodato:
Vidim da se jedan kolega ovde zabrionu da bi kafane bile prazne kod nas ako bi zabranili pusenje:

E vidis, bas ovako su mislili ugostiteljski radnici ovde u USA, kad su poceli pre 10 godina zabranjivati cigarete po restoranima, jedna drzava za drugom, frka "kako cemo, gosti vise nece da dolaze, sta cemo da radimo, kakva je to kafana gde se ne pusi..."
Cigarete su zabranjene i, pogadjate, ni jedna kafana nije propala zbog toga, i dalje su pune... ljudi se u pocetku zale a onda se priviknu, dosta njih ostavi cigarete, kafane vise ne smrde na dim, po dzez klubovima se ne pusi, a kamo li po ekskluzivnijim restoranima... milina jedna bre. Pusacima su ovde ostale samo ulice kao javna mesta gde mogu da puse, mada ih i tu vidjam sve redje i redje.

Promijenjeno od Amater_svirac (07.08.2013 u 17:45 sati) Razlog: Automatski spojeni uzastopni postovi
Amater_svirac je offline  
Star 07.08.2013, 18:21   #25
Vex
Odomaćeni član
 
Vex's Avatar
 
Registrovan/a dana: 05.10.2007
Postovi: 791
Downloads: 900
Uploads: 10
Rekao HVALA: 42
Zahvalili mu 156 puta u 139 Postova
Instrumenti: Korg Pa4x 76
Vex ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Selim se u USA onda ,posto mi ocigledno ovde nije mesto ... Na ovim nasim prostorima ce svako naci neki izgovor za sebe i druge "kolege pushace" samo da ne bi naterali svoj karakter da se manu tog zla. Amater_svirac je sve objasnio ,sta god napisali posle u korist cigareta ,samo lazete sebe i druge.
__________________
https://soundcloud.com/vexmunja
Vex je offline  
Star 07.08.2013, 18:43   #26
sale_band
6. sekretar SKOJa
 
Registrovan/a dana: 07.07.2011
Postovi: 1.208
Downloads: 280
Uploads: 5
Rekao HVALA: 315
Zahvalili mu 123 puta u 117 Postova
sale_band befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

@amater_svirac

E, sa takvim se predznanjem ide u... Nije ni bitno...

Kod mene je zabrana pusenja na javnim mestima (u Australiji) imala direktan uticaj na baksis,tj. na svadbama i sl. cim se svi smeste i malo pojedu, odmah izlaze napolje pa sala celu noc polu prazna a samim tim ni atmosfera nije kao sto bi trebala biti pa baksis ostane u dzepovima pusaca umesto na instrumentima...
sale_band je offline  
Star 07.08.2013, 18:49   #27
zeljko_mo
Vredan član društva
 
zeljko_mo's Avatar
 
Registrovan/a dana: 17.01.2009
Mjesto: MoStar:)
Godina: 35
Postovi: 221
Downloads: 557
Uploads: 2
Rekao HVALA: 26
Zahvalili mu 23 puta u 17 Postova
Instrumenti: sve!
zeljko_mo befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
zeljko_mo pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

slazem se sa sale_band... i kod nas u Mostaru je ista situacija..., evo i ja prvi, da mi se nudi svirka u nekom lokalu, gdje nema pusenja, odbio bih, za neznam koji novac... al sta je tu je...
__________________
izvini brate, al nemaš pojma!
zeljko_mo je offline  
Star 07.08.2013, 18:56   #28
tranzit
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 25.03.2006
Mjesto: tamo daleko
Postovi: 5.282
Downloads: 46
Uploads: 1
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 1.121 puta u 936 Postova
Instrumenti: sve sto daje bilo kakav ton od sebe
Interesi: nezainteresovan sam
tranzit ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

@Amater svirac

Ti ne samo da si "amater svirac" vec kako se cini i amater "medicinski statisticar". Sve to sto si napisao znaju vec i vrapci na grani i ti nasao da nam to jos jednom ponovis, da dobro utvrdimo gradivo. Ti bas otkrio toplu vodu. Gdje sam to napisao da je pusenje zdravo ? Znas li sta znace znaci navoda na nekoj rijeci u tekstu, konkretno "zdrave" cigarete koje pominjes, a koje sam ja pomenuo u jednom od postova ? Kako vidim ne znas, pa da ti objasnim. Znace ironiju !!!! Dakle, mani se corava posla i objasnjavanja da je pusenje stetno, to mi svi vrlo dobro i bez tebe znamo. I na kraju, da te malo smirim, mnogo sam blizi medicini nego sto mozes i da zamislis, a tek puno blize nego sto si ti sa tom svojom medicinskom statistikom. No, to sve ne mijenja situaciju da ljudi i dalje puse, kao sto se i dalje pisu istine i neistine o stetnosti pusenja. Ni ti, niti bilo ko drugi nece to stanje promijeniti, kao sto ni prohibicija svojevremeno, iako vrlo rigorozna, nije iskorijenila alkohol. Apropo alkohola, ne bi trebalo, kao medicinski radnik, da pises te nebuloze o koristi alkohola, koji je daleko, daleko stetniji nego taj ozloglaseni duhan. Tek o propasti ugostiteljstva poslije donosenja zakona o zabrani pusenja si namlatio totalne nebuloze, ocigledno neupucen u privrednu situaciju. Ne iznosi dezinformacije. Ne mozes ni da predpostavis koliko negativno je ta zabrana utjecala na kompletno ugostiteljstvo. Ne tjeraj me da ti navodim podatke evroskog privrednog zavoda o propasti ugostiteljskih objekata svih rangova od kako je stupio taj zakon na snagu. Cifre su zapanjujuce, kao sto je zapanjujuca i brojka otpustenih radnika zahvaljujuci istom zakonu. Ne pisi stvari koje ne poznajes. Skupljaj informacije o umrlima od pusenja i ostavi se privrede, za to treba daleko vise znanja. U skolu, knjigu u ruke, nauci lekciju a onda dodji ponovo da diskutujemo.

Promijenjeno od tranzit (07.08.2013 u 19:06 sati)
tranzit je offline  
Star 07.08.2013, 19:07   #29
harepa50
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 28.05.2008
Mjesto: Preko sedam mora
Postovi: 824
Downloads: 1025
Uploads: 5
Rekao HVALA: 39
Zahvalili mu 62 puta u 54 Postova
Instrumenti: KORG pa50,Futura nordiska piano,Classico gitara,Weltmeister Stella
Interesi: Muzička i video produkcija,razglasi,rasvjeta,stage
harepa50 ist ein Lichtblickharepa50 ist ein Lichtblickharepa50 ist ein Lichtblickharepa50 ist ein Lichtblickharepa50 ist ein Lichtblickharepa50 ist ein Lichtblick
Standard

@Amater_svirac

Samo da kažem. "Ovaj tranzit" je dobro upoznat sa medicinom i medicinskom statistikom. Pored toga što je vrhunski poznavalac audio i video tehnike, računara, elektronike i energetike i sve što ide uz to, što mu je primarna struka, veliki je poznavalac medicine, uz to je i psiholog što mu je sekundarno zanimanje. Poštujem svačije diplome, kvalifikacije šta već, al tako olako reći nekome "svašta piše" nije uredu. Taj čovjek u svojim postovima nije nikad govorio "Ja, ja i samo ja", "Ja sam ovo, ja sam ono". I Tranzit ima pristupe i upoznat je sa mnogobrojnim medicinskim studijama i istraživanjima, i siguran sam da je ovo što on piše provjereno, jer on nikad neće dati informacije za koje nije siguran da li su 100% tačne. Ne, ja ne branim pušače ili nepušače, generalno, ali sa svim što je napisano u njegovim postovima vezano za cigarete i bolesti mogu da se složim. Čovjek je dao nepobitne argumente i činjenice, kao i uvijek. Ne bih pisao badava da je čovjek upravu, pogotovo kad je riječ o medicini, jer je taj čovjek sa medicinske strane meni lično pomogao više nego neki doktori ovdje. I slažem se s njim da je farmaceutska industrija jedna od najvećih mafija na svijetu, i prvi sam protiv lijekova, uvijek sam samo za prirodne, narodne lijekove. Zašto niko ne spomene da alkohol, koji je legalan, trajno uništava moždane ćelije, dok konoplja (marihuana) koja je ilegalna u većini država "razumnom" upotrebom ne? Koliko god ljudi suprotno govorili, tako je. Ista ta konoplja se hiljadama godina koristila kao lijek protiv raznih bolesti. Ulje konoplje dokazano liječi rak prostate, pa čak i rak pluća (bio je nedavno jedan slučaj u Hrvatskoj gdje je jedan čovjek koristeći tu terapiju iškašljao karcinom!).
harepa50 je offline  
Star 07.08.2013, 19:25   #30
sale_band
6. sekretar SKOJa
 
Registrovan/a dana: 07.07.2011
Postovi: 1.208
Downloads: 280
Uploads: 5
Rekao HVALA: 315
Zahvalili mu 123 puta u 117 Postova
sale_band befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Ajde, bre... Repliciraj pa da idem spavat'
Dodato:
Kao spanska serija, jedva cekam sledecu epizodu....

Promijenjeno od sale_band (07.08.2013 u 19:26 sati) Razlog: Automatski spojeni uzastopni postovi
sale_band je offline  
Tema zaključana

Favoriti


Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 18:26


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije