Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Klavijature > Ostalo > Moduli

Moduli Moduli raznih mašina, ritam mašine i problemi vezani za njih...

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 21.07.2008, 00:34   #11
jeftabgd
Belaj boy
 
Registrovan/a dana: 16.01.2008
Mjesto: Beograd
Postovi: 654
Downloads: 534
Uploads: 18
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 70 puta u 56 Postova
Instrumenti: Korg Pa-800,Dallape,Guerrini.
Interesi: sakupljanje mp3,narodna kola
jeftabgd ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
jeftabgd pošalji poruku preko MSN messengera
Standard

Ja sam visegodisnji korisnik Rolanda i navikao sam pre svega na taj bubanj pa sam mislio da vucem bubanj sa modula a sve ostalo sa Korga ili Tyrosa 2.E,za to sam ubedjen da je opasna kombinacija za bilo koju vrstu muzika a za narodnjake posebno.Solo farbe sa Korga a bubanj sa Rolanda-kraj sveta.Posebna prica je to sto mogu da se koriste na pr.sax sa Korga i na pr.klarinet sa Rolanda sto je relativno uobicajena kombinacija ali mogu se napraviti totalno neobicne kombinacije zvukova a odnos snage regulises na licu mesta.
jeftabgd je offline   Reply With Quote
Star 26.07.2008, 16:59   #12
Vule
Gost
 
Postovi: n/a
Downloads:
Uploads:
Standard

Pa2x pro & Sonic Cell...
http://www.youtube.com/watch?v=FDC_0EQQe0I
  Reply With Quote
Star 11.11.2008, 23:11   #13
jeftabgd
Belaj boy
 
Registrovan/a dana: 16.01.2008
Mjesto: Beograd
Postovi: 654
Downloads: 534
Uploads: 18
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 70 puta u 56 Postova
Instrumenti: Korg Pa-800,Dallape,Guerrini.
Interesi: sakupljanje mp3,narodna kola
jeftabgd ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
jeftabgd pošalji poruku preko MSN messengera
Standard

Ovaj predhodni primer je sasvim o.k.ali bi bilo bolje da neko postavi par nekih hit pesama koje svi znamo pa da cujemo kako to zvuci.
jeftabgd je offline   Reply With Quote
Star 12.11.2008, 00:07   #14
romario
Stvarno kod kuće
 
romario's Avatar
 
Registrovan/a dana: 22.12.2004
Mjesto: Vinkovci
Godina: 51
Postovi: 1.294
Downloads: 1872
Uploads: 8
Rekao HVALA: 113
Zahvalili mu 111 puta u 107 Postova
Instrumenti: cantus IV
romario befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
romario pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Citat:
Originalno postovano od jeftabgd Pokaži Post
Ja sam visegodisnji korisnik Rolanda i navikao sam pre svega na taj bubanj pa sam mislio da vucem bubanj sa modula a sve ostalo sa Korga ili Tyrosa 2.E,za to sam ubedjen da je opasna kombinacija za bilo koju vrstu muzika a za narodnjake posebno.Solo farbe sa Korga a bubanj sa Rolanda-kraj sveta.Posebna prica je to sto mogu da se koriste na pr.sax sa Korga i na pr.klarinet sa Rolanda sto je relativno uobicajena kombinacija ali mogu se napraviti totalno neobicne kombinacije zvukova a odnos snage regulises na licu mesta.


"Solo farbe sa Korga a bubanj sa Rolanda-kraj sveta."

Tebi onda ne treba tyros2...
romario je offline   Reply With Quote
Star 12.11.2008, 12:52   #15
jeftabgd
Belaj boy
 
Registrovan/a dana: 16.01.2008
Mjesto: Beograd
Postovi: 654
Downloads: 534
Uploads: 18
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 70 puta u 56 Postova
Instrumenti: Korg Pa-800,Dallape,Guerrini.
Interesi: sakupljanje mp3,narodna kola
jeftabgd ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
jeftabgd pošalji poruku preko MSN messengera
Standard

Znas kako te firme prave instrumente?Ono sto ima jedna,nema druga i sl.Tako da je najbolje imati sve tri.Ja sam godinama imao onu rampu,i vukao i Korg i Yamahu i Roland.E,to je prava stvar.Konfor i veliki izbor zvukova,a jos kad se to sve spoji midijem,to je totalno ludilo.Sad bi ja to sveo na dve klavijature i jedan modul,radi prakticnijeg rukovanja i transporta.A svakako bilo koja kombinacija i od dva razlicita proizvodjaca je babaroga.
jeftabgd je offline   Reply With Quote
Star 14.02.2010, 05:32   #16
ilcezan
Drugar foruma
 
Registrovan/a dana: 05.12.2007
Mjesto: skopje
Godina: 42
Postovi: 68
Downloads: 1420
Uploads: 1
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 3 puta u 3 Postova
Instrumenti: korg p800 i TR
Interesi: jurim zene
ilcezan befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
ilcezan pošalji poruku preko MSN messengera ilcezan pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

nisam bas upucen ovim modulima sviram pa800 i bas me interesira sonic cell mozda je pitanje i malo glupo ali bas me interesira kad povezes sonic cell sa pa800 dali sonic cell koristi generator na korg pa800 i ponovo BUBANJ bi bio lit i tanak ili sonic cell nema veze sa korga i ba razglas izlazi bas onaj rolandov bubanj posto nijansa na bubanj je bitna ali dzabe ako bubanj je od TD 20 a u korga kad stavis ponovo je ko korg lit i bez moc i dubinu
ilcezan je offline   Reply With Quote
Star 19.07.2010, 14:52   #17
keyboards
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 01.04.2009
Postovi: 221
Downloads: 48
Uploads: 0
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 90 puta u 46 Postova
keyboards befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard Sonic Cell + PA2X/PA1X/PA800

SOnic Cell je jedan od najvijednijih i najupotrebljivijih instrumenata/modula koje je Roland (narocito u zadnje vrijeme) napravio. Prije svega zvuci vrhunski kvalitetno u Rolandovom maniru zvuka. Od svih boja ja bi izdvojio zujalice/solo synths, bas gitare/pune i mocne a pri tome mekane i nosive sa zvukom, solo gitare, klavire pa i trumpete. Buzuki je jedan od najboljih ako ne i najbolji buzuki nove generacije. Klaviri po Rolandovom obicaju odlicni. U studiu se moze koristiti kao sound library bez limita, audio karta sasvim pristojna, midi interface USB/MIDI plus mikrofon sa dobrim pretpojacalom i effects on board. Odlicno za mobilne studie/laptope kao i za home recording/sampling kroz audio kartu u kompjuter. Pored toga sprava ima dva prosirenja. U mom slucaju "Ultimate Keyes" i "World Collection". Sami bubnjevi na Sonic Cell su jako iskoristljivi za studio recording narocito Rock Kit i Standard Kit. Po meni se bubnjevi ne uklapaju za zivu svirku ponajbolje sa PA navedenim instrumentima. Medjudim 'MID EAST-kit" iz World Collection prisirenja se odlicno utapa u miks sa ostalim instrumentima iz PA u zivoj svirci. Sto se tice koristenja navedenog modula u zivoj svirci sa PA seriom i te kako je preporucljivo i prosiruje mogucnosti kombiniranja boja sa dvije platforme u cilju poboljsanja ziv izvdbe. Upravo sa PA serijum radi toliko skladno (zahvaljujuci MIDI funkcijama koje ima mocna PA serija za razliku od svih drugih aranzera) da je pravo uzivanje i lakoca koristiti ovu kombinaciju. Poznato je da PA serija ima mogucnosti totalne kontrole kako zvuka tako i efekta pa i ostalog sa bilo kojeg modula pa cak i 16 raznih modula ako treba. To nazalost nemogu drugi aranzeri sto im je veliki nedostatak. Sonic Cel nije niukakvom slucaju jednosmjerno orjentirana sprava (za dance ili disko) nego naprotiv bogata riznica zvuka i upotrebljivosti za svu vstu muzike od klasike do heavy metala. Preporucujem ga svakoga a kod mene ja na pocasnom mjestu u lancu klavijaura i modula.
keyboards je offline   Reply With Quote
Star 19.07.2010, 19:14   #18
Dule Va
Vredan član društva
 
Dule Va's Avatar
 
Registrovan/a dana: 13.04.2008
Mjesto: Valjevo
Postovi: 169
Downloads: 569
Uploads: 7
Rekao HVALA: 9
Zahvalili mu 2 puta u 2 Postova
Instrumenti: Pa3x
Dule Va befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Imao sam kod sebe par dana ovaj modul,hteo sam ga kupiti ali za mene je njegova upotreba bila jako komplikovana jer sam prakticno nepismen sto se tice kompjuterskog programiranja klavijatura.
Sto se tice fabrickih boja i bubnja mislim da se mnogo stvari moze dobro iskoristiti.
Dule Va je offline   Reply With Quote
Star 30.01.2013, 14:56   #19
nesa2511
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 20.01.2013
Postovi: 39
Downloads: 0
Uploads: 12
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 0 puta u 0 Postova
nesa2511 ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Mozda bi kolegi igoru odgovarala kombinacija roland em2000 i onaj solo sempler, za 800e kombinacija rolandove ritam sekcije i solo boja sa ovog modula.
nesa2511 je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti

Oznake
cell, roland, sonic

Alati tema
Display Modes

Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 17:41


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije