Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Klavijature > Aranžeri > Ketron

Ketron Ne previše popularni, ali izuzetno kvalitetni aranžeri

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 03.05.2012, 19:59   #1
kac97
Drugar foruma
 
Registrovan/a dana: 09.01.2012
Mjesto: Hrvatska
Postovi: 66
Downloads: 29
Uploads: 0
Rekao HVALA: 3
Zahvaljeno 1 puta u 1 Postu
Instrumenti: Korg N364, Hohner Atlantic IV Deluxe N
kac97 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
kac97 pošalji poruku preko MSN messengera kac97 pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard Solton MS-50

Pozdrav svima.
Dobio sam ponudu od prijatelja,prodaje ovu klavijaturu za male pare...Meni se sviđa njen zvuk,ali me zabrinjava što ima malo prostora za ritmove i boje,pa bih vas molio za savjet što napraviti..?Da ju kupim ili ne...Znam da je klavijatura prastara,ali smatram da može završiti posao...
kac97 je offline   Reply With Quote
Star 03.05.2012, 23:21   #2
ktisljar
Drugar foruma
 
ktisljar's Avatar
 
Registrovan/a dana: 04.04.2012
Mjesto: Samobor (Hrvatska)
Godina: 52
Postovi: 83
Downloads: 753
Uploads: 20
Rekao HVALA: 15
Zahvalili mu 23 puta u 19 Postova
Instrumenti: Roland GW-8, Korg Minilogue, Solton MS-50, Oxygene 61 mk2 + Ketron SD-1000
Interesi: Popravak i restauracija audio opreme, Muzika, Audio produkcija, Fotografija
ktisljar ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Pozdrav,
Prvo, pardon na praznom postu. Slučajno sam na tom malenom ekranu od mobitela dotaknuo pošalji pa je ispao prazan post.
Nego evo nekih mojih iskustava sa MS50 kojeg sam svirao cca. 10 godina. Odlični "puni" zvukovi. Vrlo iskoristivi tvornički ritmovi. 16 kanalni sekvencer kojim se dosta brzo može doći do dobro urađenog "user" ritma. Klavijatura ima 24 mjesta za pohranu "user" ritmova što je i više nego dovoljno za prosječnu svirku. Prednost je i to što se jednom usnimljeni "user" ritmovi ne izgube kad se klavijatura ugasi. Raspored tastera je vrlo logičan i prilagođen je live nastupima. Boje na klavijaturi se rade na način da se kombiniraju do 4 tvornička zvuka zajedno, a svakom od njih je moguće promjeniti bilo koji parametar (echo, reverb, transpose....). Tako stvorena boja pohranjuje se na jedno od 128 memorijskih lokacija (programs). Tu je i 16 kanalni sekvencer koji se lako koristi i daje dobre rezultate nakon kraćeg upoznavanja. Eto to su neke karakteristike kojih se mogu na brzinu sjetiti. Mislim da se isplati kupiti tu klavijaturu bez obzira što je stara. Jedina mana koju bih spomenuo bila bi (po mom ukusu) prelagana tipka. Ostalo za svaku preporuku. Nadam se da sam malo pomogao.
Pozz.
__________________
ktisljar je offline   Reply With Quote
Star 04.05.2012, 16:19   #3
kac97
Drugar foruma
 
Registrovan/a dana: 09.01.2012
Mjesto: Hrvatska
Postovi: 66
Downloads: 29
Uploads: 0
Rekao HVALA: 3
Zahvaljeno 1 puta u 1 Postu
Instrumenti: Korg N364, Hohner Atlantic IV Deluxe N
kac97 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
kac97 pošalji poruku preko MSN messengera kac97 pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

imam jos par pitanja,pa ako bi mi mogli odgovoriti...
Prvo,zanima me koliko je nabavljiv materijal za ovu klavijaturu,znaci ritmovi i boje,te da li se mogu konvertirati od drugih klavijatura...?
Drugo,isprobao sam kratko klavijaturu,i najvise mi se od boja svidaju saksofoni i klavir...koliko sam vidio,ima jednu ili dvije harmonike,pa me zanima da li se mogu ubacivati vanjski samplovi i koliko..?
Trece,da li su tipke dinamicke..?
I cetvrto,probao sam splitati klavijaturu,ali mi bas i nije islo,pa ako bi mi mogli objasniti kak to ide,da i to isprobam,posto sutra opet idem isprobati klavijaturu..
Unaprijed hvala...
Postovano sa mobilnog uređaja
kac97 je offline   Reply With Quote
Star 04.05.2012, 22:19   #4
ktisljar
Drugar foruma
 
ktisljar's Avatar
 
Registrovan/a dana: 04.04.2012
Mjesto: Samobor (Hrvatska)
Godina: 52
Postovi: 83
Downloads: 753
Uploads: 20
Rekao HVALA: 15
Zahvalili mu 23 puta u 19 Postova
Instrumenti: Roland GW-8, Korg Minilogue, Solton MS-50, Oxygene 61 mk2 + Ketron SD-1000
Interesi: Popravak i restauracija audio opreme, Muzika, Audio produkcija, Fotografija
ktisljar ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Evo opet ja,
Pokušat ću odgovoriti redom: Materijal za ovu klavijaturu nije previše zastupljen. Ja sam tokom godina sakupio oko 400 ritmova. Namjenskih za pjesme, univerzalnih, domaćih narodnjačkih itd. Dobro je što se ritmovi mogu konvertirati sa drugih klavijatura programm "Style works XT" pa problem dobavljivosti nije tako strašan. Boje se ne mogu konvertirati sa neke druge klavijature ali podržane su sve boje iz soltonove MS serije. Treba malo sjesti i sam urediti boje, ali je postupak prilično jednostavan. Klavijatura ima 4 harmonike (po 2 u svakoj banci), a kombinacijom ovih harmonika mogu se dobiti različite boje i memorirati ih kao nove harmonike u neki od "programs"-a. Dalje; može se ubaciti 1 sample na mjesto "USER VOICE 1". Taj sample je u klavijaturi sve dok se ona ne ugasi ili dok se ne učita drugi sample. Samplovi su soltonovom .snd formatu, a mogu se dobiti konverzijom nekog sampla programom "Extreme Sample Converter". Osobno se nisam previše služio vanjskim samplovima jer su mi tvornički zvukovi bili više nego dovoljni. Neke od njih možete pronaći na ovom site-u. Tipke su dinamičke sa 4 nivoa osjetljivosti. Terce se ne mogu ubacivati ali se može u sklopu neke boje "reći" klavijaturi da prati osnovni ton u terci, tako da je efekt isti kao da se terce ubace izvana. Podjela (Split) klavijature: Jednostavno pritisnuti i držati dugme "SPLIT" i pritisnuti ton na kojem se želi razdjeliti klavijatura. Klavijatura se može u meniu razdjeliti na do 4 djela. Evo i za kraj jedna sugestija. Ako je klavijatura 100% ispravna i cijena vam odgovara, nemojte previše dvoumiti oko kupnje. Solton MS50 je stara klavijatura, ali po mom iskustvu ima još uvjek što za ponuditi. Odluka ipak ostaje na vama.
Pozz.
__________________
ktisljar je offline   Reply With Quote
Star 05.05.2012, 06:12   #5
zeljko
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 03.01.2009
Postovi: 1.285
Downloads: 561
Uploads: 21
Rekao HVALA: 170
Zahvalili mu 244 puta u 239 Postova
Instrumenti: Harmonika +Korg Pa 600
Interesi: Musika
zeljko befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

A mozes li nam tacno obajsniti na koji nacin se kaze klavijaturi da neka boja prati osnovnu boju u terci,..mene to bas zanima mozda je slicno tako i na ovom mom modulu pa da probam,..ja sam trazio i nikako da ukapiram kako se to radi,ili mozda i ne moze cak,pa bih volio da saznam ako ne onda ne...Pozz
zeljko je offline   Reply With Quote
Star 05.05.2012, 13:34   #6
ktisljar
Drugar foruma
 
ktisljar's Avatar
 
Registrovan/a dana: 04.04.2012
Mjesto: Samobor (Hrvatska)
Godina: 52
Postovi: 83
Downloads: 753
Uploads: 20
Rekao HVALA: 15
Zahvalili mu 23 puta u 19 Postova
Instrumenti: Roland GW-8, Korg Minilogue, Solton MS-50, Oxygene 61 mk2 + Ketron SD-1000
Interesi: Popravak i restauracija audio opreme, Muzika, Audio produkcija, Fotografija
ktisljar ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

@zeljko
Evo ovako se isprogramira "terca" na MS-50:
Pritisneš "EDIT" zatim "F2" (sad smo ušli mu programiranje programsa tj kombinacija boja).
Sada pritisnemo "F6" (DUET). U meniu koji se sad otvorio dodamo npr. accordion na poziciju F1 i recimo french musette na poziciju F2. Sa tipkom PAGE>> odemo do stranice na kojoj ekran izgleda ovako:

ACCORDION MUSETTE OFF OFF
F3-C8 OFF-OFF OFF-OFF OFF-OFF

Pritisnemo dugme F5 i zati pritiskom na klavijaturu odredimo početni i završni ton na kojima će instrumenti biti postavljeni. (u našem slučaju F5 Accordion stavimo na F3-C8, a F6 Musette isti na F3-C8. Na taj naćin smo odredili da kad stisnemo bilo koju tipku od F3 do C8 tona oba tona budu reproducirana. Sada stisnemo dugme "SAVE/NAME" i memoriramo ovao stvoren program. Pritisnemo "EDIT" za izlazak iz programiranja. Sada pustimo ritam, ljevom rukom stisnemo i držimo neki akord, i kada sviramo desnu stranu more se čuti ACCordion kao osnovni ton, a MUSETTE kao prateći ton u terci. Napominjem da je prateći ton ovisan o akordu koji lijevom rukom pritišćemo. Nadam se da sam uspio objasniti kako ovo funkcionira. ako ima nekih nejasnoća, uploadao sam user manual na sajt pa pogledajte za detalje na stranice 3.14 do 3.19.
Pozdrav
Dodato:
Evo i link na User manual: http://www.yu-midi.org/forum/downloa...#axzz1tzXcGcIw
Pozz
__________________

Promijenjeno od ktisljar (05.05.2012 u 13:39 sati) Razlog: Automatski spojeni uzastopni postovi
ktisljar je offline   Reply With Quote
Star 05.05.2012, 19:24   #7
zeljko
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 03.01.2009
Postovi: 1.285
Downloads: 561
Uploads: 21
Rekao HVALA: 170
Zahvalili mu 244 puta u 239 Postova
Instrumenti: Harmonika +Korg Pa 600
Interesi: Musika
zeljko befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

E druze davno sam ja cackao oko tog programa i opet nisam mogao napravit da kad jednu tipku sviram da svira osnovni ton i tercu zajedno,jedino u tom duet modu svira ako sviram po dvije tipke terca,a to je i savim normalno kad sviram sam i osnovni ton a i tercu ja...to sam znaoKad radim tako kao sto ti pises i odredim od kojeg tona do kojeg da mi sviraju instrumenti ne bude nista drugo,osim kad sviram po jedan ton onda se i cuje samo jedan ton i tek kad sviram po dvije tipke onda se cuje i drugi instrument u terci u duetu modu....Jos ako sviram brze nesto onda mi se cak po nekad ali samo po nekad cuje ovaj drugi ton.i kad sviram po jednu tipku i samo smeta.Uzas mjesa se i kad treba i kad ne treba....Ili ja mozda nesto grijesim?

Kod ovog mog ketrona nema taj edit dugme,vec idem odmah kad sam u programu na instrumente koje ja hocu i kad pritisnem zeljenu grupu instrumenata a ima ih samo 4 odmah mi se otvore ti prozori...Prvi je za volumen,Pithshift,panorama itd..2.stranica su efekti..3.Range,Velociti sw.Sustain,Portamento,EXpr..Tu na toj stranici se nalazi i taj Duet,Trio,Stel i morph....Eto to je to valjda ali nema terce kad sviram po jednu tipku kako god sam probao.

Imam i ja upustvo a i da nemam lako mi je skinut sa ketron stranice,jedino ako je ovo upustvo vezano samo za tercu onda ok...Pozz

Promijenjeno od zeljko (05.05.2012 u 19:28 sati)
zeljko je offline   Reply With Quote
Star 05.05.2012, 22:30   #8
yamahapassion
Moderator
 
yamahapassion's Avatar
 
Registrovan/a dana: 13.07.2008
Postovi: 1.307
Downloads: 4835
Uploads: 19
Rekao HVALA: 25
Zahvalili mu 133 puta u 121 Postova
Instrumenti: Korg PA 4X 61
Interesi: muzika
yamahapassion befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

@Zeljko: koliko sam ja skontao to nije ona prava narodnjacka terca koja treba nama koji sviramo narodnjake... to je onaj "ensemble" mod, koji svira taj "tercirani" ton po nekim fabrickim parametrima i u zavisnosti kako ti promenis akord itd... a to slabo pije vodu kod narodne muzike...
__________________
DOK NE PROBAM LAVETINU ZA MENE JE PRASE CAR ZIVOTINJA!
yamahapassion je offline   Reply With Quote
Star 06.05.2012, 17:59   #9
ktisljar
Drugar foruma
 
ktisljar's Avatar
 
Registrovan/a dana: 04.04.2012
Mjesto: Samobor (Hrvatska)
Godina: 52
Postovi: 83
Downloads: 753
Uploads: 20
Rekao HVALA: 15
Zahvalili mu 23 puta u 19 Postova
Instrumenti: Roland GW-8, Korg Minilogue, Solton MS-50, Oxygene 61 mk2 + Ketron SD-1000
Interesi: Popravak i restauracija audio opreme, Muzika, Audio produkcija, Fotografija
ktisljar ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

@yamahapasion
Da, može se reći da klavijatura u tom duet modu pridodaje tercirani ton u zavisnosti od akorda koji je lijevom rukom pritisnut. Treba stvarno jako precizan tajming lijeve ruke da bi takav tercirani ton bio dobro odsviran.
Pozdrav.
Postovano sa mobilnog uređaja
ktisljar je offline   Reply With Quote
Star 06.05.2012, 18:55   #10
zeljko
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 03.01.2009
Postovi: 1.285
Downloads: 561
Uploads: 21
Rekao HVALA: 170
Zahvalili mu 244 puta u 239 Postova
Instrumenti: Harmonika +Korg Pa 600
Interesi: Musika
zeljko befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Ne rece ti nista kako taj ton svira non stop ili kao kod mene samo kad sviram po dvije tipke to jest sam kad sviram oba tona....Cuje se po nekad i kad po jednu tipku sviram ali samo ako nesto brze sviram i to ne svaki put...Ja mislim da od toga nema nista kao sto rece Yamahapaison.Pozz
zeljko je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti

Alati tema
Display Modes

Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 22:30


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije