Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Razglasi i ozvučenja > Sistemi

Sistemi Kompletni sistemi za ozvučenje... Kombinacije...

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 12.07.2018, 21:37   #41
tonijo
Odomaćeni član
 
tonijo's Avatar
 
Registrovan/a dana: 17.04.2008
Mjesto: Slavonija-Hrvatska
Postovi: 517
Downloads: 1595
Uploads: 65
Rekao HVALA: 384
Zahvalili mu 26 puta u 22 Postova
Instrumenti: Yamaha Tyros 5,Korg Krome,Honda TRX 400 4x4, RCF 735 MK IV, RCF 710 MK IV,RCF 905 ASII,KYMCO 700 MXU
tonijo befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
tonijo pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Recite mi pred koliko ste najmanje ljudi svirali i kako se MAUI ponaša kad radi na 30, 40 % snage u malom prostoru, ako ste imali tu priliku?

Poslano sa mog SM-G900F koristeći Tapatalk
__________________
Yamaha Tyros 5 76, Korg Krome 61, Dallape ORGANTONE, RCF 735 MK IV, Midas MR12, Honda TRX 400 - 4x4.
tonijo je offline   Reply With Quote
Star 12.07.2018, 23:02   #42
casper
Super-Moderator
 
casper's Avatar
 
Registrovan/a dana: 14.04.2008
Mjesto: Zagreb
Postovi: 5.158
Downloads: 334
Uploads: 21
Rekao HVALA: 48
Zahvalili mu 1.747 puta u 1.303 Postova
Instrumenti: Genos2
casper ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Svirao sam u par navrata za 20 tak ljudi. Mali prostori, smješten sam obično u nekom kutu. Uvijek sam nosio oba stupa (još me drži euforija :-)) iako se to moglo svirati s jednim. MAUI radi bezprijekorno i na manjoj snazi, sound je ugodan i nema bitne razlike od onoga kada se pojačaš. To sam u prijašnjem postu i istaknuo kao veliku prednost. Nemam potrebe za nekim posebnim podešavanjima kada sviram tiho ili kada treba biti glasniji za više ljudi. Korigiram samo dvije stvari, pjevački efekt (količinu) i poziciju MAIN (na pola je kada sviram tiho) i BAS potenciometara na MAUI. Master EQ na mixeru je ionako Flat, isto kao i EQ na kanalu klavijature i na samoj klaviajturi.


Ipak, moram napomenuti da na X air je Compresor insertan na MAIN izlaz tako da on poprilično lijepo pegla signal i to dodatno podiže zvučnu sliku kada se svira tiho.
casper je offline   Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio casper za ovaj koristan post:
tonijo (12.07.2018)
Star 29.08.2018, 17:16   #43
casper
Super-Moderator
 
casper's Avatar
 
Registrovan/a dana: 14.04.2008
Mjesto: Zagreb
Postovi: 5.158
Downloads: 334
Uploads: 21
Rekao HVALA: 48
Zahvalili mu 1.747 puta u 1.303 Postova
Instrumenti: Genos2
casper ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Još jedna sezona morskih gaža je završena. Kao što rekoh u prijašnjim javljanjima, zadnjih par svirki sam koristio MAUI28 G2 ali u kombinaciji s bas binovima. Imam priliku koristiti razne originalne basove ali sam iz nekih osobnih razloga svirao na pasivne kutije sa ugrađenim P.audio challenger C15-600 EL zvučnikom. Dvije takve kutije sam tjerao sa Yamahom P5000S. Nisam koristio bridge tako da sam u basu imao dodatnih 1000W, a rez je bio oko 110Hz. Ovaj setup je odradio odličan posao. Veoma sam zadovoljan pogotovo zbog toga jer dodatni binovi nisu narušili cjelokupnu zvučnu sliku. Čini mi se da bi srednji i visoki sa Maui-a mogli bez problema pokriti i mnogo više snage u basu. Ali ne treba pretjerivati, i ovo je sasvim dovoljno.

U prijašnjim postovima sam naglasio da se radi o specifičnim uvjetima svirke. Vidjet ćete na videu da sviram bez pozornice, dakle u istom nivou s publikom, da je iza mene otvoreno more gdje se zvuk jednostavo "raspršuje" na sve strane i da se publika nalazi nabijena ispred mene koliko dozvoljava širina mola. Jedino dobro u toj priči je to što pod pauzom mogu bez problema skučiti u more i malo se osvježiti prije slijedećeg seta.

Složio sam kratki video jer ćete na taj način dobiti potpuniju sliku kako zvuči Maui u odnosu na ozvučenje koje sam koristio prijašnjih godina. Napisao sam o kojim se kutijama radi, jedino nedostaje podatak da je onaj bas bin CVA-118 težak 54 kg. Snimano je kamerom Sony HDR-CX730 i namjerno sam izveo istu pjesmu kako bi usporedba bila preciznija. Kamera ima odlične mikrofone ali ipak morate uzeti u obzir da zvuk na snimci nije realna zvučna slika kako se to stvarno čuje u prostoru. Pogotovo ne u spektru dubokih tonova gdje mikrofon na kameri jednostavno odreže bas frekvencije. Ipak, može se napraviti okvirna usporedba ova dva sistema.

U obradi videa nisam dirao zvuk, on je onakav kako ga kamera "čuje". Interesantno je pogledati printscreen video klipova koje sam ubacio u program za obradu. Kod prvog dijela videa gdje svira stari sistem (ljubičasto), možete uočiti da se audio amplituda lagano pojačava da bi na kraju došla do optimuma. Međutim, kod drugog dijela videa gdje svira MAUI, (crveno) jasno se vidi da su amplitude cijelo vrijeme na istom nivou. U oba kadra je kamera u početku udaljena 60 tak metara od mene i ovaj prikaz u stvari pokazuje kako se kod MAUI-a zvuk bolje probija kroz prostor. U drugom dijelu sam ponovio usporedbu s kraćim insertima.



Možete vidjeti da sam MAUI stup stavio na bas bin i tako dobio dodatnu visinu. Probao sam stavljati kutije na drugi način, jednu do druge ali nisam primjetio neku bitnu razliku u zvuku.
To bi uglavnom bili moji dojmovi i nadam se da će biti od koristi onima koji prate temu.


https://youtu.be/74NjQHLcU8M


Grafički Fajlovi
File Type: jpg 2018-08-29_101433.jpg (80,9 KB, 132x skinuto)
Highslide JS
File Type: jpg 2018-08-29_162858c.jpg (91,9 KB, 130x skinuto)
Highslide JS
casper je offline   Reply With Quote
Ćlan 2 Vam se zahvalio, casper, za koristan post:
tonijo (29.08.2018), tyros2 (03.09.2018)
Star 29.08.2018, 18:07   #44
ffb
Kao kod kuće
 
Registrovan/a dana: 13.01.2015
Mjesto: HR-Osijek
Postovi: 805
Downloads: 25
Uploads: 0
Rekao HVALA: 22
Zahvalili mu 115 puta u 105 Postova
ffb ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Maui je zakon!
ffb je offline   Reply With Quote
Star 30.08.2018, 00:49   #45
GALA
Kao kod kuće
 
GALA's Avatar
 
Registrovan/a dana: 21.06.2007
Mjesto: Vinkovci
Postovi: 828
Downloads: 10249
Uploads: 21
Rekao HVALA: 16
Zahvalili mu 50 puta u 42 Postova
Instrumenti: Pa5x,M3
Interesi: Studio
GALA befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
GALA pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

iskreno prvi snimak daleko bolje i ozbiljnije zvuci (mocnije)
Drugi snimak siromašan i nekako fali frekvencija ispod 150Hz
po meni prvi snimak je pobjedio,jes da je kamera snimala i niej to realno al cak kamera bolje ce uvatiti drugi snimak jer joj ne smeta bass sto znaci da na drugom snimku nema basa uopce...ne kazem da drugi snimak ne valja ali meni je bolji prvi...pozzz
__________________
Panonica Band
Panonica Studio
GALA je offline   Reply With Quote
Star 30.08.2018, 01:03   #46
casper
Super-Moderator
 
casper's Avatar
 
Registrovan/a dana: 14.04.2008
Mjesto: Zagreb
Postovi: 5.158
Downloads: 334
Uploads: 21
Rekao HVALA: 48
Zahvalili mu 1.747 puta u 1.303 Postova
Instrumenti: Genos2
casper ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Na čemu si slušao video klip?
casper je offline   Reply With Quote
Star 30.08.2018, 06:03   #47
GALA
Kao kod kuće
 
GALA's Avatar
 
Registrovan/a dana: 21.06.2007
Mjesto: Vinkovci
Postovi: 828
Downloads: 10249
Uploads: 21
Rekao HVALA: 16
Zahvalili mu 50 puta u 42 Postova
Instrumenti: Pa5x,M3
Interesi: Studio
GALA befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
GALA pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

na zvucnicima od kompjutera...dva satelita i subwofer...nesto tipa studijskih monitora
Vidi ne kazem da sam ja u pravu...nego meni se ono vise svidja i vise mi lici na normalan ton(ozbiljniji ton)
ovaj drugi snimak snare udara i vokal se cuje al nema energije,cuje se da je to siromasno...svaka cast tom sistemcicu Miju mau kako li se zove al drug PRX i Kervin mi je bolji dojam ostavio....to je moje skromno misljenje i moj skromni ukus
__________________
Panonica Band
Panonica Studio

Promijenjeno od GALA (30.08.2018 u 06:09 sati)
GALA je offline   Reply With Quote
Star 30.08.2018, 07:11   #48
ffb
Kao kod kuće
 
Registrovan/a dana: 13.01.2015
Mjesto: HR-Osijek
Postovi: 805
Downloads: 25
Uploads: 0
Rekao HVALA: 22
Zahvalili mu 115 puta u 105 Postova
ffb ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

ffb 17:42 13.06.2018
Jedno moje zapazanje; Kolumbo je u mnogo kracem vremenu otkrio Ameriku nego sto ce takvi sistemi zazivjeti( pustiti korjenje) na ExYu podrucju.

Moram se ponavljati.Nasi ukusi i potrebe su razliciti i o njima netreba raspravljati.
Ali takodjer donositi zakljucke po predrasudama bez da se imalo prilike nesto osobno isprobati takodjer je malo degutantno.
ffb je offline   Reply With Quote
Star 30.08.2018, 10:14   #49
casper
Super-Moderator
 
casper's Avatar
 
Registrovan/a dana: 14.04.2008
Mjesto: Zagreb
Postovi: 5.158
Downloads: 334
Uploads: 21
Rekao HVALA: 48
Zahvalili mu 1.747 puta u 1.303 Postova
Instrumenti: Genos2
casper ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Ok, @GALA je čuo snimak na takav način. Pitao sam ga na što je slušao jer očito imamo različita "uha". Konstatacija da na drugom snimku uopće nema basa pomalo me iznenadila.

Citat:
Originalno postovano od GALA Pokaži Post
..... jes da je kamera snimala i niej to realno al cak kamera bolje ce uvatiti drugi snimak jer joj ne smeta bass sto znaci da na drugom snimku nema basa uopce...
U istoj rečenici je kontradiktorna tvrdnja pa me i to malo buni. Ako kameri u drugom snimku smeta bas, onda bi ga po tome trebalo biti više? Pustimo na stranu to što kameri nema što smetati, ona snimi ono što su mikrofoni sposobni snimiti.

Ne znam. I nema ljutnje, svatko ovo vidi i čuje na svoj način. Postoje određene zvučne razlike ali one su po mom mišljenju male, a ponajmanje se osjete u spektru dubokih. Kod MAUI više dolazi do izražaja srednji spektar, on je rezolutniji i čišći. Možda će upravo zbog te karakteristike netko čuti da postoji "manjak basa".
Treba poslušati sam završetak videa gdje sam namjerno izdvojio isti dio pjesme, a snimano je otprilike iz iste pozicije. Pa evo, možda se još netko javi u temu da komentira baš ovaj dio i kako čuje tu razliku.

https://youtu.be/74NjQHLcU8M?t=3m23s

I ne, nisam stavio snimak kako bih "tražio pobjednika". Ja sam svoj sud o MAUI-u donio na svirkama u različitim uvjetima, od 20 ljudi pa do ovakvih prilika gdje ih je okupljeno mnogo više. Na forum sam postavio video prvenstveno da bi eventualni zainteresirani članovi mogli doživjeti i na neki način čuti što ovaj sustav može. Ne zanosim se time da na ovom molu MAUI "razvaljuje" i da on može parirati nekim većim i ozbiljnijim sistemima. Treba biti realan, da se na ovaj ogromni prostor stavi i "10kw kutija", opet nekome ne bi bilo dosta. Prvih par stolova bi bilo prazno ali ostatak publike ne bi osjetio neku bitnu razliku.

Tražio sam ozvučenje koji bi bilo optimalno za moje nastupe. U 80% slučajeva se radi o proslavama do 100 ljudi gdje gostima srednje životne dobi sviram uobičajeni domaći repertoar. Kod takve klijantele je pitanje glasnoće uvijek prioritet. Oni ne žele da im decibeli bubnjaju po ušima, to je na neki način uvijet. Svjestan sam da baš to određuje količinu mojih budućih nastupa. S druge strane, ponekad postoje prilike kao što je ova na videu gdje moraš malo imati više snage u ozvučenju. Bez obzira što imam privilegiju i mogućnost da za ovakvih 5-6 gaža godišnje koristim besplatno mnogo veće sisteme od kombinacije A na videu, ja ipak volim kada su stvari optimalizirane, i kada su moje vlasništvo. Zato sam posebno zadovoljan što je MAUI u kombinaciji s dodatnim basovima posao odradio odlično, a kao što sam već napomenuo, vidim da ima prostora za dvostruko veću snagu u basu. Pa ako Bog da zdravlja i sreće, na godinu će i to biti testirano. Na istom molu i s istom pjesmom od Daleke obale.

Promijenjeno od casper (30.08.2018 u 11:11 sati)
casper je offline   Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio casper za ovaj koristan post:
tonijo (30.08.2018)
Star 30.08.2018, 14:10   #50
Tonči
Drugar foruma
 
Registrovan/a dana: 03.02.2016
Mjesto: Krk,Hr
Postovi: 58
Downloads: 0
Uploads: 0
Rekao HVALA: 2
Zahvalili mu 5 puta u 5 Postova
Instrumenti: Tyros3,Kurzweil sp4-8
Tonči ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Poslušao sam na senheiser slušalice solidne kvalitete i nekako po mom guštu ovaj cilindrični sistem radi bolje(naročito u srednjem spektru)
Na oba sistema zvuk je dobar,ali i ja sam dojma kao kolega koji je prije komentirao,da su na prvoj snimci basevi izraženiji.U svakom slučaju je zadivljujuće da ovako mali sistem uspije pokriti ovako veliki prostor.Znam jako dobro kako je svirati kada ti je iza leđa pučina
Tonči je offline   Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio Tonči za ovaj koristan post:
tonijo (30.08.2018)
Odgovor

Favoriti

Alati tema
Display Modes

Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 16:34


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije