Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Razglasi i ozvučenja > Pojačala

Pojačala Ono što vam je potrebno da dobijete snagu

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 15.07.2013, 02:10   #51
MarjanMilosevic
Odomaćeni član
 
MarjanMilosevic's Avatar
 
Registrovan/a dana: 05.10.2011
Mjesto: Skopje
Postovi: 594
Downloads: 3
Uploads: 0
Rekao HVALA: 4
Zahvalili mu 56 puta u 49 Postova
MarjanMilosevic befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
MarjanMilosevic pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Ovo o cemu ti pricas je odlicna stvar za midi miksanje. Malo problematicno za live jer kad radis rental to nece proci kod gostujucih tonaca. Ali definitivno veoma mocna sprava ako uvek radis sam na mikseru.
Kolko ovo realno ima prednosti u odnosu na klasicni DSP je diskutabilno iz prakticnih a ne kvalitativnih razloga.
Imao sam tu cast da budem deo tima koji je razvijao novi Powersoft DSP-4 uredjaj. Prakticno upgrejdovana verzija DSP uredjaja koji je u K seriji.
Neznam dali si imao prilike da radis sa Armonijom ali je interfejs fantasticno uradjen. Mnogo se lakse radi njime nego sa Lake-om. Cak ima opciju za Impedance correction pored FIR filtera i ostalih zezalica.
MarjanMilosevic je offline   Reply With Quote
Star 15.07.2013, 02:24   #52
harepa50
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 28.05.2008
Mjesto: Preko sedam mora
Postovi: 824
Downloads: 1025
Uploads: 5
Rekao HVALA: 39
Zahvalili mu 62 puta u 54 Postova
Instrumenti: KORG pa50,Futura nordiska piano,Classico gitara,Weltmeister Stella
Interesi: Muzička i video produkcija,razglasi,rasvjeta,stage
harepa50 ist ein Lichtblickharepa50 ist ein Lichtblickharepa50 ist ein Lichtblickharepa50 ist ein Lichtblickharepa50 ist ein Lichtblickharepa50 ist ein Lichtblick
Standard

Eh, kad bi samo ti gostujući tonci znali za prednosti tog softverskog puta...a dosta njih ne zna ni da je to moguće uopće. Imao sam iskustva sa nekima koji ne znaju valjano iskoristiti ni obični kompresor iz reka, a kamoli da rade sa DSP uređajima. Tužno i žalosno.
harepa50 je offline   Reply With Quote
Star 15.07.2013, 02:52   #53
MarjanMilosevic
Odomaćeni član
 
MarjanMilosevic's Avatar
 
Registrovan/a dana: 05.10.2011
Mjesto: Skopje
Postovi: 594
Downloads: 3
Uploads: 0
Rekao HVALA: 4
Zahvalili mu 56 puta u 49 Postova
MarjanMilosevic befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
MarjanMilosevic pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Harepa, sve ove nove digitalne miksete su manje vise to. Ali u standardizovanom obliku.
Uzmi Midas Pro kao primer. Svi wave plugini su kompatibilni sa njme. Ali je ipak donekle standardizovano. A ne svaki put gostujes na drugacijom masinom sa drigacijim midi kontrolerom koji je potpuno drugacije rutovan.
Tu je problem. Nema konzistentnosti.
Plus danas tonci donesu ceo setup na USB. I samo recall.
MarjanMilosevic je offline   Reply With Quote
Star 15.07.2013, 09:51   #54
tranzit
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 25.03.2006
Mjesto: tamo daleko
Postovi: 5.282
Downloads: 46
Uploads: 1
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 1.121 puta u 936 Postova
Instrumenti: sve sto daje bilo kakav ton od sebe
Interesi: nezainteresovan sam
tranzit ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

E ti tonci i nisu nikakvi tonci... ne daj Boze da im ko ukrade taj USB Stick ili da ga izgube... propade miksanje. Marjane, danas postoje izvanredni midi kontroleri koji su toliko mocni, ergonomicni i inutitivni, da se zaista bilo ko, ko se bavi ovim poslom, moze u par sekundi snaci na njima. Dalje, svaka kontorla moze imati svoje ime koje opisuje bez dvoumljenja njenu funkciju, tako da je to najmanji problem. Ovakvi setupovi su i prakticno daleko napredniji nego hardver uredjaji sa njihovim malim ekrancicima. Cak i kompletan Routing imas uvijek pred ocima, kao i mogucnost da ga u trenu kompletno promijenis. Potpuno razumijem o cemu pises ali ovdje ipak govorimo o profesionalnom odnosu prema iuredjajima, a ne o nekim nabijedjenim toncima. Sustina je u kvalitetu koji je primaran u cijeloj prici, a on je ubjedljivo na strani softvera. Ko ne moze u par minuta da skonta pricu, taj i nije za ovog posla. Previse se paznje daje tom nekom "standardizovanom" setupu, koji i nije bas tako standardizovan. Kvalitet jednog ozbiljnog Speker Menagementa na softverskoj bazi je uzasno visok i on bi kao hardver uredjaj koji bi bio adekvatnog kvaliteta, kostao stotinak hiljada eura. To je za mene osnovna stavka, koja mi sve govori. Nauciti gdje se napazi desetak kontrola, koje su pored toga, veoma intuitivno poredjane, je zaista najmanji problem. Harepa50 se uzgred, bavi tim poslom i dosta daleko dogurao u proucavanju softvera u tu svrhu. Ovo sto pise je susta istina ali... ljude na Balkanu je teze promijeniti, nego pomjeriti planinu Ararat. To znamo i ti i ja.

Promijenjeno od tranzit (15.07.2013 u 09:54 sati)
tranzit je offline   Reply With Quote
Star 15.07.2013, 11:59   #55
MarjanMilosevic
Odomaćeni član
 
MarjanMilosevic's Avatar
 
Registrovan/a dana: 05.10.2011
Mjesto: Skopje
Postovi: 594
Downloads: 3
Uploads: 0
Rekao HVALA: 4
Zahvalili mu 56 puta u 49 Postova
MarjanMilosevic befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
MarjanMilosevic pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Slazem se u potpunosti. Ali onog trenutka kad pocnes da radis sa rajderima, ovo sve zaboravis. Jer pored ljubavi u ovom smo poslu zbog para.
Sve dok na rajderima pise taj i taj digitalni mikser, o necemu drugom retko ce ko i da razmislja.
Dzaba naprednija i kvalitetnija tehnologija ako nema ko da ti za to plati.
I stari veliki analogni mikseri zvuce mnogo bolje nego digitalni pa ih vise niko ne trazi.
To je realnost nazalost.
Skoro sam bio pricao sa nekim prijateljima iz Amerike o ovome. Kazu da vec po Americi na FOH rade mladi tonci koji nikad nisu radili na analogni mikser i koji da im das da povezu efekte, kompresore i slicno ima sve da ubrljaju.
MarjanMilosevic je offline   Reply With Quote
Star 15.07.2013, 12:50   #56
tranzit
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 25.03.2006
Mjesto: tamo daleko
Postovi: 5.282
Downloads: 46
Uploads: 1
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 1.121 puta u 936 Postova
Instrumenti: sve sto daje bilo kakav ton od sebe
Interesi: nezainteresovan sam
tranzit ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

To je sasvim normalan trend i pomak u audio tehnologiji. Naravno da je zalosno sto mladi ton majstori nisu imali prilike da rade na analognoj opremi ili studijski ton inzenjeri na Track masinama ali niko vise i ne place posebno za tim vremenom sem par nostalgicara. Na pocetku ove digitalne ere bilo je jos dvoumljenja, bilo je jos sumnji (tada opravdanih) medjutim, kako je digitalna tehnologija u zadnjoj deceniji, imala eksponencijalni kvalitativni uspon, potpuno je opravdala svoje danasnje mjesto i ovaj domen je postao nezamisliv bez nje.

Isto tako ce i ova naredna stepenica, koja je vec prisutna, naime softverski prilaz miksu, opravdati svoje postojanje i to iz cisto ekonomskih razloga. Napraviti jedan kvalitetan hardver uredjaj, uvijek zahtijeva mnogo ulaganja u razvoj, kako programerski, tako i tehnicko-hardverski i takav uredjaj, ako je visokog kvalteta, kosta citavo bogatstvo a njegove mogucnosti su i pored toga dosta ogranicene jer bazira na DSP Chipovima koji su prilicno slabi (uvijek se radi o procesorima od par stotina MHz) a i zato sto su ti uredjaji potpuno zatvoreni sistemi kod kojih nema mogucnosti za individualnu slobodu ton majstora.

Kod softverskih rjesenja su u pitanju potpuno otvoreni sistemi koje korisnik moze konfigurirati po svojim potrebama, a zatim i ogromna razlika u odnosu na hardver je u moci procesora, koji ovdje trenutno idu i do 8 ili 12 x 4.5 ili 5GHz i koji su u odnosu na hardverske DSP procesore pravi giganti. Uz sve to, cijene ovakvih sistema su u poredjenju sa adekvatnim hardver uredjajima, nekoliko puta manje. Na hardveru ce u dogledno vrijeme, ostati da radi samo onaj ko nije spreman da mijenja svoj stav, onaj ko nije spreman da uci ili onaj ko apriori ne zeli drugacije iz samo njemu znanih razloga.

Firme koje se bave izradom hardverskih uredjaja, neminovno ce doci u nezgodnu a i tesku situaciju, ukoliko se na vrijeme ne "prestroje". Ovu pojavu vec dozivljavamo u drugim segmentima audio branse, pa nece ni live mixing ostati nedirnut. Vec se po svijetu veci koncerti ne mogu ni zamisliti bez softverski kompleksno kontrolisanih sistema i sto se tice sounda a i sto se tice svjetla. Balkan malo kaska, kao i obicno ali i on nece biti postedjen.
tranzit je offline   Reply With Quote
Star 19.05.2016, 00:41   #57
boomerang
Drugar foruma
 
Registrovan/a dana: 11.10.2015
Postovi: 68
Downloads: 23
Uploads: 0
Rekao HVALA: 2
Zahvalili mu 2 puta u 2 Postova
boomerang ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Citat:
Originalno postovano od neshatomic Pokaži Post
Hm vrlo interesantno ,ako nije D onda sta je molim te objasni,ocigledno nisi lepo procitao o cemu se prica!Prica se o izlaznom stepenu pojacala i klasama u kojima oni rade npr ( AB, H , G/H , D , TD ...)
ili si se prebacio i mislis na napajanje pojacala ili si slabo informisan o nacinu rada pojedinih izlaznih stepena pojacala.

Na stolu sam imao skoro sva pojacala koja postoje sem ( powersofta i PKNa ) sa tim sto mi PKN 4000ka stize na probu sledeceg petka pa cemo i njega da prodiskutujemo kad je budemo otvorili i probali na terenu.U renti sam koristio sve od Beringhera iNUKE 6000 do Lab Gruppena i ovo sto pricam su direktno utisci sa terena ,a ne sa pipira niti procitano iz tamo neke literature.

Malo manje citaj brosure i marketinske trikove ,uzmi probaj koji pomenuti snagas ili jos bolje ga otvori i popravi kao ja pa onda pricaj na tu temu.

POZDRAV
Ovaj INuKE 6000 sam probao i prijatno iznenadjen. Sa mikserom x air 16. Dal sam u zabludi ali mislim da je to sasvim solidno pojačalo za 4 kutije po 500wati?

Послато са GT-I9506 уз помоћ Тапатока
boomerang je offline   Reply With Quote
Star 12.07.2016, 01:45   #58
neshatomic
Vredan član društva
 
neshatomic's Avatar
 
Registrovan/a dana: 19.06.2009
Postovi: 277
Downloads: 0
Uploads: 0
Rekao HVALA: 2
Zahvalili mu 67 puta u 41 Postova
Instrumenti: Acoustic Line Seeburg , JBL SRX , Dynacord Variline , Dynacord MAdras , DANLEY sound labs
Interesi: sport,moto sport,sound & light
neshatomic befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Jako korektno pojacalo za te pare.Ima mozda realno 2x 1200w ,ali za kilazu koju ima i za pare koliko kosta novo ,odlicno je resenje
Nismo odavno pisali na temu digitalnih pojacala, ja sam u medjuvremenu kupio i tri komada Powersoft k10 ( 2x 4000w na 4 oma ) i mogu reci da je pojacalo za bas vrhunsko i snaga i toncina na basu , a lako i malo.Zadrzao sam Lab Gruppene za mid/ high jer mi tu ipak nekako lepse radi Lab,ali za bas Lab totalno smesan pored Powersofta. Sledeca investicija zna se K20




pozz
neshatomic je offline   Reply With Quote
Star 03.10.2016, 14:51   #59
Alekso
Drugar foruma
 
Registrovan/a dana: 09.11.2012
Postovi: 63
Downloads: 0
Uploads: 0
Rekao HVALA: 13
Zahvalili mu 2 puta u 2 Postova
Alekso ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Neso koje pojacalo tonski bolje radi Powersoft ili Pkn xe 4000?
Alekso je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti

Alati tema
Display Modes

Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 20:58


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije