Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Internet škola sviranja > Saveti za bolju svirku i bolji bakšiš

Saveti za bolju svirku i bolji bakšiš Svi želimo da zvučimo bolje, ni neka crkavica nije na odmet.

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 08.08.2011, 04:53   #41
bianconero
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 03.08.2011
Mjesto: Beograd
Postovi: 28
Downloads: 133
Uploads: 1
Rekao HVALA: 4
Zahvaljeno 1 puta u 1 Postu
Instrumenti: Yamaha psr2100 Korg pa60
bianconero befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

uvek treba ispostovati prvo onog sto ti placa,pa cak i kad vise ne narucuje treba mu otpevati neku pesmu gratis,naravno ako vec nisi dobio nove placene porudzbine...
bianconero je offline   Reply With Quote
Star 08.08.2011, 08:46   #42
martinez
Drugar foruma
 
Registrovan/a dana: 07.05.2006
Postovi: 77
Downloads: 305
Uploads: 0
Rekao HVALA: 7
Zahvalili mu 5 puta u 4 Postova
martinez befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

ja sam u početku sve to radio iz ljubavi prema muzici
i kako te ljudi brzo nauče da tu postoji mnogo toga što treba znati osim muzike
sad radim iz ljubavi prema obitelji gledam da zaradim da školujem djecu itd...
a bože moj da se svira onima koji plačaju
a oni koji tuše a neplaćaju kažeš lijepo izvini pajdo ali imam plaćeno i to moram odradit i u slučaju da ima mnogo narudžbi (daj bože što je rijetko u ovo vrijeme al desi se) malo ubrzaš i sve uz osmijeh i ljuljaj
eto mi u subotu u svadbi nadovezo se neki pa daj ovo pa ono ajd odaradimo mu par pjesama a on ni kinte i ja već malo i nervozan na to ide on opet i traži nešto rekoh mu pa prijatelju ti samo najskuplje pjesme tražiš samo me pogleda i okrene se i riješim ga se za tu noć
martinez je offline   Reply With Quote
Star 10.08.2011, 22:16   #43
Duksterifi
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 24.01.2011
Postovi: 6
Downloads: 0
Uploads: 0
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 0 puta u 0 Postova
Duksterifi befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Ja radim tezgaroski,ali uvek gledam da ispostujem sve. Naprimer,lepo pitam onog sto placa,dali mogu da odsviram onome tamo da me ne davi,a ako nemoze onda kazem ovom sto ne placa da smisli jos koju dok zavrsim ovamo. Ma da uvek neko izvisi. Obicno oni koji ne placaju se napiju dok pevam drugima i onda je dovoljno da se na sekund okrenem i uperim prstom u njega. On misli da mu pevam,a ovi misle da ga znam,pa se zezam. i to je to. U sustini nema teorije,samo snalazljivost.
Duksterifi je offline   Reply With Quote
Star 11.08.2011, 13:18   #44
smuchac
Odomaćeni član
 
smuchac's Avatar
 
Registrovan/a dana: 12.06.2011
Mjesto: Korčula
Godina: 38
Postovi: 790
Downloads: 318
Uploads: 5
Rekao HVALA: 101
Zahvalili mu 146 puta u 141 Postova
Instrumenti: PSR S910,MOXF 6,PSR SX900
Interesi: Računala i glazba
smuchac ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Sve je to super kad se plaća,a zamislite mene sinoć kad ne znam otkud da krenem s narudžbama a niko ni piće da plati... Žalosno.
smuchac je offline   Reply With Quote
Star 12.08.2011, 00:15   #45
bucos145
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 09.03.2011
Postovi: 29
Downloads: 305
Uploads: 0
Rekao HVALA: 11
Zahvalili mu 4 puta u 4 Postova
bucos145 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Mi kad radimo uvijek prvo sviramo onima koji su platili za pjesme, a oni koji nisu kad dodju da se zale samo kazemo da su ljudi platili i da kad njima zavrsimo sviracemo tebi... tako ih natjeramo da i oni plate... probajte...
bucos145 je offline   Reply With Quote
Star 15.08.2011, 03:42   #46
Tomo007
Drugar foruma
 
Tomo007's Avatar
 
Registrovan/a dana: 04.06.2011
Mjesto: Osijek
Postovi: 54
Downloads: 109
Uploads: 0
Rekao HVALA: 24
Zahvalili mu 9 puta u 9 Postova
Instrumenti: Harmonika
Tomo007 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

glupo da i ja kazem da treba prvo svirat ovima koji su platili, to se podrazumjeva. A sto se tice ovih sto neplacaju to ovisi kako kome, nepodnosim dosadne ljude, kosa mi se odma digne na glavi "daj ovo daj ono, pa reko si meni sad", sta god mu kazes on tupi po svom, odsviram mu jednu pjesmu da nebi bilo problema jer je pijan i onda ak bude dosadan gazdu ili konobara zovem da ga vodi od mene, bas mi treba neko ko nece dat novce a grli me i ljubi dok sviram. pretezno to budu mladi ljudi do 20 godina koji se skoluju nemaju para, a dosadni i bezobrazni neopisivo, ili neki stari ljudi koji misle da su popili svu pamet svijeta pa pricaju kak je njegov daleki stric u francuskoj sviro harmoniku, i zbog toga bi mu ja trebo odsvirat pjesmu koju zna samo on u kaficu. dok opet ima ljudi kojima bi sviro cijelu vecer đaba, kad vidim covjeka koji stvarno nema a voli narodnu pjesmu, takvi su mi ljudi neopisivo dragi i bude mi ih zao i onda bi mu sviro cijelu noc, pogotovo kad trazi pjesme koje se i inace sviraju i koje svi vole.

Vjerojatno necu imat tako misljenje kad steknem dugogodisnje iskustvo, sad sam tek na pocetku svoje glazbene karijere.

p.s. imam jedan svoj nacin koji koristim kad neko nudi pice za muziku za pjesmu kao da nam tako plati, mozda nisam jedini koji to radi, tj. vjerojatno nisam jedini, ali nisam vidio da je to neko objavio na forumu pa da ja napisem.
Inace radim sa bratom, on pjeva ja sviram, i sad neko kaze kao moze pjesma i nudi pice za mene i brata, vecinom odgovorim da pijemo vodu obojica, jer naravno da nam nece donet 2 case vode za pjesmu pa necu nekom svirat pjesmu za 16 kn kolko ce platit dva bambusa koja cemo ja i brat popit. nije uvjek tako nekada budem zedan pa pristanem na to ali kad vidim nekog frajera koji mi dolazi sa festina satom i kraljevskim vezom oko vrata i nudi mi pice za pjesmu, ma daj bjezi od mene. mislim nezivimo ni ja ni brat od glazbe pa tako razmisljam, mozda bi bilo drugacije da zivim od glazbe
__________________
Idi begaj prijatelju voda nevalja ni u cipelama a kamoli u stomaku
Tomo007 je offline   Reply With Quote
Star 15.08.2011, 17:30   #47
Dell
Satriani
 
Dell's Avatar
 
Registrovan/a dana: 22.07.2008
Mjesto: Mostar, Hercegovina
Postovi: 2.525
Downloads: 681
Uploads: 10
Rekao HVALA: 25
Zahvalili mu 324 puta u 277 Postova
Instrumenti: Yamaha Tyros3, Bugari Banger Exclusive, Roland Fantom G7, Yamaha V50, Hohner Atlantic IV
Interesi: Muzika, Informacijske tehnologije, Biciklizam
Dell ist ein LichtblickDell ist ein LichtblickDell ist ein LichtblickDell ist ein LichtblickDell ist ein LichtblickDell ist ein Lichtblick
Dell pošalji poruku preko MSN messengera Dell pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

dobro Smuchac, s obzirom na podrucje gdje radis (Dalmacija ako se ne varam) ne ocekuj nesto mnogo para tu, posto temperament ljudi nije isti kao npr. u Hercegovini, Bosni, Slavoniji, Srbiji i istocnije. Pogotovo ako svirka nije akusticna (mijeh harmonike je cudo). Isto tako rekao si da ne prolazi narodno kod vas mnogo, u tom zecu lezi grm
__________________
I'm the one who knocks...


Dell je offline   Reply With Quote
Star 15.08.2011, 19:27   #48
smuchac
Odomaćeni član
 
smuchac's Avatar
 
Registrovan/a dana: 12.06.2011
Mjesto: Korčula
Godina: 38
Postovi: 790
Downloads: 318
Uploads: 5
Rekao HVALA: 101
Zahvalili mu 146 puta u 141 Postova
Instrumenti: PSR S910,MOXF 6,PSR SX900
Interesi: Računala i glazba
smuchac ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

U pravu si,Dalmacija je u pitanju. Desi se često da pošalje neka ekipa nama kao sviračima piće i to je plafon. Tu neku paru koju su nam jednom ostavili,ostavili su ljudi iz Hercegovine kad su tu navratili i kad su naručili pjesmu,svaku su platili dok našima to nije normalno kao što je npr. kod nas u Slavoniji. Bio sam po svadbama gore i tamo svirači "žive" od plaćenih pjesama,okače mu u harmoniku il u žice na tamburi a meni ovde proliju piće u kafani po ekranu od klavijature i tako...

Inače,kod nas i tko svira harmoniku u kombinacijama s mandolinama i klapskom glazbom koja je kao autohtona za naše područje,nema također bakšiša ni na kilometar. Jednostavno,to ovdje ne postoji osim kod nekih koji se vole qurčit kad kažeš da ide zadnja pjesma i onda fajrunt,pa ti uleti neki parajlija s nekom nemoralnom ponudom od sta ja znam 200€ ti metne pod nos za još po sata svirke i sl.

Narodno ne želim forsirat ovdje jer ga nitko neće. Imamo u repertoaru neku od Samardžića,Bešlića i Čolića to ti je maksimum a ni to nije narodno,jednostavno ne ide. Ja poslušam takvu muziku i nije mi mrska al đaba mi učit kad ne ide. Daj ti njima u kafanama Prljavce,Daleku obalu,Crvenu jabuku i ove nove brojalice od Magazina i miran si,na ribarskim večerima i sličnim zabavama van kafana dereš po Miši,Grdoviću i "lokalnim pjevačima", a za sve ostalu su mutavi i gluhi. Strano skoro ne dolazi u obzir,možda ponekad. Čudan je moj kraj po pitanju toga.

Iz svih tih razloga,sad kad si me povukao za jezik,sam ovdje u 99% slučajeva bez bakšiša i kad zatraže pjesmu,odmah sviram ako je znam i ne nadam se parama.

Promijenjeno od smuchac (15.08.2011 u 19:30 sati)
smuchac je offline   Reply With Quote
Star 23.12.2011, 02:44   #49
brajo456
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 07.11.2011
Mjesto: Šumadija
Postovi: 109
Downloads: 102
Uploads: 11
Rekao HVALA: 34
Zahvalili mu 9 puta u 9 Postova
Instrumenti: Korg pa1x & Triton Classic
Interesi: folk, BMW, zene
brajo456 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

moj kolega smuchach i ja sam dalmatinac a to da nema baksisa je istina, ali raspitaj se koliko dodju svirke po krajevima gdje ima dosta baksisa? sve ce ti bit jasno..... u nas nijedan malo bolji bend ti nece svirat za 100 eura po glavi u svatovima sa tim parama u drugim krajevima mozes cuda da dovedes.... toliko o tome a ide narodno al manje po svatovima, ide narodno po kafanama ni vise ni manje nego u srbiji.... a to da je mentalitet drukciji kod nas nego u ostalim djelovima jednostavno nije istina, al sta nije obicaj nije i tako je to...
brajo456 je offline   Reply With Quote
Star 23.12.2011, 14:27   #50
smuchac
Odomaćeni član
 
smuchac's Avatar
 
Registrovan/a dana: 12.06.2011
Mjesto: Korčula
Godina: 38
Postovi: 790
Downloads: 318
Uploads: 5
Rekao HVALA: 101
Zahvalili mu 146 puta u 141 Postova
Instrumenti: PSR S910,MOXF 6,PSR SX900
Interesi: Računala i glazba
smuchac ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Evo sam sinoć imao 10 naručenih pjesama i dobio jedno piće za to. Uopće se ne sekiram više...
smuchac je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti


Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 01:09


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije